Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Basen będzie czynny od połowy września. Ceny biletów pozostaną bez zmian.

27

Kryta pływalnia uruchomiona zostanie prawdopodobnie w pierwszej połowie września. Dobiegają końca prace remontowe, w ramach których została już wymieniona instalacja elektryczna i klimatyzacja. Do zrobienia jest jeszcze automatyka i sterownia.

- Prace przeprowadzamy w miarę posiadanych środków finansowych i to co jest niezbędne, bo nie mamy jeszcze pełnej kwoty odszkodowania – mówi Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Na konto miasta wpłynęła ¼ szacowanej kwoty strat poniesionych podczas czerwcowej powodzi, czyli 618 tys. zł. Jak zapewnia Baniak, to wystarczy na uruchomienie basenu, nadal jednak trwają negocjacje z firmą ubezpieczeniową dotyczące wysokości odszkodowania. - Pierwsza wersja była najbogatsza, druga nieco tańsza, a trzecia najtańsza. Wybraliśmy tę ostatnią, która waha się w granicach 1 mln 800 tys. zł – 1 mln 900 tys. zł. Gdyby udało się to zamknąć w tych pieniądzach, a ubezpieczyciel wyraziłby na to zgodę i uznał tę kwotę jako bezsporną, to byśmy się zgodzili. Mamy zrobione już różne ekspertyzy, żeby mieć pewność, że damy radę zrobić za te pieniądze – tłumaczy dyrektor MOSiR-u.

Kryta pływalnia jest nieczynna od czerwca. Średnio miesięcznie korzysta z niej 15 tysięcy osób, a straty finansowe, jakie w tym czasie poniósł Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji są już nie do odrobienia. Szacuje się, że jest to kwota rzędu 300 tys. zł. Dyrekcja nie chce jednak podnosić cen biletów, bo w ten sposób straci część klientów. - W grę nie wchodzi podwyżka cen za wstęp na basen. Jest pewna granica, której nie wolno przekroczyć, bo stracimy i klienta, uniemożliwimy korzystanie z basenu rodzinom biedniejszym – przekonuje Baniak.


(kp)


Reklama

Komentarze: 27

Dodaj komentarz Widok:
0
@ jak
dnia 06.09.2010, 11:57 · Zgłoś
tow baniak ..nie trzeba byc jasnowidzem ze jak podniesiecie ceny biletow to basen bedzie pusty...doprawdy odkrycie sezonu ..ile trzeba bylo myslec nad tymi madrymi slowami...
Odpowiedz
0
@ od art
dnia 05.09.2010, 12:27 · Zgłoś
Ja pójdę na kolanach do Częstochowy zęby kadencja pani kurowskiej dobiegła końca a wole skarpetki niż od ciebie pomarańcze bo widać dla kogo działasz
Odpowiedz
0
@ Do artt
dnia 05.09.2010, 08:22 · Zgłoś
Idź dziękuj na kolanach ja kdo Częstochowy , wybrałeś sobie idola na własną miarę tj. obrotowego - gdzie wiatr zawieje tam się obraca ja chorągiewka i każdemu ....daje. O gustach się nie dyskutuje - jeden lubi wąchać pomarańcze, a drugi skarpetki.
Odpowiedz
0
@ artt
dnia 04.09.2010, 20:07 · Zgłoś
Podziękujmy panu Baniakowi ze tak szybko doprowadził do otwarcia basenu szkoda ze nie wszyscy rozwiązują tak problemy Jasła
Odpowiedz
0
@ klaudia
dnia 04.09.2010, 14:55 · Zgłoś
fajnie ze bedzie otwarty ;D
Odpowiedz
0
@ RAHIM
dnia 04.09.2010, 12:40 · Zgłoś
Żal mi takich komentarzy, przyszłych kandytatów na burmistrza, ktorzy zrobią i obrobią [...] kandydatom lepiej nadajacych sie do tej kategorii.
jak czytam komentarze na innych tematach to jak zawsze cos jest nawijane o T.Baniaku, to znajdzie sie kilku że powiem ludzi biednych [...] ""kturzy"" będą na niego najeżdzać ponieważ np. wyremontował tylko część trubun na boisku piłkarskim, z powodu braku finansów, ktore powinno przeznaczyc miasto.
z resztą kim a raczej czym sie tu przejmować ;]
tacy zawsze byli, są i zawsze bedą ;]
pozdro.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 04.09.2010, 08:50 · Zgłoś
Jeszcze do Ryzyko. Przestań już [...], bo nawet pisać poprawnie nie potrafisz. Do zobaczenia...heh
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 04.09.2010, 07:54 · Zgłoś
Ty Ryzyko , to jesteś głupszy niż ustawa przewiduje hi,hi,hi... Ale wiem, że tylko na towarzysza BANIAKA zagłosujesz ha,ha,ha, bo ci się pomyli he,he,he. PS. Ty to chyba na bardziej nowoczesnym sprzęcie siedzisz cały czas tj. nocniku, bo cały czas lejesz i lejesz. Ten nocnik musi być wielki prawie jak baniak buaha,ha. A gdzie ty masz [...] [...]?Chyba w uchu, bo w [...] straciłeś w celi.
Odpowiedz
0
@ Ryzyko
dnia 03.09.2010, 22:21 · Zgłoś
Ryzyko jakie podjął tow. B. jest prównywalne z ryzykiem jakie ponosi Siosrta Oddziałowa szykując basen do podania pacjentowi w szpitalu, ha, ha, ha,...Ryzykuje obydwoje wiele , może nawet utratę [...].
Odpowiedz
0
@ Trener
dnia 03.09.2010, 16:49 · Zgłoś
Z tego co wiem, to Baniak nie czekał aż będzie miał kasę na koncie, tylko natychmiast po zalaniu rozpoczął działania naprawcze, podejmując duże ryzyko. W innym przypadku basen byłby nieczynny z pół roku.Skoro komentatorzy łączą sprawy basenu z lokalną polityką,to również i ja się określe.Lepszego kandydata na burmistrza w Jaśle nie ma. Pozdro.
Odpowiedz
0
@ hehe
dnia 03.09.2010, 16:15 · Zgłoś
Z tego co wiem to tu chodzi o otwarci Basenu a nie wybory na burmistrza ogarnijcie sie ludzie ... besen bedzie otwarty i wystarczy ... Na moje oko to i tak szybko sie uwineli z tym :)
Odpowiedz
0
@ a ja jestem [...]
dnia 03.09.2010, 11:39 · Zgłoś
do lol : nie obchodzą mnie cudze komentarze połowa osób wypowiadających się tu jest na niskim poziomie sami nic nie robią a innych to potrafia krytykować. To jest moja opinia i nic komuś do niej ...pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ a [...]
dnia 03.09.2010, 11:21 · Zgłoś
A ja jestem za Baniakiem!
Odpowiedz
0
@ lol
dnia 03.09.2010, 02:10 · Zgłoś
do "a ja jestem [...]" - już widzę te komentarze... KRYJ SIĘ!!! ;-DDD
Odpowiedz
0
@ a ja jestem [...]
dnia 02.09.2010, 21:10 · Zgłoś
Mówcie sobie co chcecie ja i tak jesetm za panią Kurowską. Moze i komus zaszła za skórę ale ja ją zapamiętam od tej dobrej strony, potrafi i chce pomagac ludziom. Znam kilka osób ktorym pomogła dzieki czemu moga nomalnie życ i spełniac marzenia nie majac przysłowiowych ,,pleców''. I przy okazju Jasło tez jest coraz ładniejsze odnawiane sa nowe budynki itp...
Odpowiedz
0
@ czarus
dnia 02.09.2010, 20:31 · Zgłoś
jejku niech otworza ten basen jak najszybciej:)
Odpowiedz
0
@ do tk i lans
dnia 02.09.2010, 19:35 · Zgłoś
Ja nie jestem Baniak a pisałem jeden z tych komentarzy.
Czy wy nie możecie się pogodzić z tym ,że ktoś ma od was inne zdanie.
Nie lubisz go czy ci się nie podoba twoja sprawa,ale nie pisz głupot ,że On sam sobie pisze komentarze.
Ja na Niego zagłosuje i chcesz czy nie (jeden z drugim)musisz to uszanować tak samo jak ja wasz głos na któregoś z kandydatów.
Najpierw jeden z drugim popatrzcie na siebie a potem oceniajcie innych.
Zbesztać z błotem to przy kompie może "byle [...]"tylko najgorsze jest to ,że nawet człowieka nie znają.No a może to się odzywają głosy przyszłych konkurentów na "fotel burmistrza"-jeśli tak to "bardzo ładnie" o nich świadczy.Zrezygnujcie ,bo i tak nie macie szans.
BANIAK BURMISTRZEM.
Odpowiedz
0
@ artu
dnia 02.09.2010, 19:31 · Zgłoś
jak widzę niektóre [...] komentarze na temat pana baniaka które nawet nie maja związku z sprawa basenu to widać ze [...] ludzie to piszą ale chce ich zmartwić ze mądrzy ludzie ich wpisy oleją jestem jaślaninem i popieram pana baniaka bo to normalny gość na pewno więcej by zrobił dla jasła niż pani kurowska
Odpowiedz
0
@ Lans
dnia 02.09.2010, 18:41 · Zgłoś
Jak by sie tow. B. nie lansował własnymi, wielokrotnymi wpisami i tak nie zmieni to faktu, że stanowisko burmistrza pasuje do niego jak do [...] siodło. Biorąc pod uwagę zasady jakie wyznaje, a raczej ich brak - potrzebne mu jest jak rybie ręcznik.
Odpowiedz
0
@ miszczu
dnia 02.09.2010, 17:02 · Zgłoś
Pan Baniak na burmistrza :) !!!
Odpowiedz
0
@ hejka :)
dnia 02.09.2010, 15:53 · Zgłoś
Jeśli faktycznie basen będzie otwarty, to też z czystym sumieniem zagłosuje na tego gościa w wyborach burmistrza Jasła, bez względu na to z jakiej jest on opcji. Człowieka ocenia się po czynach a nie po wyglądzie czy przynależności do partii.
Odpowiedz
0
@ jak
dnia 02.09.2010, 15:03 · Zgłoś
Wiecej takich jak baniak a mosir niedlugo pociagnie oj niedlugo...
Odpowiedz
0
@ TK
dnia 02.09.2010, 14:42 · Zgłoś
Trzy pierwsze komentarze świadczą tylko o tym, że tow. B. umie pisać i ma dużo czasu. Łebski gość, a doświadczenie w psuciu i robieniu świństek nie byle jakie !
Odpowiedz
0
@ beata kosiek
dnia 02.09.2010, 14:01 · Zgłoś
to jest nie feeer miał być czynny od i wrzeeśnia ale nic nie mówi niech lepiej będzie skończony!
Odpowiedz
0
@ Jolad
dnia 02.09.2010, 13:57 · Zgłoś
To fakt, facet jest łebski. Jeszcze na dodatek jaślanin z ogromnym doświadczeniem. Wreszcie dobry kandydat na burmistrza.
Odpowiedz
0
@ do xx
dnia 02.09.2010, 12:43 · Zgłoś
Nie dobrym tylko barzdzo dobrym.
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 02.09.2010, 11:42 · Zgłoś
BANIAK daje rady! Będzie dobrym burmistrzem głosujcie na niego
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.