Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Biuletyn sesyjny z sesji Rady Miejskiej Jasła

23

Porozumienie z Gminą Kołaczyce

Rada Miejska Jasła na sesji 5 sierpnia br. wyraziła zgodę się na zawarcie porozumienia w sprawie przejęcia przez Jasło transportu publicznego w tej gminie. Przewóz osób będzie prowadzić Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. Koszty pokryją bilety oraz dotacja Gminy Kołaczyce, wynosząca 1 tysiąc zł miesięcznie od 1 września br. do 31 grudnia br.

Likwidacja MZGO

W związku z przejęciem (zgodnie z ustawą z 1 lipca 2011 r.) od 1 lipca br. przez Miasto Jasło obowiązku organizacji odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie likwidacji Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami w Jaśle. Na likwidatora wyznaczony został kierownik MZGO. Proces likwidacji zakładu ma się zakończyć 31 października br. Zagadnienia związane z gospodarką odpadami prowadzić będzie Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Jaśle. Wydział ten przejmie również od MZGO sprawy związane ze strefami płatnego parkowania i pobieraniem opłat z tego tytułu, a także inkasowaniem opłat targowych.

Gospodarka nieruchomościami

Zgodnie z uchwałami podjętymi na ostatniej sesji Miasto Jasło przejmie nieodpłatnie kilka działek: działkę o pow. 0,0022 ha w obrębie nr 2 – Ulaszowice, w celu utworzenia mijanki przy drodze wewnętrznej należącej do miasta, działki o pow. 0,0209 ha w obrębie nr 11 Sobniów II, będącej przedłużeniem ul. Wesołej oraz 3 działki rolne o łącznej powierzchni 0,1261 ha, położone w obrębie nr 20 Podzamcze, o których przejęcie prosiła ich właścicielka, nie mogąca nadal na nich gospodarować ze względu na podeszły wiek.

Rada wyraziła również zgodę na podjęcie starań o komunalizację 2 działek w obrębie nr 18 – Gamrat, należących do Skarbu Państwa, a obecnie będących w wieczystym użytkowaniu Miasta Jasła. Działki te mają być wykorzystane na powiększenie placu zabaw przedszkola miejskiego i terenów rekreacyjno-sportowych przy szkole. Dzięki podjętej uchwale Miasto Jasło może złożyć wniosek do wojewody podkarpackiego o nabycie w/w działek w drodze komunalizacji. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu Miasto nie będzie wnosić rocznych opłat na rzecz Skarbu Państwa z tytułu użytkowania wieczystego.

Ponadto, radni przyjęli uchwały umożliwiające sprzedaż w drodze przetargów 4 działek w obrębie nr 19 – Krajowice i 1 działki w obrębie nr 23 – Warzyce.

Zgoda na użycie herbu Jasła

Herb Jasła zostanie umieszczony na sztandarze Podkarpackiego Towarzystwa Konnego – Szwadron Podkarpacie, formacji, która na mocy decyzji Kół Pułkowych Kawalerii w Londynie uzyskała prawo używania barw 20 Pułku Ułanów. Rada miejska podjęła na ostatniej sesji uchwałę zezwalającą na użycie herbu Jasła. Zostanie on umieszczony na sztandarze, obok herbu Rzeszowa, Brzostku i Przeworska – miast w których działają sekcje szwadronu.

Ponadto jasielscy radni zaaprobowali propozycję umieszczenia herbu miasta na okładce przygotowywanego przez Zdzisława Świstaka „Jasielskiego albumu” oraz na promocyjnych, kolekcjonerskich kubkach z wizerunkiem Ignacego Łukasiewicza.

Rok 2015 – Rokiem Jubileuszowym

Rok 2015 będzie Rokiem Obchodów Jubileuszu 650-lecia Nadania Praw Miejskich Jasłu. Stosowną uchwałę Rada Miejska Jasła podjęła na sesji 5 sierpnia br. W związku z jubileuszem Burmistrz Miasta Jasła powoła Komitet Honorowy i Komitet Organizacyjny Obchodów.

Ulica Polnych Kwiatów

Nazwę „Polnych Kwiatów” nosić będzie ulica prowadząca do osiedla „Zielona Kotlina”, powstającego w sąsiedztwie Osiedla Na Kotlinę. Spośród przedstawionych propozycji radni wybrali na ostatniej sesji jedną z nazw uzgodnionych z mieszkańcami Osiedla Na Kotlinę.

Termomodernizacja i przebudowa MOSiR

Na sesji 5 sierpnia br. radni podjęli uchwały przenoszące termin zakończenia termomodernizacji hali sportowej MOSiR w Jaśle i przebudowy budynku głównego tej instytucji na przyszły rok. Termomodernizacja MOSiR prowadzona jest w ramach projektu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Jaśle”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 W związku z dofinansowaniem unijnym, nie można było podjąć realizacji inwestycji przed podpisaniem umowy o dofinansowaniu. Umowa ta, ze została podpisana w połowie lipca br.

Obecnie trwa przygotowywanie przetargu na roboty budowlane, które powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

UM Jasła

Reklama

Komentarze: 23

Dodaj komentarz Widok:
0
@ tutejszy
dnia 12.08.2013, 14:56 · Zgłoś
Jak wygląda pięknie i jak się dba o pamięć najlepiej świadczy pomnik 600 lecia w Jaśle na skwerze OBOK PIWIAANI ( skrzyżowanie ulic Staszica i 3-go Maja. Panie Burmistrzu ten pomnik urąga wszystkiemu. Jest zaniedbany, zarośnięty, brudny- a tu słyszymy rok 2015 rokiem ... Kupujmy dalej sztandary dla policji, urządzajmy uroczystości i chwalmy się BO PRZECIEŻ COŚ TRZEBA BĘDZIE POKAZAĆ WSZAK W PRZYSZŁYM ROKU JUŻ WYBORY A WYLECIEĆ SZKODA!!! ULICA POLNYCH KWIATÓW- CÓŻ ZA WSPANIAŁA NAZWA. Oczywiście kpię bo przecież można było nazwać np "Kwiatów Doniczkowych". A może tak uczcić jednego z większych naukowców naszych czasów czyli profesora. M.Wieliczkę- naprawdę wielki z naszych czasów jest też wielu innych. Cóż przybysze z innych miast i wsi, którzy przyjechali do Jasła nie znają chyba historii bo wolą polne kwiaty, ośrodek kwiatowa itd. Smutne to!!!
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 12.08.2013, 14:55 · Zgłoś
Jak wygląda pięknie i jak się dba o pamięć najlepiej świadczy pomnik 600 lecia w Jaśle na skwerze OBOK PIWIAANI ( skrzyżowanie ulic Staszica i 3-go Maja. Panie Burmistrzu ten pomnik urąga wszystkiemu. Jest zaniedbany, zarośnięty, brudny- a tu słyszymy rok 2015 rokiem ... Kupujmy dalej sztandary dla policji, urządzajmy uroczystości i chwalmy się BO PRZECIEŻ COŚ TRZEBA BĘDZIE POKAZAĆ WSZAK W PRZYSZŁYM ROKU JUŻ WYBORY A WYLECIEĆ SZKODA!!! ULICA POLNYCH KWIATÓW- CÓŻ ZA WSPANIAŁA NAZWA. Oczywiście kpię bo przecież można było nazwać np "Kwiatów Doniczkowych". A może tak uczcić jednego z większych naukowców naszych czasów czyli profesora. M.Wieliczkę- naprawdę wielki z naszych czasów jest też wielu innych. Cóż przybysze z innych miast i wsi, którzy przyjechali do Jasła nie znają chyba historii bo wolą polne kwiaty, ośrodek kwiatowa itd. Smutne to!!!
Odpowiedz
-7
@ don
dnia 10.08.2013, 19:15 · Zgłoś
aleś pokozoł
Odpowiedz
6
@ heh
dnia 09.08.2013, 16:02 · Zgłoś
Ej gg?! Może by tak użyć za kulę twą zakutą pałę? Ale by była imreza, że hej!!!
Odpowiedz
6
@ heniu do gieniu
dnia 09.08.2013, 13:19 · Zgłoś
Czy to nie był zastępca Marii Kurowskiej Ryszard Pabian?
Odpowiedz
4
@ gieniu
dnia 09.08.2013, 12:32 · Zgłoś
a kto był tym specjalistą od inwestycji
Odpowiedz
12
@ PO SP
dnia 09.08.2013, 12:02 · Zgłoś
W poprzedniej kadencji Czernecki przygotował projekt pięknej hali na 1200 miejsc , pełnowymiarowej dla wszystkich dyscyplin halowych i do tego sale dla sportów walki. Miasto wydało na ten projekt 1.000.000 zł, a jak przyszła Maria Kurowska, to schowała projekt w archiwum. No i po hali i po milionie. To była "super gospodyni" Miasta Jasła razem ze swoim specjalistą od inwestycji.
Odpowiedz
0
@ to ja
dnia 08.08.2013, 19:10 · Zgłoś
Pomyślcie lepiej o obwodnicy północnej,bo Jasło to ostatnie miasto na Podkarpaciu co niema obwodnicy(no chyba że ktoś myśli że droga koło stacji to obwodnica).
Odpowiedz
12
@ obiecanka
dnia 08.08.2013, 12:01 · Zgłoś
Maria Kurowska mówiła, że wybuduje lodowisko kryte za 20.000.000 mln! A co zostawiła? Ślizgawkę, jak grzmiał Jej kolega partyjny Jerzy W!!! Aha?! Jeszcze grotę , gdzie dziewczyny i sikawkę na rynku. Tyle w tym temacie.
Odpowiedz
11
@ hh
dnia 07.08.2013, 17:31 · Zgłoś
Najgorsze jest to, że nieliczni żyją w nieświadomości i stękaja na portalu, jak to źle, że się coś naprawia i to za małe pieniądze rzędu 1.000.000,00 zł, bo tyle faktycznie wyniosą koszty Miasta przeznaczone na remont hali. Tylko [...] nie biorą pieniędzy podawanych na tacy tj. około 1.800.000,00 zł wpłynie do kasy miasta w różnej formie ( fundusz europejski, zwrot podatku VAT, etc...) PS. W zakres prac termomodernizacyjnych wejdzie ocieplenie dachu, ścian, wentylacja, nowe ogrzewanie, a ponadto remont wnętrza tj. nowa trybuna, podwyższenie hali, nowe tynki, generalny remont szatni i sanitariatów, nowe posadzki, jak również nowe trakty jezdne i piesze. Mało wam jeszcze [...]? To dzięki Burmistrzowi i większości roztropnych radnych udaje się realizować od lat oczekiwane inwestycje sportowe i to w sposób celowy, racjonalny, w granicach finansowych na jakie Miasto stać i w sposób zapewniający przyzwoite warunki dla dzieci i młodzieży. Chyba, że wrócimy do publicznych deklaracji Marii Kurowskiej, która zapewniała, że zacznie budowę nowych obiektów sportowych od wykonania lodowiska sztucznego zadaszonego z widownią na 800 osób, żeby w Jaśle może hokej zorganizować ? Żal tych malkontentów portalowych. Dla niezorientowanych budowa nowej hali standartowej, to koszt około 15-20 mln PLN.
Odpowiedz
1
@ lol
dnia 07.08.2013, 15:38 · Zgłoś
Ilonka na miesiącu miodowym to się tylko artykuły z innych stron kopiuje? :) ps. Ilonie wszystkiego dobrego na nowej drodze życia :)
Odpowiedz
-2
@ olo
dnia 07.08.2013, 14:03 · Zgłoś
A uchwała o zmianach budżetowych nie wspomniana a najdłużej i najenergiczniej debatowali nad nią radni . Składano do niej wnioski ( p.Czyżowicz ) i nie przeszedł .Mimo obietnic p.Jagielskiej , że poprze a nie poparła . Słowność to bezcenna cecha .
Odpowiedz
5
@ Lenin Włodzimierz
dnia 07.08.2013, 15:10 · Zgłoś
A czy obie towarzyszki czasem nie są od eserowców (piz?)? To co w kolektywie działać nie potrafią?
Odpowiedz
-4
@ [...]
dnia 07.08.2013, 11:44 · Zgłoś
Ten obiekt nie nadaje się do remontu.Wyrzucanie pieniędzy.Ktoś kto wygra przetarg to sobie zarobi,reszta mija się z celem.
Odpowiedz
4
@ gg
dnia 07.08.2013, 11:31 · Zgłoś
MOSiR to trzeba załatwic kulą uwiazana na dzwigu . Nie ma sensu termomodernizacja obiektu który nie nadaje sie praktycznie do organizacji imprez . Zburzyc i zacząc myslec o pelnowymiarowej hali , nie powstanie za rok czy pięć ale trzeba szukac dotacji i w koncu musi sie udać .
Odpowiedz
-8
@ do gg
dnia 07.08.2013, 23:25 · Zgłoś
100 % lub więcej racji. Oklejenie styropianem stęchłego [...] reliktu może podobać się tylko miłośnikom poprzedniej epoki na czele z niejakim Tadeuszem B., który zaraz rzuci poniżej mięsem na taką opinię.
Takie "działanie" to ściema i próba zrobienia ze schorowanego [...]ka jurnego kawalera poprzez przemalowanie mu elewacji - a co z pozostałymi atrybutami?
Szkoda, że z ambitnych zamierzeń zeszło się na [...]owanie. Nie jest to tylko sprawa kasy, gdzie jakikolwiek chociaż cień inicjatywy - trzeba ruszyć [...] za dofinansowaniem, a nie kreować miraże i niezdrowo [...] się pomysłami typu RAI w Jaśle.
Odpowiedz
-10
@ racja
dnia 08.08.2013, 10:51 · Zgłoś
słuszna i trafna opinia ...uwazaj jestes od tej chwili wrogiem tow b i zacznie sie wyzywanie i obrazanie wszystkich tych ktorzy maja inne zdanie...
Odpowiedz
1
@ xxx
dnia 07.08.2013, 11:26 · Zgłoś
POwinni ogłosić przetarg na poszczególne linie i skończyć z dziką konkurencją która okrada miasto i podatników ZUS Urząd skarbowy a co zatem idzie kładzie na łopatki prawdziwą komunikację .
Odpowiedz
1
@ Sven
dnia 07.08.2013, 10:57 · Zgłoś
Założę się,że będzie [...] na tych spotkaniach za,które zabierze wielki szmal z moich podatków bez mojej zgody jako obywatela tego bandyckiego kraju oto rzekomo demos cration z dalekiej Polis.
Odpowiedz
22
@ jasio
dnia 07.08.2013, 11:33 · Zgłoś
Założę się że twojego podatku nie wystarczy na słone paluszki na posiedzenie Rady!!!
Odpowiedz
3
@ gg
dnia 07.08.2013, 13:09 · Zgłoś
słone paluszki są najwazniejsze :) co by robił na sesji etatowy zajadacz ?
Odpowiedz
13
@ jasiu
dnia 07.08.2013, 18:42 · Zgłoś
Sven,masz rację czarne jest już wszędzie
Odpowiedz
15
@ ksiadz robak
dnia 07.08.2013, 19:17 · Zgłoś
masz racje czarni nie odpuszcza zadnych okazji ...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.