Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Biuletyn Informacyjny Urzędu Miasta w Jaśle

3

W wczoraj w UMJ odbyła się sesja RMJ. Jedną z podjętych przez jasielskich radnych była uchwała w sprawie darowizny na rzecz Skarbu Państwa działki położonej w obrębie „Błonie” z przeznaczeniem na budowę siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Decyzja jest odpowiedzią na prośbę  KPP i pozwoli na umieszczenie w budżecie Komendy Wojewódzkiej Policji na bieżący rok środków finansowych na wykonanie projektu budowlanego tej inwestycji. Wybór lokalizacji poprzedziły szczegółowe analizy. Planowana inwestycja wymaga terenu o pow. 1,5 ha i dobrych uwarunkowań topograficznych

i komunikacyjnych. Szacunkowa wartość  przekazanej przez jasielskich radnych działki to 90 000 zł. W przypadku niewykorzystania jej na wspomniany cel darowizna podlegać będzie odwołaniu.

            - Jestem państwu ogromnie wdzięczny za to, że przejęliście na siebie znaczny ciężar budowy nowej siedziby policji – dziękował obecny na sesji z-ca komendanta wojewódzkiego policji Jan Zając. -  Interesantami Policji nie są tylko przestępcy ale i zwykli obywatele, należy więc poprawić warunki ich obsługi. Komenda Policji to także wizytówka miasta. Inwestycję chcemy zrealizować do trzech lat – zapewniał J. Zając.

           RMJ przyjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Jasła - ul. 17 Stycznia - nr 47. Od kilku lat właściciel terenu w negocjacjach z UMJ wyrażał wolę ustalenia na tym obszarze funkcji usługowej. W tym roku wystąpił z oficjalnym wnioskiem w tej sprawie. W związku

z planowaną tam inwestycją celu publicznego – kanalizacja deszczowa - wniosek zaopiniowany został pozytywnie.

  

            Podjęto również uchwałę w sprawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Jasła „Sportowa – nr 43”. Plan obejmuje obszar o pow. ok. 3 ha położony przy ul. Sportowej i 3 Maja. Przeznaczono go na tereny sportu i rekreacji, zieleni parkowej oraz dróg publicznych. Obecnie teren ten nie posiada ważnego pmzp w związku
z czym istniałaby możliwość przeznaczenia go na inne niż wymienione wyżej cele. Z analizy funkcjonalnej wynika jednak, że w tym rejonie należy utrzymać funkcje sportowo-rekreacyjną. Uchwalenie planu zabezpieczającego takie funkcje jasielscy radni uznali za uzasadnione.

              Decyzją Rady zmieniony będzie MPZP dla obszaru Dzielnica Przemysłowo-Składowa-Część Północno-Zachodnia – nr 46. Zmiana planu dotyczy zabezpieczenie terenu dla realizacji usług publicznych. Konieczność takiej zmiany wynika bezpośrednio z potrzeby zarezerwowania terenu pod budowę kompleksu Centrum Ignacego Łukasiewicza wraz
z archiwum państwowym, a także pod budowę nowego budynku Komendy Powiatowej Policji.

           

            RMJ procesowała także nad uchwałą w sprawie przyznania nagrody rocznej za 2005 r. dyrektorom gminnych instytucji kultury. Zgodnie z ustawą z 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi oraz decyzją Zarządy Miasta Jasła z 2001 r.

w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznawania nagród, decyzję w tej sprawie podjąć powinna Rada Miejska Jasła. Projekt uchwały zakładał przyznanie rocznych nagród pieniężnych dyrektorom: Miejskiej Biblioteki Publicznej, Jasielskiego Domu Kultury, Muzeum Regionalnego w Jaśle. Po spełnieniu kryteriów dotyczących ich przyznania burmistrz Jasła wystąpił do RMJ z projektem uchwały wraz ze stosownym wnioskiem.

Po dyskusji, głosowaniu złożonych wniosków, a po ich odrzuceniu wyjściowego projektu, uchwała nie została przyjęta.

  

   Ewa Wawro

 Rzecznik prasowy UMJ

Napisany dnia: 01.08.2006, 14:01
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ktos lubiany
dnia 15.08.2006, 15:28
Ocena
komentarza:
0
policja jest spoko:D
@ patryk 13
dnia 15.08.2006, 15:31
Ocena
komentarza:
0
bardzo kocham samochody z rejstracja HPK pozdro dla was ziomy kocham policje tez bede policjantem(to moje marzenie,łapac przestępców) <lol>
@ patryk14
dnia 15.08.2006, 15:32
Ocena
komentarza:
0
pozdrawiam was jeszcze raz bo nie moge tego napisac jak was bardzo lubie
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105