Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Andrzej Czernecki na półmetku

175

Burmistrz miasta jest za połową swojej kadencji. Rok 2012 uznaje za rok wytężonej pracy i inwestycji podnoszących atrakcyjność miasta pod kątem rekreacyjnym i turystycznym. Miasto ma kolejne plany na rozwój miasta. Czy są one realne?

Z uznaniem dla miasta

W ubiegłym roku zostały zakończone duże inwestycje, które wśród społeczności lokalnej spotkały się z aprobatą i ogólnym zadowoleniem. Dzieci i młodzież nareszcie mają warunki do tego, by na Ogródku Jordanowskim w Jaśle mile spędzać wolny czas. Zanim jednak obiekt oddano do użytku, już bardziej zniecierpliwieni z niego korzystali. - Udało się stworzyć bardzo przyjazne miejsce, na którym można skorzystać z różnego rodzaju form odpoczynku od siłowni na wolnym powietrzu po skatepark i miejsce zabaw dla najmłodszych – podkreśla burmistrz Andrzej Czernecki.

To nie wszystko. Tor BMX, park linowy to także inwestycje, które przy dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz współudziale miasta w kosztach, zostały zrealizowane z projektu pn. "Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła”.

Poza tym w ramach innego projektu przy ul. Kwiatowej powstał teren rekreacyjno - wypoczynkowy, z którego korzystanie będzie bezpłatne. Jednym z największych projektów, w którym uczestniczy miasto jest projekt solarny realizowany w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy. Z projektu mogą skorzystać osoby prywatne. - Dofinansowanie wynosi 75% kosztów instalacji, przy czym warto zaznaczyć, że w ramach innych programów nie można uzyskać tak wysokiego dofinansowania poza tym, nie jest wymagane zaciągnięcie kredytu bankowego przez mieszkańca – mówi burmistrz Czernecki.

A co nowego w kolejnych latach?

Zdaniem burmistrza Andrzeja Czerneckiego należy wykorzystać atuty osiedla Gądki. - Jednym z nich byłoby przeprowadzenie ruchu z Jasła dodatkowym mostem poprzez Gądki do Karpackiej Troi. Jest to z punktu widzenia rozwoju turystycznego miasta bardzo ważne zamierzenie – zaznacza A. Czernecki. - Jest potrzeba lepszego skomunikowania centrum Jasła z południowo - zachodnią częścią miasta i gminy Jasło poprzez zbudowanie mostów na rzece Wisłoce i Ropie. Złożyliśmy taką propozycję do bazy projektów Województwa Podkarpackiego, która zakłada budowę drogi ponadlokalnej o znaczeniu powiatowym, łączącej ulice 3-go Maja na wysokości zaplecza Pektowinu, poprzez projektowany most na rzece Wisłoce, dalej przed Gądki,projektowany most na Ropie, przechodzącej w pobliżu skansenu i wchodzącej w trasę koncepcji obwodnicy północnej miasta i następnie łączącej się z drogą krajową nr 28 – tłumaczy.

Inwestycja byłaby realizowana na podstawie porozumienia między miastem a starostwem powiatowym. Po przygotowaniu dokumentacji projektowej budowy mostu na rzece Wisłoce starostwo będzie mogło ubiegać się o środki na dofinansowanie projektu.

Przepadły ważne dla mieszkańców projekty takie jak budowa nowej hali sportowej, czy budowa zakładu zagospodarowania odpadów w Gamracie. - W tej chwili, kiedy został przespany tamten czas, nie ma naborów na te projekty. My sami nie będziemy ich realizować, bo nas po prostu na to nie stać. Teraz w przypadku zakładu gospodarki odpadami będziemy mieć kłopoty, ale to taka swego rodzaju nauczka – przyznaje burmistrz.

Jasielska Strefa Usług Publicznych? To nowy pomysł władz. Chcą, by mieszkańcy miasta i powiatu jasielskiego mogli uczestniczyć w konsultacjach różnego rodzaju decyzji. Czy to się uda? Miasto otrzymało dofinansowanie na wykonanie projektu, który wynosi ponad 1 mln zł. - W ramach projektu ma być realizowana Agora Jasielska. Będzie to forma konsultacji społecznych na terenie wszystkich gmin powiatu jasielskiego włącznie z miastem - podkreśla Czernecki.

Warzyce strefą aktywności

Strefa w Warzycach to ponad 200 hektarowy teren, z którego część należy do miasta. Miasto chce stworzyć w tym miejscu teren inwestycyjny i już w sierpniu ub. r. złożyło wniosek o dofinansowanie projektu „Uzbrojenie terenu inwestycyjnego w Jaśle” o wartości 8 mln zł.

- Z jednej strony posiadamy infrastrukturę drogową, z drugiej strony pojawia się kwestia rozwiązania problemu gospodarki wodnej związanej z potokiem warzyckim. Naszym celem jest skorzystanie z nowej perspektywy finansowej i jak najlepsze skomunikowanie tego terenu, uzbrojenie i wskazanie jako terenu inwestycyjnego – wyjaśnia burmistrz.

Będzie nowa synchronizacja świetlna?

Burmistrz Andrzej Czernecki wreszcie ma dobrą informację dla kierowców. W tym roku poprawi się komunikacja w centrum miasta. - Obecnie przygotowujemy regulacje rozwiązań komunikacyjnych ruchu w postaci wprowadzenia synchronizacji świetlnej w ciągu ulic K. Wielkiego, Rynek, Kościuszki mającej na celu poprawę płynności ruchu. Chcielibyśmy także wprowadzić zmiany na niektórych skrzyżowaniach poprzez ich modernizację i wyznaczenie nowych pasów ruchu dla prawoskrętu – podkreśla włodarz miasta. - Takie rozwiązanie mogłoby być zastosowane na skrzyżowaniach Baczyńskiego, 3-go Maja, Kościuszki, Kadyiego oraz Kazimierza Wielkiego i Szajnochy – wylicza.

Studenci Politechniki Krakowskiej przeprowadzili badania wśród mieszkańców Jasła. Wynika z nich, że sporo osób deklarowało chęć korzystania ze zbiorowej komunikacji pod warunkiem zorganizowana jej w taki sposób, że istnieje możliwość dojechania do danego miejsca w konkretnym czasie.

Andrzej Czernecki znalazł się na półmetku swojej kadencji. - Chętnie podsumuję z państwem zapowiedzi przedwyborcze z tym, co zostało zrobione. To, co zależało od samorządu w dużej części zostało zrealizowane – dodał na zakończenie rozmowy.

Miasto Jasło zgłosiło 11 propozycji projektów do realizacji w ramach nowej perspektywy finansowej 2014-2020. Niektóre z nich zostałyby zrealizowane w ramach Podkarpackiego Trójmiasta, a inne w ramach partnerstwa Powiatu Jasielskiego, Powiatu Krośnieńskiego, Powiatu Strzyżowskiego oraz Miasta Jasła.

Wśród zgłoszonych propozycji, które nie są równoznaczne z przyznaniem dofinansowania, znajdują się projekty obejmujące budowę dwóch centrów multimodalnych (Jasło - Rafineria i Jasło - Dworzec Główny), budowę Centrum im. I. Łukasiewicza oraz odtworzenie apteki I. Łukasiewicza w Rynku w Jaśle, budowę ścieżek rowerowych o łącznej długości 40 km, a także Regionalnego Centrum Sportu i Turystyki na MOSiR. W nowej perspektywie finansowej największe szanse na uzyskanie dofinansowania będą miały projekty o najszerszej skali oddziaływania.

Ilona Czarnecka

ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 06.02.2013, 12:31 , Tagi: UM Jasło, Jasło, Andrzej Czernecki
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ asas
dnia 06.02.2013, 12:38
Ocena
komentarza:
93
Chłopie, miasto leży na łopatkach, jakie inwestycje???
@ browar
dnia 06.02.2013, 13:26
Ocena
komentarza:
55
Słowa nie umie dotrzymać.
@ ja
dnia 06.02.2013, 13:38
Ocena
komentarza:
86
Sorry ale robi się niedobrze czytając tak wielkie osiągnięcia. Chyba nie do końca rozumiemy co to jest rozwój, albo interpretujemy to zgoła nieco inaczej. Przynajmniej ja za rozwój uważam przede wszystkim przyciąganie innych do regionu, zarówno pracodawców jak i zwykłych obywateli, którzy chcieli by tu osiąść na stałe. Jakoś mam wrażenie że jest zupełnie w drugą stronę. Coraz więcej ogłoszeń na szybach budynków, do wynajęcia, sprzedam, itp. Czy to jest rozwój?. Drugoplanowym są działania typu chodniki, światła, czy ścieżki rowerowe. Owszem są to ważne i potrzebne rzeczy, ale kiedy w końcu zrozumiecie że w dzisiejszych czasach praca i inwestycje w nią to podstawa do rozwoju. Cała strefa warzycka to kilka lat spóźnienia.
P.S. cyt."Miasto ma kolejne plany na rozwój miasta", nie rozumiem. Pzdr
@ monthy
dnia 06.02.2013, 13:56
Ocena
komentarza:
25
racja. strefa warzycka to priorytet. A przypomnijmy sobie kto w ostatniej kadencji zawalił projekt całej strefy?
@ Tarzan-zan
dnia 06.02.2013, 14:39
Ocena
komentarza:
44
kończ waść, wstydu oszczędź...
@ hehe
dnia 06.02.2013, 16:14
Ocena
komentarza:
1
[...]
@ FGDGD
dnia 06.02.2013, 19:24
Ocena
komentarza:
19
półmetek i żegnamy już do widzenia
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 06.02.2013, 20:39
Ocena
komentarza:
11
Wizerunku nie poprawi nawet fotka ze samym Duchem Świętym i promieniami nad głową "namaszczonego" tak samo jak to było ze "Św. ikonami w klapie marynarki" - po czynach ich poznacie...
@ PO-PiS
dnia 07.02.2013, 06:44
Ocena
komentarza:
6
Aby chcieć trzeba mieć - zdrową wyobrażnie.
Niestety zdrowej wyobrażnia brak. A co jest widzimy sami .
@ xx
dnia 07.02.2013, 18:43
Ocena
komentarza:
-7
Chętne bym się z tobą spotkał anonimie
@ do ja
dnia 07.02.2013, 18:44
Ocena
komentarza:
-4
Przyjdź to pogadamy. Mądrego grasz bo jesteś anonimowy?
@ ja
dnia 08.02.2013, 10:57
Ocena
komentarza:
4
Witam Pana/nią xx
Ciekawi mnie czy Pan/i xx wie o czy pisze, a tym bardziej to rozumie cyt. "Chętne bym się z tobą spotkał anonimie", oraz " Przyjdź to pogadamy. Mądrego grasz bo jesteś anonimowy?" Jak widać bardzo łatwo można się zirytować i pokazać swoją prawdziwą twarz.
Po pierwsze jeżeli masz jakieś zastrzeżenia, bądź kontrargumenty co do mojej wypowiedzi to wyraź to publicznie i wówczas pokażesz swoją wielkość i bohaterstwo, a zarazem może i co niektórzy forumowicze poprą Twoje działanie.
Po drugie zawsze prawda boli i jest niewygodna. Jest w tym piękno i nawet najbardziej radykalne działania prób do jej unicestwienia nie zagrożą temu faktowi.
Po trzecie wyraziłeś/aś swoją słabą prowokacją pierwszą opinię i wrażenie odbioru społecznego więc będzie Ci trudniej argumentować swoje za i przeciw.
Po czwarte nie chce mi się już więcej pisać w temacie
Serdecznie Cię Pozdrawiam
@ a
dnia 08.02.2013, 20:26
Ocena
komentarza:
0
Miasto i Powiat leżą na łopatkach
kiedy to wreszcie się skończy?
Jak pozbyć się tych nieudaczników?
@ gott
dnia 06.02.2013, 12:39
Ocena
komentarza:
37
Baju, baju bedziesz w raju !! Czy przez ten bełkot jesteście szczęśliwsi ?? Tak pytam .
@ łodyniec
dnia 06.02.2013, 19:25
Ocena
komentarza:
13
"rok wytężonej pracy " czyjej sie pytam ,bo na pewno nie twojej !
@ aaa
dnia 06.02.2013, 22:29
Ocena
komentarza:
-8
A ty moze cos robisz!?chyba tylko siedzisz i bzdury piszesz
@ genek
dnia 08.02.2013, 06:17
Ocena
komentarza:
4
i przestanieć zwalać winę na PO-nie lubię ich ale przez 2 ostatnie kadencje obecny burmiatrz też nic nie robił a rządził kto inny. Zrozumcie że w tak małym mieście jak Jasło nie ważne kto z jakiej partii ale jakim jest czlowiekiem. Jak można było wybierać obecnego burmistrza po tym jak podczas poprzednich kadencji w Jaśle za niego był totalny marazm?! Sami strzeliliście sobie w kolano!
@ ...
dnia 09.02.2013, 13:14
Ocena
komentarza:
0
co robi "łodyniec"? co moze zrobic?! wystarczy ze podatki placi.. takie jest moje zdanie
@ jaslo
dnia 06.02.2013, 12:40
Ocena
komentarza:
43
Obecny burmistrz tylko ukończył rewitalizację Ogrodu Jordanowskiego i budowę toru BMX, bo wszelkie czynności (w tym pozyskanie pieniędzy) to zasługa b. burmistrza - Marii Kurowskiej. Jak na półmetek, to słabiutko, oj słabiutko.
@ jeżynka:)
dnia 06.02.2013, 13:21
Ocena
komentarza:
43
Oprócz tego ze Jasło już jest skończone : ( i raczej nie ma szans na zmianę tego przynajmniej nie z takimi władzami to najbardziej zobiecywanych inwestycji podoba mi się ta z ścieżkami rowerowymi ,bo dzięki temu ,ze wszystkie parkingi oprócz ZUS,sadu , UM są juz płatne,a co za tym idzie często puste,bo ludzi nie stać przy zarobkach1000zl na to ,aby wydac100 na opłatę parkingów więc będziemy sobie śmigać do pracy rowerkami;)Ciekawe tylko kiedy? I jak szybko wladza nasza weźmie się za opracowanie cennika:)
@ monthy
dnia 06.02.2013, 13:58
Ocena
komentarza:
8
ścieżek rowerowych w centrum miasta na pewno nie będzie bo po prostu nie ma na nie miejsca. jak już to powstaną na obrzeżach i przy terenach rekreacyjnych
@ ...
dnia 06.02.2013, 12:42
Ocena
komentarza:
9
Bardzo podoba mi się pomysł tych rozwiązań komunikacyjnych, a to rozwiązanie dotyczące obszaru Gądki też jest dobre.
@ Sven
dnia 06.02.2013, 12:50
Ocena
komentarza:
30
Muszę ci powiedzieć burmistrzu[...] ,że nawet miasta i okolic nie umiesz uporządkować z wszech obecnego brudu,chaszczy,które już od Wisłoki dają osłonę dla danieli czy lisów,których tu nigdy wcześniej nie widziałem.

Proponuję spojrzeć z mostu na ulicy Mickiewicza jak dżungla Kambodża wygląda przy tym jak Kanzas pękniesz tam to po tobie.
@ ...
dnia 06.02.2013, 13:48
Ocena
komentarza:
-1
tereny wałów nie podlegają miastu tylko odpowiednim instytucjom w Rzeszowie
@ do...
dnia 06.02.2013, 17:36
Ocena
komentarza:
3
ale jako władza można chyba pokusić się o zajęcie sprawą. Wszystko do kogoś należy a w ostateczności do nas obywateli, bo to nie prezesa, wójta czy kierownika. To jest nasze - społeczeństwa
@ Sven
dnia 06.02.2013, 12:51
Ocena
komentarza:
7
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Sven
dnia 06.02.2013, 12:53
Ocena
komentarza:
6
Jego gospodarcze wyczyny schodzą do stawiania:

-pomników

-cmentarzy

-obozów

-służba finansowa dla czarnych

Chyba nic nie opuściłem.
@ angel
dnia 06.02.2013, 14:56
Ocena
komentarza:
0
Myślałem, że to działka Kurowskiej była?!
@ normalny
dnia 06.02.2013, 12:53
Ocena
komentarza:
25
jeszcze wybudował w sadzie na kotlinie park zabaw dla saren i zający stoi pusty całą zimę ,tylko zwierzyna sobie hula po nim ,brawo tego mieszkancy potrzebuja przecież mamy duzo dzieci
@ eLPeeR
dnia 06.02.2013, 12:53
Ocena
komentarza:
58
A gdzie nowe miejsca pracy które to obiecywałeś że powstaną???
@ łodyniec
dnia 06.02.2013, 19:29
Ocena
komentarza:
1
[...]
@ alfa
dnia 08.02.2013, 18:58
Ocena
komentarza:
1
Jak to gdzie- w urzędzie
@ leo
dnia 06.02.2013, 12:56
Ocena
komentarza:
5
Mieliście dobrego burmistrza jakim była pani Maria,a wybraliście totalnego [...] tak że pretensje tylko do siebie
@ dragoness
dnia 07.02.2013, 08:14
Ocena
komentarza:
2
Nie. Mieliśmy wybór jak między dżumą, cholerą, syfilism i jeszcze paroma chorobami. Podobnie będzie w przyszłych wyborach.
@ Max Szyderko
dnia 10.02.2013, 10:03
Ocena
komentarza:
0
No co Pani, przecież pojawi się światełko w tunelu - młody Zając :) Przecież on jest przeznaczony do działalności publiczne.
@ olo
dnia 06.02.2013, 12:58
Ocena
komentarza:
10
"Na półmetku...?!" A skąd wiadomo że dożyje setki !? Bo skoro ma pięćdziesiąt lat i oficjalnie jest to półmetek...? A może ma TAM jakieś kontakty... !! :))
@ Sven
dnia 06.02.2013, 12:59
Ocena
komentarza:
14
Są inwestycje:

-pomniki świętych świrów dla przykładu zadam proste pytanie co zrobiono aby teraz na wiosnę nie było powodzi NIC,NIC przecież była okazja by wyciągnąć pieniądze z centrali na budowę zapory w Myscowej nawet z tego nie skorzystano...

Ta przestępcza administracja nawet chaszczy nie wycięła na Wisłoce jedynie tak jak mówię pomników koło wałów nastawiali za pieniądze podatników.
@ wyciąć i zasadzić tujami
dnia 06.02.2013, 20:00
Ocena
komentarza:
4
żeby nie było powodzi to trzeba nie budować na terenach zalewowych - to kwestia planistyczna. A co do chaszczy to są naturalną obudową biologiczną rzeki i w sumie, jak by ich nigdzie nie wycinano to powodzie by były mniejsze :)
@ GŁOSOWAŁAM na Pana!
dnia 06.02.2013, 12:59
Ocena
komentarza:
7
http://jaslanie.pl/program.php cyt. "Komitet Wyborczy Wyborców „Jaślanie” to grupa mieszkańców Jasła, która podejmując odpowiedzialne zadanie startu w wyborach samorządowych chce dynamicznie zmieniać Miasto Jasło w ścisłej współpracy z wszystkimi mieszkańcami, bez względu na poglądy oraz z dala od polityki partyjnej i partyjniackich przepychanek. (...) Jaślanie chcą żłobków, przedszkoli i domów seniora."
Panie Burmistrzu, co z dotacją dla żłobka?
Bez wsparcia ze strony miasta dalsze funkcjonowanie placówki staje pod znakiem zapytania! Pracuję zawodowo, co w tej sytuacji zrobić z dzieckiem? Pozostawiam do przemyślenia.
@ Sven
dnia 06.02.2013, 13:03
Ocena
komentarza:
18
Ja powiem wa ludzie mieszkańcy Jasła MAMY pełne konstytucyjne prawo do zebrania naszych głosów i do referendum aby burmistrza i jego świtę odsunąć od władzy tak jak zrobili to ludzie w Łodzi z wasalem czarnych Kropiwnickim.

ZATEM CZEKAM NA PROPOZYCJE.
@ kobieta
dnia 06.02.2013, 17:18
Ocena
komentarza:
-4
zacznij zbierac podpisy ...
@ łodyniec
dnia 06.02.2013, 19:31
Ocena
komentarza:
4
to jest do zrobienia :) pochodzić z petycją od mieszkania do mieszkania (jak ksiądz za $$$) i zbierać podpisy !! w ciągu jednego dnia nazbiera się ich na tyle żeby go wywieźć na taczce :P
@ łodyniec
dnia 06.02.2013, 19:52
Ocena
komentarza:
2
już sie moderator do[...]ł do mądrej wypowiedzi :P niech se jeszcze tą usunie ,niech czuje że ma władzę buahaha :P ale prawdę wszyscy znają !!! burmistrza na taczce trza wywieźć i tyle !
@ kobieta
dnia 07.02.2013, 19:32
Ocena
komentarza:
0
nie wiem za co minusy, jesli sven mowi jakie mamy prawa i jak odwolac burmistrza to niech slowa przekuje w czyn i zacznie zbierac podpisy, kazdy madry za pulpitem ale juz z realizacja problem . zacznij zbierac podpisy i rusz sprawe do przodu i doprowadz do finalu ,
@ he
dnia 06.02.2013, 13:06
Ocena
komentarza:
32
Mam nadzieje ze te sekundniki zostana na skrzyzowaniu Kazimierza Wielkiego z Szajnochy??? bo one sa przydatne kto chce zeby zostaly sekundniki niech klikna na plusa
@ Paweł
dnia 06.02.2013, 13:08
Ocena
komentarza:
49
[...] wez sie wreszcie do pracy a nie w pierdzenie w stołek nic nie robisz a jestes na pómetku swojej kadencji. Ludzie rozliczą na koniec kadencji. Miasto Jasło umiera brak inwestycji itd.Młodzi uwykształceni uciekają do wiekszych miast lub zagranice. Dziękujemy Ci
@ monthy
dnia 06.02.2013, 13:09
Ocena
komentarza:
-6
przynajmniej się nie wozi po kościołach i konferencjach na temat ochrony Bałtyku tak jak poprzednia Pani burmistrz..
@ jaślaninnnnn
dnia 06.02.2013, 13:11
Ocena
komentarza:
21
te mosty co o nich mowa w artykule jak by się udało pobudować to by było spoko no a gdzie zapobieganie o jakiegoś inwestora dla jasła żeby były nowe miejsca pracy w dobie kryzysu jaki mamy a zwłaszcza w jaśle brak perspektyw dobrze jak by pan panie burmistrzu i radni zmniejszyli sobie wynagrodzenie o 25% to by była jakaś sensowna wiadomość z pana strony
@ papla
dnia 08.02.2013, 21:33
Ocena
komentarza:
0
A gdzie są te miejsca pracy w innych miastach? gdzie inwestorzy? ludzie... kryzys jest nie tylko w Jaśle.
@ M.
dnia 06.02.2013, 13:14
Ocena
komentarza:
26
Przyznam się, że na niego głosowałem. Przyznam się też, że okazało się to marnotrawieniem głosu...
Nigdy więcej, w tej kadencji nic nie robi.
@ mikołaj
dnia 06.02.2013, 13:28
Ocena
komentarza:
12
prostych decyzji nie podejmuje tylko odwlek w nieskończoność
@ jaslo
dnia 06.02.2013, 13:15
Ocena
komentarza:
44
On coś zrobił dla Jasła śmieszne wszystko likwidują albo sprzedają a Kmiecik ma 10 tys na wypłatę im obniżcie wypłaty człowiek pracuje i ma 1 tys na wypłatę i musi jakoś wyżyć a te barany wielkie g... robią
@ ktos
dnia 06.02.2013, 13:37
Ocena
komentarza:
4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ ja
dnia 06.02.2013, 14:04
Ocena
komentarza:
16
Ja chcialam zapytac ,kiedy wreszcie bedzie lepsza droga kolo szkoly w Sobniowie w kierunku Lask i Granicznej taki kawalek drogi jest okropny az wstyd na wsi juz sa drogi lepsze ,szkoda ze pani Bernal o to nie dba,przed kolejnymi wyborami pewno sie obieca
@ dodo
dnia 06.02.2013, 17:50
Ocena
komentarza:
3
Właśnie na osiedlu Sobniów są najgorsze ulice o ile jest na nich resztka połamanego asfaltu i dziury -ale też są takie gdzie brak /tylko błoto i dziury/ TAK -Tak == tak jest w naszym mieście uroczym...bo zrobić drogę to zbyt wielki wydatek... żyjmy jak w zacofanym kraju
@ obserwator
dnia 06.02.2013, 14:09
Ocena
komentarza:
-25
zainteresujcie sie tym dlaczego u fary som co chfile pogrzeby czy czasami ktoś nie zabija ludzi u fary
@ tak
dnia 06.02.2013, 14:32
Ocena
komentarza:
12
chfile odpocznij
@ do obserwatora
dnia 06.02.2013, 14:43
Ocena
komentarza:
6
Zaczynasz pisać od rzeczy,odejdz od komputera.
@ czesio
dnia 06.02.2013, 21:41
Ocena
komentarza:
0
o...nowy towar na mieście?co bierzesz?daj namiary na dilera...:)
@ normalny
dnia 06.02.2013, 14:12
Ocena
komentarza:
11
popieram ten odcinek koło szkoły w Sobniowie , to jest istny tor przeszkód, na ale obecna radne pewnie nie chodzi tą drogą
@ NaturalBornLeader
dnia 06.02.2013, 14:21
Ocena
komentarza:
-52
Andrzeju nie przejmuj się głosami plebsu, który się nie kształcił się, nie rozwijał, nie rozumie co to prywatyzacja i ma pretensje do całego Świata, że w Jaśla nie ma 10 Biedronek ,12 Carefourów i 7 Gamratów, czyli miejsc gdzie mogliby prowadzić dalej swoją wegetację lub domaga się miliona złotych na skórokopaczy z 23 ligi. Dla nas mieszkańców aspirującej klasy średniej i klasy wyższej Jasło jest bardzo wygodnym miastem do życia a wszystko czego nie oferuje miasto tej wielkości znajdujemy w Krakowie po 1godz i 45 minutach jazdy dzięki autostradzie od Tarnowa, której słuszność istnienia, z tego co wiem motłoch też kwestionuje, tak więc widzisz, że Polaka nie zadowolisz gdyż jak mówi zapożyczony cytat: " Polacy to wspaniały naród ale żadne społeczeństwo".Pamiętaj, że prawdziwy przywódca słucha ludu a i tak robi swoje, ponieważ wie co dla ludzi jest lepsze. Pozdrawiam.
Życze kolejnej równie udanej kadencji.
@ :)
dnia 06.02.2013, 16:38
Ocena
komentarza:
14
lubię takie ironiczne dowcipy :)
@ ???
dnia 06.02.2013, 16:58
Ocena
komentarza:
7
Ironia 1. klasa:D
@ .
dnia 06.02.2013, 17:38
Ocena
komentarza:
6
inteligencja wie o co chodzi :)
@ Zorba
dnia 06.02.2013, 19:38
Ocena
komentarza:
-1
NaturalBornLeader - chłopie o jakiej ty autostradzie piszesz w Tarnowie masz 2-a zjazdy a w Pilżnie? i ty masz głupią nadzieję że o Jaśle ktoś myśli lub pamięta.
@ NaturalBornLeader
dnia 06.02.2013, 20:30
Ocena
komentarza:
7
Cieszę się dziewczęta, chłopcy i chłopacy, że chociaż Wy rozróżniacie w tym mieście cynizm, ironie, kołtunizm i hedonizm. Przywracacie mi wiarę w intelekt naszej kochanej prowincji. To niestety nie tyczy się Ciebie Zorba. Nie rozumiesz co czytasz, nie czytasz co piszesz, nie piszesz co czytałeś i nie czytałeś tego co wiesz. Musisz częściej odsuwać kamień od swojej jaskini i dokładniej ją wietrzyć.
@ NaturalBornLeader
dnia 06.02.2013, 22:15
Ocena
komentarza:
1
Nie denerwuj się Słen. Jestem prywatnym przedsiębiorcą. To takie zajęcie tych, którzy nie czekają na mannę z nieba i otwarcie sklepu Auchan w Jaśle, żeby mogli spełnić swoje ambicje na stoisku warzywnym.Z Panem Andrzejem rozmawiałem może 2 razy w zyciu. Tak głosowałem na niego.Skoro forumowa hołota może wylewać swoje żale to Ja też mogę napisać , że głosowałem na Andrzeja i zagłosowałbym znowu bo żyje mi się dobrze, dostatnio i zdrowo.
Dwa, to nie traktuj forum Jasło4you jako miarodajnego żródła odczuć Jaślan. Nie każdy mieszkaniec tu zagląda.
Mimo wszytko nie sądze żebyś coś z tego zrozumiał. Jestes w końcu największym pośmiewiskiem tego forum wyprzedzając samego Łodyńca i historie o twojej chorobie dwubiegunowej afektywnej i neurozach dotarły juz nawet do Tarnowca.
Zdrowia życze.
@ Sven
dnia 06.02.2013, 22:27
Ocena
komentarza:
-3
Tak na plebanię
@ Rysiek
dnia 07.02.2013, 03:26
Ocena
komentarza:
4
[...] !!! Jak Ty smiesz tutulowac wiekszosc plebsem I motlochem. Ja sam jestem wrecz zaskoczony bardzo nagatywa ocena dzialalnosci burmistrza. Poprzednio mozna bylo plesc bajeczki za dobry Andrzejek I niedobry Gorczyk I Wnek. Dzisiaj cala wladza w rekach Andrzejka. Przeciez nie mozna traktowac powaznie rostrzesionego Lieszka . Chore uklady I powiazania, olbrzymie wplywy ludzi ktorych nalzalo by sie dawno pozbyc. Kachlikowi, ktory mogl zrobic cos sensownego przytrafil sie niesamowity pech. Dyr. Baranowa SP2 niewiedziec dlaczego konmi nie dala sie zaciagnac na konkurs mimo ze zyla bardziej szkola niz domem. W efekcie biedna wladza z wielkim wysilkiem znalazla Bobule ktory dal sie uprosic??? Itp.Czyli widzimy czysty kabaret. Kogo sie pozbedziemy I jakie nowe wspaniale berety bedziemy lansowac? To jest jedna z przyczyn tak negatywnej oceny Andrzejka. Wiec kolego szanuj wiekszosc!!!
@ do Rysiek
dnia 07.02.2013, 08:28
Ocena
komentarza:
1
Do Rysiek masz kolego rację!!!

Wszystko zależy od Andrzeja!!!

Leszek to jakaś wielka pomyłka cicho ciemny figurant.

Co on MÓWIŁ o Panie Czarneckim gdy go odwołali z dyrektorwania w szkole potem jego kampania dla Pani Kurowskiej a teraz pełny wazeliny OBŁUDA tak się sprzedać za parę srebrników a miał Burmistrz Andrzej takiego kandydata!! Strach ma wielkie oczy co by było gdyby wiceburmistrz Andrzej byłby lepszy od burmistrza Andrzeja!!

Pani dyrektor Baran zrobiona przez Leszka na szaro tylko dlatego, że chłop jak był dyrektorem w Brzyszczkach miał kompleksy i się prymitywnie odegrał.

Jeszcze raz wszystko zależy od Burmistrza.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 07.02.2013, 18:34
Ocena
komentarza:
2
Posłuchaj "prywatny przedsiębiorco" - skoro jest Ci tak dobrze to napisz jeszcze ilu pracowników na Ciebie pracuje i jakie kokosy im płacisz - może nawet powyżej
średniej krajowej...a tak na marginesie to robisz tu za "błazna" i każdemu coś przypniesz...???
@ NaturalBornLeader
dnia 07.02.2013, 22:27
Ocena
komentarza:
2
Ostatnio szukałem miesiąc gościa do odśnieżania trzech posesji.Żaden zabiedzony jaślanin nie chciał wyjść z domu.Reszcie płacę minimalną krajową plus pensja od utargu bo ile jest warta praca ekspedienta???Pozatym ceny dyktuje rynek.Natomiast jeśli potrzebuje fachowca:prawnika, księgowego, gościa od alarmu lub informatyka to on już mi dyktuje stawki.Tak to jest.
@ Rysiek
dnia 08.02.2013, 04:21
Ocena
komentarza:
0
[...]
@ Rysiek
dnia 08.02.2013, 16:16
Ocena
komentarza:
2
Redakcjo!!! zamiescilem moja opinie w dyskusji odpowiadajac na jeden z art. zgadzam sie ze zwiazany luzno. ale czy NaturalBorderLeader pisze zupelnie nie zwiazane z tematem sprawy i zamieszczacie. A moj skasowaliscie??? Dlaczego???
@ Rysiek
dnia 08.02.2013, 16:18
Ocena
komentarza:
2
Przeciez nie byla zadnych wolgaryzmow!!!
@ jak nazywa się twój burmistrz!
dnia 09.02.2013, 01:03
Ocena
komentarza:
0
Jak nazywa się Twój burmistrz! A taki był dobrze poinformowany.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 12.02.2013, 22:44
Ocena
komentarza:
0
Jeśli piszesz - "bo ile jest warta praca ekspedienta?" - to ja Ci odpowiem pytaniem ile jest warta praca takiego "przedsiębiorcy" jak Ty - na pewno ekspedienci których "zatrudniasz" mówią o ty po cichu bojąc się utraty nawet tych ochłapów które im płacisz...
@ LIZODROPULOS
dnia 06.02.2013, 14:29
Ocena
komentarza:
28
Po komentarzach powyższych tylko,jasno widać,że burmistrz miasta Jasła odleciał w swoim ego wysoko ponad chmury.Jak to się stało,że taki człowiek może ,i zarządza jeszcze miastem prowadząc go na pielgrzymkę powszechnego dziadostwa wśród wmawianego w swoim expose "oczekiwanego" cyrku rekreacji...Jaślanie nie siedzą tylko w Jaśle.Podróżują,oglądają,jak kwitną sąsiednie miasta,jak one żyją!!! To jest jeden wielki cmentarz komunalny " bezrobocie, ciągle zagrożenie dla życia od rzek,pustki na ulicach po 18-ej,transport pożal się Boże(ni PKP,ni PKS)-można wyjechać i nie wrócić w dniu,i apatia rysująca się na twarzach ludzi.A budżet??? To dopiero pokaz inwencji władzy...Widać,że druga połowa kadencji bohatera chwalipięty może dorżnąć Jasło na dobre,i nieodwracalnie.Może by te męki z tym panem Jaślanom skrócić,i w dowód sympatii spuścić go z ratusza.Jak w innych miastach zmieniali,to pewnie i tu by się udało.Tylko jedności potrzeba.A będzie więcej nie tylko igrzysk dla tego pana,a więcej chleba!!!REFERENDUM-tak to się nazywa .Sposób na zmiany!!!
@ endru
dnia 06.02.2013, 14:32
Ocena
komentarza:
5
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ strike
dnia 06.02.2013, 14:43
Ocena
komentarza:
4
dziekujemy za hale na mosirze i za cały sport ...mam nadzieje ze Pan to czyta sie sie rumienii
@ Wilson
dnia 09.02.2013, 14:44
Ocena
komentarza:
0
Za halę podziękuj pani Marii Kurowkiej. Od koloru włosów nazywanej juz nie "ruda", a "bordowa". "Wybierzcie mnie ponownie, a zrobię Was na bordowo" - to powinno być Jej nowe hasło wyborcze.
@ LIZODROPULOS
dnia 06.02.2013, 14:50
Ocena
komentarza:
2
Do "endru"- tak jest,Andrzeju nie denerwuj się...Twoja albowiem o mienie i ludzi troska jest równie wielka ja Andrzeja na pokazanym filmie( you tube).A więc -godna i pożądana. Widać męża stanu,i kto rządzi!
@ kobieta
dnia 06.02.2013, 17:21
Ocena
komentarza:
0
niedlugo wybory, burmistrz niedlugo zacznie nzow obiecywac aWy lapac na lep tych slow
@ ferdek
dnia 06.02.2013, 14:54
Ocena
komentarza:
6
Chciałem zabrać głos bo bardzo mi brakuje w Jaśle ZOO gdzie można by było spędzać miło czas. Licze że dzięki "światłym" ludźom z z PO, SLD, PiS, Solidarnej Polski i PSL takowe powstanie w Jaśle i będzie przyciagać turystów z całego globu.

Maryia już zasadziła na grządkach banany więc będzie czym karmić zwierzynę.
Ci niesamowicie politycy są tak wspaniali że od 20 lat jest tylko lepiej i czuć ekspansje Jasła na cały glob. Im zależy bardzo na rozgłosie aby przylatywały tu wizytacje z całego świata, Czyje to przez skórę..
@ do ferdek
dnia 06.02.2013, 15:01
Ocena
komentarza:
14
Wybierz sie na jakas sesje tam masz i zoo i cyrk 2 w 1 pozdrawiam Cie ;)
@ ja
dnia 06.02.2013, 15:02
Ocena
komentarza:
7
"że istnieje możliwość dojechania do danego miejsca w konkretnym czasie." przykład Jadąc od strony zółkowa aby dostac sie mks-em do szpitala musze jechac 2 liniami (poniesc 2 opłaty) nie ma bez posredniego połączenia. A konkurencja MA!!!
takie proste a oni musza studentów z Krakowa o to prosic ;-)
@ ferdek
dnia 06.02.2013, 15:15
Ocena
komentarza:
8
Czy to oznacza że w Jaśle będzie tramwaj ?
@ dodo
dnia 06.02.2013, 17:41
Ocena
komentarza:
6
Tramwaj może nie -ale będzie metro!
@ M.
dnia 06.02.2013, 15:37
Ocena
komentarza:
17
Proponuję pewną sondę. Jeśli ktoś NIE POPIERA dziś burmistrza, daje +. jeśli POPIERA - . Zobaczmy jaki bedzie bilans.
@ Teren rekracyjny "skalki" w Sobniowie.
dnia 06.02.2013, 15:43
Ocena
komentarza:
6
Nie ma dogodnego wejscia od strony Jasla - nie ma czym sie chwalic chyba ze to bylo dla ludzi z Sobniowa (a Czarnecki to gdzie mieszka?)
@ a jak myślisz
dnia 09.02.2013, 01:07
Ocena
komentarza:
1
A jak myślisz, gdzie mieszkają władze nasze powiatowe i miejskie, w Rafinerii Gamracie czy może na Gądkach
@ assasin
dnia 06.02.2013, 15:51
Ocena
komentarza:
2
ahhahaha :D czyżby dzisiaj prima aprilis ? :D
@ trzcinica
dnia 06.02.2013, 16:02
Ocena
komentarza:
6
dobry pomysł z tym mostem do Troi
@ Mieszkaniec
dnia 06.02.2013, 16:26
Ocena
komentarza:
4
Bardzo dobry pomysł jeżeli chodzi o rozwiązanie komunikacji w mieście światła skrzyżowania popieram miasto musi iść w tym kierunku w kwestii płynności ruchu dla kierowców dobra wiadomość popieram Pana burmistrza.
@ yr6
dnia 07.02.2013, 15:32
Ocena
komentarza:
-2
i tyle za 3 lata
@ ???
dnia 06.02.2013, 16:53
Ocena
komentarza:
7
Miasto ma kolejne plany na rozwój miasta. Wspaniałe zdanie!
@ groby
dnia 06.02.2013, 16:53
Ocena
komentarza:
18
co z bezrobociem młodzi uciekają z jasła kto będzie na was robił darmozjady ale władza szok gdzie miejsca pracy u burmistrza paranoja
@ PiS-man
dnia 06.02.2013, 17:01
Ocena
komentarza:
7
Czyli teraz każdy dzień będzie nas przybliżał do końca kadencji To miła wiadomość dla mieszkańców, ale zapewne nieco gorsza dla dutetu C and C.
@ al salah
dnia 11.02.2013, 19:41
Ocena
komentarza:
1
pisman bo będziesz musiał liczyć...
@ endru
dnia 06.02.2013, 17:34
Ocena
komentarza:
1
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ PASTUCH
dnia 06.02.2013, 17:37
Ocena
komentarza:
15
chyba lepszym pomysłem zamiast mostu do troi byłaby rozbudowa budynku mops -w jaśle pozostali jedynie starzy i bezrobotni ludzie, aha i garstka niewolników z grupy nowy styl... a w warzycach to teraz tylko czas na rekultywację pastwisk dla krów bo i one tam pewno już teraz nie chciałyby się paść... brawo panie burmistrzu tak trzymać...
@ zielona wyspa
dnia 06.02.2013, 17:50
Ocena
komentarza:
4
już w latach 80-tych ustalono,że podkarpacie będzie zielonymi płucami europy, a ludność Polski wynosić będzie max 18 mln. pozdrawiam
@ xxx
dnia 06.02.2013, 18:34
Ocena
komentarza:
5
POwalił na kolana.
@ ktos
dnia 06.02.2013, 18:38
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ gg
dnia 06.02.2013, 18:55
Ocena
komentarza:
1
A co z ulicą Kolejowa i osiedlem Górka Klasztorna. oiecywał Pan Burmistrz, że juz projekt gotowy w 2011 a tu 2013 i cisza a pojawił się most na Ropie. Czyli pozamiatane
@ poinformowany
dnia 06.02.2013, 19:00
Ocena
komentarza:
9
narazie to w Jaśle powstają same place zabaw , czyli potrzeba zalesic jeszcze okoliczne wioski i będziemy mieli skanseń , tak trzymać zakładów pracy zero bo trują
@ stach
dnia 06.02.2013, 19:14
Ocena
komentarza:
7
Cz. jest już czwartą kadencje i nic nie robi. Aleście sobie wybrali burmistrza !
Ale nie tylko on jest winien, ale i ci co go tak popierali: Przetacznik, Górczyk, Baniak, Zduński, Czeluśniak, itd.
Oni wiedzieli, że ten chłopina nie nadaje sie na burmistrza, ale go popierali, byle tylko zniszczyć Kurowską. A co sie stanie z Miastem to ich już nie obchodziło - bo to tacy ludzie, którzy myślą tylko o o sobie i swoich kieszeniach.
@ karol
dnia 06.02.2013, 19:16
Ocena
komentarza:
12
Przez takie plany o przyszłosci Jasła przez burmiszcza Jasła , Jasło z pręznego osrodka przemysłowego stało się prowincją .Najwyzszy czas zmienić zarządy miasta Jasła ,tj.burmiszczów,rade,oraz conajmniej połowe urzędników zwolnić .Wystarczyłoby pięciuch radnych odpowiedzialnych i ludzi mądrych bo przy tych władzach miasta Jasło upadnie.Najlepiej władzom wychodzi podnoszenie podatków i twozenie płatnych stref parkowania.
@ 44
dnia 06.02.2013, 19:32
Ocena
komentarza:
2
A czy rozbiórka deptaka i z powrotem przywrócenie na nim ruchu nie byłoby złym pomysłem w ramach usprawnienia ruchu w Jasle, myślę że tak i chyba wielu mieszkanców również myśli podobnie.
@ sikłor 2
dnia 06.02.2013, 20:11
Ocena
komentarza:
-1
zgadza sie
@ łodyniec
dnia 06.02.2013, 19:59
Ocena
komentarza:
0
no widzisz Andrzejku ,mogłeś zrobić sylwestra jak trza !!! mogłeś zaplanować dni jasła z pompą ! ludzie by się na rękach nosili ,a tak to ty musisz nosić ale parasol ,bo czasem ktoś może opluć :P
@ obiektywny
dnia 06.02.2013, 20:07
Ocena
komentarza:
5
Dobrze ze już połowa tej kadencji bo niewiele zrobiono i na więceji nie ma co liczyć.
Panie burmistrzu i szanowna rado zapomnieliście sie pochwalic budrzetem za mandaty za 2012r wymieżone w meszkanców Jasła ciekawy jestem jakie wytyczne SM dostała na 2013r.
Radnych mandaty nie dotyczą bo w SM zatrudnieni synusie,zienciowie i protegowani gratuluję tak trzymać.
@ Tubylec
dnia 06.02.2013, 20:08
Ocena
komentarza:
14
Marazm !
Zero nowy dróg, stan tych które istnieją lepiej przemilczeć (proponuje porównać do Krosna) dzisiaj jechałem Sobniowską na wysokości Szkoły nr 8 i rozwaliłem łożysko w kole. Dziur nie sposób ominąć i tak jest od lat w tym miejscu, nie można ułożyć 100 m asfaltu tylko lepi się dziurę do dziury !! Szlag by trafił !
Gdzie jakiekolwiek zakłady i nowe miejsca pracy, gdzie hala sportowa, stadion dla Czarnych, co z boiskiem na Rafinerii popadającym w ruinę, gdzie remont JDKu, gdzie obwodnica Jasła, gdzie jakikolwiek kawałek nowej sensownej drogi, objazdu ?
Mamy furę biurokracji, pseudoekologiczne "inwestycje" (konik burmistrza) miasto umiera bo młodzież ucieka.
Ocena = niedostateczna.
@ jeżynka:)
dnia 06.02.2013, 21:33
Ocena
komentarza:
1
No przecież burmistrz obiecuje drogę i most do troji::) Wiec ma założenie gotowe..Mamy się cofnąć do ery kamienia łupanego:( o to chodzi naszym rządzącym .
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 06.02.2013, 20:11
Ocena
komentarza:
4
Mam świetna propozycję zrobić z miasta jedno wielkie więzienie {mieszkańcy staną się więźniami} i w myśl dyrektyw "rządowych i eurokołchozu" przyznają nam środki w wysokości 2800zł/msc / 1 osoba - a staniemy się wtedy "krainą mlekiem i miodem płynącą"...
@ NaturalBornLeader
dnia 06.02.2013, 20:44
Ocena
komentarza:
1
Czy wiesz [...] z czego wyliczana jest suma, która przedstawiana jest jako miesięczny koszt utrzymania więźnia??? Mówi się, prosi i tłumaczy a takie [...] dalej interpretują to jako sumę, którą więzień przeje. Populizm i zgroza. Czytaj więcej albo mniej tego co nie trzeba.Jedyna rada dla takich jak ty.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 06.02.2013, 21:00
Ocena
komentarza:
2
Po pierwsze gdzie jest napisane, że skazany to "przejada"...
Po drugie czy to nie sam skazany [odbywający przecież karę powinien pracować i utrzymywać siebie, dozór i całe zakłady penitencjarne]
Po trzecie jakich to posiadamy "wysoko wykształconych" ekonomistów , że nie potrafią znaleźć pracy nawet dla skazanych, aby mogli sami się utrzymać...
Wreszcie po czwarte w imię czego człowiek zarabiający minimum krajowe czyli ok. połowę z tego czo przeznacza się na 1 skazanego ma jeszcze płcić podatki na jego utrzymanie...
@ NaturalBornLeader
dnia 06.02.2013, 21:37
Ocena
komentarza:
-1
J.W.
Czy wiesz z czego wyliczana jest suma, która przedstawiana jest jako miesięczny koszt utrzymania więźnia???
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 06.02.2013, 22:07
Ocena
komentarza:
5
Wiem, ale może zechcesz to tutaj szerzej omówić i rozwiać "swoje niejasności" - a czy wiesz za jaką to kwotę "rząd" przewiduje utrzymanie i godne życie niejednokrotnie ciężko pracujących i nie łamiących prawo obywateli, a co jeszcze, że uważają iż oni nie potrzebują i nie otrzymają pomocy od "instytucji rządowych"...
@ NaturalBornLeader
dnia 06.02.2013, 22:33
Ocena
komentarza:
-1
Tak jak myślałem nie masz o tym blado-zielonego pojęcia.
Zastanów sie teraz ile kosztuje nauka jednego dziecka w szkole np. w Foluszu jeśli tam jest szkoła lub innej gdzie jest 4 osoby w jednym roczniku. Potem postaw się w sytuacji osób, które nie mają bądź nie mogą mieć dzieci i wylicz ile to średnio kosztuje jednego podatnika.Zastanów się ile podatnik wydaje na obrone narodową i dlaczego oraz ile zarabiaja np. nauczyciele w innych krajach Europejskich. Później poczytaj o społeczeństwie obywatelskim, społeczeństwie demokratycznym, Adamie Smiths, Johnie Locke i polskim systemie podatkowym i wszystkich dokumentach, które Polska podpisała po pozytywnym referendu w sprawie wstapienia do UE i postaraj się osadzić swoje teorie w obowiązującym aktualnie prawie, konstytucji i traktatach.
Wiem, że swoimi herezjami niewiele ryzykujesz na tym forum ale na miłość Boską każdy populizm ma swoje granice. Nie można tylko krzyczeć złodziej, złodziej!!! Kiedyś będzie trzeba powiedzieć co i skąd ukradł. Powodzenia.
@ NaturalBornLeader
dnia 06.02.2013, 22:44
Ocena
komentarza:
-1
I pamiętaj!!! Statystyka to największy kłamca.
Jeśli państwo Polska da w ramach pomocy twojemu sąsiadowi 2 miliony a ty dostaniesz figę, to według statystyki dostaliście po bańce.
To taki przejaskrawiony przykład.
Statystyka to oręż w rękach polityków, który odwołuje sie do naiwności i głupoty ludzkiej.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 06.02.2013, 23:39
Ocena
komentarza:
2
Nadepnąłem na odcisk - produkujesz się, lecz nie na temat, dyskusja o wszystkim jest dyskusją o niczym, nie odpowiadasz na zarzucane niejasności , a ponadto je mnożysz i przedstawiasz ludzi we fałszywym świetle. Dla takich ludzi nie liczy się spojrzenie na świat bez różowych okularów - to herezja i populizm ale zastanów się dobrze - kim jesteś w świetle tej miłość Boskiej do której się odnosisz...
Polemika z kimś takim do niczego nie doprowadzi...
@ NaturalBornLeader
dnia 06.02.2013, 23:51
Ocena
komentarza:
-1
Dobra wróćmy do meritum.
Czy wiesz z czego wyliczana jest suma, która przedstawiana jest jako miesięczny koszt utrzymania więźnia???
Miłość Boska to zabieg stylistyczny.Odwołuje sie cały czas do twojego rozsądku a nie do Boga. Nie bierz tak wszystkiego 1:1.
Nikt Ci nie każe prowadzic polemiki. Prosiłem tylko żebyś rozwinął to co nasmarowałeś. Chciałem sprawdzić tylko czy wiesz co piszesz czy jesteś kolejnym hochsztaplerem budującym swój dobry humor na poklasku plebsu wygłaszając najtańsze schematy. No na rzaie raczej to drugie...
Ukradł, ukradł, ukradł...Moje podatki, moje podatki, moje podatki...złodziej, złodziej, złodziej. Tak to można streścić. Więc ja mówię sprawdzam.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 07.02.2013, 00:26
Ocena
komentarza:
2
Jeśli nie kumasz o czym piszę, lub przekaz jest dla Ciebie niezrozumiały, - a tak ma wyglądać polemika , w której to obrzucasz adwersarza "błotem" i insynuacjami to poszukaj sobie kogoś o podobnym usposobieniu..., poza tym znając realną wartość wykonywanej pracy mogę stawiać niektóre wnioski - lecz nie posuwam się do tego aby bezpośrednio nazywać kogoś złodziejem, czy oszustem - a jeżeli moje wnioski wywołują takie przemyślenia to tylko z korzyścią dla wszystkich ...
Żegnam...
@ NaturalBornLeader
dnia 07.02.2013, 14:34
Ocena
komentarza:
-1
Ok.
To jak już sie dowiesz, doczytasz to daj znać.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 07.02.2013, 18:37
Ocena
komentarza:
2
Cieszy Cię monolog - to dawaj dalej...
@ walerian
dnia 06.02.2013, 21:15
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Daktyl
dnia 06.02.2013, 21:32
Ocena
komentarza:
-2
Czas na referendum w sprawie odwołania .
@ NaturalBornLeader
dnia 06.02.2013, 21:39
Ocena
komentarza:
-1
Hahahahah.
Odwołać to Ci mogą PKS do Bączalu. Jakie referendum??? Uszanuj wynik demokratycznych wyborów i zdanie tych, którym żyje się dobrze.
@ Rysiek
dnia 07.02.2013, 23:00
Ocena
komentarza:
-2
Facet tobie sie chyba w glowie poprzewracalo. Jak bedziesz w USA to zapraszam do siebie i dam Ci u siebie posprzatac!!!
@ chorązy
dnia 06.02.2013, 21:56
Ocena
komentarza:
0
Andzeju spokojnie...[...]
@ ktos
dnia 06.02.2013, 22:23
Ocena
komentarza:
1
napisalam prawde o dalszym wujku to usuneli jaki on to nie jest wspanialy w objecankach
@ Sven
dnia 06.02.2013, 22:25
Ocena
komentarza:
2
Die Bürgermeister sind unser Unglück
@ moderator
dnia 07.02.2013, 14:43
Ocena
komentarza:
1
coś ty - na szparagach tak nauczył sie mówić ?
@ ktos
dnia 06.02.2013, 22:27
Ocena
komentarza:
1
ludzie on wam na nic nie da jak by mogl to jeszcze by wam zabral i nic nie zalatwi bo to jest nie czlowiek kiedys po kaczki przyjezdzal i chleb bo nie mial co jesc bydle
@ alfa
dnia 06.02.2013, 22:41
Ocena
komentarza:
1
Widzę ,że wszyscy uwielbiają naszego Kochanego Pana Burmistrza... po raz drugi burmistrzem więc pewnie się sprawdził... pozdrawiam
@ Sven
dnia 06.02.2013, 22:42
Ocena
komentarza:
5
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Sven
dnia 06.02.2013, 22:45
Ocena
komentarza:
-2
pytam się ludzie czy robimy referendum w sprawie osunięcia tych partaczy.

łatwo możemy to zorganizować.
@ NaturalBornLeader
dnia 06.02.2013, 22:51
Ocena
komentarza:
2
Z tobą Słen wszystko i wszędzie ale znowu wyjedziesz na delegacje do Kobierzyna i sam będe te podpisy zbierał???
@ Absurd B
dnia 07.02.2013, 01:17
Ocena
komentarza:
0
[...]
@ max21
dnia 07.02.2013, 11:57
Ocena
komentarza:
3
Do NaturalBornLeader Masz rację nie ma co!!
@ Absurd B
dnia 07.02.2013, 20:23
Ocena
komentarza:
0
[...]
@ greg
dnia 06.02.2013, 23:04
Ocena
komentarza:
1
Sven idz już spać bo bredzisz za długo siedzisz przed komputerem i jeszcze jedno pięknie cię zgasił NATURALBONDLEDER zrobił to z wielką klasą
@ Jaślanin
dnia 06.02.2013, 23:04
Ocena
komentarza:
10
Do zorganizowania referendum potrzeba 10% podpisów ludzi mających prawa wyborcze, czyli ok. 3 tysiące. Natomiast żeby było ważne to potrzeba 50% +1 głosów za odwołaniem przy frekwencji minimum 30% czyli ok. 9 tysięcy głosów (4501 za odwołaniem). Można by to połączyć z likwidacją Straży Miejskiej!
A więc do dzieła Jaślanie!!
@ moderator
dnia 06.02.2013, 23:27
Ocena
komentarza:
-2
a ja mam trzy browarki i sobie zaraz zapodam. a łodyńce i Sveny niech skuczą na forum nadal. powodzenia.
@ Kuba
dnia 06.02.2013, 23:39
Ocena
komentarza:
19
największe osiągnięcie to wybitny nowy Kierownik wydziału Inwestycji . "Gwiazda wiedzy i pracowitości" .
@ Absurd B
dnia 07.02.2013, 01:13
Ocena
komentarza:
4
Jęki i narzekania... Był Czernecki 3 kadencje źle , była Kurowska źle,jest Czernecki źle. A może byście zamiast kłapania dziobem za życie się wzięli? Co zrobiłeś ostatnio aby żyło Ci się lepiej,co zrobiłeś aby twojej rodzinie żyło się lepiej, co zrobiłeś aby twoim sąsiadom żyło się lepiej? Zrobiłeś coś dla swojego miasta? Podniosłeś chociaż papierek i wrzuciłeś do kosza? Czy ktoś z was słyszał lub widział Krośnianina który narzeka??? Nawet gdyby Jan Paweł II został burmistrzem Jasła mielibyście pretensje.Weźcie się w końcu za życie i za robotę a nie za kłapanie dziobem.Liczycie że jakikolwiek burmistrz cuda uczyni? To nie jest miasto burmistrza tylko nasze i tylko od nas zależy czy tu zostaniemy czy zwiejemy. Wyobraźcie sobie to miasto za 2 lata, za 5 lat za 10 lat... a teraz otwórzcie oczy!
@ alfa
dnia 07.02.2013, 18:18
Ocena
komentarza:
-6
i okazuje ,że ten który oskarża innym sam najwięcej kłapie a ciekawe co ten on "Abrurd B zrobił dla innych oprócz kłapania!!!może się pochwalisz ...
@ Absurd B
dnia 07.02.2013, 20:17
Ocena
komentarza:
4
Odśnieżyłem dodatkowo 2 miejsca parkingowe sąsiadom.A ty alfie?
@ pis-mak
dnia 07.02.2013, 07:58
Ocena
komentarza:
-8
Oczywiste jest, że szczekaja młodzi niedorozwinięci donosiciele maryścyne. Tyle w tym temacie.
@ Śliwa
dnia 07.02.2013, 08:14
Ocena
komentarza:
15
Kiedy artykuł o półmetku Kmiecika? Z niecierpliwością oczekujemy na jego odejście. Ile jeszcze dni musimy go znosić? Chcę kupić metr krawiecki i odcinać codziennie jeden dzień. Ale to chyba niestety jeszcze za wcześnie. Może byśmy kupili większą ilość na grouponie ? Taka inicjatywa obywatelska.
@ xxl
dnia 07.02.2013, 08:51
Ocena
komentarza:
7
A co z drogą dwukierunkową pod starostwem, przecież na pewno usprawniła by ruch w centrum, ale do tego tanga trzeba dwojga czyli burmistrza i starosty a o zgodę między nimi jak widać nie jest łatwo
@ alfa
dnia 07.02.2013, 18:15
Ocena
komentarza:
2
Masz rację wracając z miasta w kierunku Sobniowa jeździ się przez parking lub pod stacje PKP bo pod Starostwem szeroka ale jednokierunkowa ulica -diabli wiedzieć po co ?
@ Xxxsmall
dnia 07.02.2013, 18:16
Ocena
komentarza:
6
A kto z tym starostą żyje w zgodzie ? Za wskazanie jednej osoby (wraz z dowodem) obiecuję nagrodę.
@ ona
dnia 07.02.2013, 10:02
Ocena
komentarza:
8
Już widzę jak tabunami ludzie walą do Troi przez nowy most na gądkach! A po drodze mijają przynoszące wstyd ruiny gmachu, zwanego halą sportową mosiru. Najprościej zamurować ławę na gądkach i przekształcić w jedną wielką betonową Troję. NIE MA TU JUŻ NIC, prócz kaufnandów, szmateksów, biedronek i odgórnej bandy w korycie...
@ alfa
dnia 07.02.2013, 18:11
Ocena
komentarza:
2
ale przynajmniej jest praca w biedronkach i szmateksach... żal ściska w tym [...] Jaśle
@ polecenie służbowe
dnia 07.02.2013, 11:39
Ocena
komentarza:
-6
Donosiciele maryścyne szczekają i minusują.
@ KATARZYNA
dnia 07.02.2013, 17:04
Ocena
komentarza:
8
Przeczytałam z uwagą powyższe komentarze, oceniające pracę burmistrza Czarneckiego za połowę kadencji.Pomijając te,które z uwagi na dobitność ,zbyt duży ładunek dosadności zostały wypikowane,mogę powiedzieć jedno:ZERO POZYTYWNYCH OCEN!!! Pytam więc,co ten facet jeszcze robi w ratuszu? Za co my mu płacimy? Za robienie sobie z nas jaj w formie rekreacyjnych dziwactw? Jaślanom brak pracy,perspektyw dla dzieci,nie parku rozrywki ,jaki sobie urządził koło swojej willi... Ja nie wiem czy Jasło po drugiej połówce za rok nie będzie cmentarzyskiem upiorów,które tylko dlatego tu zostaną,bo zdrowie im nie pozwala. Może już czas coś z tym fantem zrobić,coś zmienić ,a przede wszystkim wodza wymienić.
@ alfa
dnia 07.02.2013, 18:09
Ocena
komentarza:
0
Winy szukacie tylko u burmistrza -tacy jesteście ośepieni tym co nam media głoszą ,że taki dobrobyt w Polsce dzięki naszym kochanym PO. Na całym świecie kryzys a dzięki naszym władzą państowym tylko w Polsce rewelacja...z wyjątkiem Jasła oczywiście
@ beta
dnia 08.02.2013, 12:06
Ocena
komentarza:
3
To proponuje Ci iść do tych bankierów w takim razie, co przez nich ten kryzys niby się zaczął i pokornie prosić aby wzięli sprawy w swoje czyste rączki i zrobili porządek na świecie. Chłopie to nie jest żaden argument że to wina kryzysu. Jest to ewidentna WINA CZŁOWIEKA PAZERNEGO NA PIENIĄDZ I ZAŚLEPIONEJ WŁADZY NA CIEPŁYCH STOŁECZKACH.
@ jak nazywa się twój burmistrz!
dnia 09.02.2013, 01:22
Ocena
komentarza:
1
Jak nazywa się Twój burmistrz - bez komentarza.
@ wypas
dnia 07.02.2013, 17:21
Ocena
komentarza:
2
nie jest tak jak piszesz,powstało dużo placów zabaw tylko dzieci brak
@ jacek
dnia 07.02.2013, 17:56
Ocena
komentarza:
4
a może by tak Kargula na burmistrza.
@ kokoloko
dnia 08.02.2013, 13:59
Ocena
komentarza:
2
W mieście takim jak Jasło władza nie powinna zarabiać tak dużo i odstawać tak bardzo od zwykłych ludzi zarabiających w większości 1600 brutto. Miasto obumiera powoli. A ludzie u władzy pamiętający jeszcze czasy komuny i to jak się kombinowało w tamtych czasach mam wrażenie że chcą się obłowić jak najwięcej póki jest jeszcze co ukraść. Najczęściej robiąc zamieszanie w radzie miasta czy powiaty żeby było widać że coś się tam dzieje. Jest mi strasznie smutno z tego powodu bo widzę co się dookoła dzieje w moim mieście.

Polska jest najbogatszym krajem w europie bo ciągle jest co kraść.
@ Andrzej
dnia 08.02.2013, 18:27
Ocena
komentarza:
2
Jak Pan sam strwożył Straż Miejską bez wyborców, wzywam Pana do natychmiastowej likwidacji SM do czasu weryfikacji Wyborców w wyborach powrzechnych.
@ papla
dnia 08.02.2013, 21:56
Ocena
komentarza:
4
Pewnie zaraz sfora malkontentów zaminusuje mój wpis, ale ja lubię to miasto, lubię prowadzić tu swój mały biznes, a nawet lubię burmistrza. Pewnie można wiele rzeczy zrobić lepiej, ale ppodoba mi się park miejski w lecie, basen w zimie. Kolorowe place zabaw dla dzieci, nowy park linowy i to, co się pojawiło na Kwiatowej. Mieszkałam w wielu miejscach - wszędzie było trochę rzeczy dobrych i trochę złych. Chyba tylko nigdzie nie spotkałam takiej zapiekłej nienawiści mieszkańcó do wybranej przez siebie władzy. I takiego niezrozumienia, że miejsca pracy tworzą ludzie, przedsiębiorcy, a nie władza. I że nigdzie dobrobytu nie zbudowali jacyś mistyczni inwestorzy z zewnątrz. Jak sobie sami nie pomożemy to nie mamy co liczyć na cud. Wszystkim walecznym opluwaczom szczerze proponuję - spróbujcie sami stworzyć miejsca pracy dla siebie, a może i dla innych. To nie jest trudne, tylko zamiast uleważ co wieczór żółć na forach wykorzystajcie klawiatury swoich komputerów do stworzenia swoich biznes-planów. Powodzenia!
@ HAHAHA
dnia 08.02.2013, 23:34
Ocena
komentarza:
0
Śmieszycie mnie. W biurku leży projekt ścieżek rowerowych zaprojektowany po wałach, które nie są dzialkami miasta, jednoczesnie bez zgody mieszkancow. Projekt zrobiony przeleżał tak 3 lata, stracił ważność, trzeba robić jeszcze raz ale od inwestycji to spadek po kbp, starzy dyrektorzy. 3/4 tych rzeczy co tu piszecie to bzdury i wystarczy poznac troche tych smutnych urzednikow zeby zobaczyc jacy to karyierowicze i specjalisci co tak naprawde nawet na zmywak sie nie nadaja a robia po znajomosci. Jaslo pada na ryj i nic juz mu nie pomoze
@ ...
dnia 09.02.2013, 13:12
Ocena
komentarza:
1
nigdy nie pisałem komentarzy, ale ta dyskusja mnie do tego zobowiązała ...
tak już jest że tylko ci piszą którym wszystko nie pasuje. Tych obiektywnych głosów jest mało, bo zwykli ludzie, racjonalnie myślący nie udzielają się na forum, na którym więcej jest wpisów politycznych i na zamówienie, niż obiektywnych
@ Wilson
dnia 09.02.2013, 14:54
Ocena
komentarza:
1
Podoba mi się, że coś się w tym mieście dzieje. Nowy Ogródek Jordanowski, inwestycje na Kwiatowej, park linowy na Gądkach. Wszystko fajnie, teraz czekam na regulację brzegów przy Ropie i Wisłoce, żeby nas nie zalewało, no i na ten nowy most na Gądkach. W drugiej kadencji czeka pana, panie burmistrzu dużo pracy. Tzreba pozyskać środki na strefę warzycką i przyciągnąć inwestorów. Poza tym za mało pana w mediach. Może to i dobrze? No i coś ciszej. Za pani Kurowskiej było wesoło. Zwłaszcza pod koniec kadencji. Uśmiałem się to z Dębu Hitlera, co wodza III Rzeszy na oczy nie widział, to z ratowania Bałtyku, o innych sprawach nie wspomnę. Na ocenę jeszcze za wcześnie. Poczekam do końca kadencji, ale proszę teraz brać się mocno do roboty. Czas ucieka.
@ Quba
dnia 10.02.2013, 13:26
Ocena
komentarza:
3
"W powiecie jasielskim wzrosła stopa bezrobocia o 0,2 %. Pod koniec grudnia ubiegłego roku wyniosła 17, 4 %. Na koniec stycznia br. liczba bezrobotnych wynosiła 10 244 osoby" tekst z tego portalu z lutego 2012.@ Wilson pisze że coś się dzieje w tym mieście i ma rację. Gamrat został sprzedany i przyszedł właściciel i zarobił ponad 6 mil. za rok. Nasi włodarze nie potrafili tego zrobić pomimo że wiele Powiatów i miast staje się właścicielami zakładów tylko po to by utrzymać zatrudnienie i podatki wpływające do kasy miasta zamiast obciążenia w postaci zasiłków z PUP i MOPS.
Pektowin od kilku lat się sypie ale oczywiście nikt nie maił interesu zajmować się tym problemem -- łatwiej było unijne pozyskać na teren przy MDK - oczywiście bardzo fajnie, skoro się da to należny pozyskać jak najwięcej, natomiast nie róbmy z tego widowiska na miarę szczytu w Brukseli.
Efekt - kolejni pracownicy na "garnuszek" miasta - kolejne obciążenie dla tyk którzy jeszcze pracują i mniej na rozwój.
I żeby jeszcze jakiś pracodawca nie wpadł na pomysł przeniesienia produkcji za granicę, bo wtedy to już trzeba do PUP przyjąć jeszcze z 20 osób bo się z rejestracją nie wyrobią.
Strefa ekonomiczna:( dane z 2009 r)
Podstrefa Jasło - obejmuje obszar 44,65 ha (w tym rejon Rymanów - 8,0 ha oraz rejon Jedlicze - 0,84 ha). Zatrudnienie w Podstrefie Jasło na dzień 31.08.2009 r. znalazło 1 723 osób, w tym na nowych miejscach pracy - 570 osób. Nakłady inwestycyjne poniesione w podstrefie do dnia 31.08.2009 wynosiły 166 mln zł. Ważne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej posiada 6 przedsiębiorców, w tym 3 firmy z terenu miasta Jasła:

Baltic Wood S.A. - producent paneli podłogowych,
Nowy Styl Sp. z o.o. - producent mebli,
Lotos Asfalt Sp. z o.o. - producent materiałów hydroizolacyjnych.
Wszystkie działania doprowadziły do rozwoju ilości zakładów a co za tym idzie do zwiększenia ilości miejsc pracy i z jedne strony do zwiększenia wpływów do budżetu, a z drugiej do przypływu pieniądza który będzie wydatkowany w zakładach usługowych licznie powstających w okolicy z pozyskanych środków ( żartuje sobie bo nic takiego się nie wydarzyło)
Te reguły oczywiście znane są zapewne Merostwu i zapewne większość się zgodzi że nieistotna jest przynależność do PIS, PO czy do jakiejkolwiek Partii - ważne jest jakie wartości i umiejętności się wnosi. A jeżeli ktoś pisze że budowa nowego mostu pobudzi gospodarkę tego miasta oraz spowoduje wzrost wpływów do budżetu miasta - poniekąd również zadłużonego, to zwyczajnie człowiek zaczyna się zastanawiać nad kompetencjami oraz skąd taki dobry towar bierzecie powodujący stałe oderwanie od rzeczywistości.
W Zagórzu zrobili podstrefę Mielecką, ruszyli tyłki do służbowych samochodów i zamiast do sklepu pojechali w Polskę - efekt - Japończycy budują fabrykę - To są pieniądze i rozwój a nie kolejny most do Troi. Zamiast budować most to zróbcie zjazd za mostem na Rafinerię - taniej szybciej i ekonomiczniej. Problem tylko polega na tym że inne działki trzeba wykupić.
Małe zakłady usługowe też się zaczną zamykać jak nie będzie odbiorców usług - zakładów produkcyjnych odbierających usługowe wykonanie jakiejś pracy oraz pracowników którzy będą wydawać pieniądze zarobione w zakładzie. Siła nabywcza pieniądza się to nazywa.
Reasumując Panie Burmistrzu - po co droga do skansenu skoro w Jaśle robi się skansen???
Dzieje się i to dużo.
@ lutek
dnia 10.02.2013, 13:36
Ocena
komentarza:
4
Turystyką i trawnikami nie można uzyskać miejsc pracy, gdzie jakakolwiek inwestycja która by dała zatrudnienie. Dotychczas były tylko likwidowane miejsca pracy , więc niema się czym specjalnie chwalić.
@ al salah
dnia 11.02.2013, 19:50
Ocena
komentarza:
-1
Andrzeju! Dasz radę!
@ nina
dnia 13.02.2013, 23:32
Ocena
komentarza:
2
a gdzie nowe miejsca pracy na razie powstaia tylko duze supermakety
@ SPOT
dnia 15.02.2013, 10:07
Ocena
komentarza:
4
Pan burmistrz miałby większe osiągnięcia jakby wszyscy jego pracownicy zajmowali się swoimi zadaniami a niektóre osoby robią inaczej np. w godzinach pracy zajmują się forowaniem swojej córki na stanowisko vice dyrektora SOSW w Jaśle gdzie nowy dyrektor zabarykadował się od nauczycieli,rodziców i dzieci,szykuje remonty i wymiane mebli a przeciesz budynki nie rozwalają się a pracownicy i nauczyciele nie siedzą na podłodze.Poszkodowane są tylko nasze dzieci bo te pieniądze powinny pójść na ich rozwój intelektualny.Nowa władza nowy wysrtrój.Nic się nie zmienia od lat,dalej kumoterstwo,protekcja i dbanie o swój stołek a nie o społeczeństwo a szcaególnie o dobro najmłodszych.Mamy wielu wykształconych ludzi a większość stanowisk piastują BURAKI.Nigdy nie bedę zwolennikiem p. Palikota ale ten facet zrobił by porządek.
@ jaślanin
dnia 18.11.2014, 11:34
Ocena
komentarza:
1
A kiedy wreszcie coś ruszy z tą obiecywaną od wielu wielu lat drogą KG2,bo Jasło na 1,4km drogi przez całe lata nie może wywalczyć pieniędzy a zobaczcie jak inne miasta na podkarpaciu budują prawdziwe obwodnice.WSTYD i HAŃBA.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii

  9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków

  W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, chodź nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków...

 • W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem

   

  Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. 

 • Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana

  Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

 • Szykują się podwyżki za śmieci

  Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

 • Przy ul. Szajnochy w Jaśle powstał parking z 30 miejscami postojowymi

  Plac przy ul. Szajnochy w Jaśle został przebudowany w parking z 30 miejscami postojowymi. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Koszt inwestycji wyniósł blisko 300 tys. zł.

 • W Jaśle jest miejsce dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi

   

  Jednym z zasadniczych problemów, z jakimi, od co najmniej dwóch dekad muszą borykać się małe i średnie miasta w Polsce, są niekorzystne procesy demograficzne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi szuka swojej szansy na rozwój w większych ośrodkach miejskich. Przed władzami samorządowymi miast zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych stoi więc mnóstwo wyzwań, jakim muszą sprostać na trudnej drodze do zwiększenia swojej konkurencyjności. 

 • Kupuj bramy segmentowe HORMANN w atrakcyjnych cenach

   

  Na remont zawsze jest dobra pora. Zasada ta dotyczy między innymi bram garażowych. Decydując się na konkretny produkt, warto postawić na bramy, które  są gwarancją trwałości i bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania. Wybierając markę HORMANN możemy być pewni tego, że brama garażowa posłuży nam wiele lat. Szeroki ich wybór znajdziemy w salonie HORMANN w Jaśle, który mieści się w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657