Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Blisko 400 wypadków w Polsce w długi weekend

13

Polska: Od czwartku do niedzieli na polskich drogach zginęło 42 osoby. 2170 pijanych kierowców zostało zatrzymanych przez policję, a 487 osób zostało rannych. To bilans ostatnich czterech dni długiego weekendu.

Bilans długiego weekendu nie napawa optymizmem, bo na polskich drogach doszło 392 wypadków drogowych, w których zginęło aż 42 osoby. Policjanci zatrzymali 2170 pijanych kierowców najwięcej w pierwszy (549) i ostatni (585) dzień długiego weekendu. Rannych w wyniku tych zdarzeń było 487 osób.

W powiecie jasielskim miały miejsce 2 wypadki na terenie gminy Kołaczyce oraz 1 kolizja w Krempnej. Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierowców, z których jeden miał prawie 1 promil alkoholu we krwi.

(Red.)

Napisany dnia: 19.08.2013, 13:02 , Tagi: wypadek, kolizja, śmiertelny, policja, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ on
dnia 19.08.2013, 13:34
Ocena
komentarza:
-3
moze zrobicie osobnu dzial wypadkowy itp juz sie znudzily te wypadki itp
@ Tarzan-zan
dnia 19.08.2013, 22:28
Ocena
komentarza:
-11
Mandaty w Polsce są ZDECYDOWANIE za niskie... Zostały ustalone w 95 roku kiedy średnia krajowa wynosiła 700 zł... Dziś średnia wynosi 4 500 zł a mandaty bez zmian...
KPINA !!! Za to Polska powinna dostać Unijną KARĘ !!! Ja proponuję 500 zł za przekroczenie o 10km/h i 5 tyś lub konfiskata "samochodu" typu wieśwagon pastuch czy "audica" pożal się Boże - za przekroczenie o 50 km/h
@ qwerty
dnia 20.08.2013, 10:04
Ocena
komentarza:
9
Gdzie ta średnia krajowa wynosi 4 500? Konfiskata? Idź się lecz kolejny bredzisławie... Przez takich jak ty się Polska w szambie kąpie.
@ popej
dnia 20.08.2013, 20:01
Ocena
komentarza:
0
popieram ten pomysł.
@ kjh;klufu
dnia 21.08.2013, 16:15
Ocena
komentarza:
2
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ xD
dnia 19.08.2013, 13:40
Ocena
komentarza:
2
"Radnych w wyniku tych zdarzeń było 487 osób."
W końcu rannych czy radnych? ;>
@ gg
dnia 19.08.2013, 14:34
Ocena
komentarza:
4
red Icz znowu nadaje :-)
@ jarooo
dnia 19.08.2013, 14:50
Ocena
komentarza:
5
5 pijanych w tym 5 rowerzystowhahaha
@ Zocha
dnia 20.08.2013, 09:20
Ocena
komentarza:
3
Liczy się sztuka he he :)
@ Pan muszelka
dnia 19.08.2013, 21:47
Ocena
komentarza:
2
portal miejski zaczyna być :ogólnopolskim" ... informacje z polski
@ cycki
dnia 19.08.2013, 22:23
Ocena
komentarza:
2
frajerzy :)
@ kłek
dnia 20.08.2013, 23:16
Ocena
komentarza:
2
jo to będę widzioł jak to kłeki rondo ogarna :P Będą naparzać wkolo jak małpy :D
@ Pan muszelka
dnia 21.08.2013, 10:42
Ocena
komentarza:
0
minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować...minusować... tylko tak możecia zgłosić swój sprzeciw...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle

  W sobotę w Jasielskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, prezesem Suwerennej Polski. Pol przyjechał na spotkanie z mieszkańcami na zaproszenie posłanki Marii Kurowskiej. Podczas swojego wystąpienia mówił o polityce Niemiec, Donaldzie Tusku, a także o obronie polskich rolników.

 • Jasielscy strażacy obchodzili swoje święto

   

  Choć dzień Świętego Floriana, w którym strażacy obchodzą swoje święto minął kilka tygodni temu, to w Jaśle uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się w miniony piątek (2 czerwca). Apel z udziałem strażaków jasielskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej tradycyjnie zorganizowano na placu przy siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle. T

 • Dofinansowanie na studnię głębinową - jak uzyskać?

   

  Studnią głębinową nazywamy sztucznie wykonane, pionowe ujęcie wody. W zależności od głębokości warstwy wodonośnej studnie bywają wiercone nawet do kilkudziesięciu metrów w głąb ziemi i zapewniają wodę bardzo dobrej jakości!

 • Ogród Jordanowski znów tętnił życiem. Najmłodsi jaślanie obchodzili dzisiaj swoje święto

   

  Datę 1 czerwca znają dosłownie wszyscy, bez względu na wiek. Nic w tym dziwnego. Tego dnia bowiem na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka. Najmłodsi jaślanie świętują swój dzień nie tylko w wąskim gronie rodzinnym. Od wielu lat chętnie odwiedzają również Ogród Jordanowski, gdzie czekają na nich atrakcje przygotowane przez pracowników jasielskich instytucji kultury.

 • Buduj i remontuj z "Pszczółką". Mega oferta cenowa na pustaki już czeka na Ciebie

  Budujesz dom? A może planujesz remont mieszkania? Zapraszamy do "Pszczółki" gdzie znajdziesz wszystko co niezbędne do wybudowania oraz remontu domu lub mieszkania.

 • Generator Nauki GEN zacieśnia współpracę z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

   

  Miasto Jasło zawarło dzisiaj porozumienie z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Dotyczy ono zacieśnienia współpracy pomiędzy instytutem a jasielskim Generatorem Nauki GEN w zakresie popularyzacji nauk ścisłych. Beneficjentami porozumienia mają być przede wszystkim uczniowie jasielskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Już niebawem do Krakowa uda się pierwsza grupa młodych jaślan, głodnych naukowej wiedzy.

 • Ogromny zastrzyk finansowy dla Gminy Brzyska. W przyszłym roku powstanie boisko wielofunkcyjne

  Gmina Brzyska otrzymała blisko 3 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem. Inwestycja ma być realizowana przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzyskach w 2024 r.

 • Dębowiec: Usunięto awarię układu sterującego przepompowni ścieków

  Nieczystości ściekowe, które stwierdzili inspektorzy WIOŚ przy komorze zasuw zlokalizowanych w najniższym punkcie terenu w Dębowcu były przyczyną awarii układu sterującego przepompowni ścieków. Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej podjął działania naprawcze m.in. zamontowano monitoring pracy, dzięki któremu pracownicy będą mogli podjąć natychmiastową reakcję w przypadku stanu awaryjnego.

 • UNIMOT przejmuje jasielskie zakłady magazynowania i dystrybucji paliw oraz produkcji asfaltów

   

  Formalności stało się zadość. Po wielu miesiącach oczekiwania, w kwietniu 2023 r. spółka UNIMOT Investments sp. z o.o. zawarła z PKN Orlen S.A. umowę przeniesienia 100 proc. akcji Lotos Terminale S.A. Tym samym jasielskie zakłady Lotos Infrastruktura i Uni-Bitumen zmieniły właściciela. 

 • Wstęga została przecięta. Przy jasielskim „Chemiku” powstało nowe boisko sportowe

   

  Starostwo Powiatowe mogło dziś ogłosić z dumą, że realizacja programu - „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego" wreszcie dobiegła końca. Dzisiaj, uroczyście oddano bowiem do użytku boisko wielofunkcyjne przy jasielskim „Chemiku”. Będzie ono służyć uczniom szkoły do gry w piłkę ręczną i tenisa. Wartość inwestycji wyniosła 935 238 zł.

 • Szukasz zacisznego miejsca do wypoczynku? Odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”

   

  Masz dosyć miejskiego zgiełku? Szukasz miejsca, w którym mógłbyś odpocząć w bezpośrednim kontakcie z naturą? Koniecznie odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”. To urokliwy i zaciszny zakątek w malowniczej wsi Potakówka na Podkarpaciu. Dwa piękne domki położone na terenie rekreacyjnym wraz z zarybionym stawem i zagrodą danieli to miejsce wprost idealne na spędzenie wakacyjnego urlopu lub weekendową ucieczkę na wieś.

 • Żołnierze Wojska Polskiego uczą jaślanki samoobrony

   

  Przystanek Kwiatowa w Jaśle stał się w ten weekend swoistego rodzaju poligonem treningowym dla kobiet, które chcą umieć bronić się przed różnego rodzaju zagrożeniami, a przede wszystkim przed agresją fizyczną. Technik samoobrony uczą się pod czujnym okiem doskonale wyszkolonych w zakresie walki wręcz żołnierzy – instruktorów. W sobotnich warsztatach udział wzięło czterdzieści pań.

 • Zespół młodych siatkarek w SP nr 4 w Jaśle sięgnął po srebro

   

  W piątek (26 maja) w hali MOSiR w Jaśle rozegrano turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt na szczeblu wojewódzkim. Triumfowały w nim młode adeptki siatkówki z Rzeszowa. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 33 w Rzeszowie pozostawiły w pokonanym polu zespoły reprezentujące Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle i Szkołę Podstawową w Dukli. Jaślanki pod wodzą trenera Grzegorza Janusza sięgnęły po srebro.

 • Strażacy interweniowali podczas Pikniku Rodzinnego. Z butli ulatniał się gaz

   

  Dzisiaj przed godziną 18. strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze butli z gazem propan-butan na terenie przedszkola przy ul. Sikorskiego w Jaśle. Do zdarzenia doszło w trakcie trwającego Pikniku Rodzinnego. Okazało się, że doszło do ulatniania się gazu, w związku z czym wyznaczona została strefa bezpieczeństwa.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657