Strona główna

Badania mammograficzne w VIVO! Krosno

3
Napisany dnia: 28.07.2019, 08:14 , Tagi: Brak

Już 1 sierpnia, w godz. 10.00-16.00, przed Centrum Handlowym VIVO! Krosno pojawi się Mammobus, w którym kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać badanie piersi. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego będą oceniane przez wykwalifikowanych radiologów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy dokonać jednak wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu: 58 666 24 44 bądź za pomocą formularza: http://www.mammo.pl/formularz. Organizatorem akcji jest LUX MED.

Jedynie 38% uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie wielu z nich. Kobiety zbyt późno dowiadują się o chorobie, bo w początkowym stadium nie wpływa ona źle na samopoczucie. Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia poprzez wykonywanie prześwietlenia piersi pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą zmiany chorobowe. Zadowalający wynik wcześniejszej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

W tę niezwykle ważną akcję profilaktyczną włączyło się również VIVO! Krosno. 1 sierpnia, w godz. 10.00-16.00, przed Centrum Handlowym stanie Mammobus, w którym panie w wieku 50-69 lat będą mogły całkowicie bezpłatnie wykonać badanie piersi. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego będą oceniane przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających, LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie były wcześniej leczone  z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy bądź są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Niezbędna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub za pomocą formularza: http://www.mammo.pl/formularz. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym organizatorzy proszą o przygotowanie dowodu osobistego.     

- Bardzo chętnie włączamy się we wszelkiego rodzaju akcje, które mają na celu ochronę zdrowia i życia. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są regularne badania profilaktyczne, które pozwalają skontrolować stan organizmu i są jedynym sposobem na szybkie wykrycie choroby, a także jej skuteczne leczenie  – mówi Izabela Malecha, Center Manager VIVO! Krosno.

Serdecznie zapraszamy!

Artykuł partnera

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ jaślanka
dnia 29.07.2019, 11:48
Ocena
komentarza:
0
Wspaniały pomysł! Brawo dla rządzących w VIVO, że potrafi również dbać o nas kobietki. Pozdrawiam
@ Ela1962
dnia 01.08.2019, 10:59
Ocena
komentarza:
0
Nie rozumiem dlaczego jasło promuje mammografie w mammobusie w Krośnie jak w Jasielskim szpitalu jest dużo lepszy sprzęt . Miałam w mammobusie robione badanie i musiałam powtórzyć w szpitalu bo w mammobusie zrobiono mi zle . W dodatku nie wiadomo kto te badania później opisuje .
Polecam mammografie w Jasielskim szpitalu, czas oczekiwania to max kilka dni, świetny kontakt z Paniami które dobrze wykonują swoją prace.
@ Tylko normalność
dnia 02.08.2019, 15:57
Ocena
komentarza:
1
Piszecie Państwo o badaniu mammograficznym kobiet, które jest b. ważne. Ważne jest również badanie całego jelita grubego, czyli kolonoskopii. Staram się o przeprowadze-
nie mi tego badania, ale poza Jasłem. Nie mam zaufania do lekarzy z Jasła - przykro
mi, ale cóz, nie z mojej winy. Proszę zatem Państwa, o wskazanie rzetelnego ośrodka, który w rozsądnym terminie przeprowadzi to endoskopowe badanie.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

VIVO! Krosno
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105