Będzie remont 300 metrów nowej drogi Bączal - Skołyszyn
26
Jednym z głównych tematów ostatniej sesji rady powiatu były drogi. Radny Tadeusz Górczyk zasugerował między innymi, iż należy sprawdzić jakość wykonania nowootwartej drogi łączącej Bączal ze Skołyszynem.
- Chciałbym zapytać o drogę, którą wykonaliśmy na tym odcinku nowopowstałym Bączal - Skołyszyn. Prosiłbym o informację, jakie są parametry tej nowobudowanej części drogi: jaka jest nośność, jaka była grubość poszczególnych warstw podbudowy i nawierzchni asfaltowej. Proszę również o podanie norm w oparciu o które zrealizowano podbudowę nawierzchni. - mówił Górczyk - Pytam o to ponieważ w kilku miejscach jest z tą droga poważny problem.
Członek Zarządu powiatu Adam Pawluś powiedział, że na problematycznym odcinku drogi będą wykonywane poprawki.
- Przewidujemy wyremontowanie odcinka 300 metrów obok kościoła, gdzie asfalt dosłownie został zmyty przez wodę i nie ma go. W innych miejscach wcześniej robiono nakładki, i na pewno będzie trzeba kiedyś do tego wrócić i wzmocnić tę drogę. Nie zauważyliśmy natomiast poważnych problemów na nowym odcinku. Tam obsunęła się skarpa, ale tę awarię usunie wykonawca w ramach gwarancji. - mówił Pawluś, zwracając przy tym uwagę, że część drogi została wykonana wcześniej, w sposób nieprawidłowy.

- Panu radnemu udzielimy oczywiście szczegółowej odpowiedzi, w oparciu o dokumentację techniczną. - zaznaczał Pawluś.
(ks)
- Chciałbym zapytać o drogę, którą wykonaliśmy na tym odcinku nowopowstałym Bączal - Skołyszyn. Prosiłbym o informację, jakie są parametry tej nowobudowanej części drogi: jaka jest nośność, jaka była grubość poszczególnych warstw podbudowy i nawierzchni asfaltowej. Proszę również o podanie norm w oparciu o które zrealizowano podbudowę nawierzchni. - mówił Górczyk - Pytam o to ponieważ w kilku miejscach jest z tą droga poważny problem.
Członek Zarządu powiatu Adam Pawluś powiedział, że na problematycznym odcinku drogi będą wykonywane poprawki.
- Przewidujemy wyremontowanie odcinka 300 metrów obok kościoła, gdzie asfalt dosłownie został zmyty przez wodę i nie ma go. W innych miejscach wcześniej robiono nakładki, i na pewno będzie trzeba kiedyś do tego wrócić i wzmocnić tę drogę. Nie zauważyliśmy natomiast poważnych problemów na nowym odcinku. Tam obsunęła się skarpa, ale tę awarię usunie wykonawca w ramach gwarancji. - mówił Pawluś, zwracając przy tym uwagę, że część drogi została wykonana wcześniej, w sposób nieprawidłowy.

- Panu radnemu udzielimy oczywiście szczegółowej odpowiedzi, w oparciu o dokumentację techniczną. - zaznaczał Pawluś.
(ks)
