Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Badania mammograficzne w VIVO! Krosno

3

Już 1 sierpnia, w godz. 10.00-16.00, przed Centrum Handlowym VIVO! Krosno pojawi się Mammobus, w którym kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać badanie piersi. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego będą oceniane przez wykwalifikowanych radiologów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy dokonać jednak wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu: 58 666 24 44 bądź za pomocą formularza: http://www.mammo.pl/formularz. Organizatorem akcji jest LUX MED.

Jedynie 38% uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie wielu z nich. Kobiety zbyt późno dowiadują się o chorobie, bo w początkowym stadium nie wpływa ona źle na samopoczucie. Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia poprzez wykonywanie prześwietlenia piersi pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą zmiany chorobowe. Zadowalający wynik wcześniejszej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

W tę niezwykle ważną akcję profilaktyczną włączyło się również VIVO! Krosno. 1 sierpnia, w godz. 10.00-16.00, przed Centrum Handlowym stanie Mammobus, w którym panie w wieku 50-69 lat będą mogły całkowicie bezpłatnie wykonać badanie piersi. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego będą oceniane przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających, LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie były wcześniej leczone  z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy bądź są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Niezbędna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub za pomocą formularza: http://www.mammo.pl/formularz. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym organizatorzy proszą o przygotowanie dowodu osobistego.     

- Bardzo chętnie włączamy się we wszelkiego rodzaju akcje, które mają na celu ochronę zdrowia i życia. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są regularne badania profilaktyczne, które pozwalają skontrolować stan organizmu i są jedynym sposobem na szybkie wykrycie choroby, a także jej skuteczne leczenie  – mówi Izabela Malecha, Center Manager VIVO! Krosno.

Serdecznie zapraszamy!

Artykuł partnera

Napisany dnia: 28.07.2019, 08:14
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ jaślanka
dnia 29.07.2019, 11:48
Ocena
komentarza:
0
Wspaniały pomysł! Brawo dla rządzących w VIVO, że potrafi również dbać o nas kobietki. Pozdrawiam
@ Ela1962
dnia 01.08.2019, 10:59
Ocena
komentarza:
0
Nie rozumiem dlaczego jasło promuje mammografie w mammobusie w Krośnie jak w Jasielskim szpitalu jest dużo lepszy sprzęt . Miałam w mammobusie robione badanie i musiałam powtórzyć w szpitalu bo w mammobusie zrobiono mi zle . W dodatku nie wiadomo kto te badania później opisuje .
Polecam mammografie w Jasielskim szpitalu, czas oczekiwania to max kilka dni, świetny kontakt z Paniami które dobrze wykonują swoją prace.
@ Tylko normalność
dnia 02.08.2019, 15:57
Ocena
komentarza:
1
Piszecie Państwo o badaniu mammograficznym kobiet, które jest b. ważne. Ważne jest również badanie całego jelita grubego, czyli kolonoskopii. Staram się o przeprowadze-
nie mi tego badania, ale poza Jasłem. Nie mam zaufania do lekarzy z Jasła - przykro
mi, ale cóz, nie z mojej winy. Proszę zatem Państwa, o wskazanie rzetelnego ośrodka, który w rozsądnym terminie przeprowadzi to endoskopowe badanie.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105