Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Barwny korowód żaków za nami!

21

Pomimo ponurej i deszczowej pogody, podczas której zagrzmiało, żacy poprzebierani w kolorowe stroje ruszyli w kierunku jasielskiego Rynku, by z rąk burmistrza miasta i starosty jasielskiego odebrać klucze do władzy…<<FOTOGALERIA>>

Parada przebierańców przeszła przez centrum miasta, aż do samego Rynku w Jaśle. Pogoda nie ochłodziła jednak dobrych nastrojów młodzieży. Fantazja młodych ludzi nie zna granic. Dziś na płycie Rynku zagościli król i królowa, mim, pielęgniarki, lekarz, kościotrup, Flinstonowie, Arabowie, wróżki, gnijąca panna młoda, pszczółki, piraci, piłkarze, kobiety z zespołu Jarzębina oraz wiele innych ciekawych postaci.

Włodarze miasta i powiatu przekazali uroczyście klucze żakom. Ze względu na tradycje, władzę nad Jasłem powierzył Andrzej Czernecki, burmistrz miasta Jasła. – Pieczę nad Jasłem wam powierzam. Oddaję w wasze posiadanie klucz do jego bram co oznacza, że w tym czasie wy balować będziecie – powiedział. – Od zabaw się nie uchylajcie i o nasze Jasło dbajcie! – dodał.

Drugi klucz do bram powiatu jasielskiego, w którym mieszka prawie 115 tysięcy mieszkańców przekazał na ręce króla żakinady Adam Kmiecik, starosta jasielski. - Przekazuję wam władzę nad całym powiatem. Dbajcie o ich mieszkańców, bawcie się głośno, ale bezpiecznie. A potem pamiętajcie, że wszystko co dobre szybko się kończy! Od 1 września z nowymi silami stawiacie się do szkoły – powiedział.

Na płycie jasielskiego Rynku zagrali: zespół ŚMIAŁO z I LO oraz zespół WERNYHORA z I LO w Jaśle, DPD, zespół FUNKY MONKEY z Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle. Gwiazdą wieczoru był zespół BLACK JACK. Na koniec odbył się pokaz sztucznych ogni.

(icz)

Napisany dnia: 23.06.2012, 00:00 , Tagi: UM Jasło, Jasło, Powiat Jasło, Adam Kmiecik, Andrzej Czernecki, MDK
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ De best
dnia 23.06.2012, 01:03
Ocena
komentarza:
0
...Adam jesteś Wielki...
@ eksperttaktyk
dnia 23.06.2012, 09:09
Ocena
komentarza:
-4
żałosne miasto jak i pseudo impreza
@ ja
dnia 23.06.2012, 09:20
Ocena
komentarza:
5
czarni powinni dać klucz do swojej kasy...byłoby dla potrzebujących...przecież tak głoszą od 2000 lat !!!
@ J@cek
dnia 23.06.2012, 10:46
Ocena
komentarza:
15
Tragicznie były zrobione występy wieczorne zespolów - szkoda słów.
@ ja
dnia 23.06.2012, 16:09
Ocena
komentarza:
1
a to dlaczego?
@ J.
dnia 23.06.2012, 12:11
Ocena
komentarza:
4
żakinada = żenada
@ Elka
dnia 23.06.2012, 12:12
Ocena
komentarza:
2
Kiniaaaaaaa ;***
@ LADY
dnia 23.06.2012, 15:43
Ocena
komentarza:
9
żeneda to całe dni Jasła
@ TWR
dnia 23.06.2012, 16:08
Ocena
komentarza:
6
Było wspaniale . Doskonała organizacja, wspaniały poziom artystów , rewelacyjne kiełbaski z grila, fenomenalna pogoda, ... szkode, że nie było mnie tam ;-)
@ taki sobie.
dnia 23.06.2012, 23:10
Ocena
komentarza:
3
skąd wiesz, czy pogoda była fenomenalna, kiełbaski były rewelacyjne itd skoro Ciebie tam nie było?? ... jedno drugiemu zaprzecza ...
@ o...
dnia 24.06.2012, 10:00
Ocena
komentarza:
4
To do miasta mamy już DWA klucze ?
Jeszcze kłódka i kraty, tak w właśnie zatrzymamy młodych w Jaśle :-)
@ swój chlop swoja baba
dnia 24.06.2012, 11:05
Ocena
komentarza:
1
nie zabawy a parkingów nam potrzeba.Panowie obudźcie się bo te mandaty za złe parkowanie to WAM się należą.
@ kokokoko;D
dnia 24.06.2012, 13:00
Ocena
komentarza:
2
żal mi was
@ Bajka
dnia 24.06.2012, 13:35
Ocena
komentarza:
2
Taka fajna impreza dla młodych, a tyle złośliwych i niemiłych komentarzy. Wygląda na to, że jasielskie portale czytają same wapniaki, zgredy i frustraci. Jakieś stare łosie, którym pasuje msza na Rynku 3 razy w tygodniu, procesja dla gimnazjalistów we wtorki, a w soboty koncert pieśni kościelnych dla młodzieży licealnej w parku. Ale to już było...
@ gbur
dnia 25.06.2012, 11:42
Ocena
komentarza:
0
Czarne obrzędy na rynku to też "żakinada" !
@ fff
dnia 24.06.2012, 19:47
Ocena
komentarza:
1
bajka a może młodzież i wapniacy chcieliby raz do roku posłuchac jakiś zespoł fajny? nie tylko nasze lokalne drożdże i szpaki (które od kilku lat zaczęły okupować KAŻDĄ miejską imprezę!). może w tym biednym mieście ludzie też chcą jakiś znany zespół?
@ Brat Pitt
dnia 25.06.2012, 06:13
Ocena
komentarza:
0
Tak, "fff", tylko, że tekst jest o Żakinadzie, która była śmieszna i udana, a nie o koncertach. Więc jeżeli ktoś komentuje wszystko, tylko nie Żakinadę, to albo
1. Nie potrafi czytać zez rozumieniem - powinny być nakazy powrotu do podstawówki
albo
2. Reprezentuje - jak już ktoś wcześniej napisał, żenujący poziom.
@ fff
dnia 25.06.2012, 12:40
Ocena
komentarza:
0
to był taki dość duży skrót myślowy, że większość młodych a tym bardziej starszych nie jara się jakąś przebieranką, jako głównym wydarzeniem wieczoru. ok młodzież była, może komuś z nich to się podobało, ale większość ludzi czeka tylko na koncert. żeby posłuchać na żywo, pobawić się, przyjść ze znajomymi. żakinada ok, ale nie jako główne wydarzenie dnia! bo większości ludzi raczej takie coś nie interesuje.
@ xyz
dnia 25.06.2012, 19:09
Ocena
komentarza:
0
żakinada główną atrakcją wieczoru? od kiedy wieczór zaczyna się od 10? najpierw zapoznaj się z programem imprezy :) bo z tego co widzę to nawet pewnie nie wiesz że w ten piątek co była żakinada był koncert...
@ fff
dnia 25.06.2012, 19:47
Ocena
komentarza:
0
koncert tak znamienitych wykonawców, że po okolicznych wsiach lepsze są atrakcje na festynach.
@ waldorm
dnia 25.06.2012, 15:44
Ocena
komentarza:
1
fajne to byly fajerwerki,tylko nikt nie wiedział,ze będą!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105