Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Broad Peak... Pierwsze zimowe wejście na Karakorum

60

Już za tydzień spotykamy się w Zajeździe Pod Skałą na spotkaniu z Arturem Małkiem, który 5 marca 2013 roku wraz z Maciejem Berbeką, Adamem Bieleckim i Tomaszem Kowalskim dokonali pierwszego w historii zimowego wejścia na Broad Peak.

Zapraszamy i zachęcamy do zakupu biletów w Zajeździe Pod Skała lub w Galerii Jasło - Centrum Ubezpieczeń Wekar. 

Bilet wstępu - 10zł / osoba. Każdy bilet wspiera leczenie 3-miesięcznego Kuby Daty chorego na nieuleczalną chorobą - mukowiscydozę.

Jasielskie Spotkania z Podróżnikami na Facebook'u

Relację ze spotkania znajdziecie jak zawsze na łamach Jaslo4u.pl 

Jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 60

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Andy
dnia 27.08.2013, 21:49 · Zgłoś
coś jednak było tam nie tak, skoro nie ma jedności wsród samych himalaistów.
Odpowiedz
1
@ bazylia
dnia 09.08.2013, 15:12 · Zgłoś
To jest dokładnie tak samo jak z możliwością komentowania pod wiadomościami zawierającymi różnego rodzaju tragiczne informacje. Zginie dziecko, od razu setka hejterów wypowiada się na temat ułomności rodziców, zginie chłopak w wypadku samochodowym - mamy milion komentarzy dotyczących domniemanej zawartości promili we krwi, itp, itd.

Ciekawe natomiast jest - jak już ktoś wspomniał - że przy jakże radosnej informacji o ślubie naszej "kochanej" Pani Ilonki oraz Pana Macieja (???), komentarze zostały brutalnie zablokowane. No tak - po co czytać później tysiące złośliwych, obraźliwych komentarzy? Przecież to przykre...

A gdzie jest moderacja? Wcześniej ktoś umieścił jakże błyskotliwy komentarz dotyczący Kubusia, który cierpi na mukowiscydozę. W skrócie: "po co pomagać skoro cierpi na nieuleczalną chorobę?". I dajmy na to czyta to Rodzic. Zapewne czuje się wybornie. Tylko po co to kontrolować? Liczy się ilość komentarzy - a jakim sposobem to już nieważne.

Tylko, że idąc tym tokiem myślenia, gdyby była możliwość dodawania gratulacji z okazji ślubu Państwa właścicieli to temat urósł by do rangi Top of the Top! Czy nie byłoby to piękne? Dlaczego więc - skoro NIKOGO tutaj nie obchodzą treści czy sens wypowiedzi - nie możemy składać im życzeń?

Tak, to jest bardzo zasadne i bardzo sprawiedliwe, a co za tym idzie - niesamowicie obiektywne.

Cóż, pozostaje tylko pogratulować Właścicielom portalu, wszystkim Pracownikom oraz innym związanym z tym przybytkiem. Bardzo zacna inicjatywa ;)

Pozdrawiam!
Odpowiedz
4
@ Do administracji j4u [jeśli istnieje]
dnia 07.08.2013, 08:51 · Zgłoś
Czy nie można wprowadzić logowania przez FB? Przecież można. Poprawiłoby to znacznie poziom wypowiedzi i poziom portalu.
tylko czy o to chodzi? Czy chodzi o ilość i eskalacji nienawiści w naszym [...] Jaśle gdzie?
Administratorzy ruszcie głową! Nie chodzi o ilość!

A trak przy okazji. Dlaczego przy artykule o ślubie właściciela portalu jest zablokowana możliwość komentowania?
Kali komentować dobrze, Kalego komentować źle? :)
Trzeba być konsekwentnym w tym co się robi!
Odpowiedz
0
@ administrator
dnia 08.08.2013, 14:01 · Zgłoś
nie ma takiej opcji, nie chcemy być śledzeni przez ten szpiegowski [...]
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 05.08.2013, 19:07 · Zgłoś
Wszelki [...] napinaczy z tego forum powinien być poddany utylizacji
Odpowiedz
3
@ jeżynka :)
dnia 05.08.2013, 11:25 · Zgłoś
Powiem tak : nie mam zamiaru zabierać głosu czy ktoś zrobił zle czy dobrze ,czy mógł pomóc czy nie .Jedno mnie tylko nurtuje od zawsze --wiedzą ,że to niebezpieczne ,trudne ...po łamie licho lezą w te góry ? Potem tylko tragedie i to nie tylko ich i ich rodzin ,również ludzi pracujących jako ratownicy...
Odpowiedz
-5
@ rajdowiec
dnia 05.08.2013, 09:08 · Zgłoś
j-k

przecież by się pos... w spodnie jak by zobaczyli Orlą, zresztą pewnie nie wiedzą nawet jak Giewont wygląda
Odpowiedz
-3
@ j-k
dnia 05.08.2013, 08:32 · Zgłoś
widzę że i ten temat jest dobry dla tzw. pieniaczy - im więc proponuję aby zaliczyli z pełnym plecakiem choćby ,,orlą perć,, wiem że pewnie nie wszyscy wiedzą co to jest wiec informuje że jest to najtrudnieszy odcinek szlaku w naszych tatrach i wówczas to po zastanowieniu sie zadali sobie pytanie czy rzeczywiście można udzielić skutecznej pomocy - należy pamiętać że była to zima i 4 razy wyżej jak nasz perć.
Odpowiedz
5
@ nauczycielka życia pozagrobowego
dnia 05.08.2013, 10:11 · Zgłoś
Byłam parę razy na Orlej Perci ale jakoś nikogo z pełnym plecakiem nie zauważyłam. Swoją drogą cóż można nosić w plecaku na Orlej Perci by był on pełny? Sprzęt biwakowy? Jedzenie? Po co? Tak samo himalaista wychodząc na atak szczytowy nie bierze pełnego plecaka ale plecak jak najlżejszy (ale skąd ty mógłbyś o tym wiedzieć?). Gdybyś miał jakąkolwiek wiedzę, to nie zadawałbyś pytań na pzoiomie ucznia podstawówki tylko sprawdził te przypadki, które jeden z kolegów opisał.
Odpowiedz
-3
@ tom
dnia 05.08.2013, 10:47 · Zgłoś
j-k zgadzam się z Tobą, ludzie chyba zapominają, że to nie jest Liwocz, a swoją drogą ciekawy jestem ilu z tych "bohaterów", wypowiadających się tu, zaliczyło chociaż Giewonta w zimie, już nie mówiąc o Rysach czy Mnichu, gdzie trzeba się wspinać z liną. Weźcie się ogarnijcie, to nie jest trekking, tylko ekstremalne warunki, ogromne mrozy i wiatry, a to, że dopiero oni zdobyli tę górę w zimie chyba mówi samo za siebie, że do najłatwiejszych nie należy.
Odpowiedz
5
@ nauczycielka życia pozagrobowego
dnia 05.08.2013, 11:17 · Zgłoś
Pogoda podczas wejścia na BP była wręcz idealna - dlatego poszedł cały zespół. Ale panowie Bielecki z Małkiem postanowili nie czekać na pozostałych i ruszyć do obozu - zostawili kumpli, którzy zginęli: Kowalski zmarł na poręczówce a Berbeka prawdopodobnie wpadł do szczeliny. Żuławski napisał, że kolegi się w górach nie zostawia nawet, gdy jest bryłą lodu. I dał przykład, że traktował swe słowa serio... A duet B-M po prostu wziął nogi za pas i zostawił kumpli. Dociera to do ciebie my litlle boy?
Odpowiedz
1
@ tom
dnia 05.08.2013, 12:58 · Zgłoś
ale pogoda idealna w himalajach na takiej wysokości to nie +10... poszedł cały zespół, ale w 2 osobowych zespołach, to jest strefa śmierci, tu liczą się minuty, a nie piknik, że się czeka na resztę ludzi, bo ktoś się uparł, że tym razem za wszelką cenę musi zdobyć górę, bo prawdopodobnie, to ostatnia jego szansa i mimo braku sił lezie dalej w górę. Pisać sobie można różne ładne rzeczy, ale prawda jest taka, że powyżej pewnej wysokości każdy działa na własną rękę. Lepsze 2 [...] niż 4.
Odpowiedz
-2
@ PiS-man
dnia 05.08.2013, 23:01 · Zgłoś
To określ może powyżej jakiej wysokości "każdy działa na własną rękę". I podaj jeszcze swoje nazwisko by wszyscy wiedzieli z kim z pewnością nie należy wybierać się w góry. I nie tylko w góry...
Odpowiedz
1
@ tom
dnia 06.08.2013, 09:46 · Zgłoś
Takie teksty tylko pokazują jak bardzo jesteś prymitywny. Jeżeli piszesz, że z powodu tego, co napisałem, nie warto wybierać się ze mną w góry, to pewnie masz na myśli 2000m hahah. Nie chodzi tu, że jak wyjdziesz powyżej 8000m to masz innych w [...]. Jak można pomóc to się pomaga, ale same warunki nie pozwalają na cackanie się, bo każda minuta działa na niekorzyść i nie ma co się unosić honorem, są pewnie niezapisane zasady i każdy zdaje sobie z nich sprawę, Ty zapewne jakbyś wisiał na linie i za 20s pociągnąłbyś trzech swoich towarzyszy w przepaść, to byś nawet nie wyciągnął scyzoryka... Nie bądź naiwny. W kulturystyce 100% ludu bierze [...], ale każdy zaprzecza, bo po prostu się o tym nie mówi. Taka jest prawda i tyle...
Odpowiedz
-2
@ PiS-man
dnia 06.08.2013, 19:19 · Zgłoś
Sorry, ale pleciesz niczym przysłowiowy "Piekarski na mękach". A twój tekst o wspinaczu odcinającym się od liny - boski. "Granica wytrzymałości" - taki nosił tytuł ten C-klasowy film z którego wziąłeś tę scenkę? I pisanie takich kretynizmów w moich oczach dyskwalifikuje cię jako partnera nie tylko w góry (preferuję samotność) ale także do rozmowy. Mówiąc wprost: za [...]...
Odpowiedz
2
@ tom
dnia 06.08.2013, 19:39 · Zgłoś
To był tylko przykład.. oczywiście ty wszystko bierzesz dosłownie i czepiasz się słówek. Przeglądnąłem sobie twoje wypowiedzi i chyba masz problemy ze sobą, bo jak ktoś ma inne zdanie niż ty, to od razu musisz go obrażać i wyzywać od [...].. jak dziecko. Zjadłaś wszystkie rozumy? Skoro preferujesz samotność w górach, to podejrzewam, nie masz pojęcia o temacie w jakim dyskutujesz. Sorry, ale nie piszemy tu o trekkingu na rysy, a swoja wiedzę czerpałeś pewnie z książek. Jak obrobisz kila szczytów powyżej 4k (z partnerem i asekuracją) to daj znać.
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 06.08.2013, 22:45 · Zgłoś
Reinhold Messner na Nanga Parbat i Mount Everest, Jerzy Kukuczka na Makalu, Wielicki na Broad Peak, Lhotse, Dhaulagiri zapewne by się z tobą zgodzili, że nie mają wiedzy, bo w końcu wchodzili tam solo. Napiszesz mi coś jeszcze znawco?
Odpowiedz
0
@ tom
dnia 07.08.2013, 07:43 · Zgłoś
zapomniałeś jeszcze dodać PiS-man i Rysy.. jeżeli ty się do nich porównujesz, to nie mamy o czym gadać..
gdzie ja napisałem, że jestem znawcą? wyrażam po prostu swoje zdanie na ten temat, tak samo nie napisałem nigdzie, że wychodząc w góry z kolegami mamy ich mieć w[...] i martwić się tylko o siebie, ale na pewnych wysokościach, pomoc nie jest zawsze możliwa, a to, że w przeszłości, ktoś komuś pomógł, to tylko pogratulować bohaterstwa i organizmu. Nie załapałeś chyba pewnej symboliki. Tak jak napisałem, wyrażam swoje zdanie, a Ty nie potrafisz zaakceptować tego, że ktoś może myśleć trochę inaczej niż ty i od razu wkraczasz na wojenną ścieżkę obrzucając wyzwiskami.

Powodzenia w górach!
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 07.08.2013, 20:36 · Zgłoś
Dziękuję i nawzajem :D
Odpowiedz
2
@ Adran
dnia 04.08.2013, 15:50 · Zgłoś
Dlaczego tego typu spotkania odbywają się w zajazdach z dala od miasta a nie w ośrodkach kultury .Czy chodzi tu o lokalowy lans?
Odpowiedz
-18
@ sasza
dnia 04.08.2013, 13:14 · Zgłoś
największym sukcesem tych napinaczy po za opluwaniem innych anonimowo przed komputerem, bo nawet odwagi podpisać się nie ma, we wspinaczce jest wejście a raczej wjazd na górkę klasztorną bo góra liwocz to już dla nich za duże wyzwanie he he
Odpowiedz
2
@ mariusz zawisza
dnia 05.08.2013, 10:41 · Zgłoś
ty chłopie na górke klasztornom sie bardzo łatwo w jeżdza rowerem ja wjechałem
Odpowiedz
0
@ sasza
dnia 05.08.2013, 19:05 · Zgłoś
bo na więcej cię nie stać [...] i jak i pozostałych napinaczy, jesteście zwykłą [...] która myśli tylko o żarciu i obgadaniu innych przez internet, wtedy jesteście mocni w [...]
Odpowiedz
13
@ k-pax
dnia 04.08.2013, 04:32 · Zgłoś
co to za sukces 2 nie zyje wstydu gosciu nie ma chce byc gwiazdapo trupach
Odpowiedz
-15
@ rajdowiec
dnia 03.08.2013, 23:51 · Zgłoś
w Jaśle to sami sa specjaliści od wypadków tragedi wspinaczki od smolenska itp
Odpowiedz
-7
@ PiS-man
dnia 03.08.2013, 23:52 · Zgłoś
Na przykład ty...
Odpowiedz
1
@ rajdowiec
dnia 05.08.2013, 09:07 · Zgłoś
a cztałeś wcześniejsze posty żebym coś pisał na ten temat że powinien zrobić tak czy tak więc [...] [...].
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 06.08.2013, 19:20 · Zgłoś
Specjalista od brawurowej jazdy BMX-em wydał głos...
Odpowiedz
-22
@ nord
dnia 03.08.2013, 18:03 · Zgłoś
super, w końcu fajne spotkanie. matołki i ignoranci którzy tu piszecie swoje fanaberie żebyście chociaż trochę się znali na wspinaczce a przede wszystkim na ludzkich tragediach. szkoda z wami gadać. Sami eksperci [...].
Odpowiedz
-4
@ łowca [...]
dnia 04.08.2013, 08:33 · Zgłoś
jozin król [...] jasielskiego pudelka dał głos , jak jestes taki cwany to jest okazja podczas spotkania powiedziec Małkowi prosto w twarz to co ty i tobie podobni wypisujecie w internecie . Ujadasz jak zwykle poprzez klawiature a załoze sie ze na zywo ani bys nie pisnał słowa . Bzdety ze mozna w tak ekstremalnych warunkach pomagać wypowiadaja zazwyczaj ci którzy nie zdaja sobie sprawy co to jest brak tlenu , niska temperatura itd.
Odpowiedz
5
@ PiS-man
dnia 04.08.2013, 09:32 · Zgłoś
Tak, tak... Anatol Bukriejew w 1996 roku na Mt. Everest, Morawski z Pustelnikiem w 2006 roku na Annapurnie... Dać ci jeszcze parę innych przykładów [...]?
Odpowiedz
10
@ czekan
dnia 04.08.2013, 19:08 · Zgłoś
Ale bywają sytuacje że jeżeli ktoś nie może sobie sam założyć raka,zrobić zastrzyku to właśnie wtedy ktoś może to za niego zrobić,sama obecność drugiego człowieka może go zmobilizować do dalszego schodzenia.A w tym przypadku Kowalski został sam,wszyscy przed nim za nim nikogo na kogo mógłby liczyć,kto mógłby zrobić zastrzyk w takiej sytuacji można się rzeczywiście załamać.Nikt nie wymaga żeby drugą osobę znosić na plecach,bo w tych warunkach na takiej wysokości jest to nierealne ale parę prostych rzeczy mogli zrobić i dzisiaj mieliby spokojne sumienie a tak do końca życia będzie się to za nimi ciągnęło.A poza tym to powinni ciszą uczcić pamięć kolegów którzy zginęli a nie jeździć po knajpach i szczycić się tym że zdobyli zimą Broad Peak bo według mnie to nie jest ich wielkie osiągnięcie tylko porażka.
Odpowiedz
-14
@ rajdowiec
dnia 03.08.2013, 11:24 · Zgłoś
widzę że tu sami specjaliści od wspinaczki i z komisji PZA hohhohoh jesteście [...] po co się odzywacie i piszecie durnoty skoro macie tyle doczyniienia z wspinaczką czy alpinizmem co Ferdek Kiepski z robotą :)
Odpowiedz
25
@ jacek
dnia 02.08.2013, 22:41 · Zgłoś
Nie chce mi się tego gościa słuchać. Zostawił kumpli na śmierć.
Odpowiedz
-16
@ alfred
dnia 03.08.2013, 00:32 · Zgłoś
Nie masz o czyms pojecia to sie nie udzielaj. Zapewne TY wzialbys kolege na plecy i schodzilbys z nim tak?
Odpowiedz
24
@ PiS-man
dnia 03.08.2013, 09:56 · Zgłoś
Fredziu - gdyby Diemberger w 1986 roku podczas zejścia z K2 obudził "Mrówkę" a nie ominął, to pewnie byłaby zeszła a nie została na poręczówkach. Gdyby panowie Bielecki i Małek nie brali udziału w wyścigu do namiotu, tylko poczekali to może któryś z nich dałby radę założyć Kowalskiemu rak i dać mu zastrzyk. Więc nie [...].l Fredziu!
Odpowiedz
8
@ jasiu
dnia 02.08.2013, 16:37 · Zgłoś
Ci goście zarażą nowych wspinaniem po Himalajach i będą w przyszłości nowe ofiary szwendania się po górach
Odpowiedz
7
@ tom
dnia 02.08.2013, 17:03 · Zgłoś
chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie to koszty :P
Odpowiedz
15
@ do jasiu-BOOT
dnia 02.08.2013, 17:53 · Zgłoś
Jasiu dzieciaku koszt wyprawy w Himalaje to kilkadziesiąt tysięcy PLN. !
Odpowiedz
12
@ tom
dnia 02.08.2013, 17:55 · Zgłoś
przy dobrych wiatrach :D
Odpowiedz
-15
@ kkkkkkkkkkk
dnia 02.08.2013, 14:48 · Zgłoś
-18
@ Enej
dnia 02.08.2013, 13:45 · Zgłoś
Czarno Czarni o godz. 18.30 a ENEJ o 20.30 - pozdrawiam
Odpowiedz
22
@ czekan
dnia 02.08.2013, 13:14 · Zgłoś
To jeden z tych co to żona boi się go wysłać na spacer z psem w obawie że go gdzieś zostawi.
Odpowiedz
27
@ nauczycielka życia pozagrobowego
dnia 02.08.2013, 14:24 · Zgłoś
Fakt, w wyścigu do namiotu zajął 2 miejsce...
Odpowiedz
-14
@ bbb
dnia 02.08.2013, 11:50 · Zgłoś
o kturej sie zaczynaja czarno czarni w osieku ??
Odpowiedz
-18
@ łodyniec
dnia 02.08.2013, 11:28 · Zgłoś
Pozdrawiam was, [...]' kocham wszystkich chlopców
Odpowiedz
-18
@ łodyniec
dnia 02.08.2013, 11:24 · Zgłoś
kocham was
Odpowiedz
12
@ łodyniec
dnia 03.08.2013, 08:14 · Zgłoś
[...] coś z głową nie tak ?
Odpowiedz
-23
@ Enej
dnia 02.08.2013, 11:20 · Zgłoś
zapraszamy w tym dniu do osieka j. na enej, enej, czarno czarni
Odpowiedz
-14
@ olo
dnia 02.08.2013, 12:03 · Zgłoś
Ty widzisz kiedy są Dni Osieka a kiedy jest to spotkanie?
Odpowiedz
21
@ jjj
dnia 02.08.2013, 21:59 · Zgłoś
Enej pseudonim przywódcy UPA, [...] na Wołyniu są jego udziałem. Ukraińcy śmieją się nam w twarz. Świetnej zabawy. Enej na pewno będzie się dobrze bawił patrząc na was. Czy poszlibyście na występ zespołu nazywajacy się Hitler???
Odpowiedz
-1
@ sasza
dnia 04.08.2013, 12:59 · Zgłoś
środowiskom prawicowym to czasami odwala i to nieźle, nie sądzę, zęby któryś z tych co zakładali ten zespół słyszał kiedykolwiek o tym upowcu
Odpowiedz
-16
@ haha
dnia 02.08.2013, 10:13 · Zgłoś
Pod monopolowy na Szajnochy tam się dogadacie z grabarzem:)
Odpowiedz
39
@ Bohaterzy
dnia 02.08.2013, 21:06 · Zgłoś
Zapewne będzie opowiadał, jak zostawili (wraz z kolegą) swoich towarzyszy na pewną śmierć - poszli zdobywać szczyt w czterech ... wrócili w dwóch !

Najważniejsze było swoje EGO, sława, a życie i zdrowie swoich kolegów to tylko dla nich sprawa drugorzędna.

Życzę wszystkim kochającym góry (zwłaszcza te wysoki) aby nigdy nie trafili na takich "towarzyszy" wyprawy ... którzy wypną na ciebie [...] w potrzebie !!!

Jak ktoś będzie na spotkaniu - POGRATULUJCIE MU "WIELKIEGO OSIĄGNIĘCIA" !!!
Odpowiedz
-26
@ :)
dnia 03.08.2013, 17:40 · Zgłoś
Co Ty możesz wiedzieć po nasłuchaniu się o tym wszystkim co się działo w TV... Nie było Cię tam, nie osądzaj...
Odpowiedz
37
@ Bohaterzy
dnia 03.08.2013, 18:08 · Zgłoś
Wiem to, że dwóch nie wróciło ...

Wielcy "zdobywcy" (Artur Małek i Adam Bielecki) szukają teraz okazji - miedzy innymi przez takie spotkania jak to Pod Skałą - żeby się lansować !!!

Jeżeli żołnierz na wojnie zostawia swojego rannego kolegę w akcji i wraca spokojnie do bazy udając że nic się nie stało, NIE PRÓBUJĄC podjąć jakichkolwiek działań mających na celu uratowanie towarzysza, to też jest BOHATEREM ???
Podpowiem Ci - grozi mu za to sąd !

Wysoki góry są bardzo niebezpieczne, dlatego wybiera się w nie grupami (myślisz dlaczego ???)
Żeby w razie potrzeby innego członka wyprawy machnąć ręką ... i myśleć o swojej egoistycznej [...] ???

Idźcie na spotkanie ... i bijcie brawo Arturowi Małkowi - naprawdę na to zasłużył!

(a ty [...] dziób gimnazjalisto, jeżeli nie masz zielonego pojęcia o wspinaczce)
Odpowiedz
-31
@ :)
dnia 03.08.2013, 21:16 · Zgłoś
Wiesz, że nie podjął ? Wiesz, że machnął ? Wiesz jakiekolwiek szczegóły ? Wiesz coś czego nie powiedzieli w tv ? Nie muszę mieć pojęcia, żeby wypowiedzieć się na Twój komentarz, za to Ty widocznie masz, ale lat nie masz wiele więcej bo ktoś dorosły i inteligentny nie pisze " a ty [...] dziób gimnazjalisto ", bo czasem może być tak, że mam więcej lat od Ciebie, a nie musiałem pozjadać wszystkich rozumów
Odpowiedz
5
@ lolo
dnia 05.08.2013, 19:54 · Zgłoś
ludzie wecie się ogarnijcie w Himalajach warunki są tak trudne że powyżej pewnej granicy nie można pomóc innemu będąc ledwo żywym zresztą nie ma jak . Wszyscy tam wiedzieli na co się piszą, a ten nieszczęśliwy wypadek nie był spowodowany czyimś egoizmem. Pierwsze poczytajcie i mocno zapoznajcie z tematem, a nie piszcie jakieś [...] niesłusznie oskarżając kogoś bo nie ma to sensu ... bo mnie wk*** takie komentarze typy ale egoiści nie pomogli. Bo co wydać dychę i może dowiedzieć się naprawdę jak jest w górach najwyższych przecież lepiej pisać głupoty .
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.