Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Boisko wielofunkcyjne nieczynne!

13

Boisko wielofunkcyjne działające przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji jest nieczynne od czerwcowej powodzi. Uroczyście otwarte w maju ubiegłego roku miało służyć jasielskiej młodzieży. I miało być, jak zapewniała wówczas burmistrz Kurowska, jednym z elementów spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Jasła.


Inwestycja, która kosztowała ponad 400 tys. zł została dofinansowana z programu pod nazwą „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży”, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przy współudziale środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wielofunkcyjne boisko sportowe o nawierzchni z trawy syntetycznej miało służyć uprawianiu takich dyscyplin sportowych: jak piłka ręczna, koszykówka i siatkówka. I służyło do czerwca. Zaniepokojony tym stanem rzeczy nasz czytelnik zwrócił się do nas prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji.

- Bardzo długo trwały pertraktacje z ubezpieczycielem. Nie zgodziliśmy się z jego pierwszą  opinią, że tylko wystarczy wyczyścić to boisko. Okazało się, że nierówności, które powstały po powodzi nie gwarantują bezpiecznego użytkowania, stąd też nie otworzyliśmy jeszcze boiska. W tej chwili ubezpieczyciel przyjął nasze wyliczenia. Kwota prawie 200 tysięcy zł została przyznana co pozwoli wykonać nawierzchnię – wyjaśnia Ryszard Pabian, wiceburmistrz.

W ramach otrzymanej kwoty zostanie wymieniona nawierzchnia boiska. Na razie jednak trudno sprecyzować termin prac. - Będziemy się starali jak najszybciej wykonać nową nawierzchnię, ale jest to jesień, kiedy wszyscy realizują Orliki, Radosna Szkoła, więc może być problem z pozyskaniem wykonawcy – mówi Pabian.

Przy tej okazji pojawiała się również informacja, że boisko, nad którym nadzór sprawuje Urząd Miasta zostanie prawdopodobnie przekazane Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Wiceburmistrz nie wyklucza takiej możliwości. - Musi być sprawdzona strona prawna, zapisy, które obligowały nas do utrzymania tego projektu, ale niewykluczone, że jeżeli przepisy na to pozwolą, to przekażemy obiekt MOSiR-owi.


(kp)

Reklama

Komentarze: 13

Dodaj komentarz Widok:
0
@ KTOS
dnia 30.09.2010, 10:12 · Zgłoś
lepiej byłoby zinstalowac tam oswietlenie, mielibysmy prawie drugiego orlika, bo na tym na ogródku jordanowskim to trudno z terminami
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 30.09.2010, 09:53 · Zgłoś
A może by wybudować następnego "Orlika" między Budowlanką a Chemikiem ???
Odpowiedz
0
@ oiu
dnia 30.09.2010, 08:55 · Zgłoś
co z tego skoro na to boisko trzeba by miesiac wczesniej termin rezerwowac.. bo ciagle ci sami graja na caly miesiac sie zapisuja i tak to sensu nie mialo
Odpowiedz
0
@ [...] z gądek
dnia 29.09.2010, 23:50 · Zgłoś
jezeli to boisko ma byc "ryte" jescze raz to teraz otwórzcie i chociaż chwile bedzie mozna korzystac/... Przecierz az takich nierówności nie ma żeby sie tak [...]...
Odpowiedz
0
@ robienie dzieci
dnia 29.09.2010, 20:35 · Zgłoś
Wydaje się wam, wyżej i niżej krytycznie komentującym, że wszystko jest proste i oczywiste jak robienie dzieci tylko bezmózgowe urzędniki nie wiedzą, że jak zalało to trzeba posprzątać. Niestety od prostego patrzenia blisko jest do [...] postrzegania problemów. Jak zachowują się ubezpieczyciele doświadczyło wielu powodzian, nie tylko UM w Jaśle. Jeżeli macie na wszystko receptę , w tym na omijanie przepisów i ustaw to startujcie do wyborów na burmistrza, radnych - droga otwarta - zakosztujecie możliwości sprawnego działania w tym kraju i w tej rzeczywistości. Nikt nie ukarze urzędnika za stosowanie się do przepisów - natomiast za ich omijanie - o ho! ho! wszyscy: NIK, CBA, Inspekcja Pracy, Sanepid, RIO,Urząd Skarbowy itp. itd. - lista jest długa. Urzedników nie było tylko w okresie kamienia łupanego czyli wspólnoty pierwotnej - marzy się powrót do tych czasów ?
Odpowiedz
0
@ fffff
dnia 29.09.2010, 17:24 · Zgłoś
Cos tu [...] w tym temacie
Odpowiedz
0
@ Czarni Jasło
dnia 29.09.2010, 15:59 · Zgłoś
Pablo, nie wiesz gdzie uzyskać takie info tzn. nie jesteś Kibicem naszego Klubu, a skoro nim nie jesteś to nie zadawaj pytań na tym portalu.
Odpowiedz
0
@ AeR
dnia 29.09.2010, 15:41 · Zgłoś
Nieczynne z powodu otwarcia ;]]]]]
Odpowiedz
0
@ Uczeń Budowlankii
dnia 29.09.2010, 14:23 · Zgłoś
boisko czynne od początku września je użytkujemy i nie widziałem tam żadnych nierówności... mamy tam lekcje wf-u ponieważ powódź zniszczyła nam naszą salę gimnastyczną ..Tak ze nie wiem o czym tu mowa ?!
Odpowiedz
0
@ kola
dnia 29.09.2010, 13:25 · Zgłoś
Normalka ...biurokracja nieudolni urzednicy a boisko niszczeje...
Odpowiedz
0
@ sadas
dnia 29.09.2010, 10:03 · Zgłoś
wystarczyło zwinąć wykładzine i posprzątac od razu po powodzi a nie czekać aż to wszystko zgnije
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 29.09.2010, 09:04 · Zgłoś
Marzą mi się czasy gdzie w Polsce zniknie 633 tyś urzędników pochłaniających z naszych pieniędzy -uczciwie pracujących ludzi 52mld zł i ci panowie kupujący jakieś bzdetne 'boiska' pójdą do normalnej pracy.
Odpowiedz
0
@ Pablo fanatyk
dnia 29.09.2010, 07:26 · Zgłoś
Nie wiecie czy jest organizowany wyjazd na mecz Czarnych z Orlem Przeworsk?Pozdro dla pilkarzy i powodzenia!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.