Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Barbórka w Jaśle

35

Blisko 130 pracowników górnictwa w Jaśle zostało odznaczonych okolicznościowymi medalami z okazji Dnia Górnika. Uroczystości, które rozpoczęły się przemarszem głównymi ulicami Jasła odbyły się w piątek, 10 grudnia. Następnie w kościele pw. świętego Stanisława została odprawiona msza święta, a po niej, w Jasielskim Domu Kultury odbyła się część oficjalna.

Tradycyjna barbórka to święto braci górniczej. Spotkaniom kultywującym tradycje górnicze towarzyszy także podsumowanie roku oraz prezentacja planów na przyszłość. - W tym roku prowadziliśmy działalność poszukiwawczą nie tylko w kraju, ale także w oddziale czeskim i libijskim oraz odwierty geotermalne w Niemczech i prace rekonstrukcyjne w Rosji – wylicza tegoroczne osiągnięcia Jan Kruczak, prezes PNiG w Jaśle.

W ciągu roku jasielska spółka wykonuje kilkanaście odwiertów na różnych głębokościach od 1000 do 5000 metrów. W tym roku górnicy wykonali plan w 100%.  – W 2010 roku zostały wykonane prace na 23 otworach wiertniczych w kraju, z czego najważniejsze otwory dla PNiG to: Lisewo (3945 metrów), Niebieszczany (4800 metrów) oraz Głuchowo, Załazie, Łapanów i wiele innych – dodaje Kruczak.

Te sukcesy pozwalają patrzeć spokojnie w najbliższą przyszłość i poszerzać swoją ofertę. Po długiej recesji gospodarczej rynek w zakresie wierceń zaczyna się ożywiać. - Na przyszły rok mamy już podpisane kontrakty na około 80%, rozszerza się w Polsce nowy obszar poszukiwań za gazem łupkowym, gdzie kilkudziesięciu operatorów rozpoczyna proces poszukiwawczy od przyszłego roku. Chcemy zaangażować w tym kierunku naszych kilka ciężkich urządzeń – mówi prezes PNiG w Jaśle. Dlatego najważniejsze przyszłoroczne inwestycje są z tym związane. W budżecie na rok 2011 zaplanowano już kilkadziesiąt milionów złotych na zakup właśnie tych urządzeń.

W trakcie uroczystości, które miały miejsce w JDK wyróżniono 127 pracowników: pracujących na odwiertach w terenie, inżynieryjno-technicznych, ekonomicznych oraz administracyjno-socjalnych.

Złoty medal za długoletnią służbę otrzymali: Andrzej Borodij, Krzysztof Chorąży, Edward Derewecki, Zbigniew Fortuna, Kazimierz Jakubaszek, Marta Kamińska, Wacław Karaś, Jan Kilar, Ryszard Knap, Władysław Kopeć, Wiesław Krawiec, Jan Kruczak, Janusz Krygowski, Tadeusz Kubit, Edward Kurcoń, Stefan Martauz, Marian Mielniczek, Jerzy Nalepa, Stanisław Ochwat, Józef Szarek, Stanisław Szerszeń, Władysław Więcek, Jan Wojdacz, Andrzej Wojtoń, Zygmunt Woźniak.

Srebrny medal za długoletnią służbę otrzymali: Jacek Stepek i Zbigniew Szurlej.

Na wniosek Zarządu Spółki PNiG Jasło, a także Zarządu Sekcji Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Porozumienia Związków Zawodowych „KADRA”, decyzją Ministra Gospodarki z dnia 27.10.2010 r. Odznaką Honorową „Zasłużony dla Górnictwa RP” odznaczeni zostali: Tomasz Cesarz, Józef Dziadosz, Krzysztof Gajek, Emil Jachimowski, Janusz Kiziński, Jerzy Łuszcz, Kazimierz Miras, Janusz Mizera, Bogusław Ornowicz, Wiesław Sołtys, Jacek Stepek, Krzysztof Ślęczka, Maciej Wąsik, Kazimierz Wietecha, Leszek Zając, Jan Źrebiec.

Na wniosek Kierownictwa Spółki a także Zarządu Sekcji Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Porozumienia Związków Zawodowych „KADRA”, decyzją Prezesa Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. w Warszawie z dnia 04.12.2010 r. Odznaką „Zasłużony dla Górnictwa Naftowego i Gazownictwa” wyróżnieni zostali: Magdalena Grasela, Jacek Karaś, Bogdan Kielar, Kazimierz Leżański, Tadeusz Maćkowiak, Ryszard Mrozowski, Bogusław Myśliwiec, Maria Polak, Władysław Szponar, Wojciech Świętoń.

Decyzją Dyrektora Ratowniczej Stacji Górnictwa Otworowego w Krakowie z dnia 4.12.2010 r. Odznaką honorową I Stopnia „Zasłużony dla Ratownictwa w Ratowniczej Stacji Górnictwa Otworowego” wyróżnieni zostali: Jan Kruczak, Stanisław Trybus, Władysław Więcek. Odznaką honorową II Stopnia „Zasłużony dla Ratownictwa w Ratowniczego Stacji Górnictwa Otworowego” wyróżnieni zostali: Stanisław Gazda, Adam Gosztyła.

Na wniosek Zarządu PGNiG SA w Warszawie oraz Zarządu PNiG Jasło, decyzjami Ministra Gospodarki z listopada 2010r. grupa 6 pracowników otrzymała pierwsze i kolejne stopnie górnicze Dyrektora Górniczego, grupa 23 pracowników otrzymała pierwsze i kolejne stopnie górnicze Inżyniera Górniczego. Natomiast decyzją Prezesa Zarządu PGNiG SA w Warszawie  z dnia 4 grudnia 2010 roku, grupa 16 pracowników otrzymała pierwsze i kolejne stopnie Technika Górniczego oraz grupa 27 pracowników pierwsze i kolejne stopnie Górnika. 

Stopień Dyrektora Górniczego II stopnia otrzymali: Stanisław Gazda, Bogdan Konieczny, Józef Pawłowski, Bożena Przybińska, Ewa Sanocka. Natomiast stopień Dyrektora Górniczego III stopnia otrzymał: Waldemar Przybycień.

 

(kp)

 

Reklama

Komentarze: 35

Dodaj komentarz Widok:
-2
@ T.J
dnia 18.12.2010, 22:13 · Zgłoś
JEDYNY MINUS TO ŻE FIRMA ZATRUDNIA DO PRACY W BIURZE NA ASNYKA LUDZI Z POZA JASŁA CAŁE RODZINY MAŁŻEŃSTWA I WYDAJE PIENIĄDZE NA ICH SZKOLENIE A W JAŚLE LUDZIE LEPIEJ WYKSZTAŁCENI PO STUDIACH SZUKAJA PRACY TO PORAŻKA :-(
Odpowiedz
0
@ Anna
dnia 18.12.2010, 21:53 · Zgłoś
Co niektórzy piszą swoje [...] a nie znają i nie wiedzą czym się firma PNIG Jasło zajmuje a wystarczy poszukać w internecie I poczytać że poza wierceniami sponsoruje i wspomaga między innymi Dom Dziecka w Wolicy Szpital Jasielski Czarnych Jasło i wiele innych instytucji charytatywnych Tam gdzie widać logo PNIG Jasło oczywiste że ta Jasielska firma dorzuciła swoją (cegiełkę) Jak by nie takie firmy jak PNIG i ich pomoc to w Jaśle jedyna atrakcja to była by fontanna Ale te złośliwe komentarze to w wiekszości tych co Jasło oglądają przejazdem zza szyb zatłoczonych busów jadąc do domków na wieś Pozdrowienia dla wszystkich górników-naftowców i więcej takich firm na terenie Jasła

Czarnych Jaslo
Odpowiedz
0
@ jaślak
dnia 14.12.2010, 22:03 · Zgłoś
prawda jest taka że jakby nie dobrze prosperujący PNiG to pewnie z tysiąc jaślan (+ ich rodziny) byłoby na bruku - bo dobrze prosperujący PNiG to też praca dla kilku lub nawet kilkunastu firemek z jego otoczenia. dlatego uważam że wszyscy rozsądni jaślanie powinni życzyć tej firmie jak najlepiej!
a z tego co widzę - to jest dużo zazdrośników, złośliwców i po prostu i[...], którzy tego nie rozumieją... smutne ale prawdziwe
Odpowiedz
0
@ pnig
dnia 14.12.2010, 21:05 · Zgłoś
a były redukcje,[...] transport i pare usług po drodze ,a Dyrekcja kwitnie
Odpowiedz
0
@ maro
dnia 14.12.2010, 19:56 · Zgłoś
DO "czy ktoś wie?": Powiedz mi - a gdzie w Jaśle dostaniesz pracę bez "pleców"? :/
Odpowiedz
0
@ do "on"
dnia 14.12.2010, 19:43 · Zgłoś
to PNiG Jasło nie działa na wolnym rynku?? o czym ty bredzisz??? na rynku wiertniczym na świecie bardzo dobrze sobie radzą, zdobywają nowe rynki, cały czas wykazują zyski - więc o co ci chodzi stary? zwolnili cię stamtąd czy co??
no i z tą redukcją zatrudnienia to się bardzo mylisz kolego bo jeszcze pare(naście) lat temu w jasielskim PNiG-u były bardzo duże i bardzo głośne redukcje etatów i dzięki temu teraz są rentowni
Odpowiedz
0
@ Jasło
dnia 14.12.2010, 18:25 · Zgłoś
Filmar masz jakieś dowody na swoje brednie czy tak ci się po prostu lapcy ??
Odpowiedz
0
@ czy ktoś wie?
dnia 14.12.2010, 12:25 · Zgłoś
Czy ktoś wie czy do pracy w jasielskiej energetyce można się dostać w normalny czy dostają się tylko dzieci pracowników lub osoby przez nich wskazane przy przejściu na emeryturę?
Odpowiedz
0
@ on
dnia 14.12.2010, 09:10 · Zgłoś
ja stwierdzam jedna rzecz!jezeli ktos pracuje w firmie ktora nie musi redukowac zatrudnienia,martwic sie o jutro itp to dla mnie jest to nic nierobienia,przeciez jest to spolka z udzialem 100%pgnig czytaj nas wszystkich bo skarbu panstwa,jezeli w tej spolce "guzik sie robi"i jest strata np.10ml zl,to "mama"z warszawy doplaci te 10 mln i jest ok!i tak to sie kreci!!!!!!!dlatego pozwolilem sobie napisac ze nieroby,gdyby pgnig stalo sie samodzielna spolka to przeniesli by sie do 300m2 pomieszczen i pracowalo by 10 osob wlacznie z prezesem!!!!!tak jak stalo sie z tp w jasle ,ze 100 osob zostalo 5 w telepunkcie!!!!!!i telefony dzialaja!!!nawet lepiej jak wtedy co w biurze pracowalo te 100:))),wiec pyszczki w kubelek i prywatyzujcie sie wejdzcie na wolny rynek bez raczki z warszawy!!!!
Odpowiedz
0
@ do "filmar"
dnia 14.12.2010, 07:45 · Zgłoś
za jakie usługi płacisz najdrożej w polsce? wiercisz coś w libii :)) heheh
Odpowiedz
0
@ ABC
dnia 14.12.2010, 06:26 · Zgłoś
Gratulacje Panie Jacku!
Odpowiedz
0
@ student AGH
dnia 14.12.2010, 00:14 · Zgłoś
Jedna z największych firm w regionie, osiąga zyski, z powodzeniem realizuje zlecenia na rynkach światowych: Czechy, Rosja, Libia, Słowacja, Indie, Ukraina, planuje zwiększyć liczbę urządzeń (co da zatrudnienie nowym osobą w spółce)ale to oczywiście wszystko "samo się zrobiło" niektóre komentarze reprezentują lokalny patriotyzm na wysokim poziomie. Gratulacje dla kierownictwa i pracowników PNiG Jasło oraz życzenia dalszych sukcesów ;D
Odpowiedz
0
@ Dziewczynka
dnia 13.12.2010, 22:16 · Zgłoś
Cicho wieś
Odpowiedz
-1
@ bb xxx
dnia 13.12.2010, 21:30 · Zgłoś
Gorące stołeczki odznaczeni stare [...] a robol w terenie na mrozie [...] nato.
Odpowiedz
-1
@ www.pl
dnia 13.12.2010, 21:22 · Zgłoś
Jak zwykle Panowie się bawią a robol nato pracuje @@@
Odpowiedz
2
@ do "on"
dnia 13.12.2010, 17:13 · Zgłoś
jakie znowu "państwowe pieniądze"?? przeczytaj jeszcze raz tekst: wiercenia w libii, niemczech, rosji, czechach... jakie państwowe pieniądze? :))) stary - odstaw [...]!!! :)
Odpowiedz
-2
@ E
dnia 13.12.2010, 15:30 · Zgłoś
śmiechu warte...z tymi medalami...za co?
Odpowiedz
2
@ bbking
dnia 13.12.2010, 13:20 · Zgłoś
widzę, że jak zawsze w komentarzach najpierw odezwali się typowi jasielscy malkontenci :)
"on" - jedź chodź raz na wiertnie i zobacz na własne oczy jak wygląda to "nicnierobienie" - szczególnie w taką pogodę jak teraz. mój ojciec pracował kilkadziesiąt lat na wiertni i jak słyszę takie bzdury jak wypisujesz to az mi się scyzoryk w kieszeni otwiera
"Krzysztof" - dla ciebie górnik to tylko ten co "wągiel" kilofem na śląsku wydobywa??? skończyłeś ty podstawówke Krzysiu?
prawda jest taka, że gdyby nie takie firmy jak PNiG to jasło możnaby było już dawno [...].
Odpowiedz
1
@ Piter
dnia 13.12.2010, 13:02 · Zgłoś
Do "pieknie": zanim zaczniesz komentować to najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem :) to są zdjęcia odznaczonych "za długoletnią służbę" - może dlatego nie ma tam 20-latków :))) heheh
Odpowiedz
-2
@ Laura Diaz
dnia 13.12.2010, 12:27 · Zgłoś
Tacy z nich górnicy jak ze mnie ksiądz;)
Odpowiedz
1
@ mx
dnia 13.12.2010, 11:25 · Zgłoś
po przejściu na emeryture synowie przejmią stołki
Odpowiedz
0
@ filmar
dnia 13.12.2010, 10:19 · Zgłoś
Czy to prawda,że u nas na Podkarpaciu mamy taki zakład, takie OSIAGNIECIA i tylu ZASLUZONYCH.Ale prawdą jest za te zasługi i usługi płacimy N A J D R O Z E J w POLSCE.
Odpowiedz
-1
@ gas
dnia 13.12.2010, 09:30 · Zgłoś
Kopią węgiel ale w nosie
Odpowiedz
0
@ majka
dnia 13.12.2010, 09:22 · Zgłoś
fajny pochód ulicami miasta - nakręciłam nawet na komórce :) oby więcej takich malowniczych wydarzeń w naszym Jasełku. brawo górnicy naftowcy!
Odpowiedz
0
@ do Krzysztof
dnia 13.12.2010, 09:00 · Zgłoś
Lepiej nic nie pisać o szopkach, niż odsłaniać własną głupotę. Z nieba spadłeś i nie wiesz, że mieszkasz na terenach, gdzie wydobywa się ropę i gaz ziemny?
Odpowiedz
1
@ mlody
dnia 13.12.2010, 08:48 · Zgłoś
Ja pracuje i mam ponizej 30-stki :)
Odpowiedz
1
@ ja
dnia 13.12.2010, 08:42 · Zgłoś
To same dyrektory się wyodznaczali,a zwykli pracownicy to nie zasłużyli sobie na medale?W koncu to oni najwięcej pracują na to wszystko!
Odpowiedz
1
@ do "Krzysztof"
dnia 13.12.2010, 08:18 · Zgłoś
zamiast wypisywac bzdury o kopalniach poczytaj se "ustawe o stopniach gorniczych" (art. 2) - wiedza naprawde nie boli :)
gornicy to nie tylko gornicy wegla kamiennego, ale tez wegla brunatnego, miedzi, ..., i gornicy naftowcy (czyli nasz jasielski ppn)
Odpowiedz
5
@ wiertnik z Krakowa
dnia 13.12.2010, 07:58 · Zgłoś
Kończysz ciężkie studia na AGH, zatrudniają Cię w PNiG Jasło, jedziesz do Libii albo Rosji żeby zap..... na wiertni w 40-stopniowym upale albo na 20-stopniowym mrozie prowadząc wiercenia dla któregoś z zagranicznych koncernów naftowych i...
nagle się dowiadujesz od jakiegoś "ziomka" z Jasła że jesteś "NIEROBEM" i pracujesz "ZA PAŃSTWOWE PIENIĄDZE"!
Koledzy z Jasła - wyrazy współczucia i najlepsze życzenia barbórkowe od Krakusa! Niech żyje nam górniczy stan!
Odpowiedz
1
@ ehh
dnia 12.12.2010, 23:39 · Zgłoś
A ropa i gaz? Toż to nie górnicy już? Kopią w ziemi? Tak. Więc się od nich odwalcie, że się tak delikatnie wyrażę...
Odpowiedz
2
@ lenkamii
dnia 12.12.2010, 23:34 · Zgłoś
Krzysztof jak nie znasz pojęcia słowa "górnik" to się nie wypowiadaj;] Bo pewnie górnik to Ci się kojarzy tylko z takim kimś kto siedzi pod ziemią....hahahhah
Odpowiedz
-2
@ Krzysztof
dnia 12.12.2010, 20:49 · Zgłoś
To w Jaśle mamy górników i kopalnie? :-)
Zakrawa to na mocną SZOPKĘ!
Odpowiedz
-3
@ on
dnia 12.12.2010, 20:13 · Zgłoś
banda [...] za panstwowe pieniadze!!!
Odpowiedz
3
@ wqw
dnia 12.07.2011, 17:15 · Zgłoś
to idź przerób na wiertni chociaż jeden dzień zobaczysz jaka to jest robota to ci sie wszystkiego odechce:P
Odpowiedz
-1
@ pieknie
dnia 12.12.2010, 19:58 · Zgłoś
super ale dlaczego tam na zdjeciach sa sami emeryci?nikt ponizej 30-stki tam nie pracuje?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.