Będą wyższe opłaty za wodę i ścieki
W tym roku zostały podniesione stawki opłat za zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków na 2011r. Od lutego będziemy płacić o 18 groszy więcej...
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jaśle na ostatniej sesji Rady Miejskiej zaproponowało nowe stawki opłat. Za dostawę wody do gospodarstw domowych będziemy płacić 3,22 grosze, czyli o 14 groszy więcej, a za odprowadzanie ścieków 3,06 groszy.

Dlaczego wzrosły ceny?
- Taryfa zeszłoroczna kończy się 31 stycznia. Wzrost kosztów opłat jest także związany z wprowadzeniem do użytkowania nowo zakończonej inwestycji modernizacji Stacji Uzdatniania Wody i modernizacji sieci wodociągowej dużych średnic na terenie miasta Jasła - tłumaczy Jan Kmiecik, prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.
Wedle zapewnień prezesa woda jest całkowicie zdatna do użytku...
- Przy modernizacji ujęcia były brane pod uwagę jakość wody i bezpieczeństwo dostaw. Budowa zbiornika wody czystej o pojemności 5 tysięcy metrów sześciennych pozwoliła na to, że nawet podczas ostatniej powodzi, jaka miała miejsce w roku ubiegłym, mieszkańcy nie odczuli przerw w dostawach wody - dodaje Kmiecik.

Jasło wciąż jest miastem, w którym obowiązują najniższe opłaty za wodę i ścieki. W innych miastach koszty wzrosły aż o 55 groszy, a więc w Krośnie opłaty wyniosą 6,83 zł. Radni Miejscy zatwierdzili podwyżkę głosując za podniesieniem cen.
Ilona Czarnecka
czarnecka.ilona@gmail.com
