Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Burmistrz Miasta Jasła zaprasza młodzież na spotkania z Trenerem Osiedlowym

7
Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone będą na pięciu  osiedlach: Rafineria, Kopernika, Mickiewicza, Śródmieście i Gamrat. Druga edycja programu rozpoczyna się 4 maja i potrwa do 31 października.  


„Trener Osiedlowy” jest programem realizowanym w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Finansowany jest ze środków pochodzących z opłat ze sprzedaży alkoholu. Program prowadzony w ramach zagospodarowania wolnego czasu dzieci i młodzieży, który ma zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez sport. Uczestnictwo młodzieży w różnych formach zajęć minimalizuje ryzyko zachowań agresywnych, opóźnia inicjację alkoholową  
i pokazuje alternatywę do picia alkoholu czy innych używek.

Zajęcia będą realizowane w wymiarze 16 godzin tygodniowo w okresie roku szkolnego w godzinach popołudniowych, natomiast w okresie wakacji w godzinach przedpołudniowych. Zajęcia prowadzone będą przez absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego, którzy oczekują na młodych ludzi zainteresowanych uczestnictwem w programie przy Szkołach Podstawowych  Nr 2, 4 oraz  Zespołach Szkół Miejskich Nr 1, 2, 3.  

Zajęcia skierowane są do młodzieży w wieku od 12 do 18 lat, a głównym ich celem  jest zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży, poprzez szeroki wachlarz zajęć  
o charakterze: sportowo-rekreacyjnym, turystyczno-krajoznawczym oraz integracja środowisk osiedlowych poprzez wspólne wycieczki i współzawodnictwo sportowe.  

Zajęcia, prowadzone w ramach programu „Trener Osiedlowy”, będą opierać  się nie tylko na piłce nożnej i koszykówce. Zostaną wprowadzone nowe dyscypliny i formy aktywności sportowej, np: siatkówka, gimnastyka czy rowery. Ponadto planowane są rajdy rowerowe, wycieczki oraz wyjścia na otwartą lub krytą pływalnię w miesiącach czerwiec-wrzesień. Realizatorzy programu liczą na ścisłą współpracę z dyrektorami szkół, przewodniczącymi osiedli, a w szczególności z rodzicami.
 

UM Jasła 







Reklama

Komentarze: 7

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Hmm ;D
dnia 03.11.2010, 11:14 · Zgłoś
trener osiedlowy był fajny było dużo rozrywek :D warto było chodzić a były jeszcze do tego wycieczki ja których wszyscy się bawili fajnie...
Odpowiedz
0
@ Kevin
dnia 18.05.2010, 21:00 · Zgłoś
śródmieście ruszyło!!!!!!!! naprawde warto bo fajnie jest mam caly plan dni w ktore mozna przychodzic kiedy sie chce i sa 6razy w tygodniu, mega fajnie...(wklejam)..Program „TRENER OSIEDLOWY”. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w okresie szkolnym: pon. w godz. 18-20, wt.- 17:30-20, Sr.- 16-20, czw.- 17-20, Pt.- 18:30-20 sob.- 9-12 oraz w okresie wakacyjnym w godz. 9-13 (pon, śr, pt, sob) na Osiedlu śródmieście, przy Szkole podstawowej Nr 2.
Odpowiedz
0
@ Hmm
dnia 05.05.2010, 10:45 · Zgłoś
Spox
Odpowiedz
0
@ ...Raf. ...
dnia 03.05.2010, 12:52 · Zgłoś
Super wreszcie jest w tamtym roku tez był i super.....najlepsza była wycieczka do Kielc na Finał Piłki Ręcznej....i nie tylko!!!
Teraz ma być wyjazd do:N.Sączu na mecz piłki nożnej Sandecjii, wyjazd na widowisko żużlowe, wycieczka nad zalew, wycieczka ponownie do kielc na finał piłki Ręcznej i wycieczka do kina na seans filmowy ......zarąbiście!<333
Odpowiedz
0
@ WIS
dnia 30.04.2010, 08:49 · Zgłoś
Po co mi trener jak nie ma gdzie trenowac ....na terenach spoldzielni mieszkaniowej np na Krasinskiego czy SZkolnej czy SZajnochy nie mo boiska z prawdziwego zdarzenia jak chcemy gdzies pograc to zaraz z blokow wylatuja najezeni mieszkancy z dzikimi okrzykami przypominajacymi krzyki indian na dzikim zachodzie ....szef spoldz.mieszk .jak i Burmistrz pochlonieci sa teraz kto tez wygra wybory w Jasle ...czy oby moze JA ...a z otwarciem orlika czekaja z wielkimi NOZYCAMI na czas przedwyborczy.....................
Odpowiedz
0
@ nico
dnia 30.04.2010, 08:49 · Zgłoś
super!!tak dalej, wiecej takich rzeczy!!jescze może kurs tanca bedzie!!
Odpowiedz
0
@ srodmiescie
dnia 29.04.2010, 16:00 · Zgłoś
a gdzie plakat srodmiescia ? albo nie widze albo nie ma : D
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.