Strona główna

Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

45
Napisany dnia: 16.04.2019, 09:48 , Tagi: Brak

Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

Od najmłodszych lat przejawiał zdolności wokalne. Pierwszą piosenkę jaką zaśpiewał dla sąsiadów i swojej rodziny był utwór "Janek Wiśniewski padł". Miał wtedy cztery lata. I choć jego występ rozbawił wszystkich do tego stopnia, że śmiali się do rozpuku, to już wtedy było słychać, że śpiewa czysto i jest w nim coś wyjątkowego. Już będąc małym chłopcem szybko zapamiętywał teksty piosenek, aby następnie móc je wykonać. - Od momentu, kiedy ta przygoda ze śpiewem zaczęła się na dobre, bardzo spodobała mu się twórczość Marka Grechuty. Jego utwory zaprezentował na kilku konkursach między innymi "Korowód", "Wolność", Nie dokazuj miła nie dokazuj" oraz "Będziesz moją panią". Od trzech lat uczęszcza na lekcje śpiewu do Studia Wokalno-Instrumentalnego ARTMUS w Jaśle. Zapisałam go, bo uznałam, że skoro lubi to robić, to warto byłoby szlifować tę pasję pod okiem profesjonalistów – wyznaje mama Bartosza, Dorota Klęba. Jedenastolatek ma mnóstwo pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu. Jak się okazało śpiew to niejedyne jego hobby. W wieku 9 lat powstał jego pierwszy komiks, a później pojawiła się ich cała seria. Jak cała jego rodzina kocha oglądać kabarety. Niektóre z nich zna na pamięć. Ci, którzy mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób je improwizuje mówią, że jest niesamowity. Klocki lego to kolejne zainteresowanie jedenastoletniego Bartosza.

Półka sławy

Po tym, jak okazało się, że Bartosz ma zdolności wokalne zaczął brać udział w konkursach piosenki na różnych szczeblach. Z każdym kolejnym jego występem zaczęły się również pojawiać pierwsze miejsca, wyróżnienia i nagrody. Z chwilą, gdy tych dyplomów i statuetek zaczęło przybywać, w jego domu pojawiła się, jak sam to nazywa – półka sławy. Za swoje największe dotychczasowe osiągnięcia uważa zdobycie nagrody Grand Prix podczas XVII Muzycznej Prezentacji Uczniów Szkół Podstawowych z Powiatu Jasielskiego pn. "Szkolne Hity", które odbyły się dwa lata temu na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, zdobycie I miejsca na XXV Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Skołyszynie w kwietniu 2017 r. oraz I miejsca na XIII Gminnym Przeglądzie Piosenki Religijnej Kolęd i Pastorałek w Skołyszynie w 2015 r.

Przygoda, której nigdy nie zapomni

Pierwsza edycja The Voice Kids w Polsce, w której zwyciężyła Roksana Węgiel, a której uważnie oglądał Bartosz Klęba sprawiła, że postanowił spróbować swoich sił w tym wyjątkowym programie muzycznym. Uznał bowiem, iż ma na tyle dużo doświadczenia i zdolności, aby móc pokazać na co go stać. Sam udział w nim był dla niego ogromnym przeżyciem. Nawiązał w nim mnóstwo znajomości. Nie miał z tym większego problemu, gdyż jest bardzo ciekawym, a jednocześnie otwartym młodym człowiekiem. Największy stres w studio towarzyszył nie Bartoszowi, a jego rodzicom. Szczególnie wtedy, gdy zaśpiewał "Miłość rośnie wokół nas" na Przesłuchaniu w Ciemno. Jego wykonanie spodobało się trenerom i tym sposobem znalazł się pod skrzydłami Cleo. Do ostatniej jednak chwili trzymali go w niepewności oraz napięciu. - Kiedy śpiewałem ostatnią linijkę pomyślałem sobie, że skoro nikt się nie odwrócił to dla mnie nawet lepiej. Ewentualnie spróbuje innym razem. Byłem ogromnie zaskoczony i szczęśliwy, że jednak przeszedłem dalej – wspomina Bartosz Klęba z Harklowej. Później był drugi etap tak zwane Bitwy. Piosenkę zespołu Bajm "Piechotą do Lata" zaśpiewał wspólnie z 13-letnią Oliwią Walicką i 11-letnią Natalią Tylek. Jak sam przyznaje śpiewanie zdecydowanie lepiej wychodzi mu solo. Był to etap, który zakończył jego przygodę w programie. - Wiedziałem, że Oliwia będzie dobrym przeciwnikiem. Raz się wzruszyłem. Nie dlatego, że odpadłem, ale dlatego, że zaprzyjaźniłem się z tym ludźmi ze studia – wyjaśnia jedenastolatek. - Jemu się to życie spodobało. Ze wszystkimi był zakolegowany. Te starsze dzieci przeżywały to co się działo, zaś te mniejsze odbierały program na wesoło. Przede wszystkim jesteśmy zadowoleni i dumni z syna. Bartosz nie ma żalu, że nie przeszedł dalej. Sam udział w programie The Voice Kids 2 był dla niego dużym przeżyciem. Najmilej wspomina tę dobrą, miłą atmosferę, która towarzyszyła uczestnikom – wtóruje mu mama Dorota. Bartosz uwielbia śpiewać, ale robi to tylko wtedy, kiedy ma na to ochotę. Cały czas uczęszcza na lekcje śpiewu, bo dzięki temu pracuje nad wykonaniem oraz jego techniką. Nie zrezygnuje z tego, bo to pasja, która go cieszy, daje satysfakcję i motywuje do dalszej pracy.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Uj
dnia 16.04.2019, 10:03
Ocena
komentarza:
-9
Super Pani Redaktor...co w związku z tym?
Mam to potraktować jako wiadomość...?
@ Jozin z Bazin
dnia 16.04.2019, 11:09
Ocena
komentarza:
46
Również się zastanawiam po co ten artykuł. Już Roxie widać po najnowszym klipie że się zmieniła. Ze skromnej dziewczynki już d... Kręci I pushup założony. Za rok pół naga z lady gaga może?? Gratuluję rodzicom że na to pozwalają. Najszczersze gratulacje
@ Tic-Tac
dnia 16.04.2019, 14:11
Ocena
komentarza:
9
Pani Redaktor tak trzymać. Otucha i psychiczne z zewnatrz wsparcie dla tego młodego to miód na serce. Jeśli , a napewno w życiu wiele osiągnie, to będzie bardzo wdzięczny .
@ Uj
dnia 16.04.2019, 14:18
Ocena
komentarza:
12
Wsparcie psychiczne z zewnątrz w postaci artykułu?
Nie odbierajcie swoim dzieciom beztroskiego dzieciństwa lansujac je na siłę
@ Gg
dnia 16.04.2019, 14:43
Ocena
komentarza:
5
Bardzo fajny i utalentowany chłopak! Nie przejmować się zazdrośnikami którzy nic nie potrafią :D
@ olo
dnia 16.04.2019, 16:44
Ocena
komentarza:
-4
Ta gwiazda od pierogów z Tarnowca już dawno zgasła.
@ Dobry artykuł
dnia 16.04.2019, 17:40
Ocena
komentarza:
6
Gratulacje dla Bartosza.Rozwijaj Swoje talenty i pasje.Wczoraj o wandalu,dziś o super chłopaku,który tworzy dla dobra innych i nie marnuje swoich zdolności.Ważne,że rozwija Swoje talenty i pasje.Należy Go docenić,a nie zniechęcać.Artykuł ważny,gdyż pomoże innym,którzy posiadają nieodkryte talenty.Zmarnować szanse,to niespełnienie i żal..do kogo?
@ Jasło
dnia 16.04.2019, 18:45
Ocena
komentarza:
5
Trzymamy kciuki, rozwijaj swoje talenty chłopaku bo jesteś super!
@ Uj
dnia 17.04.2019, 09:36
Ocena
komentarza:
1
Wczoraj biografia Bartosza a dzis w " wiadomościach " fascynujaca kariera
właścicielki zakładu pogrzebowego...czyli pod dnem coś jeszcze jest..
@ @ do Dobry artykuł
dnia 18.04.2019, 10:51
Ocena
komentarza:
6
Zapewne fryzura ...i rozwijanie talentu(ów) są wymysłem niespełnionych marzeń mamuśki. A gdzie czas na jego dzieciństwo?
@ dragoness
dnia 18.04.2019, 11:05
Ocena
komentarza:
-3
A jaki problem z fryzurą? I gdzie tu zabieranie dzieciństwa, skoro robi to, co lubi? Czepiacie się, gazdo.
@ fan
dnia 18.04.2019, 14:27
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ dragoness
dnia 18.04.2019, 16:15
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ dragoness
dnia 22.04.2019, 12:20
Ocena
komentarza:
0
Jaki makijaż, człowieku!
@ olo
dnia 16.04.2019, 11:30
Ocena
komentarza:
4
bez sensu co to jest ???
@ Do olo
dnia 16.04.2019, 17:43
Ocena
komentarza:
4
To jest dobry przykład,każdy dysponuje jakimś potencjałem i należy wspomagać,a nie tłamsić.
@ Agg
dnia 17.04.2019, 19:34
Ocena
komentarza:
3
Raczej bieda , złodziejstwo , praca do śmierci i utrzymywanie
uchodźców , do tego mącenie dzieciom w głowach od małego
że to bez znaczenia kim się urodzili i że to ogół musi być
tolerancyjny dla marginesu a nie odwrotnie...
to raczej ja tobie współczuję.
@ dragoness
dnia 18.04.2019, 10:37
Ocena
komentarza:
0
Tolerancja i prawo wyboru to mącenie w głowach? A stos już przygotowany, panie Savonarola?
@ Aqq
dnia 19.04.2019, 14:28
Ocena
komentarza:
2
Czym innym jest tolerancja a czym innym promowanie zboczeń,
i decydowanie za rodziców jakie wartości przekazać
ich dzieciom.
@ dragoness
dnia 19.04.2019, 14:35
Ocena
komentarza:
2
Gdzie pan tu widzi jakąkolwiek promocję? I zalecam korzystać ze źródeł, nie parafraz i streszczeń.
@ kapsel
dnia 16.04.2019, 12:11
Ocena
komentarza:
13
Bardzo fajnie, że czasami na tym portalu ukazuja się pozytywne informacje! Bartosz - powodzenia!
@ DragonLess
dnia 16.04.2019, 13:13
Ocena
komentarza:
2
Ale o co chodzi??o to że koleżka śpiewa jak przeciętniak na apelach w każdej szkole czy o coś innego, chyba 90%rodzicow może powiedzieć o swoim dziecku że jest wulkanem energii i to wystarczy na artykuł ???
@ dragoness
dnia 17.04.2019, 19:07
Ocena
komentarza:
-3
Rozumiem, że pana wiedza skończyła się na nagłówku?
@ BiBi
dnia 18.04.2019, 16:08
Ocena
komentarza:
1
A słyszałeś go? Bo ja tak i on na pewno nie śpiewa jak przeciętniak.
@ bvn
dnia 16.04.2019, 14:58
Ocena
komentarza:
2
Z komentarzy powyżej widać że oprócz końca własnego nosa niektórych nie interesuje nikt i nic ...ot nie ma "dzwona" krew się nie leje ..a po co komu info że mamy zdolne mądre dzieci ???...ech żałosne
Bartek super że nie dałeś się zmanierować i rodzice APEL !!!...POZOSTAŃCIE normalni ...
@ mój pseudonim
dnia 16.04.2019, 18:30
Ocena
komentarza:
6
Utalentowany chłopak. Co niektórym z Was w nim nie pasuje? Zazdrość zżera, bo o Waszych dzieciach nie piszą? Nie ma to jak "pozytywna motywacja" ze strony społeczeństwa i podcinanie skrzydeł...
@ dragoness
dnia 16.04.2019, 19:30
Ocena
komentarza:
4
Fajny mały. Z przyjemnością oglądałam jego występy na YouTube.
@ Tacy ludzie
dnia 16.04.2019, 22:23
Ocena
komentarza:
4
Krytykują wandali,narzekają,a gdy pojawi się artykuł o chłopcu,który mądrze spędza czas-też źle.Właśnie należy pisać o sukcesach Jaślan(młodziutkich i starszych,aby promować Jasło.Jestem dumna,że tyle zdolnych i ambitnych mieszkańców mamy.Cieszmy się z wraz z Nimi.
@ Do olo
dnia 16.04.2019, 22:12
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ olo
dnia 17.04.2019, 14:14
Ocena
komentarza:
4
ma się dobrze bo niedługo kolejne pierogi
@ jaślanka
dnia 16.04.2019, 23:13
Ocena
komentarza:
6
przykład tego jak to jednych się promuje a o innych milczy
ni z gruszki, ni z pietruszki pojawia się on

ktoś znajomy redakcji?

tylko mu w ten sposób szkodzicie
@ yozef
dnia 17.04.2019, 05:07
Ocena
komentarza:
-4
dktorb s- kleba hirurg czy to jest rodzina tego chlopca ktos napisze brawo jesli jest tak zdolny
@ Do jaślanka
dnia 17.04.2019, 06:19
Ocena
komentarza:
0
Nikt nie broni,aby pani też napisała do redakcji o swoich sukcesach,lub bliskich.Chłopiec w pełni zasługuje na taki artykuł,gdyż nikomu nie szkodzi,pięknie kreuje wizerunek Harklowej i Jasła,daje rówieśnikom dobry przykład.
@ pop
dnia 17.04.2019, 12:12
Ocena
komentarza:
2
Ten artykuł to jakiś żart.
@ Gruby
dnia 17.04.2019, 18:23
Ocena
komentarza:
4
a gdzie zdolny Rompey?na tourne po azjii?
@ Ja qwer
dnia 18.04.2019, 17:31
Ocena
komentarza:
0
Jesteś śliczny jak dziewczynka :-)
@ Do olo
dnia 18.04.2019, 22:08
Ocena
komentarza:
0
Artykul jest o Bartoszu a ty się czepiasz pierogów jak świnia koryta.
@ olo
dnia 18.04.2019, 22:28
Ocena
komentarza:
0
A co nie lubisz jeść pierogów słuchając swojej gwiazdy ?
@ Ja qwer
dnia 19.04.2019, 19:52
Ocena
komentarza:
1
Słodki z ciebie dzieciaczek :-) to zdjęcie w morzu zabawek jest fajne. Baw się życiem jak tymi swoimi zabawkami i nie przetrwa się tym co tu piszą.
@ Dodam
dnia 20.04.2019, 00:31
Ocena
komentarza:
0
Rozkoszny i ujmujący dziecięcym entuzjazmem.Takim pozostanie,nawet jako dorosły,będzie ujmował tą radością życia.Powodzenia Bartoszku,pisz,śpiewaj i radośnie spędzaj czas na srodze do sukcesu.
@ szczepionkowy holokałst Polaków
dnia 21.04.2019, 20:20
Ocena
komentarza:
-1
chłopak fajny i mądry bo nie szczepiony !
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105