Bliżej mediów
10 stycznia 2011 roku uczniowie klasy III a z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych udali się z wizytą do Telewizji i Radia Rzeszów. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w siedzibie TVP, oddział w Rzeszowie. Dzięki pani Jolancie – sekretarz programu, zwiedzili niemal wszystkie zakamarki obiektu. Rozpoczęto od newsroomu, w którym trwają przygotowania programu. Tam uczniowie poznali prezentera telewizyjnego, pana Buratyna...
Ciekawą lekcją okazała się wizyta w archiwum, pokoju montażowym, reżyserce oraz
w samym studio, gdzie emitowane są wiadomości, prognoza pogody oraz inne programy. Młodzież dowiedziała się, jakie są kolejne etapy powstawania programu, czym zajmuje się ekipa techniczna, na czym polega praca dziennikarzy oraz jak działają urządzenia techniczne.
Ale to nie koniec wrażeń. Uczniowie udali się do siedziby Polskiego Radia Rzeszów, które mieści się na ulicy Zamkowej w Rzeszowie. Tam czekała na nich kolejna dawka informacji i ciekawostek np.: czym różni się radio publiczne od radia komercyjnego? Ile lat liczy Polskie Radio Rzeszów? itp. Młodzież poznała z bliska pracę w radiu, była świadkiem emisji na żywo wiadomości lokalnych i prognozy pogody, dowiedziała się o różnych sposobach przeróbki głosu oraz uzyskiwania efektów specjalnych.
Wizyta w Telewizji i w Radiu wywołała na młodzieży duże wrażenie. Uczniowie nie kryli swojego zadowolenia, zwłaszcza ,że już niedługo przystąpią do egzaminu dojrzałości
i może sami w przyszłości staną się dziennikarzami.
Zespół Szkół w Kołaczycach
