Burmistrz Miasta Jasła nagrodziła nauczycieli
W środę, 13 października br., w Urzędzie Miasta w Jaśle burmistrz Maria Kurowska wręczyła szesnastu nauczycielom Nagrody Burmistrza za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w pracy zawodowej.

Wśród wyróżnionych znaleźli się dyrektorzy, nauczyciele i wychowawcy przedszkoli miejskich, szkół podstawowych i gimnazjów. Nagrody Burmistrza Miasta Jasła w postaci dyplomów i nagrody pieniężnej w wysokości 2600 zł, przyznawane są ze specjalnego funduszu nagród z okazji Dnia Nauczyciela.
W czasie wręczenia nagród M. Kurowska dziękowała nauczycielom za ich pracę - Przyjmijcie Państwo w dniu dzisiejszym ode mnie serdecznie podziękowania za Waszą dobrą, owocną pracę. To, że nasze dzieci biorą udział w różnych konkursach i bardzo dobrze tam wypadają oraz mają dobre i wysokie wyniki zarówno ze sprawdzianów jak i z egzaminów gimnazjalnych to że dobrze radzą sobie potem w szkołach średnich zawdzięczamy właśnie Wam.
W tym roku burmistrz M.Kurowska wyróżniła dyrektorów szkół z Jasła. Są nimi: Jerzy Gajda - dyrektor z Zespół Szkół Miejskich nr 2, Aleksandra Zajdel-Kijowska - dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3, Józefa Zarudzka - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 9. Nagrody Burmistrza otrzymali również: Ewa Wątroba zastępca dyrektora z Zespół Szkół Miejskich Nr 1, Antoni Zając - Zespół Szkół Miejskich Nr 3, Anetta Bobula - Zespół Szkół Miejskich Nr 4, Alina Lubojemska - Zespół Szkół Miejskich nr 5, Maria Chrząszcz, Aurelia Kurczyńska - Gimnazjum Nr 1, Małgorzata Baran - Przedszkole Miejskie Nr 2, Beata Banaś, Jerzy Łącki - Szkoła Podstawowa Nr 2, Mariusz Delikat, Małgorzata Pasterczyk - Szkoła Podstawowa Nr 4, Krystyna Musiał - Szkoła Podstawowa Nr 7, Lucyna Kuźniarska - Szkół Podstawowa Nr 10.
Dziękując, Burmistrz Miasta, życzyła wszystkim nauczycielom pogody ducha, wiele entuzjazmu i wciąż odkrywania nowych ścieżek: - Życzę abyście się Państwo spełniali
w realizowanych przez siebie rolach, dlatego dedykuję Państwu mój ulubiony cytat Ojca Świętego Jana Pawła II „Człowiek spełnia siebie, realizuje siebie, przekraczając siebie". Myślę, że praca nauczycielska, dyrektorska jest właśnie takim przekraczaniem siebie każdego dnia a ja ze swej strony życzę Państwu tego z całego serca.
UM Jasła
