Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Atak na samochody przy Szkolnej i Sikorskiego

38

Dziś w nocy nieznani sprawcy przebili opony w samochodach parkujących w rejonie ulic Szolnej, Sikorskiego i Krasińskiego.

Po przybyciu na jeden z parkingów, gdzie stały zdewastowane samochody, znaleźliśmy jeszcze dwa auta z uszkodzonymi oponami.

- To jest nic, rano był tu prawdziwy Armagedon - usłyszeliśmy.

- W nocy zostawiłem samochody na parkingu, który jest dość dobrze widoczny z okiem bloku. Rano zobaczyłem, że praktycznie wszystkie auta, w tym moje, mają uszkodzone opony. - powiedział nam właściciel uszkodzonych pojazdów - W jednym samochodzie zniszczone były trzy opony, i zrobiono to w taki sposób, że nie nadają się do łatania. Niektóre zniszczono szpikulcem, inne cięto. Musiała to być zorganizowana akcja. Szkody wyniosły łącznie zapewne kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- Dotychczas odebraliśmy pięć zgłoszeń w rejonie ulic Szkolnej i Sikorskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w nocy nieznani sprawcy uszkodzili opony w co najmniej sześciu samochodach. Prowadzone są czynności służbowe w celu ustalenia sprawców. - powiedział nam Zbigniew Mijal z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Policja apeluje do mieszkańców o pomoc we wskazaniu sprawców. - Jeśli ktoś ma informacje mogące w tym pomóc, prosimy o kontakt z Policją za pomocą numeru alarmowego 997, lub numeru 13 4438330. - powiedział Zbigniew Mijal.

Na forum Jaslo4u.pl pojawił się również temat, który może pomóc w wykryciu sprawców tego chuligańskiego wybryku:  1000 zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawców przebijania opon


ks

Reklama

Komentarze: 38

Dodaj komentarz Widok:
0
@ do xxx
dnia 28.08.2010, 09:11 · Zgłoś
jesteś pewien?
ja za JEDNĄ opone do mojego mercedesa płaciłem 700 złotych.
tata jeździ na większym "kapciu" to płacił po 1300 za jedną gume.
na maluchach chyba się wychowałeś,
także pozdro.
Odpowiedz
0
@ zadowolona
dnia 27.08.2010, 16:08 · Zgłoś
do zero przemocy brawo za szlachetny pomysł jak mama i tatuś Jasia nie nauczyli kultury to go sąsiedzi powinni nauczyć broń boże pojedynczo trzeba działać w grupie i przy każdej nadarzającej się okazji uczyć tępaków rozumu.Podam przykład osiedlowe dzieci nawet z dobrych domów rodzice na wysokich szkolnych stanowiskach,idąc nie kłaniały się nikomu (moze tato zabronił bo mu stanowisko walnęło na mózg)raz idrugi zapytałam czy Oni nie potrafią powiedzieć dzień dobry czy to sąsiedzi mają się IM kłaniać poskutkowało .....juz się ukłonią i chyba rodzicom nie poskarzyli?
Odpowiedz
0
@ ann
dnia 26.08.2010, 15:02 · Zgłoś
Siedzą pomiędzy blokami na Szkolnej i piją... przyjechałby tu ktoś [policja/straż miejska] czasem ich rozgonić to może byśmy tu teraz nie musieli gdybać kto za tym stoi... proste!
Odpowiedz
0
@ idu
dnia 26.08.2010, 01:58 · Zgłoś
a pan z taxi pizzy w cientku fioletowym pod kauflandem tez nie mogła napompować opony , widać nie zauważyła że jest dziurawa....
Odpowiedz
0
@ lol do SA.
dnia 25.08.2010, 23:01 · Zgłoś
jakie patrole ? takie jak na zdjęciu obok ?
Odpowiedz
0
@ dejavu
dnia 25.08.2010, 22:12 · Zgłoś
wiecej kamer w szkołach zakładajcie a na głownych osiedlach ani jednej ........... i tak bedzieeeeeee........
Odpowiedz
0
@ sa
dnia 25.08.2010, 13:31 · Zgłoś
Jasielska policja wozi [...] po centrum miasta zamiast wyslac patrole piesze na osiedla :Baczynskiego,Szkolna ,Szajnochy
w godzinach nocnych.
Odpowiedz
0
@ Do autora artykułu!!
dnia 25.08.2010, 07:45 · Zgłoś
Może nie piszcie o wybrykach chuligańskich. Przecież to woda na młyn. Piszą potem komentarze, bo mają podnietę!!!To tylko ich napędza, net!!!I po co????
Odpowiedz
0
@ Rozgoryczony
dnia 24.08.2010, 22:23 · Zgłoś
Nocami watachy wyrostków krążą po tej okolicy. Krzyki, hałasy, [...]... i oczywiście nikt nie interweniuje. Widocznie nikomu to nie przeszkadza, albo boimy się własnych dzieci.
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 24.08.2010, 22:04 · Zgłoś
Jak złapiecie [...] to łapy przy samej [...] obciąć !!! Będzie spokój.Do więzienia nie dawać, bo nie będę go / ich / z moich podatków karmił !!
Odpowiedz
0
@ Harry
dnia 24.08.2010, 21:47 · Zgłoś
Zal mi tych biednych [...], zapewne w dzieciństwie podpity tatuś zaglądał wieczorem do ich sypialni...więc teraz odreagowują to na niewinnych ludziach, nie zdając sobie sprawy z tego, że są [...] społecznym...
Odpowiedz
0
@ oi
dnia 24.08.2010, 21:22 · Zgłoś
no niech sie cieszą ,że nie przebili w moim aucie opony bo osobiscie zorganizowałbym akcje poszukiwawczą.
Odpowiedz
0
@ ot czasy
dnia 24.08.2010, 21:16 · Zgłoś
Jeżeli odgórnie nie wprowadzi się większej dyscypliny w szkołach i domach to niedługo nie wyjdziemy na ulice. Bezstresowo wychowywane pokolenie dopiero dorasta. A głupota rodziców w zaciekłej obronie swoich przebiegłych milusińskich sięga zenitu.
Odpowiedz
0
@ do redakcji
dnia 24.08.2010, 20:46 · Zgłoś
"Hiligański" pisze się przez CH
Odpowiedz
0
@ x
dnia 24.08.2010, 20:39 · Zgłoś
na [...] pisze że już ponad 20 właścicieli zgłosiło tą sprawę
Odpowiedz
0
@ ktoś
dnia 24.08.2010, 20:31 · Zgłoś
ja miałam przebitą oponę pod Kauflandem...
Odpowiedz
0
@ do dajew i reszty
dnia 24.08.2010, 20:31 · Zgłoś
zostało uszkodzone kilkadziesiąt aut [...], a na policje jest zgłoszone narazie tylko 6!! Nauczcie się czytać i myśleć troche [...]
Odpowiedz
0
@ do nożownik
dnia 24.08.2010, 20:29 · Zgłoś
Pek jest już przecież na wolności, ma dozór policyjny
Odpowiedz
0
@ zero-przemocy
dnia 24.08.2010, 20:21 · Zgłoś
A gdzie się podziały chłopy z osiedla.Wystarczy czterech ,odpowiednio zmotywowanych.Może parę godzin nie dośpią, ale rezultat zadowalający mieszkańców.Pojedynczo wyłapać intruzów, tylko broń Boże na policję z nimi.--KONIECZNIE BEZ ŚWIADKÓW--.EFEKT MUROWANY!!!!! GWARANTUJĘ.
Odpowiedz
0
@ misia
dnia 24.08.2010, 19:53 · Zgłoś
Zbieracie opłaty za parkingi to zróbcie za to monitoring chyba sie za coś płaci!
Odpowiedz
0
@ ......
dnia 24.08.2010, 19:23 · Zgłoś
Młodzież najwyrażniej już nudzi, dobrze że szkoła niedługo się zaczyna.
Dawniej w tych okolicach była cisza a teraz to ciągle ktoś wieczorami chodzi tu, krzyczy....
Odpowiedz
0
@ Krzysztof
dnia 24.08.2010, 19:10 · Zgłoś
Do Dejw

jeśli zakładasz, że "Dotychczas odebraliśmy pięć zgłoszeń w rejonie ulic Szkolnej i Sikorskiego" to skala 1:1 to jesteś w błędzie. Na Policje tyle zostało zgłoszonych tylko tyle przypadków ponieważ ludzie uważają, że to strata czasu, a skala jest znacznie większa - naliczyłem 60 aut, na pewno było więcej. Ja miałem podziurawione koła dookoła, byłem zmuszony kupić nowe opony. Wydałem 800 zł na 1 samochód (4 opony).
Odpowiedz
0
@ x
dnia 24.08.2010, 19:04 · Zgłoś
piją [...] na mosirze albo przedszkolu a potem bije im na dekiel
Odpowiedz
0
@ zca
dnia 24.08.2010, 18:41 · Zgłoś
wybić [...] zęby i połamać łapy to by inni się zastanowili. a policja to boi się ciemnych zakątków naszego miasta.wolą spać po autach zamiast patrolować ulice.patrzą jak [...] rowerzyste złapać bo to potrafią najlepiej.
Odpowiedz
0
@ .
dnia 24.08.2010, 18:18 · Zgłoś
to mama peka sie mści :D
Odpowiedz
0
@ do autora
dnia 24.08.2010, 17:57 · Zgłoś
"Chuligan" w języku polskim pisze się przez "ch". Jest to nazwa zapożyczona od nazwiska Hooligan (lub Hoolihan) - irlandzkiej rodziny drobnych złodziejaszków mieszkających na przełomie XIX i XX wieku w londyńskiej dzielnicy Southwark. (Wikipedia)
Odpowiedz
0
@ Krzysztof
dnia 24.08.2010, 17:15 · Zgłoś
Do XXX
Zostało uszkodzone ok. 60 aut, po 2-3 opon.
Większość było podziurawionych po 5-7 dziur.
Ja musiałem kupować 4 opony.
Na Policję zgłosiło się kilka osób ponieważ nie wierzy w ich skuteczność.
Odpowiedz
0
@ Dejw
dnia 24.08.2010, 16:41 · Zgłoś
Kilkadziesiąt tysięcy za 6 kompletów opon?? hehe nie chciałbym wiedzieć gdzie autor newsa wymienia opony w swoim wozie. To nawet gdyby i felgi trzeba było nowe kupować to pewnie koszty by się w max 10 tys zamknęły. No chyba że oprócz 2 cienkoli (1 seiciento) tam 4 nowe maybachy stały :D
Odpowiedz
1
@ wolf tdi
dnia 24.08.2010, 15:12 · Zgłoś
jak na moje pogarszająca się sytuacja gospodarcza i pogłębiający się kryzys zmusza pracowników wulkanizacji do nikczemnych kroków. Przecież oni tez chca pracować. Jutro podobno będzie akcja szklarz :P:)
Odpowiedz
0
@ ***
dnia 24.08.2010, 15:09 · Zgłoś
nie tylko na sikorskiego sie takie rzeczy dzieją!!!mojemu chłopakowi tez pare miesiecy temu sprzebijali opony!!!zróbcie cos z tymi huliganami!! niech nie myślą ze są bezkarni!!
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 24.08.2010, 15:00 · Zgłoś
obojętnie kto to był, powinien wziąć rozbieg i [...] [...] w ściane, [...] !!!
Odpowiedz
0
@ hah
dnia 24.08.2010, 14:59 · Zgłoś
Dawać krosno a zrobimy mieso mielone
Odpowiedz
0
@ aaaauuuuuuuuu
dnia 24.08.2010, 14:49 · Zgłoś
[...] i głupota są porażające. Miejski monitoring mógłby doprowadzić do tego, że wandale nie czuliby się bezkarni. Znam przypadki rysowania samochodów, s[...]nia po karoserii i najczęściej kończy się to pokryciem strat przez ubezpieczyciela. Przypadek, kiedy mój samochód uległ dewastacji dokonanej przez wandali na gościnnych występach w Jaśle ,nie zakończył się dla ich rodziców wesoło. Zapłacili za wyrządzone szkody dokładnie tyle ile wycenił rzeczoznawca. Bardzo się przy tym ze mną targowali, przy okazji informując mnie jakie aniołki z ich pociech.Zawzięłam się i nie odpuściłam. Doszłam do wniosku, że nieważne są pieniądze, ale wandali należy nauczyć szacunku do cudzej własności, niezależnie jaka ona jest. Ponieważ miałam to szczęście, że młodzieńcy czuli się tak bezkarni miałam czas na wezwanie Policji. Dostali więc nasi niezastąpieni stróże prawa przestępców na talerzu. Wykonali swoje czynności. Zauważyłam jednak, że żal im było właśnie tych chłopców a nie mnie. Pan policjant miał wiele wątpliwości co do mojego uporu, kiedy oświadczyłam, że nie obchodzi mnie co będzie z tymi chłopcami. Próbował nawet, nie wiadomo czemu, podawać w wątpliwość ekspertyzę biegłego rzeczoznawcy. Usłyszałam nawet, że robię raban, a właściwie nic wiele się nie stało. Parę wgniecień w dachu blacharki, parę zarysowań lakieru, a ja chcę pieniędzy, albo skierowania sprawy do dalszego biegu.
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 24.08.2010, 14:37 · Zgłoś
Szkody wyniosły łącznie zapewne kilkadziesiąt tysięcy złotych.
że w nocy nieznani sprawcy uszkodzili opony w co najmniej sześciu samochodach

Czy redakcja jasło4u nigdy opon nie kupowała ?
kilkadziesiąt tysięcy to kosztowałyby komplety opon do kilkudziesięciu aut.
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 24.08.2010, 14:20 · Zgłoś
Wieczorem jezdziły po Jaśle 4 auta na RKR-ach, we wszystkich było pełno osób, może to kibice z krosna,albo raczej z jedlicza [...] przyjechały zrobić nam na złość
Odpowiedz
0
@ Nożownik
dnia 24.08.2010, 13:56 · Zgłoś
Pek zza krat zaatakowal, tym razem samochody, ma talent na miare Malysza
Odpowiedz
1
@ xvb
dnia 24.08.2010, 13:56 · Zgłoś
za 1000zł to będą się sprzedawać nawzajem xD
Odpowiedz
2
@ banda [...]
dnia 24.08.2010, 13:49 · Zgłoś
banda [...]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.