Budżet Powiatu Jasielskiego na rok 2011 został przyjęty
Na wydatki w powiecie planowo zostanie przeznaczonych 108 169 504 złotych, z czego na same inwestycje zostanie wydanych 20 045 758 złotych. Możliwe jest że dochody, które planowo wyniosą 97 525 660 złotych, w ciągu roku zwiększą się i inwestycji będzie w powiecie znacznie więcej.

Wszystkie kluby jednogłośnie wyraziły chęć przyjęcia budżetu powiatu na 2011r. Kontynuowane będą zadania związane z remontami dróg i mostów. W zbliżającym się nowym roku, zostaną wyremontowane budynki szkół, ale również kolejne oddziały w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. W Starostwie Powiatowym zostaną zakończone inwestycje związane z termomodernizacją budynku.

- Priorytetem jest zakończenie oddziału ginekologiczno-położniczego. Chcemy również doposażyć inne oddziały sprzętowo. Odnośnie dróg, remontowane będą te, na które otrzymaliśmy dofinansowanie lub zostały podpisane umowy. Są to drogi: Jasło- Zręciń, Trzcinica- Jareniówka i Jasło-Folusz. Mniejsze drogi będą remontowane z bieżących środków. - powiedział Adam Kmiecik, starosta jasielski.
Deficyt w wysokości 10 643 844 złotych zostanie pokryty kredytem bankowym.
Ilona Czarnecka
