Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Będzie konkurs na dyrektora „Chemika”

53

Mariusz Pochroń, naczyciel Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle będzie pełnił przez najbliższe 10 miesiący obowiązki dyrektora tej placówki. Taką decyzję, po konsultacji z Kuratorium Oświaty podjął Zarząd Powiatu Jasielskiego. Od 1 września 2010 r. do 30 czerwca 2011 r. zastąpi na tym stanowisku dotychczasowego dyrektora Marka Stęgowskiego. Powołanie tymczasowemu dyrektorowi wręczył w poniedziałek starosta jasielski Adam Kmiecik.

Stęgowski zarządzał „Chemikiem” przez 10 lat. Z dniem 31 sierpnia br. wygasa mu umowa, w związku z tym władze powiatu postanowiły wyłonić nowego dyrektora w drodze konkursu. - Od ponad 10 lat nie było tam konkursu, więc zarząd powiatu postanowił tym razem go przeprowadzić. Dotyczy to zarówno Zespołu Szkół nr 2 jak i Zespołu Szkół nr 3 – tłumaczy starosta Adam Kmiecik.

Decyzja o konkursie została podjęta jeszcze przed czerwcową powodzią. Jednak w obliczu katastrofy jaka dotknęła m.in. Zespół Szkół nr 3, władze powiatu uznały, że remonty powinien przeprowadzić jeszcze dotychczasowy dyrektor. Na tej podstawie zarząd powiatu zwrócił się do Kuratorium Oświaty o przedłużenie umowy z Markiem Stęgowskim na kolejne 10 miesięcy. Kurator nie wyraził na to zgody stawiając warunki: albo zostanie rozpisany konkurs na to stanowisko albo przedłużona o kolejne 5 lat umowa z dotychczasowym dyrektorem. - My chcemy, żeby ten konkurs się odbył i dlatego powierzyliśmy pełnienie obowiązków dyrektora nauczycielowi tej szkoły na 10 miesięcy, czyli cały rok szkolny – mówi Kmiecik.

Próbowaliśmy się skontaktować także z kuratorem Antonim Wydro, niestety bezskutecznie. Marek Stęgowski nie chce natomiast komentować tej sytuacji. Oficjalnie o niczym nie wie. - Oficjalnie nie znam żadnej decyzji starostwa. Nic wiem także o tym, że obowiązki dyrektora powierzono nauczycielowi naszej szkoły – ucina krótko Stęgowski.


(kp)

Reklama

Komentarze: 53

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Uczeń
dnia 04.09.2010, 21:38 · Zgłoś
Panie Lechowski wielki szacun. Wreszcie nowa Dyrekcja porządek zrobi w tej szkole.
Odpowiedz
0
@ Witek
dnia 04.09.2010, 20:37 · Zgłoś
Dyrektora SOSW wymyślił Piękoś z Papciakiem !Podobnie jak v-ce [...] Lechowski nie miał z tym nic wspólnego!!!Podobnie jak w II LO tu jeszcze uczestniczyła Alicja !!!
Odpowiedz
0
@ hmmm
dnia 04.09.2010, 20:01 · Zgłoś
do petenta: wyjaśniam, że ten interesujący cytat był skierowany głównie do podwładnych, dla których najczęściej nie miał czasu i ........szacunku, no cóż nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka...
Odpowiedz
0
@ Ewa
dnia 04.09.2010, 19:38 · Zgłoś
ten stęgowski to [...] i sługus ali zając i dlatego był taki mocny a kmiecik dał mu w [...]!
Odpowiedz
-1
@ petent
dnia 04.09.2010, 16:10 · Zgłoś
Parę lat temu szukając pracy spotkałem dyrektora Stęgowskiego. Wcześniej dyrektorzy I i II LO kulturalnie wyjaśnili mi, że nie mają wolnego etatu. W ZS nr3 było ,,inaczej”. Przed gabinetem dyrektora powitał mnie napis – ukaz cara Piotra I: ,,Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i [...], tak by pojmowaniem istoty sprawy nie peszył przełożonego”. Można to owszem różnie interpretować, ale po co? Dla kogo był ten napis? Dla uczniów, rodziców, innych petentów? A może to mania wielkości lub przerost formy nad treścią?
W trakcie rozmowy z dyrektorem Stęgowskim poczułem się ,,mały’’ i bezwartościowy. Etatu dla mnie było, ale potem pomyślałem sobie, że i tak nie chciałbym współpracować z taką osobą. Ciekawe, jak ten protoplasta cara Piotra I traktował swoich podwładnych???
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 04.09.2010, 16:00 · Zgłoś
W tej szkole najwyższy czas przeprowadzić zmiany. Pan Stęgowski w tej szkole nie rządził, rządzili inni.
Odpowiedz
1
@ rodzic
dnia 02.09.2010, 19:01 · Zgłoś
Dlaczego Pan Stęgowski dostal propozycje pełnienia funkcji p.o. dyrektora tylko na 4 tygodnie a p. Pochroń az na 10 miesiecy? Widać ewidentnie, że kamuś zależalo na usunieciu M.Stęgowskiego z tego stanowiska i widać ze pan Starosta chce zniszczyc Go i jego opinie! Kto nadaje czlowiekowi najwyzsza nagrode a potem mowi ze nie jest zadowolony z Jego pracy? widac jakie uklady panuja w starostwie. Pan Marek sobie odpocznie teraz i nie bedzie musiał uzerac sie wiecej z takimi ludzmi... pozdrawiam Panie Marku!
Odpowiedz
0
@ F-16
dnia 02.09.2010, 11:59 · Zgłoś
Art. 36a. 1. Stanowisko dyrektora szkoły lub placówki powierza organ prowadzący szkołę lub placówkę.

2. Kandydata na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki wyłania się w drodze konkursu. Kandydatowi nie można odmówić powierzenia stanowiska dyrektora.

3. Wymogu przeprowadzania konkursu na stanowisko dyrektora nie stosuje się do szkół i placówek publicznych prowadzonych przez osoby fizyczne lub osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego.

4. Jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu przez siebie kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej.

5. Do czasu powierzenia stanowiska dyrektora zgodnie z ust. 2 lub 4 organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora szkoły wicedyrektorowi, a w szkołach, w których nie ma wicedyrektora, nauczycielowi tej szkoły, jednak nie dłużej niż na okres 10 miesięcy.

6. W celu przeprowadzenia konkursu organ prowadzący szkołę lub placówkę powołuje komisję konkursową w składzie:
1) trzech przedstawicieli organu prowadzącego szkołę lub placówkę;
2) dwóch przedstawicieli organu sprawującego nadzór pedagogiczny;
3) po jednym przedstawicielu:
a) rady pedagogicznej,
b) rady rodziców,
c) zakładowych organizacji związkowych, przy czym przedstawiciel związku zawodowego nie może być zatrudniony w szkole lub placówce, której konkurs dotyczy
- z zastrzeżeniem ust. 7.

7. Łączna liczba przedstawicieli organów, o których mowa w ust. 6 pkt 1 i 2, nie może być mniejsza niż łączna liczba przedstawicieli, o których mowa w ust. 6 pkt 3.

8. Jeżeli w składzie komisji konkursowej łączna liczba przedstawicieli organów, o których mowa w ust. 6 pkt 1 i 2, byłaby mniejsza niż łączna liczba przedstawicieli, o których mowa w ust. 6 pkt 3, liczbę przedstawicieli tych organów zwiększa się proporcjonalnie, tak aby ich łączna liczba nie była mniejsza niż łączna liczba przedstawicieli, o których mowa w ust. 6 pkt 3.

9. Przepisy ust. 6-8 stosuje się również w przypadku konkursu na stanowisko dyrektora nowo zakładanego zespołu szkół lub placówek, z tym że:
1) przedstawiciela rady pedagogicznej wyłania się spośród przedstawicieli rad pedagogicznych wszystkich szkół lub placówek łączonych w zespół;
2) przedstawiciela rady rodziców wyłania się spośród rad rodziców uczniów wszystkich szkół lub placówek łączonych w zespół.(Tak być powinno ale wydaje mi się,że do jasła wróciła EGZEKUTYWA)
Odpowiedz
0
@ bogdan
dnia 02.09.2010, 07:52 · Zgłoś
BARDZO DOBRZE. Wreszcie ktoś postanowił wrócić do normalności. Przecież są kadencje dyrektorów i powinni oni być wybierani w ramach konkursów. Niestety do chwili obecnej bylo na zasadzie kolesiostwa( jak mówia jaskółki żyjesz w zgodzie z wicestarostą dostajesz papier na następną kadencję bez konkursu. Wystarczy popatrzyć na szkołe w której wcześniej uczył Pan WItold L. Czyli krótko mówiąc sami swoi lub RP Szwagrowska. BASTA jak mawiała Królowa Bona. NARESZCIE.
Odpowiedz
0
@ n-l
dnia 01.09.2010, 22:19 · Zgłoś
szczerze!!!!!!!!!!!! nie wyobrazam sobie lekcji w chemiku!!!!!!!!!!!ta szkola jest nie przygotowana!!!!!!!!!nie robmy jaj!!!!!!!!!!!!! nie ma klas!!!itp,itd
jak ta nauka bedzie wygladac!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
1
@ klea xd.
dnia 01.09.2010, 17:31 · Zgłoś
ja bardzo lubiłam 'stary skład dyrektorski' chemika. teraz dopiero sie zacznie jak swoje rządy będą sprawować pani S. i pan K.zobaczymy co z tego wyniknie i czy uporają sie z remontem szkoły do zimy xd.ta szkoła to jeden wielki [...] na dzień dzisiejszy .pozdrawiam .
Odpowiedz
0
@ jaśślanka
dnia 01.09.2010, 17:15 · Zgłoś
do ":)" mam takowy kalendarzyk i rok szkolny zaczyna się od 1 września do ostatniego piątku następnego roku.
Odpowiedz
0
@ no
dnia 01.09.2010, 17:11 · Zgłoś
STĘGOWSKI Z LECHOWSKIM WSZYSTKO RAZEM WIEDZĄ CO ICH CZEKA , ATO CO TU PISZĄ TO TYLKO CIC NA WODE , MARUŚ JESZCZE WAM POKAŻE KIM CHCE BYĆ , ATO WSZYSTKO JEST CHWYT MARKETINGOPWY .......
Odpowiedz
0
@ Stary
dnia 01.09.2010, 15:52 · Zgłoś
Za oświatę odpowiada wicestarosta Lechowski, fanatyczny pisowiec. W swoim mniemaniu wypełnia misję rozbijania tzw.układów. Nie liczą się kompetencje, wiedza i doświadczenie - na stanowisku może być [...], byle bezkrytycznie popierająca PiS (vide: SOSW).
Odpowiedz
0
@ Pis-anka
dnia 01.09.2010, 14:42 · Zgłoś
A teraz do wymiany lechowski!
Odpowiedz
1
@ K-9
dnia 01.09.2010, 12:02 · Zgłoś
Do m,,,, Stęgowski zawsze taką ma bo ja chodziłam tam 4 lata i codziennie widziałam tą twarz...Tak że to norma...
Odpowiedz
0
@ m,,,,
dnia 01.09.2010, 11:21 · Zgłoś
Stęgowski kamienna twarz
Odpowiedz
1
@ nina
dnia 01.09.2010, 10:48 · Zgłoś
[...] zrobił swoje [...] może odejść??do użerania się z usuwaniem skutków powodzi był dobry ??ale do tego aby pełnić funkcję choćby p.o. to już nie ???...strzeżcie sę " decydenci jasielscy" BY I WAM TAK NIE PODZIĘKOWANO!!! Już wkrótce !!Mało elegancki sposób ale władza z ludzi robi ...
Odpowiedz
1
@ kris1234
dnia 01.09.2010, 07:22 · Zgłoś
Pogodze obydwie panie jak sądze :
rok szkolny trwa od 1 wrzesnia do 31 sierpnia czyli 12 miesięcy-prosty przykład dalczego tak jest egzaminy poprawkowe zdawane są w ostatnim tygodniu ferii letnich czyli wakacji, jeżeli rok szkolny trwałby 10 miesięcy to te egzaminy uczniowie zgodnie z karta nauczyciela musieli by zdawać już w nowym roku szkolnym-proszę o przemyslenie nie trzeba tęgiego umysłu tylko trochę znajomości karty nauczyciela
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 31.08.2010, 23:11 · Zgłoś
Oj nauczycielko nauczycielko z bOŻEJ łASKI wiele się jeszcze musisz uczyć... zacznij od kalendarzyka roku szkolnego
Odpowiedz
0
@ gold
dnia 31.08.2010, 21:52 · Zgłoś
W taki sam sposób conajmniej nieelegancko podziękowano Pani Dyrektor DPS na Foluszu Krystynie Ł.
Odpowiedz
0
@ vvvv
dnia 31.08.2010, 21:30 · Zgłoś
Ciekawe czy nowo wybranemu dyrektorowi pozwolą piastować to stanowisko dłużej niż 10 miesięcy, czy tylko ma doprowadzić szkołę do porządku i też Go usuną, Wszystkiego można się spodiewać, szkoda tylko ludzi, liczy się polityka
Odpowiedz
0
@ do
dnia 31.08.2010, 20:51 · Zgłoś
ciebie mi [...] żal dziecko jestem nauczycielką i wiem.
Odpowiedz
0
@ dddd
dnia 31.08.2010, 20:48 · Zgłoś
bardzo mi się nie podoba sposób, w jaki usunięto dyr. Stęgowskiego. Bardzo na tym zależało p. Lechowskiemu i dopiął swergo. Pan niech też już pakuje manatki, po wyborach trzeba się zwijać
Odpowiedz
1
@ aaaauuuuuuu
dnia 31.08.2010, 19:09 · Zgłoś
Nie wiem czy pan Stęgowski był dobrym czy złym dyrektorem, bo w tej sprawie to nie ma większego znaczenia. Conajmniej nieeleganckie jest panie Starostom, że osoba, która przez dziesięć lat pełniła funkcję dyrektora dowiadywała się w taki sposób, że teraz zastąpi go p.o. na 10 miesięcy. Dlaczego pan Starosta we właściwym terminie nie ogłosił konkursu na to stanowisko? Przecież nawet w Jaśle znalazłoby się parę osób, które mogłyby nawet dziś przystąpić do konkursu i być dyrektorem tej szkoły. Jakoś tak mi chodzi po głowie pewna myśl - może stanowisko to musi poczekać na koleżankę, która może przepaść w najbliższych wyborach??????????? Panie Starosto dlaczego nie ogłoszono konkursu w termienie i co stoi na przeszkodzie, żeby właśnie teraz ogłosić konkurs?????????? Może dziennikarze portalu będą łaskawi uzyskać odpowiedź na te pytania od pana Starosty, żebyśmy wiedzieli dlaczego jasielski Chemik przez prawie rok będzie miał p.o.
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 31.08.2010, 19:06 · Zgłoś
do jaślanka: Rok szkolny trwa od 1 września do 31 sierpnia następnego roku kalendarzowego czyli 12 miesięcy a zajęcia edukacyjne od 1 września do ostatniego piątku w czerwcu kolejnego roku kalendarzowego, czyli 10 miesięcy. Zapraszam na stronę KO lub MENu tam jest kalendarz roku szkolnego.... Oj rzucało się kamieniami na szkołę i nie nauczyło się szukać i czytać <żal> :(
Odpowiedz
0
@ absolwent 20 wieku
dnia 31.08.2010, 18:59 · Zgłoś
najwyższy czas zmienić oblicze Tej Szkoły ale wymiana dyrektora nic nie da. Należy poddać ocenie - weryfikacji szeregowych nauczycieli, porównać wyniki ich pracy z wynikami maturzystów!!!!!
Odpowiedz
-1
@ mig16
dnia 31.08.2010, 18:15 · Zgłoś
Znam pana Pochronia i uważam, że jest człowiekiem rzeczowym i kompetentnym. Z pewnością będzie dobrym szefem szkoły.
Odpowiedz
1
@ uczen
dnia 31.08.2010, 16:51 · Zgłoś
Trzeba sie pogodzic ze strata stanowiska! zostalo to przeprowadzone moim zdaniem troszke nieelegancko!!! ale tak to sie dzieje w polskim kraju!!
mam tylko nadzieje ze Pan Stegowski znajdzie sobie lepsza prace niz bycie zwyklym nauczycielem!!
a moze praca w Starostwie??? czemu nie!!! i pokaze Pan wtedy Kmiecikowi kto tu karty rozdaje!!!
Odpowiedz
0
@ Optymista
dnia 31.08.2010, 16:19 · Zgłoś
Chciałem podziękować Starostwu za trafną personalną decyzję dla dobra szkoły. Myślę, że nowy dyrektor wniesie do szkoły wiele dobrego.
Odpowiedz
0
@ rjs
dnia 31.08.2010, 14:52 · Zgłoś
A ciekawe c czy P Pochron dalej bedzie uzywal swoich haselek typu choptas jestes zimny jak lud, co korzenie zapuszczasz , czy choptas chcesz sie obudzic z reka w nocniku. A banieczki kto teraz bedzie wpisywal:D:D
Odpowiedz
0
@ Realista
dnia 31.08.2010, 14:50 · Zgłoś
Wreszcie udało się oderwać go od stołka! Gratulacje!!!!!!
Odpowiedz
0
@ ala
dnia 31.08.2010, 14:41 · Zgłoś
a kiedy odstrzelą dyrektora 1 LO, już chyba czas mu podziękowac
Odpowiedz
1
@ horus
dnia 31.08.2010, 13:58 · Zgłoś
Pan Dyrektot Stęgowski to dobry nauszyciel i pedagog dbał o szkołę a przede wszystkim o młodzież która uszęszczała do ww. szkoły, mogę tylko stwierdzić że szkoła straci bardzo dobrego Zarządcę !!
Odpowiedz
1
@ uczennica
dnia 31.08.2010, 12:53 · Zgłoś
kurde szkoda troche stęgowskiego ;/
Odpowiedz
1
@ uczeń
dnia 31.08.2010, 12:14 · Zgłoś
Szkoda że Pan Stęgowski już nie będzie dyrektorem. Wiele zrobił dla szkoły. Byłbym za tym żeby został na kolejne 10 lat.
Odpowiedz
0
@ asd
dnia 31.08.2010, 12:13 · Zgłoś
w koncu bedzie porzadek w szkole
Odpowiedz
0
@ Gość
dnia 31.08.2010, 11:37 · Zgłoś
Ja znam pana Pochronia bardzo dobrze bo był moim wychowawcą przez 4 lata i złego słowa o nim nie powiem. Jest jednym z najlepszych nauczycieli w chemiku i życzę mu by tak samo dobrze szło mu na stanowisku dyrektora ;)
Odpowiedz
0
@ xxxxxxx
dnia 31.08.2010, 11:37 · Zgłoś
odp. dla Jaaa
Lottomat działa ! :D
Odpowiedz
0
@ jaślanka :)
dnia 31.08.2010, 10:55 · Zgłoś
Hehe co to za [...] na 1 zdjęciu. Ale się [...]. co do lottomatu to jeszcze działa hehe.
do " :) " rok szkolny trwa 10 miesięcy, a cały rok 12. żałosne co ty tu wypisujesz.
Odpowiedz
0
@ do jaaa
dnia 31.08.2010, 10:50 · Zgłoś
lottomat działa bardzo dobrze :D
Odpowiedz
0
@ Normal
dnia 31.08.2010, 10:39 · Zgłoś
Wicestarostą się bywa. Człowiekiem się JEST!!!
Odpowiedz
1
@ 90u
dnia 31.08.2010, 10:18 · Zgłoś
a powinno bo dyrektor sprawował świetnie tą funkcje a teraz te [...] wszystko zepsują wyłaniając nowego.
Odpowiedz
0
@ jaaa
dnia 31.08.2010, 10:00 · Zgłoś
No to ja sie ciesze ze juz mnie tam niema w tej szkole> teraz to bedzie istny sajgon hehe:D:D Kto zna pana pochronia wie o czym mowie:D:D:D a swoja droga ciekawe czy lottomat jeszcze dziala:D:D
Odpowiedz
1
@ Do Starosty
dnia 31.08.2010, 10:00 · Zgłoś
Oj, bardzo nieładnie, że Pan Starosta Kmiecik publicznie kłamie, przecież Pan Dyrektor Stęgowski obydwie kadencje dyrektora szkoły pełnił po wygranym konkursie!
Odpowiedz
0
@ aaaaaa
dnia 31.08.2010, 09:56 · Zgłoś
Stanowisko dyrektora szkoły nie jest dane raz na zawsze .... aż do emerytury
Odpowiedz
1
@ Dyrektor Szkoły
dnia 31.08.2010, 09:22 · Zgłoś
Co do wypowiedzi Pana Starosty to pragnę poinformować, że obydwie kadencje dyrektora szkoły pełniłem po wyłonieniu z konkursu. Pierwszy konkurs odbył się w czerwcu lub lipcu 2000 r. i wówczas zostało mi powierzone stanowisko dyrektora od 2000 do 2005 r. Drugi konkurs odbył się 15 lub 17 czerwca 2005 r. i zostało mi powierzone stanowisko na lata 2005 - 2010 r. Stosowna dokumentacja konkursowa znajduje się w starostwie powiatowym. Dlatego nieprawdą jest, że w Zespole Szkół nr 3 od dziesięciu lat nie było konkursu. Jeszcze raz podkreślam, że obydwie kadencje pełniłem po wygranych konkursach na dyrektora.
Odpowiedz
0
@ Głos ludu
dnia 31.08.2010, 09:17 · Zgłoś
Szczere gratulacje dla Procesora Pochronia alias Pan Duże "P" ^^
Odpowiedz
0
@ KoLEŻeństwo
dnia 31.08.2010, 09:12 · Zgłoś
Marku, a zatem nie pytam jak Ci się POWODZI! Niedługo ten sam mechanizm ROSZADY zastosujemy wobec tzw. Zarządu Powiatu. Startuj w wyborach samorządowych , zrobimy Cię Starostą. GRUPA PRZEJMUJĄCA WŁADZĘ -KoLEŻeństwo !
Odpowiedz
0
@ osa
dnia 31.08.2010, 07:20 · Zgłoś
Kmiecik jak Ty wyglądasz ?
Odpowiedz
0
@ Obiektywnie
dnia 31.08.2010, 00:44 · Zgłoś
Mobbing pełną [...]. Wszystko dzięki jaśnie wielmożnemu Panu Lechowskiemu - prawdziwemu betonowi z PiSu.
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 31.08.2010, 00:21 · Zgłoś
Rok szkolny trwa 12 miesięcy Panie Starosto Kmiecik, cyt."powierzyliśmy pełnienie obowiązków dyrektora nauczycielowi tej szkoły na 10 miesięcy, czyli cały rok szkolny – mówi Kmiecik." 10 miesięcy to czas nauki dla uczniów.... oj taka wtopa :(
Odpowiedz
0
@ mmmmmm
dnia 31.08.2010, 00:05 · Zgłoś
to cale szczescie ze skonczylem juz ta szkole :D
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.