Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Antoniański Dar Serca”

10

W październiku 2014 r. podpisano umowę darowizny na kwotę 15 500,00 zł z Parafia Rzymsko-Katolicką św. Antoniego w Jaśle. Umowa ta jest efektem prowadzonej akcji Antoniański Dar Serca. Charytatywna zbiórka pieniędzy prowadzona była pod patronatem Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle oraz Jasielskiego Domu Kultury.

Zdjęcie: archiwum

Akcji towarzyszyły występy artystyczne jasielskich dzieci i młodzieży. Finał akcji miał miejsce w czerwcu 2014 r. Zebrana kwota przeznaczona będzie na zakup przenośnego defibratora dla jasielskiego szpitala. Jest to sprzęt medyczny niezbędny do ratowania życia i zdrowia pacjentów.

AMBULANS ZAKUPIONY PRZEZ SZPITAL SPECJALISTYCZNY W JAŚLE

Po raz kolejny dzięki wsparciu samorządowców Szpital zakupił Ambulans typu „C” dla zespołów specjalistycznych, który powstał na samochodzie bazowym m-ki Mercedes Sprinter 319 CDI. Koszt karetki to kwota 324 895,35 zł. Dofinansowanie otrzymano w wysokości 321 119,00 zł. Na kwotę tą złożyły się następujące samorządy:

1. Starostwo Powiatowe w Jaśle……………………………..………………...150 000,00 zł

2. Miasto Jasła……………………………………………………..…………...100 000,00 zł

3. Gmina Jasło…………………………………………………………..……….16 541,00 zł

4. Gmina Skołyszyn ………………………………………………..…………....12 500,00 zł

5. Gmina Nowy Żmigród ………………………………………………………..9 500,00 zł

6. Gmina Tarnowiec …………………………………………....…………….......9 310,00 zł

7. Miasto Kołaczyce ……………………………………………….……………..9 065,00 zł

8. Gmina Dębowiec ………………………………………………………………8 773,00 zł

9. Gmina Osiek Jasielski ………………………...……………………..............…5 430,00 zł

Karetka posiada wysokoprężny silnik z elektronicznie sterowanym wtryskiem bezpośrednim typu "Common Rail", z turbodoładowaniem, spełniający normę spalin Euro 6. Pojemność skokowa silnika 2987 cm3, moc silnika 190 KM, posiada 7-mio biegową automatyczną skrzynię. Ambulans wyposażony jest sprzęt i aparaturę medyczną zgodną z obecnie obowiązującymi wymogami przewidzianymi dla zespołów "S".

Beata Trzop
Szpital Specjalistyczny w Jaśle

Napisany dnia: 07.11.2014, 17:14
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ zrebiec...
dnia 07.11.2014, 18:07
Ocena
komentarza:
9
ida wybory zmienmy wladze w calym powiecie Jasielskim dajmy nowym pokazac na
co ich stac nie starych wyjadaczy...
@ czesio
dnia 07.11.2014, 19:40
Ocena
komentarza:
-7
nowe ryjki przy korytku???...why not???...hrum hrum...
@ Majka
dnia 07.11.2014, 20:23
Ocena
komentarza:
-1
Żal ci? Widocznie nie masz jaj, zeby cos w życiu osiągnąć, więc pozostaje ci tylko wylewać żółc po forach.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 07.11.2014, 21:07
Ocena
komentarza:
-1
O czym głosi ten artykuł: czy o szczodrobliwości mieszkańców, czy o zaangażowaniu "pacynek" na świeczniku...jeśli hierarchowie kościoła chcą się opowiedzieć za sprawiedliwością społeczną, to mają ku temu okazję: błogosławieni cierpiący prześladowania dla sprawiedliwości...
@ też dołożylem
dnia 08.11.2014, 22:24
Ocena
komentarza:
-1
Chyba trochę w tym racji wymieniono samych "zasłużonych"
@ nafta
dnia 07.11.2014, 22:13
Ocena
komentarza:
-4
A morze tak na Czarnycz dac taka darowirzne///
@ M.
dnia 08.11.2014, 01:37
Ocena
komentarza:
1
morze lepjej nje. som lepsze cele. ja proponuje rzeby na edukacje to przekazac. bo niestety pokolenie PJ50% to nie przyszlosc jaka bymy kcjeli
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 07.11.2014, 22:50
Ocena
komentarza:
-1
Uważam jedno zgodnie z ewangelią nie możecie być po "środku, należy się określić czy jesteście za tym co ja tutaj piszę, lub przeciwko temu i oby ten przekaz do Was dotarł, ludzie zagubieni jak owieczki na pustyni szukają wsparcia, ale czy go znajdą...???
@ dragoness
dnia 08.11.2014, 13:23
Ocena
komentarza:
2
Nie bardzo rozumiem, co ma tytuł do treści.
@ KKK
dnia 08.11.2014, 19:02
Ocena
komentarza:
0
Przynajmniej silnik nie wysilony to posłuży kilkaset tys km przebiegu, co do automatu to mam mieszane uczucia. Odciąży kierowcę od mieszania wajchą i jeśli jest dwusprzęgłowy to osiągi będą lepsze, a o życiu mogą sekundy zadecydować. Tylko jak będzie z jego trwałością i kosztami serwisowania? Może kolejny egzemplarz uda się oprzeć na czymś z napędem 4x4?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Śledztwo w sprawie zakażeń salmonellą wśród dzieci zostało umorzone

  Końcem czerwca ubiegłego roku u dzieci ujawniono pierwsze zatrucia pokarmowe wywołane salmonellą. Objawy potwierdzono również u kilkudziesięciu innych osób. Jasielski Sanepid prowadził w tej sprawie dochodzenie epidemiologiczne, a następnie powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa została umorzona...

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Rząd zaprezentował tarczę antyinflacyjną. „To tarcza, która ma chronić polskie rodziny i obniża podatki” - mówił premier<

  Dzisiaj na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił tarczę antyinflacyjną 2.0, która, jak podkreślał ma obniżyć inflację i sprawić, że w portfelach Polaków pozostanie jak najwięcej pieniędzy.

 • Czy w Bączalu Dolnym doszło do zagłodzenia psa? Sprawa została umorzona, bo autopsja wykluczyła śmierć głodową

  Końcem grudnia ubiegłego roku jasielska policja otrzymała zgłoszenie, że w Bączalu Dolnym właściciel miał zagłodzić psa. Zwierzę padło w nocy z 23 na 24 grudnia. Truchło psa zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji. - Wyniki autopsji nie wykazały by zwierzę posiadało jakiekolwiek oznaki fizycznego znęcania, wykluczono także możliwość śmierci głodowej – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • KP PSP w Jaśle otrzymała dwa nowe samochody. Kolejne dwa ratowniczo-gaśnicze dotrą jeszcze w tym roku

   

  Dzisiaj na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle przekazane zostały dwa samochody oraz sprzęt ratowniczy. St. bryg. Daniel Dryniak, zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, europoseł Bogdan Rzońca, a także starosta jasielski Adam Pawluś i burmistrz Jasła Ryszard Pabian oficjalnie wręczyli klucze do nowych pojazdów komendantowi powiatowemu bryg. Piotrowi Śmietanie.<FOTO>

 • Około 140 kotów z Jasła trafiło do domów tymczasowych. Trwa zbiórka na ich leczenie

  W ubiegłym roku inspektorzy z OTOZ Animals z Krosna i Sanoka w asyście policjantów odebrali ponad 140 kotów hodowli kotów rasowych maine coon w Jaśle. Zwierzęta trafiły do domów tymczasowych, jednak wciąż wiele z nich wymaga opieki weterynaryjnej. Animalsi dziękują wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na ich leczenie i apelują o dalszą pomoc.

 • Ulicami Jasła przeszedł Orszak Trzech Króli

   

  „Dzień dziś wesoły” – pod takim hasłem w całej Polsce odbyły się dzisiaj tradycyjne Orszaki Trzech Króli. Ulicami Jasła, po rocznej przerwie, przeszło dzisiaj kilka tysięcy osób, wspólnie kolędując i radując się z Bożego Narodzenia. Nie zabrakło występów artystycznych oraz żłóbka, który w tym roku, stanął przy kościele farnym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Miało być wesele, goście i zabawa. Wójt Gminy Jasło miesiąc przed imprezą zamknął domy ludowe

  Państwo Centlerowie z Jasła przygotowywali się do ważnego wydarzenia w życiu swojej córki Magdaleny. Wesele chcieli zorganizować w Domu Ludowym w Jareniówce, w którym salę zarezerwowali pół roku wcześniej. Wszystko dopinali już na ostatni guzik, kiedy miesiąc przed ceremonią zaślubin wójt Gminy Jasło podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu wynajmowania sal w domach ludowych w gminie.

 • Policja bada, czy jedna z pracownic DPS w Foluszu dopuściła się fałszerstwa i oszustw na szkodę pensjonariuszy

   

  Podrabianie podpisów, nieracjonalne zakupy artykułów spożywczych i odzieżowych dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, to tylko niektóre z wątpliwości, jakie budzi postępowanie jednej z pracownic ośrodka. Sprawą zajmuje się policja oraz prokuratura. Śledczy badają również, czy w kontekście tej wyjątkowo bulwersującej sprawy nie doszło także do niedopełnienia obowiązków przez kierownictwo placówki. Część pracowników DPS obawia się, że sprawa może zostać zamieciona pod dywan.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105