Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

"Azbest out" w ZSB w Jaśle

14
 W związku z działaniami podejmowanymi na zlecenie Ministra Gospodarki w ramach realizacji „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest, stosowanych na terytorium Polski", aktywni i kreatywni uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle zgłosili akces przystąpienia do Ogólnopolskiego Konkursu: „Usuwamy azbest".

Głównym założeniem konkursu jest opracowanie przez uczniów programu działań popularyzujących wiedzę o azbeście oraz aktywizacja lokalnej społeczności do prawidłowego i bezpiecznego eliminowania wyrobów zawierających azbest.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Gospodarki, a honorowy patronat obejmuje Pani Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.

Program opracowany przez uczniów ZSB zawiera:
   1. Przeprowadzenie lekcji na temat zagrożeń azbestem.
   2. Opracowanie i przeprowadzenie ankiety dla uczniów i mieszkańców Jasła, badającej świadomość zagrożeń, jakie powoduje azbest w środowisku naturalnym.
   3. Opracowanie ulotki o zagrożeniach azbestem.
   4. Nagranie filmu i jego prezentacja w szkołach.
   5. Konferencja na temat „Azbest out" w Urzędzie Miasta Jasła.
   6. Przeprowadzenie konkursu plastycznego i teoretycznego oraz wystawa prac.


Aneta Golowska

Reklama

Komentarze: 14

Dodaj komentarz Widok:
0
@ poli
dnia 22.01.2010, 10:26 · Zgłoś
Wszystko pieknie... ale powiedzcie mi co ja mam zrobic z azbestem ktory mam kolo domu lezy juz 6 lat bylem w gminie ipowiedzieli mi ze nie maja funduszy na utylizacje on jest tak samo grozny na dachu jak kolo domu
Odpowiedz
0
@ .
dnia 09.12.2009, 18:20 · Zgłoś
i jak zawsze tylko krytyka na forum...
Dlaczego? Bo jesteście anonimowi!
A to, że wyrażacie się jak się wyrażacie to jest poniżające..!
Zastanówcie sie nad swoim zachowaniem..!

A uczniom życzę powodzenia w realizacji zadania w 100% ;)
pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ jola
dnia 08.12.2009, 20:06 · Zgłoś
u nas w bloku usuwali azbest , wiec prace wygladaly tak ze pelno pokruszonego azbestu lezalo n podworku , a pracownicy chodzili po naszych mieszkaniach a to swinstwo promieniuje i jest bardzo szkodliwe i niebezpieczne wiem ze powinni miec rusztowania i wogole nie wlazic do naszych mieszkan a jak juz to powinni sie przebierac nikt na to nie zwracal uwagi jeszcze zarzad powiedzial ze bardzo zadluzony jakby nam laske robili ze musieli usunac bo taki rozkaz a mieszkalismy od 25 lat w tym azbescie i co wy na to czy ktos sie ludzmi przejmuje ze raki sie biora niewiadomo z czego??i inne swinskie chorobska??????
Odpowiedz
0
@ Kicuś...
dnia 08.12.2009, 16:01 · Zgłoś
Dobrze koleś ale nie pomyślałeś że nie każdy zwraca na AZBEST uwagę?? Niektórzy nawet nie wiedzą że mają zabójcę na dachu. Projekt mi sie bardzo podoba. A może Ty powiesz co mają uczniowie robić zeby Cie zainteresować?? ... :D:D:D:D
Odpowiedz
0
@ Znowu
dnia 07.12.2009, 16:32 · Zgłoś
spektakularne akcje, które zajmują czas nauczycielom i zmuszają uczniów do siedzenia "cichutko". A efekty żadne, bo o szkodliwości azbestu każdy sobie może sam przeczytać (jeśli umie czytać, oczywiście). Ale teraz w każdej szkole pełno różnych akcji,dużo szumu a efekty kształcenia jakie są, każdy widzi...
Odpowiedz
0
@ olaf
dnia 05.12.2009, 22:19 · Zgłoś
do zsb - normalnie gościu trafiłeś w 10. Pewnie że nie uczniowie wymyślili!!! A teraz sie targują o zdjęcia jakieś normalnie buuuhhhhhhhaaaaa..... Pani Aneto współczuje.......
Odpowiedz
0
@ Kicuś...
dnia 05.12.2009, 16:30 · Zgłoś
Hehe tak pani prof. Aneto nie ładnie to tak na lekcji mieliśmy być CICHUTKO a zdjeć i tak nie ma:(( Nie dobrze. Trzeba coś z tym zrobić. Pozdrawiam II TC bo to jest ich robota!! :D
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 04.12.2009, 12:22 · Zgłoś
Pani Aneto, a gdzie nasze zdjęcia??;p hehe;)
Odpowiedz
0
@ ggrzes
dnia 03.12.2009, 16:54 · Zgłoś
Działalność władz lokalnych sprowadza się tylko do transportu 'truciciela'do miejsca utylizacj.Transport organizuje się dwa razy w ciągu roku.Jest to nieodpłatne.
Odpowiedz
0
@ oytajnik
dnia 02.12.2009, 16:35 · Zgłoś
czy mozna gdzies na terenie jasielskim oddac nieodplatnie azbest odpowiednim sluzbom??
Odpowiedz
0
@ es
dnia 01.12.2009, 20:19 · Zgłoś
niech lepiej dadza dotacje na usuniecie eternitu a nie uswiadamiaja jakie to szkodliwe bo jak kogos nie stac to nie wymieni.proponuje pokrycia slomiane i z trawy moze mnie budowlanka zaprosic na prelekcje a najlepiej to niech zaczna uczyc takich pokryc
Odpowiedz
0
@ zsb
dnia 01.12.2009, 18:51 · Zgłoś
hehe, uczniowie...napewno by tego nie wymyslili. to nauczyciele
Odpowiedz
0
@ Topola
dnia 01.12.2009, 11:55 · Zgłoś
"Aktywni i kreatywni uczniowie..." żal serce ściska że jest ich tak mało. Ale i tak się cieszę że jest jeszcze taka młodzież i..... szacunek dla ich nauczycieli !
Odpowiedz
0
@ gali
dnia 01.12.2009, 10:51 · Zgłoś
O azbescie juz wszystko wiemy jest jeszcze duzo pokryc dachowych z azbestu co z tego przeciez nie mamy pieniedzy zeby go usunac kolo sie zamyka ...problem jest wlasnie taki a nie inny...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.