Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Biskup Jan Wątroba odwiedził jasielski szpital

50

W poniedziałek 31 marca w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle gościł ks. biskup Jan Wątroba. Nowy ordynariusz diecezji rzeszowskiej przewodniczył mszy świętej koncelebrowanej w szpitalnej kaplicy Matki Bożej Łaskawej – uczestniczyli w niej, oprócz pacjentów i pracowników placówki, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych. Biskup spotkał się również z chorymi przebywającymi na Oddziale Chorób Wewnętrznych, Kardiologii i Diabetologii jasielskiej lecznicy.

Chrystus nigdy nie wygłosił żadnej katechezy na temat cierpienia, jego sensu. On po prostu stał się cierpiący – to jest lekarstwo, to jest odpowiedź (…) Jezus wziął na siebie cierpienie, wszedł w stan cierpienia i przez cierpienie nas zbawił (…). Chrystus tych, których wybrał, których kocha zaprasza – jak czasem mówimy – na królewską drogę krzyża i proponuje, by ze swoim cierpieniem uczynili dokładnie to samo co on, by przyczynili się przez nie do zbawiania świata. I to jest chyba jedyna logiczna odpowiedź, która wypływa z Ewangelii, nauki Jezusa. (…) Cierpienie jest też po to, żeby uwierzyć – nie tylko cuda uzdrowienia wzmacniały wiarę uczniów, ale również cierpienie wielu ludzi doprowadziło do wiary. Ono również wyzwala miłość. Błogosławiony Jan Paweł II wiele razy mówił o tym, że cierpienie jest także po to, by nastała miłość w tych, którzy towarzyszą ludziom cierpiącym – zwrócił się do uczestniczących w Eucharystii bp Jan Wątroba.

W uroczystej mszy świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem ordynariusza diecezji rzeszowskiej w towarzystwie przedstawicieli jasielskiego duchowieństwa, m.in. ks. dziekana Zbigniewa Irzyka – proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Jaśle, proboszcza parafii św. Antoniego w Jaśle i gwardiana Klasztoru Franciszkanów o. Krzysztofa Kozioła oraz kapelana Szpitala Specjalistycznego w Jaśle  ks. Grzegorza Kamińskiego uczestniczyli pacjenci i pracownicy placówki na czele z jej dyrektorem dr. Michałem Burbelką. Na Eucharystii obecni byli również reprezentanci władz samorządowych, m.in. Zastępca Burmistrza Miasta Jasła Leszek Znamirowski, Wicestarosta Jasielski Franciszek Miśkowicz oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tadeusz Górczyk. Oprawę mszy świętej uświetniły pieśni kościelne w wykonaniu chóru działającego przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle pod dyrekcją Wojciecha Świstaka.

Po Eucharystii biskup spotkał się z pacjentami Oddziału Chorób Wewnętrznych Kardiologii i Diabetologii jasielskiego szpitala.

Jakub Hap

Reklama

Komentarze: 49

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Taki Mamy Naród [...]
dnia 16.04.2014, 10:37 · Zgłoś
POlacy uwielbiają być niewolnikami, mieć swoich panów biskupów przed którymi klękają i całują w sygnet :D POlaczki pamiętajcie o tym że podatki w górę, VAT wkrótce w górę, standard życia w dół, a ksiądz z biskupem ubierze komeszkę i jarmułkę i jakoś przeżyje znanym trybem pasożytniczym, autko za co najmniej 100.000zł kupi, poje, [...], a wy co z tego macie? Ile miesięcy musisz robić żeby zarobić 100.000zł? POlicz. Kajacie się jak psy skundlone, bo prawdziwy rasowy pies chociaż ma swój własny charakter i nie kładzie się przed byle kim.
Odpowiedz
0
@ jaa
dnia 03.04.2014, 20:23 · Zgłoś
Osssssssssssssstro!!! :)gratuluje:)
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 02.04.2014, 10:34 · Zgłoś
A po co ci czarni w szpitalu - oni są podobno od forsy i dzieł nadprzyrodzonych !!!
I niech ktoś powie, że polska (Jasło w szczególności ) nie jest chora na śmiertelny w skutach KLERYKALIZM !!!
Precz z czarnymi teraz i na wieki !!!
Odpowiedz
-3
@ Student
dnia 02.04.2014, 07:23 · Zgłoś
Ks.Biskup odwiedził też Uczelnię PSW -spotkał się z całą społecznością akademicką - i bardzo dobrze ! :)
Odpowiedz
-1
@ Taki Mamy Naród [...]
dnia 16.04.2014, 10:39 · Zgłoś
biedny studencino ty lepiej myśl gdzie wyjedziesz jak wkrótce te pseudo studia na socjologii albo rachunkowości albo turystyce skończysz. biskup ci nie poda ani szklanki wody. [...].
Odpowiedz
-5
@ Voytec
dnia 01.04.2014, 21:16 · Zgłoś
Jeśli chcesz zrobić z Polski państwo ateistyczne to masz jedyny sposób: wygrać demokratycznie wybory !!
A tu w każdych wyborach antyklerykałowie dostają szczątkowe poparcie na poziomie paru promili !!! I co ?
Z wypowiedzi powyżej wynika,że chcecie wbrew woli większości, tj wbrew demokracji narzucić większości swoje poglądy i swój ustrój państwa.. To czysta postać faszyzmu albo stalinowskiego komunizmu. To co głosisz to nic nowego, to czysta powtórka ze Stalina Stalinowcom nie udało się zniszczyć kościoła, nie uda się i antyklerykałom-faszystom !!.
Ja też nie życzę sobie aby z moich podatków były opłacane emerytury dla SB-eckich i PZPR-owskich bandytów !
Odpowiedz
-1
@ Taki Mamy Naród [...]
dnia 16.04.2014, 10:41 · Zgłoś
szkoda że kościół dziś jeszcze przędzie dla zarobku a nie dla religii. jeszcze im się ziemie i lasy niby należą bo przecież to co bóg stworzył należy do kościoła :D [...].
Odpowiedz
6
@ xz
dnia 01.04.2014, 19:45 · Zgłoś
Odezwali się ujadacze a kto wam każe do kościoła chodzić co ma wiara wspólnego z [...].Nie pasuje wam wizyta biskupa to po co czytacie.Dla chorych i starszych wizyta biskupa ma duże znaczenie.
Odpowiedz
0
@ +
dnia 06.04.2014, 09:01 · Zgłoś
+++
[...] przez swoje występki niszczy wiarę!!!
+++
Odpowiedz
0
@ ~Passat
dnia 01.04.2014, 17:08 · Zgłoś
Biskupi chcą Polski na pełnym biegu wstecznym, bo to zapewnia im niewyczerpane źródło dochodu. To [...] neguje naukę i zdobycze współczesnej cywilizacji, hamuje rozwój intelektualny naszej młodzieży i to on narzuca Polakom odpowiedni poddańczy i bezkrytyczny model zachowania. Arogancja i zdziczenie tych administratorów Watykanu w Polsce dziś sięga apogeum. Sprawa odpisu podatkowego od wszystkich, sprawa pochówku, rabowanie majątku narodowego poprzez swoich desantowców we wszystkich strukturach władzy państwowej, utrzymywanie armii kapelanów sowicie opłacanych z budżetu państwa, opłacanie uczelni wyznaniowych, wyłudzanie pieniędzy za sianie jedynej słusznej religii w szkołach, szantaż z udzieleniem ślubu, rozwodem, wystąpieniem z kościoła, horrendalnie wysokie opłaty za posługi kapłańskie i inne finansowe machlojki. Poza tym panowie biskupi, wasza drwina, arogancja cynizm i hipokryzja w stosunku do wiernych, szukających u was pomocy w rozwiązywaniu ważnych spraw w ich parafiach. To już jest totalna patologia narzuconej religii w Polsce w dodatku finansowana z pieniędzy wszystkich podatników. Niech przebogaty Watykan utrzymuje swój [...] w naszym kraju a oni niech płacą podatki za swoją korporacyjną działalność, tak jak inne podmioty gospodarcze. Za te ogromne pieniądze można by dotować współczesny program nauki, wykształcenia i wychowania nadziei Polski, naszej młodzieży, na normalnych, mądrych i zaradnych obywateli. Możemy tylko dziękować za spokojne, wyważone, merytoryczne wypowiedzi normalnych polityków z rządu, którzy przeciwstawiają się jakimś [...] żądaniom biskupów oraz grupie nawiedzonych [...] podżeganych przez media katolickie. Polska nie jest jeszcze prywatnym folwarkiem [...], Rydzyka, Dziwisza, Głódźia, innych ciasno myślących biskupów oraz PISu z ich żałosnym, prymitywnym guru. Nigdzie na świecie nie ma tak, aby świeckie państwo utrzymywało jakąś grupę wyznaniową z pieniędzy wszystkich podatników. Tylko w Polsce toleruje się tą patologię. Grupy trzymające władzę muszą przestrzegać wreszcie naszej Konstytucji. Wszelkie odstępstwa powinny być natychmiast piętnowane przez społeczeństwo. Właśnie że ważne jest jaka ma być Polska a nie tylko uległa [...], katolicka, [...] i biedna jak chcą tego panowie biskupi i skrajna prawica będąca na ich postronku.
Odpowiedz
-6
@ Voytec
dnia 01.04.2014, 21:22 · Zgłoś
Jeśli chcesz zrobić z Polski państwo ateistyczne to masz jedyny sposób: wygrać demokratycznie wybory !!
A tu w każdych wyborach antyklerykałowie dostają szczątkowe poparcie na poziomie paru promili !!! I co ?
Z wypowiedzi powyżej wynika,że chcecie wbrew woli większości, tj wbrew demokracji narzucić większości swoje poglądy i swój ustrój państwa.. To czysta postać faszyzmu albo stalinowskiego komunizmu. To co głosisz to nic nowego, to czysta powtórka ze Stalina Stalinowcom nie udało się zniszczyć kościoła, nie uda się i antyklerykałom-faszystom !!.
Ja też nie życzę sobie aby z moich podatków były opłacane emerytury dla SB-eckich i PZPR-owskich bandytów !
Odpowiedz
-6
@ Voytec
dnia 01.04.2014, 21:24 · Zgłoś
Jeśli chcesz zrobić z Polski państwo ateistyczne to masz jedyny sposób: wygrać demokratycznie wybory !!
A tu w każdych wyborach antyklerykałowie dostają szczątkowe poparcie na poziomie paru promili !!! I co ?
Z wypowiedzi powyżej wynika,że chcecie wbrew woli większości, tj wbrew demokracji narzucić większości swoje poglądy i swój ustrój państwa.. To czysta postać faszyzmu albo stalinowskiego komunizmu. To co głosisz to nic nowego, to czysta powtórka ze Stalina Stalinowcom nie udało się zniszczyć kościoła, nie uda się i antyklerykałom-faszystom !!.
Ja też nie życzę sobie aby z moich podatków były opłacane emerytury dla SB-eckich i PZPR-owskich bandytów !
Odpowiedz
3
@ ;-b
dnia 06.04.2014, 08:53 · Zgłoś
Panie voytec może wygłoś jeszcze swoje mądrości na rynku w Jaśle.
A jak nie masz nic mądrzejszego do powiedzenia to przynajmniej nie wklejaj swoich przemyśleń po kilka razy
Odpowiedz
0
@ j
dnia 22.06.2014, 10:56 · Zgłoś
popieram w 100% i czekam chwili, kiedy naród polski wyzwoli się od watykanskiego okupanta, Ciężko mówić o tym ale naród polski jest [...] wierząc nadal [...], niech polacy poczytaja trochę historii to zrozumieja jak przez wieki [...] niszczył Polske, jak współpracował z nazistami, z rozbiorcami polski , jak po wojnie ukrywał niemieckich zbrodniarzy, od zarania dziejów kk był przeciwny rozwojowi polski, od zarania dziejów btł łasy na mamone i jest tak nadal, nie wiem jak mozna byc tak [...] aby zgadzać sie na utrzymywanie tego absurdalnego tworu jakim jest [...] - niech utrzymuje ich watykan,a nie polska, ludzie dlaczego macie niskie emerytury, bo miliardy ida na utrzymanie [...], dlaczego stoicie w kolejkach do lekarzy, bo ziemie nalezne polsce zabrał [...] w ramach działalnosci komisji majatkowej, szjoda gadac
Odpowiedz
10
@ Hahah
dnia 01.04.2014, 16:43 · Zgłoś
Jak czytam Wasze komentarze to mi się żal robi, Tak ta msza dużo dała bo jak przewiduje prawo kanoniczne od wieków biskup ma obowiązek co 4 lata odwiedzić każdą kaplicę i parafię, a po drugie kiedy miało się to odbywać jak nie w godzinach pracy skoro szpital funkcjonuje 24 h na dobę, ogarnijcie się trochę.
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 02.04.2014, 10:36 · Zgłoś
Dużo (???) to dała czarnemu biskupowi !!!
Kto takich zaprasza i po co ???
Odpowiedz
7
@ KACPER
dnia 01.04.2014, 15:13 · Zgłoś
A wszystko to w godzinach pracy się działo???
Odpowiedz
2
@ ;-b
dnia 06.04.2014, 08:47 · Zgłoś
...
no pewnie to budżetówka
...
Odpowiedz
5
@ ja
dnia 01.04.2014, 13:14 · Zgłoś
Jak rozumiem, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych jak również pracownicy szpitala uczestniczyli w tym w ramach urlopu?
Odpowiedz
-2
@ Voytec
dnia 01.04.2014, 21:23 · Zgłoś
Jeśli chcesz zrobić z Polski państwo ateistyczne to masz jedyny sposób: wygrać demokratycznie wybory !!
A tu w każdych wyborach antyklerykałowie dostają szczątkowe poparcie na poziomie paru promili !!! I co ?
Z wypowiedzi powyżej wynika,że chcecie wbrew woli większości, tj wbrew demokracji narzucić większości swoje poglądy i swój ustrój państwa.. To czysta postać faszyzmu albo stalinowskiego komunizmu. To co głosisz to nic nowego, to czysta powtórka ze Stalina Stalinowcom nie udało się zniszczyć kościoła, nie uda się i antyklerykałom-faszystom !!.
Ja też nie życzę sobie aby z moich podatków były opłacane emerytury dla SB-eckich i PZPR-owskich bandytów !
Odpowiedz
-2
@ jasiu
dnia 01.04.2014, 12:40 · Zgłoś
Czy ta msza komuś pomogła,lub pomoże,ja mam wątpliwości?
Odpowiedz
3
@ Sven
dnia 01.04.2014, 12:39 · Zgłoś
Kościół ma za zadanie trzymać całe społeczeństw w [...] i głupocie oto co.

Brali za [...] całe zbiorowiska i trzymali przez całe stulecia.
Odpowiedz
1
@ Sven
dnia 01.04.2014, 12:37 · Zgłoś
[...] musi być swego rodzaju truciciel wolnych umysłów,które nadają człowiekowi niewidzialne kajdany.[...] tam jest bo kręci się wokół pieniędzy o nic więcej nie idzie

Chrześcijaństwo zostało wymyślony przez Żydów dla kontroli mas,a całe imperium RZYMSKIE upadło wówczas kiedy [...] wprowadził pseudo religię jeżeli ktoś nie wierzy niech popatrzy na budowle rzymskie np.koloseum,a nawet prawo,którym się dzisiaj posługujemy zostało adoptowane właśnie od Rzymian natomiast po rzymianach nastąpiła [...] w całej Europie tak samo jest i teraz [...] rządzi na całego w Polsce mając różne instytucje w swojej kieszeni osobiście jako obywatel tego bandyckiego kraju nie życzę sobie [...] w szpitalu by na plecach ludzkich nieszczęść i własnych korzyści z podatnik tam brylował.
Odpowiedz
0
@ ksiądz Mateusz
dnia 01.04.2014, 12:03 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ tw drewno
dnia 01.04.2014, 11:56 · Zgłoś
podajcie ile tysiecy to kosztowało ...10...15scie ?
Odpowiedz
2
@ ;-b
dnia 06.04.2014, 08:45 · Zgłoś
ja stawiam że za wystąpienie zwiną z 15 tyś
ciekawe czy odprowadził podatek do skarbówki ?
Odpowiedz
12
@ stan
dnia 01.04.2014, 11:19 · Zgłoś
Patrząc na fotki,które w całości przedstawiają wyłącznie ciągnących się jak [...] jasielskich oficjeli.odnosi się wrażenie,że Ci szwędający się za nim postanowili zorganizować z bp-em nagłośnione,uwiecznione spotkanie.Bo jeśli celem wizyty bp-a był Szpital w Jaśle-,Oddział ludzi schorowanych,to należało pokazać,jak zwierzchnik diecezji rzeszowskiej pochyla się nad ludzkim losem ludzi obłożnie chorych.Albo nie zauważano,albo właściwy temat potraktowano marginalnie.
Odpowiedz
3
@ eldoka
dnia 01.04.2014, 14:49 · Zgłoś
Pewnie, należało pokazać ludzi w pidżamach, obłożnie chorych i jeszcze podpisać z imienia i nazwiska. [...].
Odpowiedz
-2
@ Voytec
dnia 01.04.2014, 21:26 · Zgłoś
Jeśli chcesz zrobić z Polski państwo ateistyczne to masz jedyny sposób: wygrać demokratycznie wybory !!
A tu w każdych wyborach antyklerykałowie dostają szczątkowe poparcie na poziomie paru promili !!! I co ?
Z wypowiedzi powyżej wynika,że chcecie wbrew woli większości, tj wbrew demokracji narzucić większości swoje poglądy i swój ustrój państwa.. To czysta postać faszyzmu albo stalinowskiego komunizmu. To co głosisz to nic nowego, to czysta powtórka ze Stalina Stalinowcom nie udało się zniszczyć kościoła, nie uda się i antyklerykałom-faszystom !!.
Ja też nie życzę sobie aby z moich podatków były opłacane emerytury dla SB-eckich i PZPR-owskich bandytów !
Odpowiedz
0
@ stan
dnia 02.04.2014, 12:05 · Zgłoś
Tylko tacy ludzie płytko myślący uznają piżamę,łóżko szpitalne za za coś nienormalnego .Takim ludziom trzeba przypomnieć,że nawet taka wybitna postać,jaką był paież nie wstydził się swojego cięzkiego stanu chorobowego,nie unikał kontaktu z otoczeniem ,A w tym przypadku,to celem było spotkanie nie z takimi,jak Ty,ale właśnie z chorymi.Ale jak zwykle chodziło Ci o pokazanie się w obecności bp-a
Odpowiedz
-3
@ ixi
dnia 01.04.2014, 09:57 · Zgłoś
ile ofiarowal na szpital - podajcie KWOTE!
Odpowiedz
-8
@ JIM
dnia 01.04.2014, 09:35 · Zgłoś
bzdura w jaśle
Odpowiedz
4
@ byku.
dnia 01.04.2014, 09:01 · Zgłoś
Biskup przyjechał i zlecieli się jak muchy do [...].
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 01.04.2014, 08:52 · Zgłoś
Kampania z wykorzystaniem bólu , cierpienia a nawet zbliżającej się śmierci niektórych chorych! Jak to nazwać?
Odpowiedz
1
@ Etatowy członek
dnia 01.04.2014, 09:35 · Zgłoś
"wiarą" to jest właśnie ta ich- "wiara"
Odpowiedz
-11
@ łodyniec
dnia 01.04.2014, 08:28 · Zgłoś
"Biskup Jan Wątroba odwiedził jasielski szpital" - za ile $$$ ???

łohohohhohhohohhooho
Odpowiedz
5
@ [...]ek
dnia 01.04.2014, 07:53 · Zgłoś
to na jaka partię trzeba teraz głosować ???,bo nie nadążam z tymi zmianami.
Odpowiedz
-12
@ z tej ziemi
dnia 01.04.2014, 06:51 · Zgłoś
tak [...] opowiadają jak to pięknie w niebie ..., ale jak zachorują to w te pędy do lekarza/szpitala i bronią się jak glemp przed śmiercią przed chorobą. A POlska im to umożliwia chociaż przebierańcy nie płacą składek na NFZ. Dziki kraj
Odpowiedz
14
@ abc
dnia 01.04.2014, 06:42 · Zgłoś
Pacjenci musieli stać na korytarzu bo władza zaszczyciła ich swoją obecnością i zajęła wszystkie ławki. Patologia hehehe
Odpowiedz
10
@ ksiądz Mateusz
dnia 01.04.2014, 10:41 · Zgłoś
Przecież etatowe CZŁONKI nie będą stać w kącie, one muszą być na świeczniku, żeby wszyscy widzieli jak oni troszczą się o nasz powiat
Odpowiedz
13
@ abc
dnia 01.04.2014, 18:54 · Zgłoś
czas wyborów blisko, ale ten naród naiwny!
Odpowiedz
6
@ lol
dnia 01.04.2014, 01:54 · Zgłoś
dzięki temu z pewnością wszyscy pacjenci zostali cudownie uzdrowieni... razem z nimi nasza służba zdrowia, służby mundurowe, gospodarka, rząd, itp. itd. wszyscy potrzebujący wsparcia "duchowego", bo na realne zarządzanie nie ma czasu. pozostaje już tylko się modlić...
Odpowiedz
29
@ [...]
dnia 31.03.2014, 23:46 · Zgłoś
Więcej " Przedstawicieli" niz pacjentów ... ale wybory tuż tuż
Odpowiedz
7
@ lekarz bez specjalizacji
dnia 31.03.2014, 23:28 · Zgłoś
HM... dr Burbelka ...
Odpowiedz
4
@ bolek
dnia 01.04.2014, 22:50 · Zgłoś
Dobrze Ze nie profesor haha
Odpowiedz
-13
@ Observatore Jaslano
dnia 31.03.2014, 23:26 · Zgłoś
Michał z purpurowymi się wiążesz, żenujące ! Stonkę do szpitala ściągasz, TRAGEDIA !
Odpowiedz
27
@ yhy
dnia 31.03.2014, 23:06 · Zgłoś
dobrze ze był tam też Etatowy Członek bo bez niego byłoby do niczego...
Odpowiedz
8
@ ksiądz Mateusz
dnia 01.04.2014, 10:39 · Zgłoś
Mój idol etatowy CZŁONEK chce być wszędzie obecny, przy wszystkim bo to największy ekspert w powiecie. Jak się dumnie prezentuje na ostatnim zdjęciu
Odpowiedz
-8
@ wojtq
dnia 31.03.2014, 22:34 · Zgłoś
A delegacje mu podbili w szpitalu żeby dostał zwrot za przejażdżkę?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.