Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Biżuteria złocona: jak wybrać, by się nie sparzyć. Przedstawiamy przydatne triki

0

Cudowny blask, intensywnie żółty kolor i szlachetny wygląd – złocone kosztowności trudno na pierwszy rzut oka odróżnić od tych w całości wykonanych ze złota. Wyraźną różnicę można za to dostrzec po przyjrzeniu się próbie umieszczonej na biżuterii albo po dłuższym jej noszeniu. Z czego zatem są zrobione złocone kosztowności i czy tak, jak oryginalny kruszec, będą cieszyć swoim szlachetnym połyskiem przez długie lata? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jak sprawdzić, czy Twoje złote kolczyki są złote? Istnieje na to kilka sposobów

Złocenie biżuterii to nic innego, jak pokrywanie jej cienką warstwą prawdziwego złota. Zwykle grubość takiej powłoki wynosi od 0,5 do 2,5 µm, a zastosowany kruszec to najczęściej złoto 18 lub 24-karatowe. Technika jego nakładania jest na tyle zaawansowana, że niewprawione oko będzie miało problem z zauważeniem faktu, iż kupionej biżuterii wcale nie wykonano ze złota. Takie kolczyki, bransoletkę czy pierścionek najlepiej będzie zanieść do fachowca, by ocenił, czy są zrobione w stu procentach z cennego kruszcu. A jak wygląda baza biżuterii złoconej? Najczęściej jest to srebro, ale producenci nie wykluczają także innych metali, chociażby miedzi albo mosiądzu. Przy zakupach zwracaj uwagę na to, czy sklep bądź salon jubilerski podaje nazwę materiału bazowego, który poddano złoceniu. Jeśli nie ma takiej informacji, lepiej uważać – może się bowiem okazać, że pod warstwą złota kryje się metal nieszlachetny wywołujący reakcje alergiczne. Kupując na przykład w sklepie Lian Art, masz za to pewność, że wybrany model składa się jedynie z warstwy złota oraz srebra wysokiej próby 925, które nie uczula.

Trwałość biżuterii złoconej, czyli dlaczego warto wybrać profesjonalny sklep

Opisywany typ kosztowności posiada, niestety, jedną wyraźną wadę: pod wpływem użytkowania złota powłoka ulega stopniowemu wytarciu. Oczywiście można odświeżyć ich wygląd u złotnika, ale są jeszcze inne opcje. Aby jak najdłużej cieszyć się blaskiem ulubionych dodatków, dobrze jest kupować je w sprawdzonym miejscu, oferującym wyroby najwyższej jakości. Zazwyczaj trwałość warstwy złota określa się na kilkanaście miesięcy, lecz im lepiej wykonana biżuteria, tym dłużej posłuży. Znaczenie ma również typ zakupionych kosztowności. Pierścionki i bransoletki, przez swój stały kontakt ze skórą oraz jej pocieranie, wytrzymają krócej, niż ozdoby noszone w uszach. Jeżeli więc chcesz zachować swoje ukochane złote kolczyki na specjalne okazje, a na co dzień mieć ich złocony odpowiednik, zajrzyj do Lian Art. Tam znajdziesz zarówno wyroby ze złota, jak i te pokryte jedynie jego warstwą, wszystkie w najmodniejszych wzorach i fasonach.

Materiał partnera

Napisany dnia: 02.09.2019, 08:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105