Betlejemskie Światło Pokoju już w Jaśle
Delegacja 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Gimnazjum Nr 2 w Jaśle na czele ze swym drużynowym, zastępcą komendanta Hufca hm. Wiesławem Hapem przywiozła Ogień Betlejemski do naszego miasta...
„Lisy” odebrały Betlejemskie Światło Pokoju z rąk Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego i Komendantki Podkarpackiej Chorągwi ZHP hm. Władysławy Domagały w trakcie uroczystej Mszy Świętej w rzeszowskiej Farze.
Stało się już tradycją, że tuż przed Bożym Narodzeniem do naszego miasta trafia ten Ogień przywieziony przez skautów austriackich z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, a przekazany do Polski za pośrednictwem skautów słowackich.
- Niesiony dłońmi zuchów i harcerzy płomień trafi wszędzie tam, gdzie należy przekazać symbol pokoju, radości, miłości, nadziei i wiary. Dotrze do domów, kościołów, szkół, szpitala, hospicjum i innych instytucji oraz urzędów. Harcerze zaniosą go również osobom samotnym i chorym. – mówi hm. Wiesław Hap.
Przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju władzom i społeczności Jasła i powiatu odbędzie się na jasielskim Rynku we wtorek 21 grudnia o godz. 17.00.
(icz)
