Brązowy medal Mistrzostw Polski dla uczennic z Jasła. Sukces młodych brydżystek ze Szkoły Podstawowej nr 4
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle odniosły znaczący sukces podczas Orlen Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej w brydżu sportowym, które przez cztery dni rozgrywane były w Legnicy. Maja Czajka i Wiktoria Mastej wywalczyły brązowy medal, zajmując trzecie miejsce w kategorii klas I–IV.



__________Fot. Marek Michalski, Członek Zarządu Podkarpacki Wojewódzki Związek Brydża Sportowego
Młode zawodniczki osiągnęły wynik 60,83 proc., rywalizując z najlepszymi uczestnikami z całego kraju. Szczególne uznanie budzi fakt, że obie uczennice uczęszczają dopiero do drugiej klasy, a mimo to z powodzeniem konkurowały ze starszymi zawodnikami w kategorii obejmującej uczniów klas I–IV.
Sukces Mai Czajki i Wiktorii Mastej to jednak tylko część bardzo dobrego występu reprezentacji jasielskiej „Czwórki”. W mistrzostwach uczestniczyło łącznie 12 uczniów szkoły, a ich wyniki pozwoliły placówce zająć drugie miejsce wśród 52 szkół podstawowych w Polsce w kategorii klas I–IV. W klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych SP nr 4 uplasowała się na wysokim czwartym miejscu.
Do osiągnięcia tego wyniku przyczynili się wszyscy reprezentanci Jasła: Jagoda Byczek, Maja Czajka, Olga Faryj, Natalia Figlus, Laura Kutyna, Wiktoria Mastej, Adam Morajda, Hiacynta Postek, Aleksandra Przywara, Marlena Ruszaj, Hanna Siry oraz Izabela Szpak.

__________Fot. Marek Michalski, Członek Zarządu Podkarpacki Wojewódzki Związek Brydża Sportowego
Podsumowując występ swoich podopiecznych, instruktor brydża sportowego Polskiego Związku Brydża Sportowego Marek Michalski podkreślił: - Ogromnie cieszą wysokie miejsca w klasyfikacjach całych mistrzostw.
Brązowy medal Mai Czajki i Wiktorii Mastej potwierdza, że w Jaśle skutecznie rozwijane są młode talenty brydża sportowego, a sukcesy uczniów SP nr 4 coraz częściej zaznaczają swoją obecność na arenie ogólnopolskiej.
Red.
