Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Będzie remont Granicznej i Szajnochy oraz chodnik i parking przy ulicy Mickiewicza

23
Kwotę  w wysokości 216 tys. zł na przebudowę ulicy Granicznej przekazali starostwu powiatowemu w Jaśle radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej Jasła. Dzięki temu kontynuowane będą prace związane z kompleksową przebudową ulicy Granicznej, które starostwo rozpoczęło w 2007 roku. Mocą tej uchwały zostały zabezpieczone środki finansowe potrzebne do realizacji tego zadania. Do tej pory na remont ulicy Granicznej miasto przeznaczyło 475 tys. zł.


- Wzorem lat ubiegłych również w tym roku miasto wspomoże powiat w przebudowie ulicy Granicznej. Po rozstrzygniętym przetargu okazało się, że ze strony miasta przeznaczymy środki w wysokości 216 tys. zł, ponieważ planowaliśmy większą pomoc dla powiatu na tę drogę, zostały wolne środki, które zostały rozdysponowane – wyjaśnia Ryszard Pabian, wiceburmistrz Jasła.

Te wolne środki, w kwocie 137 tys. zł radni przekazali na budowę  chodnika i parkingu przy ulicy Mickiewicza. W ramach tych prac za 40 tys. zł zostanie wykonany parking w ciągu ulicy Mickiewicza na osiedlu Kaczorowy, na odcinku od ulicy Kaczorowy do wjazdu na nowy cmentarz i położony nowy chodnik za 57 tys. zł.


- Mało chodzę tą drogą na Nowy Cmentarz. Nie mam tam bliskich, ani znajomych. Ale ostatnio szłam na pogrzeb senatora Zająca i rzeczywiście w opłakanym stanie jest ten odcinek chodnika. Myślę, że tu nie ma się nad czym zastanawiać. – mówiła przed głosowaniem radna Elżbieta Bernal.

Za kolejne 40 tys. zł wyremontowana zostanie ulica Szajnochy. Remont będzie  polegał na frezowaniu starej nawierzchni i wykonaniu nowej. Prace będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ulicą Jagiełły (do zakrętu obok drukarni), gdzie, jak podkreśla wiceburmistrz, jest najgorszy odcinek. - Na niektórych studniach można koła połamać – mówi Ryszard Pabian.

(kp)

Reklama

Komentarze: 23

Dodaj komentarz Widok:
0
@ [...]
dnia 01.05.2010, 22:05 · Zgłoś
Sposób, w jaki "remontuje" się dziury w drogach woła o pomstę do nieba. Zasypywanie dziur żwirkiem, który spod kół samochodów wylatuje z dużą szybkością na inne samochody to sabotaż. Odpowiedzialny za to kierujący tym przedsiębiorstwem remontowym jak widać nie ma zielonego pojęcia o technologii prowadzenia remontów.W ten sposób marnotrawi pieniądze - powinno się go wywalić z hukiem z roboty i zrobić sprawę w sędzie.Partacz nad partacze !!!
Odpowiedz
0
@ Karol
dnia 30.04.2010, 23:04 · Zgłoś
Cała ulica Mickiewicza wyglada jak trasa do biegów przełajowych,a wydatkowuje się pieniądze na skrawki odcinków o małym natężeniu ruchu...Kiedy ten Urząd Powiatowy i Miejski porządnie zajmie się remontem nawierzchni o tak potężnym natężeniu ruchu... Parking na cmentarzu to jakby wyzwanie dla kierowców.Rozwalcie się,a najbliżsi i przyjaciele staną samochodem na równej powierzchni...Słowem: ballada o wyborczej wymowie trwa i ma się dobrze,bo fotki są,gadka jest.Tłum to kupi,i zagłosuje jak zawsze-[...]!
Odpowiedz
0
@ Dyzio
dnia 30.04.2010, 11:42 · Zgłoś
A kiedy most do Gądek, przecież to by maksymalnie rozładowało korki w mieście.
Odpowiedz
0
@ A
dnia 30.04.2010, 11:00 · Zgłoś
Nie publikują np. komentarzy na temat terminu wykonania projektu przebudowy ulicy Kolejowej.
Odpowiedz
0
@ leśmian
dnia 30.04.2010, 10:50 · Zgłoś
Rzeczywiście!Na ulicy Granicznej położono pierwszą warstwę asfaltu.Już inna jazda...
Odpowiedz
0
@ bakuś
dnia 30.04.2010, 00:45 · Zgłoś
kiełbasa wyborcza buahahaha jakie to śmieszne wiesz
Odpowiedz
0
@ porazka
dnia 29.04.2010, 23:15 · Zgłoś
a możne pani burmistrz zapuści się na ul. Hankowke bo co tam się dzieje to tragedia zamiast łatać dziury co roku to możne w końcu asfalt połozom nowy a nie tylko 10 metrów i dość.
Odpowiedz
0
@ jo
dnia 29.04.2010, 22:54 · Zgłoś
No własnie a czyja jest droga przez Gamrat?
Odpowiedz
0
@ ixi do dno
dnia 29.04.2010, 22:34 · Zgłoś
zgadzam się z Tobą odcinek od biurowca gamratu do banku sp. nie nadaje się do jazy...powiem więcej wygląda tragicznie. Jeździ tam dużo samochodów to napewno wszyscy by sie ucieszyli jakby położyło starostwo nowy aswalt. W tamtym roku kawałek już zrobiono a gdzie dalszy ciąg drogi? tam radarów <kolo straży> nie stawiają bo chodź jest do 50 to i tak więcej jak 30km/h się nie da jechać.
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 29.04.2010, 22:23 · Zgłoś
nigdy wam nie dogodzi
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 29.04.2010, 22:05 · Zgłoś
A kiedy chodnik na ul Floriańskiej
Odpowiedz
0
@ dek21
dnia 29.04.2010, 22:04 · Zgłoś
A dalsza część drogi do Jabłonicy to kto będzie robił,może krosnoludki.Dziura na dziurze i jeszcze drugą dziurą pogania,chyba ,że to tak ma być w tej nowej RP.
Odpowiedz
0
@ krynio19
dnia 29.04.2010, 19:57 · Zgłoś
miasto przekazuje 216 tys zl starostwu na przebudowe ul.granicznej!!!!!!??????????czy wy wszyscy radni macie "rowno pod sufitem"?a co was problemy powiatu obchodza?????????ludzie dobrze ze wybory za pasem!niech sie kmiecik martwi wraz z rada skad wziasc pieniadze a nie ja jako mieszkaniec jasla mam dokladac do powiatowej drogi!!!!!!apropos obwodnicy drogi krajowej 28,niech generalna dyrekcja krajowych drog i autostrad dolozy .bo to dzieki niejul. graniczna zrobila sie obwodnica!!!!!!!czy ktos o tym pomyslal???widocznie nie!
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 29.04.2010, 19:26 · Zgłoś
A co z Kolejową?
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 29.04.2010, 18:59 · Zgłoś
a co z ulicą Kolejową, którą obiecują od pary lat? Co z projektem?
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 29.04.2010, 17:42 · Zgłoś
jeśli w tym roku nie zostanie zrobiony chodnik wzdłuż ulicy Mickiewicza na wysokości SP w Jareniówce to Pan radny Rak pożegna się z głosami mieszkańców swojego osiedla a tym samym ze swym stołkiem. To skanadal żeby dzieci w takich warunkach uczęszczały do szkoły. Cztery lata na realizację obietnic przedwyborczych to chyba lekka przesada.
Odpowiedz
0
@ Gorka
dnia 29.04.2010, 16:17 · Zgłoś
A co z remontem ulicy Kolejowej i Prusa ?? Myślicie ze przywieziecie pół tony kamyczka, zasypiecie dziury i starczy na sezon ?? Tutaj trzeba ASFALT. P.S. Ten kamyczek już z tych dziur na ul Kolejowej powypadał,wybierzcie się tam jeszcze raz, ale z ASFALTEM. Na Prusa może jeszcze z tydzień wytrzyma i też się znów dziury zrobią. Termin 3 miesięcy się zbliża , więc BLOKADA DROGI już tuż tuż... Powtarzam: TO TRZEBA ZALAĆ ASFALTEM!!, A NIE SYPNĄĆ ŁOPATĘ KAMYKA. Kto wpadł w ogóle na taki idiotyczny pomysł z kamyczkiem ?
Odpowiedz
0
@ A
dnia 29.04.2010, 16:15 · Zgłoś
A na jakim etapie jest sprawa projektu na przebudowę ulicy Kolejowej? Ostatnio coś cicho o tej sprawie.
Odpowiedz
0
@ SM
dnia 29.04.2010, 16:05 · Zgłoś
Zapowiada się super remont ulicy Szajnochy, całe 100 metrów (słownie sto).
Odpowiedz
0
@ dno
dnia 29.04.2010, 15:29 · Zgłoś
A ulicę Mickiewicza zwłaszcza w części przy ZTS Gamrat kiedy raczycie Szanowni Jasielscy decydenci naprawić? stan tej ulicy to zbrodnia przeciwko kierowcą, jak się coś tam stanie, a to nastąpi na dniach zobaczymy jak wtedy będziecie głosować, radzić i decydować? Tylko bez wypowiedzi że to droga powiatowa itp. Wszyscy powinniście się dogadywać i działać - Miasto z Powiatem i Powiat z Miastem (tak wszystko niby winno być "katolickie" a nie jest! flagę to sobię kupię a auto jak rozwalę lub utracę zdrowie to tego już w urzędzie nie rozdacie!)

I jeszcze więcej by pasowało napisać tylko wtedy komentarza nie opublikują !
Odpowiedz
0
@ lukaszjp
dnia 29.04.2010, 15:00 · Zgłoś
A co z chodnikiem powyżej cmentarza, pieniędzy już niema? a tam akurat tez by się przydał
Odpowiedz
0
@ ;/
dnia 29.04.2010, 14:50 · Zgłoś
A może by tak łaskawie na rafinerii zrobił młodzieży jakieś nowe boisko lub przynajmniej odnowa pomalować?
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 29.04.2010, 14:42 · Zgłoś
radni się przejechali na pogrzeb, zobaczyli jaka tam jest droga, struchleli i się wzięli za nią! CHętnie bym ich zabrał jeszcze w inne tereny
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.