Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Apel rady powiatu w Jaśle w sprawie utrzymania oddziału laboratoryjnego PSSE w Jaśle

70

Apel rady powiatu w Jaśle w sprawie utrzymania oddziału laboratoryjnego Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jaśle

Rada Powiatu w Jaśle jest zaniepokojona docierającymi od jakiegoś czasu informacjami na temat planowanej likwidacji oddziału laboratoryjnego Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jaśle.

Likwidacja laboratorium PSSE w Jaśle spowoduje zwolnienie z pracy kilkunastu osób, co zwiększy bezrobocie w Powiecie Jasielskim. Jednak przede wszystkim utrudnienie dostępu do badań, zarówno dla mieszkańców jak i przedsiębiorców, zmniejszy bezpieczeństwo sanitarne w powiecie. Przyczyni się to do znacznego wzrostu kosztów badań, którego efektem będzie wzrost kosztów działalności lokalnych przedsiębiorców i prawdopodobne kolejne redukcje zatrudnienia.

Rada Powiatu wyraża stanowczy sprzeciw wobec likwidacji laboratorium PSSE w Jaśle. Radni obawiają się, iż następnym etapem będzie likwidacja struktur sanepidowskich w powiecie, na co w żaden sposób nie możemy się zgodzić.

Apel kieruje się do:

  1. Marek Posobkiewicz, p. o. Głównego Inspektora Sanitarnego
  2. Szczepan Jędral, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny
  3. Małgorzata Chomycz – Śmigielska, Wojewoda Podkarpacki
  4. Mirosław Karapyta, Marszałek Województwa Podkarpackiego
  5. Parlamentarzyści Województwa Podkarpackiego

Do wiadomości:
Dariusz Pomprowicz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle

Reklama

Komentarze: 70

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Kowal
dnia 13.03.2013, 00:18 · Zgłoś
Mój postulat do radnych. Zająć się w trybie pilnym obniżkami czynszów bo ich wysokość jest chora na dzień dziesiejszy i dobija każdego najemcę. Macie szansę uratować kilka nielicznych już stanowisk pracy!!!Urzędnicy miejscy odbijają piłeczkę do Was mówiąc że to sprawa systemowa i Wy musicie to przegłosować. Więc ruszyć [...] i ratować rzadkie już miejsca pracy!!!
Odpowiedz
0
@ Ja
dnia 11.03.2013, 22:22 · Zgłoś
A ja się pytam po co to starostwo? Jak wszystko sie likwiduje to i urzędy też powinny być zlikwidowane.
Odpowiedz
1
@ edek
dnia 11.03.2013, 11:01 · Zgłoś
to powinny za tymi zwolnieniami isć kolejne ,czyli us, zus, krus ,pup, um, itp,...po co tyle urzędników jak w tym mieście wszystko umiera
Odpowiedz
2
@ bum
dnia 11.03.2013, 10:59 · Zgłoś
najwyzszy czas zlikwidowac caly sanepid w jasle a nie tylko labolatorium namnozylo sie [...] w tej instytucji i najwyzszy czas to zamknac co tak lamenuja urzednicy w jasle ze pare osob straci prace a jak likwidowane byly prywatne zaklady w jasle co zatrudnialy po 40 osob bo nie mogly wytrzymac z wysokimi podatkami to sie tym nikt nie interesowal z urzednikow przeciez w sanepidzie nie wytwarza sie dochodu tylko marnotrawi kase panstwowa wystarczy jak w rzeszowie bedzie sanepid i labolatorium na cale wojewodztwo
Odpowiedz
0
@ gosia
dnia 11.03.2013, 10:31 · Zgłoś
No właśnie... niby walczy się o miejsca pracy a tak naprawdę dyr placówki myśli tylko o sobie.. Zdrowie już kiepskie i co on zrobi jak zlikwidują mu stację??. Renta? Sorry, ale panie z laboratorium i nie tylko robią tam tyle co nic. Maja czas na śniadanka w pracy, na kolorowe pisemka i na wyjścia do miasta i biorą za to kase... praca marzenie... Dlaczego nikt nie bronił innych upadajacych zakladów, ktore zatrudniały naprawdę dużo osób???
Odpowiedz
0
@ aro
dnia 11.03.2013, 10:23 · Zgłoś
Likwidować jak wszystko to wszystko - zostaje jeszcze Urząd Miasta, też nie potrzebny - więcej zostanie kasy obywatelowi niż utrzymywać darmozjadów, Straż Miejska - nie potrzebni i dał bym ich na 1 miejscu, ZUS 50% do zwolnienia, po co ich tam tylu, jak się pójdzie to tylko chodzą z kawą lub myją kubki po kawie.
Odpowiedz
2
@ ja
dnia 10.03.2013, 20:17 · Zgłoś
Reformy edukacyjna MEN Oto reformy edukacyjne MEN : Rok 1950. Drwal wyciął drzewo o wartości 100 zł. 4 / 5 to koszty. Ile zarobił drwal ? Rok 1980. Drwal wyciął drzewo o wartości 100 zł. 80 zł to koszty. Ile zarobił drwal ? Rok 2000. Drwal wyciął drzewo o wartości 100 zł. 80 zł to koszty. Drwal zarobił 20 zł. Zaznacz liczbę 20. Rok 2012. Drwal wyciął drzewo wartości 100 zł. 80 zł to koszty. Drwal zarobił 20 zł. Wraz z kolegami odegraj scenkę wycinki lasu i opowiedz, jak czuły się zwierzęta leśne. Rok 2013. Drwal wyciął drzewo wartości 100 zł. 80 zł to koszty. Drwal zarobił 20 zł. Pokoloruj drwala.
Odpowiedz
0
@ no cóż
dnia 10.03.2013, 22:39 · Zgłoś
Wcale mnie to nie dziwi
Odpowiedz
2
@ zetfa
dnia 10.03.2013, 17:26 · Zgłoś
Przepisane z netu
Young - Dzisiaj (15:04)

SPOTKANIE CZLONKÓW FUNDACJI BATOREGO W SIEDZIBIE FUNDACJI DNIA 06.08.98 R. Przewodniczacy – B. Geremek:
Prosze o cisze. Zaczynamy. Referowac krótko, tematy znaneâ €Ś Michnik – Jak zwykle o [...], ha! ha! Balcerowicz – Ja zaczne od tego, ze transfer pieniedzy do Izraela idzie pelna para, oni sie niczego nie domyslaja! W prywatyzacji bierze udzial ponad 3,5 tys. Naszych Zydów. Banki sa juz prawie wszystkie nasze, a to jest najwazniejsze!… Wykup najlepszych terenów w Warszawie i w najwiekszych miastach zalatwiony. Sprzedaz najlepszych zakladów kontynuujemy dla naszych za grosze albo dajemy kredyty z pieniedzy budzetowych, a potem umarzamy. Geremek – Leszek, wystarczy! Od siebie chce powiedziec, ze w MSW nie ma juz prawie zadnych Polaków. Ambasadorzy i I sekretarze to nasi [...]! W Brukseli sa tylko nasi. Palubicki – kartoteki: p. Geremka, Mazowieckiego, Olechowskiego, Michnika, a takze 328 Naszych zostaly do konca wyczyszczone! Wczesniej siedzial tam Adas z naszymi, ale do konca nie wyczyscil… Olechowski – Jezeli dowiedza sie, ze ja, Kwasniewski i Buzek jestesmy [...], to zle! Kuron – wszedzie mamy swoich! W Radach Nadzorczych, Funduszach Powierniczych, Dyrekcjach, Bankach! Zreszta, z Izraela i Stanów Zjednoczonych przyjezdza okolo 8,5 tys. Zydów. Po to sa powiaty, trzeba trzymac [...] za [...]! Zreszta, juz i tak niedlugo wszystko bedzie nasze! Za trzy lata obudza sie z lapa w nocniku. Suchocka – Jacek, znowu piles i jestes wulgarny! Kuron – Nie przejmuj sie, oni sa oglupieni. Telewizja, radio i prasa sa nasze! Osiatynski – Moze porozmawiamy o wyborach? Adas dal 3 miliardy zl, Turowicz z Tygodnika 500 milionów, to skapiec, Sorosz 10 miliardów, Biznes Klub 10 miliardów, Urban 1,5 miliarda, z Niemiec 4 miliardy, 15 miliardów dal Leszek z budzetu… Malachowski – Wszedzie, gdzie sie da, niszczyc „Nasza Rodzine” i ks. Rydzyka. Oni sa najbardziej niebezpieczni. Ale tez „Ojczyzne” i „Przymierze”. Popatrzcie, osmieszalismy Pawlaka i juz go nie ma, kolej na Kalinowskiego, ale powtarzam, przede wszystkim niszczyc „Nasza Rodzine”, „Radio Maryja”, ich gazete „Nasz Dziennik” i ks. Rydzyka. Najlepszymi naszymi sprzymierzencami sa ks. Tischner, bp Zycinski i bp Pieronek. Popatrzcie, sami [...] na Kosciól i naród. Wystarczy tylko drukowac ich artykuly! Kuczynski – Zobaczcie, jaka dobra robote zrobil dla nas pan Kulesza. Litynski – Ale swoje pieniadze wzial! Jak wejda do Unii, beda tylko regiony. Zadnej Polski juz wtedy nie bedzie!… W Kancelarii Kwasniewskiego mamy tez kilkunastu swoich ludzi, na czele z Kaliszem”.
Odpowiedz
1
@ ADAM
dnia 10.03.2013, 18:24 · Zgłoś
trudno uwierzyć ,ze to prawda. ale fakty jakby się zgadzały...
Odpowiedz
1
@ ~Passat
dnia 10.03.2013, 19:52 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
3
@ xxx
dnia 10.03.2013, 16:54 · Zgłoś
PO co sanepid jak w POlsce i tak przekręty robią co szkoda kasy na taką instytucję .
Odpowiedz
3
@ Ja-ślanin
dnia 10.03.2013, 16:38 · Zgłoś
Nacja ktorej wplywy w Polsce wciąż sie POszerzają, najwyrażniej postanowiła humanitarnie wysiedlić Polakow z ich kraju,by zająć ich miejsce.Zabierając miejsca pracy, utrudniając zycie i pokazując miraż łatwego zycia na obczyżnie. W wielu krajach na przestrzeni dziejów były pogromy owych nikomu nie wadzących ludzi, w żadnym zaś kraju nie tęsknią za napływem owej nacji gdyż w przeciwieństwie do Polakow nie lubią oni pracować, zaś bankierów i handlowców mają ci tam dostatek. Wszystkie znaki na ziemi wskazują że będą oni musieli wynieść sie z Ziemi Obiecanej w niezbyt długiej perspektywie, wiec tworzenie przyczółków na obszarze IIIRP jest jak najbardziej POżądane,co też obecnie realizują.
Odpowiedz
1
@ .
dnia 10.03.2013, 15:22 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
5
@ .
dnia 10.03.2013, 15:20 · Zgłoś
Na [...] pod artykułem o komendancie z N.Żmigrodu 2 razy napisałem, że coś mi się wydaje iż owy "mieszkaniec" Mytarzy ma na imię Stanisław G :) 2 razy nie puścił komentarza. Czyżby prawda w oczy kole ? a internautom zatyka się usta. Komuna wraca...
Odpowiedz
2
@ .
dnia 10.03.2013, 15:20 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
0
@ zetfa
dnia 10.03.2013, 16:49 · Zgłoś
Nie wraca. Zmodyfikowana POstkomuna rządzi od 23 lat najważniejszymi działami gospodarki.Dawniej ROAD,UD,UW dziś PO zawsze przewodziły rządom.Pod POzorem Europeizacji coraz śmielej wykrusza rodzime tradycje i zaciera pamięć o własnych dziejach. Hot-dog,hamburger,kebab i [...] - to symbole tej nowej "eurokultury".Oni już raz przekonali się że robol za bardzo wykształcony, patriotycznie obyty, moze zorganizować sie w siłę obalającą nawet totalitarne rządy dlatego od lat powoli realizują swą "POlitykę oszczędnościową".
Odpowiedz
12
@ 202
dnia 10.03.2013, 10:31 · Zgłoś
Czasami myślę. Zdarza się. I doszedłem do wniosku że komuś role się poprzestawiały.
To władza powinna udowadniać że się do rządzenia nadaje , anie ludzie protestować bo źle
żądzą. I jeszcze dodam że ich pensje powinny być premiowane zależnie od osiągnięć.
Za słabe efekty lub niegospodarność [...]!!! NATYCHMIAST [...]!!!
Odpowiedz
12
@ lol
dnia 10.03.2013, 12:29 · Zgłoś
Oczywiście powinni jeszcze odpowiadać za swoje złe decyzje majątkiem prywatnym. Jak by tak było to już na wstępie podczas robienia list wyborczych natura sama zrobiła by wstępną selekcję.
Odpowiedz
15
@ ~Passat
dnia 10.03.2013, 10:19 · Zgłoś
A tak szczerze! Jaki pożytek ma społeczeństwo z utrzymywania tych stacji epidemiologicznych? Żadnego proszę Państwa! Jakimi wynikami mogę się pochwalić te służby no powiedzmy w ochronie zdrowia ludzi? Pozwolili na spożywanie soli przemysłowej (wypadowej) przeznaczonej do posypywania dróg, suszu jajecznego, mięsa oślizłego i cuchnącego i wielu innych. Sprawy te zostały ujawnione przez śledczych dziennikarzy. Mało tego. Gdy znajdzie się nieuczciwy producent to się go ukrywa i nie podaje do publicznej wiadomości. Zapłaci karę i dalej kręci lody. W Polsce skorumpowanej takie służby są zbyteczne.
Odpowiedz
7
@ szkieletor
dnia 10.03.2013, 10:35 · Zgłoś
popieram w10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 procętach
Odpowiedz
2
@ obserwator
dnia 10.03.2013, 08:51 · Zgłoś
Dajcie już kres temu. Sanepid w Jaśle jest potrzebny - a po co ? Osoby zainteresowane straszą przedsiębiorców kosztami a takich wiekszych nie będzie. Ja mam propozycję czy PANIE z Sanepidu cokolwoek robią żeby zakład swojej pracy uratować czy może wyruszają z kolejnymi pozwami przeciwko stacji - bo chcą zarabiać więcej (a jak pracują "spacery po mieście"). To są związki zawodowe na czele z Panią "Przewodniczącą" Rada powiatu powinna o tym wiedzieć i wtedy dopiero zająć stanowisko.
Odpowiedz
-7
@ SZAtyna
dnia 10.03.2013, 08:34 · Zgłoś
... tylko Platforma Obywatelska pomoże przetrwać kryzys!!!... j ja za sterami G.S
Odpowiedz
4
@ szkieletor
dnia 10.03.2013, 08:22 · Zgłoś
nieprzejmujta się bedzie wojna a po wojnie wsztko nanowo po budujom a po 50 latah znowu po ruinuiom i tak wkolo po hyba że naprawde bedzie koniec świata
Odpowiedz
9
@ [...]
dnia 10.03.2013, 00:41 · Zgłoś
Posprzątane.Apel nie w porę,i nie ma uzasadnienia.Wyrok zapadł-Jasło ma być wolne od miejsc zatrudnienia,tak w przemyśle,jak urzędach takich jak np.Sanepid.Po nim przyjdą dalsze atrakcje.Nie można od razu mieć wszystkich.Władza wszak jest przyjaźnie nastawiona do ludzi,którzy są potrzebni już za rok do oddania na nią głosów...Co padnie,to padnie byleby doczłapać po swoje.Pisanie liścików to też forma promocji.A jakże,inaczej,,,?
Odpowiedz
7
@ y
dnia 10.03.2013, 06:55 · Zgłoś
Najsmutniejsze ,ze nie ma nadziei... ŻADNA partia nic nie zmieni... WSZYSTKIE skompromitowane...śmieszne...nic tylko PRYWATA w ich wykonaniu...
wszystkie grabie grabią do siebie...już niedługo będą znów [...] nas obietnicami , ze to niby ukradną księżyc i będzie nam dobrze...
Odpowiedz
11
@ Róża @
dnia 09.03.2013, 23:41 · Zgłoś
Oj Tym Roku Będzie Bieda :( Tragedia Się Dzieje :( Lepiej Wyjechać z Polski !!!
Odpowiedz
9
@ Róża @
dnia 09.03.2013, 23:45 · Zgłoś
Tragedia Się Dzieje w Polsce :( Nie No tylko Pieniądze Wziąć od Ludzi !!! :(
Odpowiedz
2
@ 4nubis
dnia 09.03.2013, 23:08 · Zgłoś
"Od początku pracy w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jaśle, podejmuje działania w kierunku poprawy warunków pracy" - taaaaaaaaa, chodzi pewnie o to, żeby jego [...] SPOCZYWAŁA NA SKÓRZE a nie na bawełnie !!
Odpowiedz
3
@ do 4nubis
dnia 10.03.2013, 12:36 · Zgłoś
[...] lu on nie żyje od 2 lat ! zostaw człowieka w spokoju
Odpowiedz
0
@ SANEPID PIERWSZY DO LIKWIDACJI
dnia 10.03.2013, 17:51 · Zgłoś
i co ze zdechla? [...]c na jej miejsce-tak robie
Odpowiedz
3
@ 4nubis
dnia 09.03.2013, 23:03 · Zgłoś
radni bezradni martwią się tym, że edzio chruszcz będzie miał kilka tysięcy miesięcznie mniej !!??

urodzony 4 września 1943 r. w rodzinie "INTELEGENCKIEJ"

W latach 2001 - 2002 odbył studia podyplomowe w szkole Zdrowia Publicznego im. Prof. Noffera w Łodzi w zakresie zdrowia publicznego i środowiskowego. (ha, ha, ha - STUDENT !!)

W 2002 r. uzyskuje I stopień specjalizacji z higieny i epidemiologii. Od początku pracy w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jaśle, podejmuje działania w kierunku poprawy warunków pracy. Efektem jest scalenie laboratorium i nadzoru w jednym obiekcie przy ul. Koralewskiego po przeniesieniu z ul. K. Wielkiego i ul. Floriańskiej w Jaśle. Budynek Stacji przechodzi generalny remont. Po zaadoptowaniu oraz doposażeniu w specjalistyczny sprzęt Laboratorium PSSE w Jaśle uzyskuje akredytację Polskiego Centrum Akredytacji 15.04.2002 r. na badania jako pierwsza Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Polsce, co zostało uhonorowane listem gratulacyjnym Głównego i Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Starosty Powiatu Jasielskiego.
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 09.03.2013, 21:39 · Zgłoś
Zlikwidować pozostałe zakłady zbrojeniowe-czołgi,armaty,karabiny,amunicja i w ich miejsce postawić SANKTUARIA BO BÓG TAK CHCĘ...Na straży sprawiedliwości postawić ,,Maryja'' Krzaklewskiego
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 09.03.2013, 21:21 · Zgłoś
Oto słowo księdza- ,,niech wam wszystkim będzie nędza'' (WŁOLA BŁOŻA)
Odpowiedz
19
@ porażka
dnia 09.03.2013, 20:38 · Zgłoś
To są kpiny. Teraz się obudzili z Gamratem i sanepidem. :/
Doszło do nich dopiero jak okazało się, że nie dostaną do budżetu 3 mln zł od Gamratu.

A teraz koledzy z "państwowego stołka" są zagrożeni więc wielki lament. A jak zwolniano ludzi z firm prywatnych, w kilkukrotnej liczbie to ani słowa, bo przecież w sektorze niebudżetowym musu być rotacja i "restrukturyzacja".

Ciekawe jak uzupełnią braki z Gamratu, pewnie dokupią fotoradary i zamiast planowanego łupienia mieszkańców na 1 mln, będzie kwota dużo wyższa ??

Już po Jaśle.

Najgorsze jest to, że wyborcy jasielscy kolejny raz zachowają się wg. powiedzenia " i nowy przydomek sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie [...]" czyt. wyborach, co doprowadzi nas do kolejnego powiedzenia "czemuś biedny?, boś [...]".
Odpowiedz
-7
@ Sven
dnia 09.03.2013, 20:18 · Zgłoś
Poco robić cokolwiek dla ludu by lud był zadowolony z duszy i ciał...KŁOŚCIÓŁ,PLEBANIA,URZĘDY...
Odpowiedz
13
@ sasza
dnia 09.03.2013, 20:05 · Zgłoś
proponuje wszystko zamknąć hurtowo i będzie po klopocie, idę skoczyć z mostu dziękue za uwagę
Odpowiedz
25
@ Morek
dnia 09.03.2013, 19:38 · Zgłoś
Panowie radni dlaczego od 1.01.2013 roku nie można zarejestrować się do kardiologa ??? , gdzie mam się leczyć , czy mam jechać do kardiologa do Warszawy???likwiduje się ośrodki zdrowia ,- najbliższy oddalony jest o 15 km ??? nic wam nie wiadomo???
Odpowiedz
15
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 09.03.2013, 19:21 · Zgłoś
A co robił ten PSSE w Jaśle, czy badał, lub głośno mówił o tym, jakie to mamy zdrowe produkty żywnościowe - dopuszczone przez euro-kołchoz do spożycia i napełnienia "pustych żołądków" za niecałe 300 ojro/msc. Czy jest to zdrowy [...] i mirabelki jak cynicznie naśmiewał się Niesiołoski - czy odpady: poubojowe, z fabryk chemicznych, papka bambusowa i inne chemikalia prowadzące do chorób "cywilizacyjnych", na których leczenie nie maj ą pieniędzy...
Odpowiedz
6
@ edek
dnia 09.03.2013, 18:59 · Zgłoś
parlamentarzysci zrobią wodę z mózgu emerytą telewizją trwam, tylko nikt się nie zastanawia kto będzie opłacal zus, bo ja nie myśle wyjeżdzam z tego miasta
Odpowiedz
22
@ malkontent
dnia 09.03.2013, 18:46 · Zgłoś
Ciekaw jestem czy Jasielscy Parlamentarzyści t.j. Pani Senator i Pani Poseł zrobią cokolwiek w tej sprawie, czy w innych sprawach także cokolwiek zrobiły?.
Odpowiedz
13
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 09.03.2013, 19:52 · Zgłoś
Może jakiś MARSZ, - a jeśli nasi parlamentarzyści mają na tyle odwagi, to niech zorganizują otwartą debatę z mieszkańcami, nagłośnioną przez telewizję. Takie spotkania powinny odbywać się kilka razy w kadencji, aby doinformować wyborców i poznać ich oczekiwania i propozycje - a nie tylko same mitingi wyborcze naszpikowane obiecankami. Przy takich "relacjach" można by coś poprawić, ale niestety "Kowalskiego" potrzebują tylko, aby oddał głos...
Odpowiedz
43
@ jasło
dnia 09.03.2013, 18:12 · Zgłoś
tyle szumu o kilka osób?
po co Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej jak naszym miasteczku skoro już nic prócz urzędów i emerytów j nie ma
tylko zeszłym i w tym roku zlikwidowano albo sprzedano lub planuje się zlikwidować:
gamrat, pektowin - sprzedane
gazownia powiatowa - zlikwidowana, biuro energetyki przeniesione do krosna, spółka poszukiwania z asnyka - przeniesiona do warszawy
masonite, karpacki zakład gazowy - do likwidacji w tym roku i co jeszcze?
a były to firmy istniejące od nawet stu lat
w tych firm setki pracowników są bez pracy, i co? kto się o nich martwi? młodsi pojechali do londynu albo do warszawy
zostaje starostwo, urząd miasta, zus się rozbudowuje
nasze miasteczko w dynamicznym tempie robi się kompletną prowincją
pozostają szmateksy, sklepy chińskie i emeryci...
młodzi ludzie nie mają czego tutaj szukać - niestety
Odpowiedz
14
@ ubój
dnia 09.03.2013, 17:50 · Zgłoś
po co nam sanepid , jak oni i tak do żadnej masarni nie wejdą bo sie poprostu boją , a my jemy to [...]
Odpowiedz
6
@ Komuno wróć
dnia 09.03.2013, 17:04 · Zgłoś
Tylko SLD bez żadnych przystawek!!!
Odpowiedz
16
@ ~Passat
dnia 10.03.2013, 11:01 · Zgłoś
Masz rację adwersarzu. Kapitalizm jest okrutnym wyzyskiem człowieka przez bogatego kapitalistę albo nowobogackiego. Masz prawo tylko do pracy za głodową pensję. Tylko socjalizm gwarantuje sprawiedliwość w społeczeństwie. Gdzie dzisiaj jest średnia klasa robotnicza? Nie ma! Są biedni i bogaci a w skrajnych [rzpadkach panuje ubóstwo. Na nic lepszego się nie zanosi...

Ostatnio rozmawiałem z "kolegą" z pracy, takim 26 letnim produktem najnowszych czasów. Ten człowiek nie wiedział (autentycznie!!!), że po wojnie w Polsce na terenie Bieszczad były toczone walki z UPA, że były wysiedlenia (Łemkowszczyzna), że trwała tam regularna wojna domowa. Kiedy mu o tym nadmieniłem, początkowo nie wierzył, potem [...] głowę i zwalał sprawę na nudnego nauczyciela historii. Nie wie nic na temat niuansów historii najnowszej lat 1989-2005. Generalnie za sytuację obwinia "komunizm". Oczywiście też nie zna historii wcześniejszej .Ten przypadek, który opisuję to facet po maturze, odbył "studia" w Wyższej szkole Biznesu (?) w Gorzowie, jednak licencjatu już nie zrobił. Narzeka na postkomunistów, ale sam planuje pod koniec gwarancji uszkodzić laptopa (bo go ubezpieczył) i naciągnąć ubezpieczyciela i w ten sposób nabyć nowy za darmo. Handluje różnymi [...] na allegro (dodatkowo do wykonywanej pracy), której kupuje w Realu w Niemczech, wykorzystując do przewozu auto służbowe, którym wracamy z Niemiec. Oczywiście chwali Tuska, chociaż nie widzi tego, że w kraju nie ma dla niego zatrudnienia i za połowę niemieckiego wynagrodzenia musi spędzać całe tygodnie poza domem, gdzie żona i trzymiesięczne dziecko, nie stać go na odłożenie na własne mieszkanie, nie ma zdolności kredytowej, nie ma własnego samochodu i kombinuje ze służbowym, dopisując prywatne kilometry do służbowych. Nie widzi , że jego emerytura to będzie 600 zł, ponieważ oficjalny zarobek to najniższa krajowa, reszta wynagrodzenia w dietach słuzbowych. Jego jedyna lektura to reklamowe gazetki z marketów, a filmy to Doktor coś tam" (zapomniałem tytułu)
Taką to młodzież wychowuje nam dzisiejsza Polska. Oczywiście zapatrzony w TVN 24 i termu podobne mózgotrzepy.
Odpowiedz
19
@ 202
dnia 09.03.2013, 17:02 · Zgłoś
Te [...] jak mówicie Mają nagrody za likwidację stanowisk pracy, zakładów Otym oficjalnie się nie mówi.A jakie nagrody pobrali za likwidację
skutków powodzi Kochani rodacy każda władza robi sobie z nas ofiary.Płaczcie i płaćcie
Naprodukowaliśmy darmozjadów, a oni jeszcze premie biorą . AAAA w czym są lepsi od
zwykłego zjadacza chleba.Czym od przeciętnego emeryta czy rencisty. W czym od nauczyciela czy robotnika.Chyba tylko w tym że nie mają skrupułów . Oj nieładnie.
ZNIECZULICA OGÓLNONARODOWA. tak bym zdiagnozował tą chorobę.
Odpowiedz
4
@ sss
dnia 09.03.2013, 16:49 · Zgłoś
5. Parlamentarzyści Województwa Podkarpackiego

że kto?
Odpowiedz
14
@ Nieco
dnia 09.03.2013, 16:41 · Zgłoś
Jakie władze ludzie wybrali, takie mają! Niech dalej tak wybierają!
Odpowiedz
24
@ edek
dnia 09.03.2013, 16:06 · Zgłoś
w tym amoku zapomną i nawet ZUS zlikwidują
Odpowiedz
43
@ gggggggg
dnia 09.03.2013, 15:42 · Zgłoś
Bardzo dobrze niech likwidują nikt się w jasle o nikogo nie martwi ,a my mamy się martwic o kilka osób z sanepidu- kpiny sobie z ludzi robi władza...zlikwidujcie całe jasło to i wy włodarze nie będziecie potrzebni
Odpowiedz
5
@ kermit zaba
dnia 10.03.2013, 12:44 · Zgłoś
Likwidowano Jasiolke, Furnel,dawny Liwocz.Naftobudowe, Rafinerie Pgr-y Pkp nikt sie nie przejmowal to teraz bedziemy...
Odpowiedz
13
@ svs
dnia 09.03.2013, 14:00 · Zgłoś
Nie żałować bo kogo sobie mieszkańcy wybrali to tak mają. Zanim się obudzą to bedzier już za póżno. Mam nadzieję, że nasępne wybory do samorządu ich obudzą i tych [...] nie wybiorą.
Odpowiedz
4
@ bbbb
dnia 09.03.2013, 20:31 · Zgłoś
a wiesz ze serwery do liczenia byly w Moskwie?
Odpowiedz
2
@ i
dnia 09.03.2013, 23:17 · Zgłoś
i putin się odwdzięczył... z nawiązką...
Odpowiedz
49
@ xyz
dnia 09.03.2013, 12:53 · Zgłoś
Do Radnych: gdzie byliście jak umarzano p.Moska prezes ZTS GAMRAT podatek od nieruchomosci w kwocie 400 tyś/zł, gdzie byliście w czasie kiedy firma Masonite postanowiła przenieś firmę do Czech a co się z tym wiąże pracę traci 170 osób z Jasła i okolic !!! W tym Jaśle wszystko się likwiduje tylko ZUS się buduje. Tyle w temacie
Odpowiedz
9
@ ITALART74
dnia 10.03.2013, 12:46 · Zgłoś
tak ,w jasle w zus,ie pracuje 200 pan a ja mieszkam w jednym z angielskich miast (30 tys mieszkancow) i tu pracuje 6 pan.Mozna? I zeby bylo ciekawiej nie ma kolejek ,nigdy.
Odpowiedz
25
@ edek
dnia 09.03.2013, 12:52 · Zgłoś
radni podniosą nam podatki,bo tylko tyle potrafią zrobic
Odpowiedz
16
@ Janusz emigrant
dnia 09.03.2013, 12:52 · Zgłoś
Ostatni [...] swiatlo.
Odpowiedz
19
@ s k
dnia 09.03.2013, 12:47 · Zgłoś
a co na to radni bezradni,,,
Odpowiedz
28
@ ferdek
dnia 09.03.2013, 12:40 · Zgłoś
To kolejny sukces jasielskich polityków ( bez względu na opcje ) po tym jak wszystkie większe firmy uciekają z Jasła czas na instytucje aby się pozwijały.
Odpowiedz
21
@ Tobi Ukelua
dnia 09.03.2013, 13:03 · Zgłoś
Kasy nie budiet bo marszałek był juz PO prośbie u szefa a ten zamknął worek i przelał na system argentyński . A co zostało wyplacił zasłuzonym budowniczym POlski na przyklad sobie 25 000 zł. za 30 lat cięzkiej pracy [...] .
Dołączam tym samym do gratulacji jubileuszowych i mam nadzieje ze na futro dla żony wystarczy .
Odpowiedz
22
@ fakt
dnia 09.03.2013, 13:50 · Zgłoś
Dziś w radio w jedynce słyszałem że solidarność zamierza na wiosnę wyjść na ulicę i przeprowadzić ogólnopolskie manifestacje. Może w końcu znajdzie się ktoś kto nas ruszy. Pozdrawiam
Odpowiedz
13
@ Tobi Ukelua
dnia 09.03.2013, 13:58 · Zgłoś
Zanim wyruszycie to juz dzis napijcie sie duzo kawy zeby nie usnąc na tej rewolucyjnej drodze , bo VAt na kawę od 1 kwietnia idzie w górę i bedzie cięzko . Uwazajcie tez na Bolesława co w latach 80tych chciał granatami zmieniać władzę a dzis POdsuwa Pomysły zeby protestujących lać pałką .
Było wam źle za SLD czy PIS to wybraliśta PO PSL RP , więc co chcecie zmieniać i ruszać ?
Odpowiedz
12
@ [...]
dnia 09.03.2013, 15:02 · Zgłoś
wyruszaja juz od wiosny tamtego roku ... tez mam taka nadzieje ale opornie to idzie ,
Odpowiedz
43
@ xxz
dnia 09.03.2013, 15:45 · Zgłoś
Za niedługo w Jaśle pozostanie tylko pałac ZUS,urząd skarbowy,starosta ze swoją świtą i burmistrz.Tylko kto to na te armie [...] napracuje jak wszystkie zakłady pracy idą do likwidacji???.
Odpowiedz
-3
@ patriota
dnia 09.03.2013, 17:33 · Zgłoś
Ruszyć to możesz palcem w bucie.
Odpowiedz
14
@ Jajo kwadratowe
dnia 09.03.2013, 17:35 · Zgłoś
Rządący starostwem -made in PO- starają się u swojej partii aby nie likwidowała i nie degradowała ich włodarstwa. Po co w takim razie PO w powiecie jeżeli nic z tego nie wynika? Gdyby rządził PIS skutek byłby ten sam. Totalne olewanie kmiotków na prowincji - obojętne czy chodzą oni w krawatkach, walonkach, filcokach, w kufajce - są ubogimi krewnymi dostarczycielami głosów na wybory. nieraz jeszcze zostaną wraz z całym powiatem wystrychnięci na dudka lub wydudkani na strychu.
Rozłoży taki powiat po to by aspirować na burmistrza i dokończyć dzieła... Najważniejsze, że ma dobre samopoczucie i wysoką samoocenę.
Odpowiedz
17
@ O c h
dnia 09.03.2013, 18:00 · Zgłoś
Wszyscy uciekają z Jasła bo nikt z rządzących nie potrafi zachęcić inwestorów a tych którzy są potrafią skutecznie zniechęcić... Teraz się martwią bo zwolnienia dotykają budżetówki i niedługo przyjdzie i czas na rządzących bo nie będzie za co ich utrzymać.
Teraz to i modlitwa nie pomoże, trzeba wziąć się do roboty a nie tylko wydawać publiczne pieniądze.
Odpowiedz
0
@ hm
dnia 10.03.2013, 18:48 · Zgłoś
Ale masz rozeznanie. Ci co łapią nieuczciwych mieszaczy mąki z mięsem, [...] sprzedających w spelunach, zwanych barami. pizzeriami , itp. zostaną dalej. Będą mieli na ciebie oko w dalszym ciągu. Natomiast sprawa pracowników laboratorium, to zupełnie inna rzecz. Prowadzą oni na zlecenie firm najróżniejsze badania, wymuszane choćby przez inspekcję pracy. Jeśli to zlikwidują w Jaśle, to przyjadą do Jasła z Krosna, Sanoka albo Rzeszowa. Forsę wezmą w Jaśle, a podatek odprowadzą do siebie.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.