Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Budowa Roku Podkarpacia 2012”

5

Pierwsza nagroda dla Bloku Operacyjnego Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie w konkursie „ Budowa Roku Podkarpacia 2012”.

26 czerwca bieżącego roku w auli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród „Budowa Roku Podkarpacia 2012”. Organizatorem konkursu pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Wojewody Podkarpackiego byli: Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Rzeszowie, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Oddział w Rzeszowie, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Zarząd Oddziału Podkarpackiego oraz Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Rzeszowsko – Lubelski.

Kryteria oceny zgłoszonych do konkursu obiektów dotyczyły rozwiązań konstrukcyjnych i funkcjonalnych, a także nowoczesności, jakości wykonawstwa, bezpieczeństwa oraz organizacji pracy i czasu realizacji.

Nagrody przyznano w kilku kategoriach, w tym.: obiekty służby zdrowia.

Pierwsze miejsce w tej kategorii, kapituła konkursu przyznała Blokowi Operacyjnemu Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.

Nagrody odebrali: Dyrektor Naczelny Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie - Piotr Lenik oraz Dyrektor firmy Erbud (wykonawcy nagrodzonego projektu) – Mirosław Młynarski.

Blok Operacyjny jest jedną z największych tego typu inwestycji w Polsce, a na pewno największą na Podkarpaciu. Pieniądze na jej realizację pochodzą

głównie z Urzędu Marszałkowskiego oraz z dotacji unijnych. Budowa obiektu została rozpoczęta w drugiej połowie 2011 roku, i jest realizowana w trzech etapach.

W I etapie wzniesiono sam budynek, wykończono 6 sal operacyjnych, sterylizatornię oraz jedną salę OIOM. Zadania te zrealizowano za łączną kwotę ponad 57 milionów złotych, z czego ponad 4 miliony złotych pochodziło z dotacji unijnych.

Koszt trwającego obecnie II etapu, który przewiduje wykończenie pozostałych 4 sal operacyjnych i 1 sali OIOM szacowany jest na 7,5 miliona złotych. W kwietniu bieżącego roku Szpital uzyskał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego dofinansowanie w wysokości 4 milionów złotych, a w czerwcu kolejne 2 miliony. Pozyskane kwoty pozwolą pokryć koszty związane z zakończeniem prac montażowo – budowlanych oraz na zakup części wyposażenia. Do sfinalizowania inwestycji brakuje jeszcze 1,5 miliona złotych, które są potrzebne na zakup niezbędnej aparatury i urządzeń medycznych.

W przyszłym roku planowane jest dodatkowo wykończenie sali konferencyjnej, która nie jest jednak niezbędna do otwarcia i funkcjonowania Bloku Operacyjnego.

Iwona Barud

(Sekcja Organizacji i Marketingu)

Fot. Iwona Barud

Reklama

Komentarze: 5

Dodaj komentarz Widok:
0
@ jaslan
dnia 30.06.2013, 12:20 · Zgłoś
Takie rzeczy to tylko w Polsce. Dopiero zakończono I etap budowy a gdzie następne?
Gdyba się że będzie tam przestrzegane bhp i przepisy sanitarne.
Na Boga Opamiętajcie się, Jak nowa ekipa zwolni dyrektora to i tak dostanie BAJOŃSKA ODPRAWĘ .BO JEST NA KONTRAKCIE. ZNAM INWESTYCJE ZAKOŃCZONE PRZEZ DYREKTORÓW I NIKT IM NIE POWIEDZIAŁ NAWET SŁOWA dziękuję, a o nagrodzie nie wspomnę, pomimo iż nie pracują na kontraktach.
Odpowiedz
1
@ xxx
dnia 30.06.2013, 10:52 · Zgłoś
Budowa roku to skrzyżowanie w Warzycach ekipa sprzęt a 50 metrów poboczy i robi się to już trzy tygodnie Skansca w Brzyskach kilometr drogi zrobiła solidnie w cztery dni POzdrawiam drogowców z Warzyc.
Odpowiedz
4
@ lol
dnia 28.06.2013, 16:52 · Zgłoś
hm wydawało mi się, że to portal dotyczący powiatu jasielskiego... a w tym artykule o Jaśle nie ma ani słowa. "zapychacz", Droga Redakcjo?
Odpowiedz
3
@ Brat Pit
dnia 28.06.2013, 10:54 · Zgłoś
Śmiechu warte - nagroda dla dyrektora . Budowa bloku a personel niższy pracownicy szpitala w Krośnie pracują za minimum socjalne . Podwyżki już nie pamiętam kiedy ten dyrektor przyznał no chyba ze swoim lizi [...]
Odpowiedz
6
@ pz
dnia 28.06.2013, 10:16 · Zgłoś
nagroda dla dyrektora szpitala ? rozumiem ze jesli bedzie jakis konkurs w dziedzinie medycznej np. Najbardziej udana operacja to w ramach rewanzu nagrode dostanie pan z firmy budowlanej która budowala oddział ?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.