Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Burmistrz Kurowska ma swoje pięć minut. Tytuł najlepszego burmistrza w województwie wzbudza skrajne emocje.

27

Temat najlepszego burmistrza Podkarpacia powrócił na ostatniej sesji Rady Miejskiej Jasła. Maria Kurowska zachęcona przez Andrzeja Dybasia, przewodniczącego Rady skorzystała z okazji i po raz kolejny pochwaliła się swoim sukcesem. Przyznała jednak, że w dużej mierze zawdzięcza go swoim współpracownikom. Szczególne zasługi na tym polu posiada wiceburmistrz Ryszard Pabian.


- Nie jest to tylko nagroda dla mnie, ale również dla ludzi z którymi współpracuję w mieście. Bardzo dziękuję mojemu zastępcy, który od początku podejmuje te najtrudniejsze działki, zwłaszcza inwestycyjną i realizuje ją znakomicie, a ta nagroda jest tego obrazem – powiedziała zadowolona burmistrz.
   
Przypomnijmy, że 23 września podczas Podkarpackiego Dnia Samorządowca Maria Kurowska otrzymała nagrodę. Dołączone do niej było także pióro autografem zmarłego tragicznie w kwietniu br. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Ponadto zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał miastu 10 tys. zł. - Otrzymaliśmy jako miasto z rąk wiceprezes Marii Zbyrowskiej 10 tys. zł. i zastanawiam się na co je przeznaczyć – zwróciła się do radnych Kurowska
   
Kapituła oceniając dokonania poszczególnych samorządów brała pod uwagę m.in. ilość inwestycji w mieście, pozyskanie środków unijnych oraz dochody i wydatki na mieszkańca miasta. - Z tego co wiem w innych miastach dochody spadają a u nas wzrastają, była brana pod uwagę nasza aktywność zewnętrzna, a ta jest bardzo duża. Brane były pod uwagę również odznaczenia i wyróżnienia jakie otrzymało miasto. Jest tego sporo, nie wszystkimi zdążyłam się pochwalić – zaznaczyła burmistrz.

Krzysztof Czeluśniak zaatakował Kurowską domagając się wyjaśnienia, gdzie te miliony euro. - Chciałbym zobaczyć ankietę, którą państwo złożyli w konkursie i te miliony euro. W sprawozdaniu za I półrocze mamy 4 % wykonania ze środków unijnych. Chcę usłyszeć gdzie ta rzeka milionów euro? Ja nie widzę dużych inwestycji – mówił Czeluśniak.

Zdaniem Leszka Znamirowskiego, ta nagroda to kiepski żart. - To spóźniony żart prymaaprylisowy. W kontekście takich osób jak prezydent Krosna czy Rzeszowa to chyba powinno to być bardziej obiektywne? – zastanawia się Leszek Znamirowski. Na wieść o milionach ściągniętych do Jasła robi zdziwioną minę i pyta - Miliony ściągnięte do Jasła? A które?


(kp)

Reklama

Komentarze: 27

Dodaj komentarz Widok:
0
@ anna
dnia 28.09.2010, 23:20 · Zgłoś
Wy tam chyba żartujecie?????Kurowska na burmistrza ....Jaslo się ewakułuje...dość tej samowolki chyba że beze mnie . ...z powazaniem obywatel za którego podatki sie bawi urząd MIASTA.
Odpowiedz
0
@ agat25
dnia 28.09.2010, 18:57 · Zgłoś
KUROWSKA DOGORYWA ! już się ksztusi tą obłudą . Jak by co to taczki czekają ,a i chętnych do wywózki na wiochę jest cała armia !!, można by ogłosić licytację a kasę przeznaczyć na szczytny cel.
Odpowiedz
0
@ RJS
dnia 28.09.2010, 18:06 · Zgłoś
Kiepski ten pisżarcik. Cale szczęście czas dochodzi do końca. 4 minut59 sekund i zaczniemy się budzić ze złego snu jakim są rządy pani K.
Odpowiedz
0
@ ZA p.Kurowska
dnia 28.09.2010, 17:04 · Zgłoś
a ja bede na nia glosowac, bo nie wiecie co mowicie!
Odpowiedz
0
@ jan
dnia 28.09.2010, 16:54 · Zgłoś
Jak można pokazywać takie zdjęcie!!!!!!Tak trzymać mikrofon!!!!Przecież to oglądają tez dzieci
Odpowiedz
0
@ derix
dnia 28.09.2010, 15:38 · Zgłoś
wkrótce wybory, więc wyborcy zweryfikują poczyniania Pani burmistrz i zasadność tytułu :)
Odpowiedz
0
@ gall
dnia 28.09.2010, 15:32 · Zgłoś
Brawo Antom za trafną dygresję. A tą viagrą to deptak i rondo.
Odpowiedz
0
@ ~passat
dnia 28.09.2010, 15:32 · Zgłoś
Kret-yna wykopali z TVP to szuka szczęścia na peryferiach. Jak patrzę na niego to mi ziemniaki w piwnicy gniją. Ale znależli jej [...] do towarzysza. Ciekawe ile kasy zgarnął ten [...] z budżetu miesta oczywiście. On naprawdę ma problemy emocjonalne. To widać wyrażnie nawet przy mapie prognozy pogody. Agnieszka się na nim poznała i mu kopniaka dała.
Marycha zapomnij!! Miasto Jasło nie jest pisowskie. My mamy na kogo głosować. Nie masz najmniejszych szans . Zmarnowana cała kadencja. Nadszedł czas przepędzić pis z tą czarną katolicką mafią kościelną. Szwędają się po urzędzie i kasę z budżetu miasta wyciągają, bo na tacę dostają klepaki a to wszystko za mało na ich chulaszczy tryb życia.

Żenada!!!
Sami swoi nadali jej to wyróżnienie. Ona też jest w tej kapitule. Szanowni wyborcy nie dajcie się zwariować. Brodaty [...] też [...]. Śmiechu warte. Do tego tylko są zdolni [...]. Jak ich nikt nie pochwali to sami to uczynią.

1.Zmarnowała dużą kasę, bo nie wykorzystała kasy z EU na wybudowanie obiektu utylizacji odpadów komunalnych w Gamracie niedaleko Dąbrówki.

2.Naraziła budżet miasta na straty deponująć odpady komunalne i po powodziowe na zamkniętym wysypisku śmieci przy ul.Żniwnej za co UM zapłacił karę. Teraz trzeba jeszcze zapłacić za wywóz tych śmieci.

3. Zakorkowała dla aut miasto.

4. Zmieniła organizację ruchu drogowego w wyniku czego dochodzi do wypadków i kolizji drogowych. Są ofiary.

O to zasługi Maryny do otrzymanego wyróżnienia.
Do tego właśnie są zdolni pisuarki. Marnotrawstwo pieniądza na każdym kroku.

Dybaś zwołał tą sesję tylko po to, aby zgarnąć kasę za dietę radnego. Skubią budżet miasta, bo to ich ostatnie chwile. Każda sesja sporo kosztuje. Po co i komu to jest potrzebne. Lansowanie [...] i nic więcej. Trzeba ją wywieżć na furze [...] z tego miasta i będzie spokój raz na zawsze. Trzymajmy sie razem i wypiemy PiS z tego miasta a razem z nim tą perfidną czarna mafię kościoła katolickiego z Mariankiem na czele.
Odpowiedz
0
@ hahaha
dnia 28.09.2010, 14:22 · Zgłoś
PIS dał nagrode PISOWI fajnie tak no nie???? zapisuje sie do Pisu
Odpowiedz
0
@ A
dnia 28.09.2010, 13:58 · Zgłoś
ZA COOOOOOOOOOOOOOOOOOO????????????? ONA NAJLEPSZA????/// BUHAHA
Odpowiedz
0
@ eK do ---------
dnia 28.09.2010, 12:20 · Zgłoś
nie głosowałem na PIS :) moim eksperymentem było niesprawdzanie daty wyborów i poleganie tylko na czytaniu tego co się pojawia w newsach.

Słusznie okazało się, że im bliżej wyborów tym łatwiej to zauważyć po ilości i treści newsów. A w żadnym, podkreślam, żadnym newsie nie odnalazłem konkretnej daty :) Sprawa fontanny, najlepszy burmistrz itd... W zasadzie nie tylko chodzi o Panią Burmistrz, ale też innych polityków, których nie będę wymieniał z nazwiska, żeby o nich czasem nie przypominać.

Ja bym tylko chciał, żeby przyszła kadencja naszych radców i rządców schowała w kieszeń te wszystkie uszczypliwości w stronę przeciwnych partii, przestała słuchać guru Prezesa z Warszawy, który przecież najlepiej wie co nam w Jaśle potrzeba i w końcu zajęła się robotą i dobrem NASZEGO JASŁA, a nie kłótniami o byle gó%^o. I tak na prawdę szczyka mi która partia obejmie władzę. Może to być nawet partia ŻPwA (Żółwi Pływających w Akwarium), ale do [...] niech się zajmie wreszcie miastem a nie sobą.

I będzie wszystko git :)
Odpowiedz
0
@ Antom
dnia 28.09.2010, 12:18 · Zgłoś
W Jaśle jest tak pięknie że nawet ruch uliczny staną ,jak po [...] . Brawo dla Rady i dla pani Burmistrz.
Odpowiedz
0
@ lila
dnia 28.09.2010, 11:59 · Zgłoś
Do KOLACZYC - zamienmy sie my wam damy m.k. awy Wasza p.Burmistrz ,dolozymy jeszcze CZarnych...
Odpowiedz
0
@ buhaha
dnia 28.09.2010, 11:25 · Zgłoś
Dyzio idż do domu żone głaskać po ...plecach:)))człowiek z podstawowym wykształceniem przy takim korytku??//[...]...do liceum go!!!
Odpowiedz
0
@ NAGRODY
dnia 28.09.2010, 11:08 · Zgłoś
PAN ZNAMIROWSKI MA RACJĘ-TO JAKIŚ ŻART ,KTO PRZYZNAWAŁ W TYM ROKU NAGRODY NA NAJLEPSZEGO BURMISTRZA????PREZYDENT KROSNA PAN PIOTR PRZYTOCKI- Z TAKICH LUDZI NALEŻY BRAĆ PRZYKŁAD I IM PRZYZNAWAĆ NAGRODY I WYRÓŻNIENIA.
Odpowiedz
0
@ OJ
dnia 28.09.2010, 10:58 · Zgłoś
Bieda z tym przyznawaniem nagród samorządowcom !
Odpowiedz
0
@ ---------
dnia 28.09.2010, 10:47 · Zgłoś
pan ek po zrobieniu eksperymentu stwierdził że już więcej na paniom kurowskom i na pis nie zagłosuje a te miliony euro gdzie poszły
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 28.09.2010, 10:42 · Zgłoś
te miliony euro panie krzyśku poszły na zatrudnianie do pracy ludzi pisu na pensjie nowych ludzi pisu
Odpowiedz
0
@ opakk
dnia 28.09.2010, 10:34 · Zgłoś
Mam pytanie: Skąd pochodzi Pani Burmistrz? Wiem tylko że nie jest mieszkanką Jasła. Prosze o odpowiedz jesli ktoś wie...
Odpowiedz
0
@ maryjka
dnia 28.09.2010, 10:16 · Zgłoś
Tak bardzo latwo krytykować, a może należałoby zakasać rękawy i pokazać naco was stać - to tyczy Dyzia znam goscia parę lat i widzę,że krytyka wychodzi u najlepiej (do roboty chłopie jak jesteś taki super to pokaż co potrafisz)
Odpowiedz
0
@ Kamil
dnia 28.09.2010, 09:11 · Zgłoś
Radny Czeluśniak ,jak zwykle czujny.Znamirowski robi pod siebie.To prawa kampanii wyborczej nadchodzącej milowymi krokami.Tym panom szkoda darmowych diet,które dostają 4 lata za [...] od rzeczy,stąd ta bezinteresowna zawiść w stosunku do sukcesu władz miasta-p. Burmistrz...Panowie daleko wam do tej Pani.Także z kulturą! O ile mi wiadomo, absolutorium owa "nieudacznica" jak ją lansujecie, otrzymała,i żaden prokurator się jej nie ima...Zatem jakiej [...] chcecie...Przecież budżet radni klepią,te miliony też nakazują lokować tu a nie tam...To brak wyobrażni i wiedzy,któ
rą wyborcy powinni wziąć pod uwagę nim ważą się oddać na was głos. Oby obaj wielcy ekonomiści opuścili gmach UM.Tam potrzeba merytorycznych wywodów,działań,nie popluwań na łamach mediów i obnażania swoich facjat czytelnikom do znudzenia.Te ciągłe napaści nienawiści powodują u mnie zaparcia.Miejcie więc litość nad moją okrężnicą!
Odpowiedz
0
@ leszek
dnia 28.09.2010, 09:10 · Zgłoś
Pariodia :/ Dyzio ma racje. Może i ciągle krytykuje, ale jakby nie było za co, to by nie krytykował.
Odpowiedz
0
@ Stary
dnia 28.09.2010, 08:59 · Zgłoś
Chyba tu chodzi o niewykorzystane miliony euro ze środków unijnych?
Odpowiedz
0
@ kazimierz
dnia 27.09.2010, 23:42 · Zgłoś
Przecież wiadomo kto brał udział w przyznaniu. Towarzystwo wzajemnej adoracji włącznie z Panem WIęckiem, który z ramienia Pani Burmistrz jest w Radzie Nadzorczej MPGK Jasło i za to bierze niezłą kasę. Przyznał swojej kasodawczyni nagrodę. To jest naprawdę żenujące!!! Gdzie te pieniądze na co poszły- chyba nie mówi ta pani o pieniądzach załatwionych na modernizację wodociągu i ujęcia wody w Żółkowie bo ich załatwiał jeszcze Czernecki będąc Burmistrzem i to jemu należą się podziękowania. CHCIAŁBYM ZAPYTAĆ RÓWNIEŻ (KP) CO OZNACZA ZAPIS "Krzysztof Czeluśniak zaatakował Kurowską domagając się wyjaśnienia, gdzie te miliony euro." Czy pobił Panią Burmistrz czy też wprost zapytał? Bo jeśli zaatakował należy powiadomić prokuraturę, że Pan... w miejscu publicznym zaatakował Panią Burmistrz i były [...] zachęcający ją do chwalenia się nie potrafił jej obronić!
Odpowiedz
0
@ Maliny
dnia 27.09.2010, 23:06 · Zgłoś
Realne miliony, które wyparowaly z Jasła, a konkretnie 50 mln , to te z ktorych nagrodzona zrezygnowała odstępując od budowy zakładu zagospodarowania odpadów z funduszu spójności w 2006 i 2007 r. Zniweczyła tym szansę na utylizację odpadów wg standartów unijnych wybierając dzikie wysypiska i wywóz odpadów za coraz większą cenę. Tu należy przyznać nagrodę typu Złote Maliny /jak przy Oscarze/ za najgorszą decyzję samorządową. Jasło jest od 4 lat w malinach i ma dużą szansę pozostać tam przez następną kadencję. Wiele rzeczy można naprawić ale straconego czasu już się nie wróci. Inni odjechali samochodami, a my nawet nie rowerem - my czekamy na autostopie.
Odpowiedz
0
@ eK
dnia 27.09.2010, 22:57 · Zgłoś
nie wiem dokładnie kiedy będą wybory, ale po ostatnich newsach domyślam się, że za niedługo...

tak jak się spodziewałem ;) Specjalnie nie chciałem tego sprawdzić i rzeczywiście opłaciło się zrobić eksperyment.
Odpowiedz
0
@ ks
dnia 27.09.2010, 22:46 · Zgłoś
Dyzio jak zwykle opozycja:):) daj [...] sobie spokój bo to żałosne
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.