Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Będzie pomoc finansowa dla MOSiR-u

43

Koszty utrzymania obiektów sportowych w nowym 2011r. wzrosną. Jest to związane m.in. ze wzrostem cen, płac i kosztów. Miasto dopłaca do utrzymania obiektu rekreacyjno-sportowego nie więcej niż 50% z jego wydatków, niemniej do niektórych z nich czyli do basenu, krytej pływalni, hali sportowej oraz stadionu dotacja uległa niewielkiemu zwiększeniu...

Dotacja miasta dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji została zaplanowana w tym roku na kwotę 1 573 500zł, a więc na tym samym poziomie co w roku poprzednim.

Większe natomiast dochody dla MOSiR-u bo o 36 500zł przynosi lodowisko, siłownia o 10 000zł oraz korty tenisowe. Wobec tego dofinansowanie z budżetu miasta zostało na te obiekty obniżone.

Ustalone stawki dotacji do poszczególnych usług, do jednej godziny funkcjonowania wynoszą:

W obiekcie stadionu przy ul Śniadeckich 226,11 zł, w obiekcie kortów tenisowych 41,18 zł, w obiekcie basenu otwartego 329, 87 zł, w obiekcie lodowiska 59,29 zł, w obiekcie siłowni 29,12 zł, w obiekcie hali sportowej w wysokości 49, 68 zł oraz krytej pływalni 116,71 zł.

- Mamy otrzymać dotację o takiej samej wysokości, co w roku ubiegłym, w związku z czym nie ma tutaj co komentować. Jest to niezbędna dopłata, dzięki której obiekty mogłyby funkcjonować. Wydłużył się okres korzystania z nowego lodowiska, tak więc dochody z tego obiektu są większe. Uważam, że miasto jest zobowiązane do innych dyscyplin jak i do sportów dopłacać. Tutaj łaski nie robicie - powiedział zasadniczo Tadeusz Baniak, dyrektor MOSiR-u.

Jednak, nie każdemu spodobał się ton rozmowy Tadeusza Baniaka. Janusz Przetacznik, radny miasta poczuł się urażony zachowaniem dyrektora i zażądał przeprosin.

- Ja w odróżnieniu od Pana staram się realizować to, co do mnie należy. Jestem radnym Rady Miejskiej i mam podejmować decyzje w świetle przepisów ustawy o samorządzie gminnym oraz innych ustaw towarzyszących działalności wspólnoty samorządowej jaką jest gmina miejska Jasło i wypraszam sobie, że będzie Pan czy ktokolwiek inny stawiał radnych pod ścianą. Uważam, że powinien Pan za to wysoką radę przeprosić -  powiedział Janusz Przetacznik, radny miejski.

Ostatecznie za przyjęciem uchwały w sprawie ustalenia stawek jednostkowych dotacji przedmiotowej dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle głosowało 21 radnych.

Ilona Czarnecka
czarnecka.ilona@gmail.com

Reklama

Komentarze: 43

Dodaj komentarz Widok:
0
@ zębatka
dnia 11.01.2011, 14:32 · Zgłoś
Jak w piosence: Śpiewać każdy może,
Raz lepiej, raz gorzej...
Albo z bardziej klasycznej twórczości:
Posłusznie Muzo czyń, co Boży duch rozkaże,
Niech cie nie nęci laur ni obelg mętny chór
Jednaką miarą mierz pochwały i potwarze,
A z głupcem się nie wdawaj w spór!
I powyższe cytaty dedykuję faktycznym i potencjalnym adwersarzom MOSiR-u.
P.S. Szczere i najserdeczniejsze pozdrowienia dla ofiarnej i zawsze życzliwej Załogi Krytej Pływalni.
Odpowiedz
0
@ zimna
dnia 11.01.2011, 10:45 · Zgłoś
co mnie obchodzi POP_PZPR_ jestesmy tu i teraz Niech kazdy robi co do niego nalezy najlepiej jak potrafi Jaslo jest nasze MOSiR tez jest naszym obiektem To ze na hali [...] i na silowni to nie wina Dyrektora ani spraatajacych Budynki sa stare i nie dofinansowane od lat Do tej pory nikomu smrodek nie szkodzil -dopiero jak pan Baniak upomnial sie o swoje -to brud-[...] i nie robstwo od razu Szanowny internauto i czytelniku basen i inne obiekty byly zalane Tylko rozumny czlowiek wie jakie to daje potem doznnania -zapachowe porzadek na basenie jest Ludzie tam bez szemrania wykonuja swe obowiazki Mimo trudnych warunkow i ciaglych remontow A co do uprzejmosci to nie mylcie hali i silowni z basenem Tam klient to dopiero jest lecewazony i arogancko obslugiwany Zycze milego korzystania z w/w obiektow Bo wsystko zmierza do dobrego Na plywalni jest wspanialy kierownik ktory nie tylko zna sie na tym co robi _ale dba o klienta jest osoba kompetentna Pan MYSLIWIEC dba o basen ludzie go szanuja Tak trzymac PANIE BANIAK A jaslo bedzie roslo w sile...
Odpowiedz
0
@ Łyżwiarka figurowa
dnia 09.01.2011, 19:53 · Zgłoś
Może by tak były sekretarz POP PZPR z JPB, teraz biznesmen wykonał zadaszenie lodowiska? Wtedy można by wydłużyć okres jego wykorzystania i dochody MOSiR by wzrosły. Myślę, że dla dobra miasta były sekretarz zrobi to w czynie spolecznym.
Odpowiedz
0
@ Farbowana
dnia 09.01.2011, 14:21 · Zgłoś
Czy to chodzi o tego Raka, który za komuny był czołowym działaczem PZPR a teraz PiS?
Odpowiedz
0
@ Murarz
dnia 09.01.2011, 12:18 · Zgłoś
Panie Rak, może Pan opowie mieszkańcom, co Pan zrobił, żeby ratować Jasielskie Przedsiębiorstwo Budowlane przed upadkiem?
Odpowiedz
0
@ zimna
dnia 09.01.2011, 11:18 · Zgłoś
Zniewazacie Pana Baniaka Nikt nie pomysli w jakich czasach przyszlo mu zarzadzac osrodkiem -ktory w swej nazwie ma zajmowanie sie sportem irekraacja w miescie a nie robieniem kasy te instytucje sa nadzorowane przez klienta i sanepid Tam musi byc lad i porzadek i normy czystosci ciepla wody itd.Nie macie pojecia tylko bura Wstyd
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 08.01.2011, 20:28 · Zgłoś
raki to nie Baniaki. Baniaki chodzą do przodu, a raki do tyłu, tylko czerwone skorupiaki mają nooo...?,aha no teee...? te "obcążki", i mogą robić krzywdę prawdziwym chrześcijanom. zatem uważajcie na czerwone raki, pisowskie pokraki! Rak, to takie pospolite urzadzenie do wydzierania gwoździ, mam nadzieję, że nie paznokci!
Odpowiedz
0
@ spoko-koko
dnia 08.01.2011, 15:16 · Zgłoś
Ty koko, to masz , ale kuku na muniu ha,ha
Odpowiedz
0
@ Budowlaniec z JPB
dnia 08.01.2011, 10:17 · Zgłoś
Panie Rak, czy to prawda,że jest Pan twórcą wniosku racjonalizatorsko-wynalazczego, polegającego na zaprzestaniu dotowania szkół jasielskich, natomiast zaoszczędzone pieniądze będą przeznaczone dla biznesu?
Odpowiedz
0
@ klient bsenu
dnia 08.01.2011, 09:29 · Zgłoś
Ale [...] z was wszystkich! Na basenie jest czysto! Pracownicy są bardzo uprzejmi i sie starają! A wy wyrafinowani chcielibyście kokosy mieć! Jedźcie do Gorlic na basen i porównajcie sobie z naszym jasielskim i cieszcie się, że mamy taki basen! Tylko narzekać potraficie!
Odpowiedz
0
@ DO KIBIC
dnia 08.01.2011, 08:46 · Zgłoś
KIBIC SIEDZI Z DALA I SIĘ NIE W........!!!
Odpowiedz
0
@ Pedagog
dnia 08.01.2011, 08:41 · Zgłoś
W pełni popieram Matkę na sesji.Takiego dyrektora jak Baniak, to MOSiR nigdy nie miał. Walczy o MOSiR jak lew, za co zbiera wiele razów , ale na szczęście od niezbyt mądrych.Jestem pedagogiem jednej ze szkół, które zostały zalane przez powódź w czerwcu 2010r.Do chwili obecnej chemik, budowlanka i gimnazjum nie mają gdzie prowadzić zajęć wf, i tylko dzięki wyrozumiełości i przychylności Dyrektora Baniaka dzieci i młodzież nie muszą szukać zielonej trawki, korzystając z obiektów MOSiR. Panie Rak, czy uważa, Pan, że Baniak powinien zarobić krocie na nieszczęściu tych szkół? Tak a propos! Baniak mówił na sesji, że negocjował warunki odszkodowania przez cztery miesiące, i udało mu się doprowadzić do bardzo korzystnych warunków, nie narażając dzieci, młodzieży i rodziców na wydatki przekraczające Ich możliwości finansowe.Panie Dyrektorze, niech Pan nie bierze sobie do serca tych obrzydliwych komentarzy. To są jedynie pojedyncze wyskoki niezbyt zrównoważonych. Nie tylko zalane szkoły są z Panem.
Odpowiedz
0
@ KIBIC
dnia 07.01.2011, 19:30 · Zgłoś
TO BANIAK JESZCZE JEST DYREKTOREM MOSIR-U PORAŻKA ALBO NIEDOPATRZENIE
Odpowiedz
0
@ Matka na sesji
dnia 07.01.2011, 16:22 · Zgłoś
Z wyniku głosowania wynika,że Pan Baniak miał całkowitą rację. 21 radnych głosowało za tym, co wnioskował Baniak. Więc czego sie czepiacie.Wszystkiemu winny Rak, który prowokująco zaczął dyskusję, sugerując, że MOSiR ma zarabiać. Nas mieszkańców nie stać, żeby bulić ogromną kasę za korzystanie z obiektów sportowych, Pana Raka może tak, bo to jasielski biznesmen. Ja mam czwórkę dzieci, więc niech radni mają to na uwadze. Dziękuję Panie Baniak, że ma Pan odwagę powiedzieć, że to nie tędy droga by rozwijać sport w mieście poprzez zdzieranie kasy z biednych ludzi.
Odpowiedz
0
@ Wikary
dnia 07.01.2011, 16:07 · Zgłoś
Ale przegrane pismany opluwają.Czyżby w zgodzie z wartosciami chrzescijańskimi, na które się powołują?
Odpowiedz
0
@ koko
dnia 07.01.2011, 12:34 · Zgłoś
Nie trzeba trzeciej zmiany na siłowni. od 6 do 22 jest 16 godzin czyli dwie zmiany, etety te same a kasy wiecej. Ale MISIR tylko prosić o dotacje potrafi.
Odpowiedz
0
@ Ja
dnia 07.01.2011, 10:36 · Zgłoś
Panie burmistrzu najwyższy czas aby Baniaka odesłać do domu jego arogancja jest nie do zaakceptowania a MOSiR to nie jego prywatny folwark .
Odpowiedz
0
@ Jan
dnia 07.01.2011, 10:33 · Zgłoś
Wywalić Baniaka,a dotacje bedą zbędne.Tu trzeba wiedzy w zakresie zarządzania,a nie wysyłania listów i forsy błagania.
Odpowiedz
0
@ do %%%
dnia 07.01.2011, 08:10 · Zgłoś
mosir musi zarabiac bo to jego nadrzedne zadanie/zaklad budzetowy/ a boiska na Orliku nie sa dlatego bezplatne bo radni tak chca tylko jest to program ogolnopolski , ktory cechuje wlasnie taka czyli bezplatna forma dotepnosci. Proszę jeszcze raz przeczytac bo jesli ktos bredzi to Ty!!!
Odpowiedz
0
@ %%%
dnia 06.01.2011, 21:21 · Zgłoś
% w twoim organiźmie już tyle, że nie rozumiesz niczego.Skoro radni uważają, że mosir musi zarabiać, a boiska o sztucznej nawierzchni nie, to tobie już chyba te procenty tak zaowocowały, że bredzisz, jakbyś miał w organiźmie 5,5 promila
Odpowiedz
0
@ wPiS[...]
dnia 06.01.2011, 20:32 · Zgłoś
byle by na flaszkę było co ???
Odpowiedz
0
@ %
dnia 06.01.2011, 20:20 · Zgłoś
,,Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zauważa, że boiska o sztucznej nawierzchni stwarzają konkurencję dla obiektów utrzymywanych przez Ośrodek poprzez odpływ klientów, a co za tym idzie spadek dochodów." Czlowieku nowe tereny sportowe to nie konkurencja tylko alternatywa dla nieletnich i niezamoznych. Po to jest pan powolany na ,,derektora" zeby sie panu chcialo chciec.A ten ton pana wypowiedzi w stosunku do rady miejskiej bez komentarza.
Odpowiedz
0
@ VB
dnia 06.01.2011, 20:11 · Zgłoś
Zimna woda w basenie dla dzieci ,nie lepiej na dużym ,odśnieżanie to pojęcie NIEZNANE pracownikom MOSiR pod prysznicami zimno i przeciągi takie że nikt z dzieciakami nie przyjdzie bo i po co żeby się przeziębiły???Zegar zepsuł się parę miesięcy temu i do dziś straszy tylko brudna ściana z kablami.Zepsuta 1 kaskada ...proszę o zajęcie się tym bałaganem bo dopłaty do basenu będą coraz wyższe Z BRAKU CHĘTNYCH NA TEN [...]!!!
Odpowiedz
0
@ Siatkarz
dnia 06.01.2011, 20:11 · Zgłoś
Pomiędzy Baniakiem a Przetacznikiem jest też taka różnica, że Baniak oprocz tego, że realizuje to co do niego należy zgodnie z umową o pracę, to jeszcze społecznie zap[...] w świątek, piątek i niedzielę przy prowadzeniu sekcji piłki siatkowej w ramach klubu MKS "MOSiR" Jasło. Baniak zawsze mówił o Panu w samych superlatywach.
Odpowiedz
0
@ sportmen
dnia 06.01.2011, 20:04 · Zgłoś
pan zapyta panie baniaku czy to ktos wyciagi dotuje i inne dzedziny sportu i rekreacji nie rozumiem wycene zrobic 100 procent dotacji wam kopa a znajda sie ludzie ktorym sie chce pracowac.....
Odpowiedz
0
@ Ratownik
dnia 06.01.2011, 19:56 · Zgłoś
Stary i obsluga mają 100% racji.Po Ich obecności na basenie przez trzy dni [...], jak spod ogona!
Odpowiedz
0
@ obecna
dnia 06.01.2011, 19:26 · Zgłoś
Baniak to jest gość z jajami. Na absurdalne zaczepki radnych pisu odpowiedzial tak jak sobie zasluzyli. Brawo panie Baniak. Tak trzymac. Ciekawe za co oni biora kase co miesiac po tysiaku
Odpowiedz
0
@ obsługa
dnia 06.01.2011, 16:16 · Zgłoś
proszę zobaczyć jak działa obsługa na lodowisku i nie tylko -dawne czasy się przypominają -oszczędzę szczegułów ale jakby zatrudnić osoby którym chce sie pracowć i mają podejście do klienta to i zyski byłyby większe
taka obsada w prywatnej firmie byłaby nie do przyjęcia
Odpowiedz
0
@ Stary
dnia 06.01.2011, 15:53 · Zgłoś
Baniak jest kiepskim gospodarzem, na pływalni [...] stęchlizną,chodniki przed MOSiRem nieodśnieżone, parking zawalony breją i błotem, w szatniach brudnawo, bilety ciągle drożeją. Pracowników dużo, a robić nie ma komu.No i zero pomysłów na zwiększenie dochodów, tylko "dajcie..." Coś tu komuną cuchnie.
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 06.01.2011, 13:52 · Zgłoś
a ty co o tym wiesz igrek? Podziel sie wiedza "medrcu"..czekam
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 06.01.2011, 13:22 · Zgłoś
jak przepisy mówia, że trzeba dopłacić do mosiru 50%, tgo po [...] [...] dyskusja. Ma pan racje panie Baniak.Łaski nie robia.niech nie dopłacają, wtedy bilet będzie kosztował zamiast 5 zetów to 10 zet, i bedzie ok, tylko nikogo nie bedzie stac i mosir bedzie pusty
Odpowiedz
0
@ Do I sekr
dnia 06.01.2011, 12:50 · Zgłoś
Nie wiesz co to jest zaklad budżetowy,więc st[...][...]. Ty to byś zapewne zdzierał kasę od dzieciaków kapitalisto średniowieczny z PiS.
Odpowiedz
0
@ igrek
dnia 06.01.2011, 12:27 · Zgłoś
DO IXI ZAPOMNIJ O ZALEWIE KĄTY MYSCOWA NIE ZNASZ SIĘ NA TYM.
Odpowiedz
0
@ I sekr
dnia 06.01.2011, 12:01 · Zgłoś
tow.baniak rzadzenie nie polega na przyjmowaniu dotacji ,rusz partyjna glowa ,sam wraz z innymi towarzyszami wypracuj zysk a nie zadaj pieniedzy ,to nie te czasy.
Odpowiedz
0
@ Chodziarz
dnia 06.01.2011, 11:07 · Zgłoś
Dla loko trzeba uruchomić trzecia zmianę na siłowni.
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 06.01.2011, 11:03 · Zgłoś
Pan Przetacznik już na samym początku okazuje co potrafi. Wyborcy wiedzieli co czynią przy oddaniu głosu.
Odpowiedz
0
@ Beta
dnia 06.01.2011, 11:00 · Zgłoś
Przetacznik ma rację! Niech Baniak inaczej się zachowuje, bo ten [...] ton utrudnia współpracę i nikt nie ma obowiązku słuchać pohukiwania Baniaka! Więcej kultury panie Baniak.
Odpowiedz
0
@ Ola
dnia 06.01.2011, 10:40 · Zgłoś
Baniak jest też muzykiem, więc jego ton jest melodyjny i rockowy, a nie falszywy!
Odpowiedz
0
@ Kl
dnia 06.01.2011, 10:35 · Zgłoś
Nich posprzątają w szatniach na basenie. Zawsze stoi na płytkach woda i brud w kątach. Niestety skoro Baniak za pitykierstwo się zabrał, a Wajda to katastrofa życiowa, to nie dziwne, że tak się dzieje. Koty leniwce, więc myszy harcują... Panie Burmistrzu, tam też potrzeba nowego zarządzania...
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 06.01.2011, 10:33 · Zgłoś
Zanim wydacie krocie na "Igrzyska" zainwestujcie w strategie wodna - powodzie przyjda i znowu bedziecie biegac po walach w panice i histeri. Miasto dostanie po kieszeni za straty a wy juz nas tak zadluzycie ze do konca swiata bedziemy klepac biede! ZACZAC OD UREGULOWANIA RZEK budowy Zapory Katy-Myscowa.....a dopiero potem na wydawaniu milionow na rozrywki! Miejcie jakies rozsadne priorytety na Milosc Boska!
Odpowiedz
0
@ Bolek
dnia 06.01.2011, 10:11 · Zgłoś
Panie Baniak jak Dyziu się zajmie tą pańską gadką to niedługo pan dyrektorem będziesz.Z takim tekstem to jesteś pan odważny albo gł[...]!!!
Odpowiedz
0
@ s
dnia 06.01.2011, 09:19 · Zgłoś
Obydwaj startowali na burmistrza,a że nic z tego , to stroją fochy... hahaha przeprosiny... to się uśmiałam
Odpowiedz
0
@ loko
dnia 06.01.2011, 09:02 · Zgłoś
Narzekają na brak pieniędzy a nie wydłużą czasu otwarcia siłowni. Przecież może być czynna w tych samych godzinach co basen? Wiele starszych osób chciało by prze pracą pochodzić na bieżni (na przykład)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.