Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Antoniański Dar Serca”

10

W październiku 2014 r. podpisano umowę darowizny na kwotę 15 500,00 zł z Parafia Rzymsko-Katolicką św. Antoniego w Jaśle. Umowa ta jest efektem prowadzonej akcji Antoniański Dar Serca. Charytatywna zbiórka pieniędzy prowadzona była pod patronatem Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle oraz Jasielskiego Domu Kultury.

Zdjęcie: archiwum

Akcji towarzyszyły występy artystyczne jasielskich dzieci i młodzieży. Finał akcji miał miejsce w czerwcu 2014 r. Zebrana kwota przeznaczona będzie na zakup przenośnego defibratora dla jasielskiego szpitala. Jest to sprzęt medyczny niezbędny do ratowania życia i zdrowia pacjentów.

AMBULANS ZAKUPIONY PRZEZ SZPITAL SPECJALISTYCZNY W JAŚLE

Po raz kolejny dzięki wsparciu samorządowców Szpital zakupił Ambulans typu „C” dla zespołów specjalistycznych, który powstał na samochodzie bazowym m-ki Mercedes Sprinter 319 CDI. Koszt karetki to kwota 324 895,35 zł. Dofinansowanie otrzymano w wysokości 321 119,00 zł. Na kwotę tą złożyły się następujące samorządy:

1. Starostwo Powiatowe w Jaśle……………………………..………………...150 000,00 zł

2. Miasto Jasła……………………………………………………..…………...100 000,00 zł

3. Gmina Jasło…………………………………………………………..……….16 541,00 zł

4. Gmina Skołyszyn ………………………………………………..…………....12 500,00 zł

5. Gmina Nowy Żmigród ………………………………………………………..9 500,00 zł

6. Gmina Tarnowiec …………………………………………....…………….......9 310,00 zł

7. Miasto Kołaczyce ……………………………………………….……………..9 065,00 zł

8. Gmina Dębowiec ………………………………………………………………8 773,00 zł

9. Gmina Osiek Jasielski ………………………...……………………..............…5 430,00 zł

Karetka posiada wysokoprężny silnik z elektronicznie sterowanym wtryskiem bezpośrednim typu "Common Rail", z turbodoładowaniem, spełniający normę spalin Euro 6. Pojemność skokowa silnika 2987 cm3, moc silnika 190 KM, posiada 7-mio biegową automatyczną skrzynię. Ambulans wyposażony jest sprzęt i aparaturę medyczną zgodną z obecnie obowiązującymi wymogami przewidzianymi dla zespołów "S".

Beata Trzop
Szpital Specjalistyczny w Jaśle

Napisany dnia: 07.11.2014, 17:14
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ zrebiec...
dnia 07.11.2014, 18:07
Ocena
komentarza:
9
ida wybory zmienmy wladze w calym powiecie Jasielskim dajmy nowym pokazac na
co ich stac nie starych wyjadaczy...
@ czesio
dnia 07.11.2014, 19:40
Ocena
komentarza:
-7
nowe ryjki przy korytku???...why not???...hrum hrum...
@ Majka
dnia 07.11.2014, 20:23
Ocena
komentarza:
-1
Żal ci? Widocznie nie masz jaj, zeby cos w życiu osiągnąć, więc pozostaje ci tylko wylewać żółc po forach.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 07.11.2014, 21:07
Ocena
komentarza:
-1
O czym głosi ten artykuł: czy o szczodrobliwości mieszkańców, czy o zaangażowaniu "pacynek" na świeczniku...jeśli hierarchowie kościoła chcą się opowiedzieć za sprawiedliwością społeczną, to mają ku temu okazję: błogosławieni cierpiący prześladowania dla sprawiedliwości...
@ też dołożylem
dnia 08.11.2014, 22:24
Ocena
komentarza:
-1
Chyba trochę w tym racji wymieniono samych "zasłużonych"
@ nafta
dnia 07.11.2014, 22:13
Ocena
komentarza:
-4
A morze tak na Czarnycz dac taka darowirzne///
@ M.
dnia 08.11.2014, 01:37
Ocena
komentarza:
1
morze lepjej nje. som lepsze cele. ja proponuje rzeby na edukacje to przekazac. bo niestety pokolenie PJ50% to nie przyszlosc jaka bymy kcjeli
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 07.11.2014, 22:50
Ocena
komentarza:
-1
Uważam jedno zgodnie z ewangelią nie możecie być po "środku, należy się określić czy jesteście za tym co ja tutaj piszę, lub przeciwko temu i oby ten przekaz do Was dotarł, ludzie zagubieni jak owieczki na pustyni szukają wsparcia, ale czy go znajdą...???
@ dragoness
dnia 08.11.2014, 13:23
Ocena
komentarza:
2
Nie bardzo rozumiem, co ma tytuł do treści.
@ KKK
dnia 08.11.2014, 19:02
Ocena
komentarza:
0
Przynajmniej silnik nie wysilony to posłuży kilkaset tys km przebiegu, co do automatu to mam mieszane uczucia. Odciąży kierowcę od mieszania wajchą i jeśli jest dwusprzęgłowy to osiągi będą lepsze, a o życiu mogą sekundy zadecydować. Tylko jak będzie z jego trwałością i kosztami serwisowania? Może kolejny egzemplarz uda się oprzeć na czymś z napędem 4x4?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Samorząd województwa mazowieckiego przekazał Jasłu 200 tys. zł na usuwanie skutków nawałnic

   

  Miasto Jasło otrzyma pomoc od samorządu województwa mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie 7. lipca podjął Sejmik Województwa Mazowieckiego. Na usuwanie skutków klęski żywiołowej w miejskiej infrastrukturze drogowej Jasło otrzyma 200 tys. zł. Dzisiaj w Warszawie umowę w tej sprawie parafowali przedstawiciele obydwu samorządów.

 • Większe miasta wspierają gminę Skołyszyn

  Miasto Szczecin, gmina i miasto Nowe Skalmierzyce oraz gmina Górowo Iławeckie zamierzają wesprzeć finansowo gminę Skołyszyn. Przekazane środki zostaną wykorzystane na odbudowę, a także przebudowę infrastruktury drogowej, która w wyniku nawałnicy została zniszczona. Jak podkreśla wójt Bogusław Kręcisz straty szacowane są na kilka milionów złotych.

 • Według badań exit poll – Nie da się wskazać zwycięzcy wyborów

  Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos Andrzej Duda zdobył 50,4% poparcia, a jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6%. Różnica poparcia między kandydatami wynosi jedynie 0,8 punktu procentowego. Frekwencja w drugiej turze wyborów jak wskazuje badanie wyniosła 68,9%.

 • Do godziny 17. gmina Brzyska z najwyższą frekwencją

  Druga tura wyborów prezydenckich zmobilizowała Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu. We wszystkich gminach w powiecie jasielskim odnotowano wyższą frekwencję niż w pierwszej turze wyborów. Do godziny 17. najwięcej osób zagłosowało w gminie Brzyska.

 • Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich

   

  Polacy zdecydują dzisiaj o tym, który z dwóch kandydatów w wyborach prezydenckich sprawował będzie najwyższy urząd w państwie przez najbliższe pięć lat. Głosowanie trwać będzie do godziny 21. Frekwencja w Jaśle na godz. 12. wyniosła 24,1%.

 • Czarni żegnają się z pucharem. Skromne zwycięstwo Karpat w Jaśle

   

  W zaległym, półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski drużyna Czarnych Jasło przegrała z Karpatami Krosno 0:1. Tym samym to krośnianie mogli dzisiaj cieszyć się z awansu do finału, w którym zmierzą się ze Stalą Sanok. Gola na wagę zwycięstwa dla ekipy Karpat strzelił Szymon Dziadosz.

 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105