Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Burza wokół Karpackiej Troi

32

- Myślałem, że radni znają problem, rozumieją rangę zadania i że nie będzie żadnych kłopotów. Jestem rozczarowany
– powiedział Jan Gancarski, dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, tuż po burzliwej dyskusji, jaka miała miejsce na ostatniej sesji Rady Miejskiej Jasła.


Sprawa dotyczyła przyznania dotacji na łączną kwotę 100 tys. zł na realizację projektu pod nazwą „Skansen archeologiczny Karpacka Troja” oraz produkcję filmu promującego osadę. Zadanie nie znalazło jednak poparcia i zrozumienia wśród jasielskich radnych. Trzy komisje zaopiniowały wniosek negatywnie, a tylko jedna – rozwoju gospodarczego – pozytywnie.


Zdaniem radnego Tadeusza Stachaczyńskiego, niedopuszczalne jest promowanie takiej inwestycji w sposób przypadkowy – Wnioskowałem, żeby to skierować do wydziału promocji i opracować strategię promowania tej inwestycji. To jest sprzeciw przeciwko braku profesjonalizmu tej inwestycji. To jest marnotrawienie pieniędzy, możemy wydać nawet 300 tys. zł, ale przygotować to fachowo. Protestuję przeciwko takiemu gospodarzeniu pieniędzmi podatnika. To musi być przemyślane. To jest perełka, której nie możemy sprzedać w sposób przypadkowy.

Koszt realizacji filmu promocyjnego wyniesie 150 tys. zł. W półgodzinnej produkcji zostanie przedstawiona historia grodu Wały Królewskie w Trzcinicy od początki epoki brązu po wczesne średniowiecze. - Jeżeli zostanie dofinansowany przez miasto, w napisach będzie figurowała wzmianka, że film został dofinansowany przez miasto Jasło i PAN. Wzmianka o treści: Skansen w Trzcinicy Karpacka Troja jest położony pod Jasłem i będzie pokazane Jasło na tle wzgórza trzcinickiego. Film będzie realizowany przez jedną z najlepszych firm przygotowujących tego rodzaju filmy informacyjno-promocyjne z animacjami komputerowymi na najwyższym poziomie technicznym – argumentował Gancarski. Film zostanie wyemitowany w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych takich jak TVP Historia, Planet i Edusat. Będzie także wyświetlany zwiedzającym skansen, ponadto każdy zainteresowany będzie mógł kupić płytę z obrazem na terenie grodziska. - Pieniądze, które zostałyby wydane na ten film bardzo szybko zwróciłyby się miastu dzięki turystom – podkreśla dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.

Radni nie dali się jednak przekonać. Krzysztof Czeluśniak domagał się szczegółów związanych z realizacją filmu - My dołożymy te pieniądze, ale musimy wiedzieć na co, jak, dlaczego i kiedy?  Ja proponuję, że wyremontujemy mieszkanie u pana Bajorka. Przecież to są publiczne pieniądze. Ja nie widzę tu strategii marketingowej. Zaznacza jednak, że wcześniej niejednokrotnie już głosował za udzieleniem dotacji dla Karpackiej Troi.


W obronie projektu głos zabrał Henryk Rak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jasła - Nie rozumiem niektórych radnych, którzy są „za a nawet przeciw”. Ja jestem zwolennikiem tego, żeby jak najwięcej pieniędzy wydawać na promocję, a na promocję takiego dzieła jakim jest Karpacka Troja nie należy żałować pieniędzy i nawet te 100 tys. zł, z których powstałby nie tylko film, ale także szereg rzeczy, które promowałyby nasza kulturę. Krzyczą, że nie ma w Jaśle kultury i turystyki, a takim działaniem sami sobie utrącają możliwość rozwoju miasta w tym kierunku. Musimy miasto promować w kierunku Dni Wina, jak i takiej perełki, jak Karpacka Troja lub inne przedsięwzięcia turystyczne.

Ostatecznie radni podjęli uchwałę przyznając kwotę 50 tys. zł na film o Karpackiej Troi. - Jestem rozczarowany tą decyzją, ponieważ obiekt, który powstaje tuż pod Jasłem jest rangi europejskiej. Jest to takie zadanie, dla realizacji którego na jak najwyższym poziomie powinno się zrobić wszystko, tym bardziej, że w najbliższych okolicach nie ma takiego obiektu i nie będzie. Jest to wizytówka naszego regionu, całego województwa, a w przyszłości całej Polski. Z powodu postawy radnych jest mi bardzo przykro – powiedział po głosowaniu dyrektor Gancarski.

Wiceprzewodniczący Rak nie kryje rozżalenia. - Trochę mnie boli, że większość radnych głosowała przeciwko kwocie 100 tys. zł. Miastu potrzebna jest mocna promocja, żeby ci ludzie przyjeżdżali do tej Karpackiej Troi, a przy okazji do Jasła i żeby nie tylko zostawiali pieniądze w skansenie, ale też robili zakupy w Jaśle. Każda kwota wydana na promocję w trójnasób przekłada się na rozwój gospodarczy miasta, okolicy.

Budowa skansenu ruszyła w 2007 roku i jest realizowana zgodnie z planem. Już w listopadzie tego roku cały obiekt zostanie przekazany pod opiekę Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, które z kolei wyposaży osadę w potrzebny sprzęt. W maju 2010 roku skansen  zostanie udostępniony zwiedzającym. Całkowity koszt utworzenia największego grodziska w Polsce zamknie się w kwocie 12 mln. zł. Szacuje się, że rocznie skansen odwiedzi 250 tys. osób.  
 

Katarzyna Pacwa-Wilk

Napisany dnia: 03.09.2009, 00:11
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Gorgosz
dnia 03.09.2009, 03:27
Ocena
komentarza:
-1
Cala ta "Troja" to wielkie ***** i pic na wode. Paru gosci ubilo swoje interesy.i to wszystko
@ Topola
dnia 03.09.2009, 07:02
Ocena
komentarza:
0
"Co jest tanie to jest drogie" . Jestem po stronie Pana Stachaczyńskiego i lepiej dołożyć kasy a zrobić to z głową. Wypromują to po "łebkach" i wśród zwiedzających będą tylko uczniowie tutejszych szkół i mieszkańcy.I po turystyce !!!
@ Topola
dnia 03.09.2009, 07:03
Ocena
komentarza:
0
Ciekawa jestem jakie ma zdanie na ten temat Pan Kościow ?????
@ Laura Diaz
dnia 03.09.2009, 08:14
Ocena
komentarza:
0
Jasne, szkoda kasy na karpacka troję, ale zaraz znajda się pieniądze na kolejna kapliczkę, cudowną grotę, pielgrzymkę czy cholera wie co jeszcze:/

1000 lat za murzynami, nie obrazając tych ostatnich...
@ eK
dnia 03.09.2009, 08:32
Ocena
komentarza:
0
ja nie mogę już :D po co wydawać tyle pieniędzy na promocję jak spokojnie można to zrobić za darmo...

wystarczy tylko powiedzieć, że większość drzew które rosną na terenie skansenu są posadzone na cześć hitlera i przez to trzeba je wyciąć... jakby to było mało, to można to uzasadnić tym, że trzeba tam zrobić rondo.

Darmowa reklama, dobra i sprawdzona - o zasięgu globalnym :)

PS tak na marginesie to 100 czy nawet 300 tysięcy złotych przy 12 milionach na całą inwestycję to pikuś... oszczędzanie na reklamie to w tym wypadku największa głupota
@ kubatron
dnia 03.09.2009, 10:17
Ocena
komentarza:
0
***** niech ten gancarski sie ********** od spraw Jasła! ma Krosno niech sie krosnem zajmie ***** :/ niech wkoncu ci krośnienscy cwaniaki i zadufani ludzie zrozumieja ze nie sa juz jednostka administracyjna która rządzi województwem krośnienskim ktore juz nie istnieje ! niech sei zajma swoim ******** miastem a od Jasla się odstosunkuja! a pozatym pan Gancarski *** nie rozumie chyba ze kiedy Jasło zostało w 97% zniszczone to to ******* jego Krosno było praktycznie nie zniszczone :/ wiec troszke porownania panie gancarski i do tego zrozumienia ze jasło jeszcze sie rozwinie i o to niech sie pan nie martwi! jak mnie takie rzeczy ********** ze Krosno caly czas ciagle sie ******** do Jaśielskich spraw :/ jestem za tym by złożyc pismo i zabrac prawa miasta na prawach powiatu (grodzkie) krosnu bo jest miejscowoscia ktora nie powinna miec takich praw :/ rzumie targnobrzeg i przemysl oraz rzeszow jako stolica ale krosno :|? gdzie ty logika ?
@ olaf 666
dnia 03.09.2009, 11:07
Ocena
komentarza:
0
proszę podać jak głosowali nasi radni (personalnie). Przy tak dużym zaangażowaniu środków żałować kilka tysięcy na promocję to wstyd. Przecież powstaną nowe miejsca pracy i zwiedzający zostawią tu pieniądze. Jaką alternatywną inwestycję proponuje niejaki krzykacz czeluśniak za "zaoszczędzone" 50 tys?
@ witalis
dnia 03.09.2009, 11:11
Ocena
komentarza:
0
Laura masz rację. Kto głosował przeciwko rzetelnemu dofinansowaniu promocji?
@ MIETEK
dnia 03.09.2009, 11:15
Ocena
komentarza:
0
Może Czeluśniak posadzi za 50 tys drzewo na miejscu wyciętego dębu!
@ gacek
dnia 03.09.2009, 11:42
Ocena
komentarza:
0
kubatron ale ty głupi jesteś Krosno jest miastem na prawach powiatu grodzkiego ze względu na reformę administracyjną było stolicą byłego województwa krośnieńskiego i dlatego uzyskało status miasta powiatu grodzkiego. A poza tym odnoszenie się do 2 wojny światowej że jasło zostało zniszczone to było dobry pół wieku temu więc jakie to ma znaczenie. Jesteś zadufanym w sobie i myślącym tylko przyziemnie bałwanem takie moje zdanie.
@ jaś
dnia 03.09.2009, 13:44
Ocena
komentarza:
0
No przecież ta inwestycja nie przyniesie nic PiS-owi,więc po co ją promować.Lepiej opowiadać te same stare historie,np o zalewie Kąty-Myscowa.
@ oss.romano
dnia 03.09.2009, 13:48
Ocena
komentarza:
0
a ciekawe ilu potem z krosna a ilu z Jasła będzie pracowało tamok .....
@ -
dnia 03.09.2009, 14:48
Ocena
komentarza:
0
ci co nie som za pisem to nie som prawdziwwi prawicowi ludzie
@ mag
dnia 03.09.2009, 14:58
Ocena
komentarza:
0
Turysci beda przyjezdzac,a moze jakis hotel im zbudujecie najpierw.Moim zdaniem nikt specjalnie nie przyjedzie zeby ogladnac pare drzew w Trzcinicy,ale to za malo dla turysty.
@ aaa
dnia 03.09.2009, 16:33
Ocena
komentarza:
0
Nie było troi do tej pory to jak chwile dlużej jej nie będzie raczej nic sie nie stanie. A wywalać 100k na inwestycje, która póki co, zysków, poza 'kulturalnym', nie przyniesie jest bez sensu.
@ Ludwik bazarowy
dnia 03.09.2009, 16:34
Ocena
komentarza:
0
Czeluśniak i pseudo historycy przeciwko Karpackiej Troi to skandal !!!!!!!Będziemy o tym pamiętać!!!!!!
@ ace
dnia 03.09.2009, 17:12
Ocena
komentarza:
0
Witam czytelników. Jestem ciekaw dlaczego pieczę nad trzcinicko - jasielskimi zabytkami w Troi ma i będzie miało Muzeum w krośnie. Mamy Jaślanie nasze jasielskie muzeum a skarby Troi są skarbami ziemi jasielskiej a nie krośnieńskiej. więc wara Panom archeologom z Krosna.
@ ułka
dnia 03.09.2009, 18:09
Ocena
komentarza:
0
Daliby 300 tyś ale.. gdyby coś z tego obgryźli . Dlatego "dali" 50. A cała ta ich dyskusja to plewy
@ KKK
dnia 03.09.2009, 20:12
Ocena
komentarza:
0
Tego nie rozumiem: zalew Kąty-Myscowa(wirtualny, na papierze puki co) bedzie atrakcją turystyczną, a Troja nie.
@ kkkkk
dnia 03.09.2009, 20:54
Ocena
komentarza:
0
stachaczynski daj sobie juz spokój
@ leszcz.pl
dnia 03.09.2009, 21:01
Ocena
komentarza:
0
Wy sami wystarczająco"promujecie" miasto Co raz
to jakieś poronione pomysły.Postawcie KONIA
TROJAŃSKIEGO na rynku na czas kampanii wyborczej,
to będzie promocja...
@ poszukiwacz pereł
dnia 03.09.2009, 21:03
Ocena
komentarza:
0
Brak tu logiki.
100 tys. zł bez planu marketingowego nie można wydać z pieniędzy podatników ?
Ale 50 tys. zł bez planu marketingowego MOŻNA ???
("Tej perełki nie można sprzeać w sposób przypadkowy...")
@ dragoness
dnia 03.09.2009, 21:28
Ocena
komentarza:
0
Ta alternatywna inwestycja to pewnie "grota" Matki Boskiej z Lourdes. Zamiast dębu Hitlera trzeba "wyciąć" Radę miasta w najbliższych wyborach.
@ JAS
dnia 03.09.2009, 21:45
Ocena
komentarza:
0
Trudno uwierzyć, ze radni na czele z p.Czeluśniakiem i p. Stachaczyńskim przeciwstawiają się inwestowaniu w tak zaszczytny dla naszego regionu cel. Ale może to ich przeszłość ma na to wpływ. Może nie uczyli się historii bądż mieli z tego przedmiotu "aż dopuszczającą ocenę".
@ worti
dnia 03.09.2009, 22:52
Ocena
komentarza:
0
skoro PAN dała 100 tys zł Powiat dał 50 tys zł ? to po co miasto dawało 100 tys skoro film kosztował 150 tys zł ?
@ :)
dnia 04.09.2009, 07:06
Ocena
komentarza:
0
Edusat to faktycznie telewizja najwyższych lotów.... :)
@ ut
dnia 04.09.2009, 07:47
Ocena
komentarza:
0
Starczy jak pani Kurowska skomentuje tą " Karpacką Troję " -a reklama sama pójdzie w świat.!A pieniądze się uchowają na następne kapliczki ,pomniki i wycieczki .
@ .
dnia 04.09.2009, 08:21
Ocena
komentarza:
0
Ace - bo jasielscy muzealnicy nadają się do tego, żeby zbierać morskie muszelki, a nie prowadzić badania archeologiczne. Skoro pan S. z burmistrzem Kachlikiem wypędzili )wzrzucili z pracy w jasielskim muzeum) pana Gancarskiego do Krosna, to tak niestety musi być. A reszta dyskusji - żenada. To Ekobomber już nie mamrocze, że promocja to wyrzucanie kasy w błoto ? :) Może się okazać, że spalarnia śmieci już nie jest bombą ekologiczną :)
@ janos
dnia 04.09.2009, 10:23
Ocena
komentarza:
0
Czy wy rozumiecie działania naszych radnych?
Bo rozumując logicznie (logika to taka nauka dawno zapomniana przez polityków) to albo pomysł jest dobry i dajemy tyle ile wymaga realizacja (100tys.) albo pomysł jest zły, oznacza marnowanie pieniędzy podatników i nie dajemy ani złotówki!
A oni postanowili ze zmarnują 50 tys.
Ludzie kogo myśmy wybrali?
@ BATKO
dnia 04.09.2009, 14:59
Ocena
komentarza:
0
Dlaczego na coś co podlega Muzeum w Krośnie a leży w gminie wiejskiej ma dawać miasto pieniądze. BARDZO SŁUSZNIE POSTĄPIŁA RADA. GRATULACJE WRESZCIE JEST JAKIŚ ZDROWY POGLĄD MIMO TEGO, ZE PRAKTYCZNIE POD KONIEC KADENCJI. GRATULACJE I POPARCIE ZE STRONY MIESZKAŃ CÓW MUROWANE DLA TYCH, KTÓRZY PODJLI SŁUSZNĄ DECYZJĘ.
@ antyxiadz
dnia 04.09.2009, 20:43
Ocena
komentarza:
0
Panie Czeluśniak chciałbym poznać szczegóły Pana wykształcenia????
@ Estetka
dnia 04.09.2009, 21:58
Ocena
komentarza:
0
Poziom inteligencji niektorych radnych poraza swoim ujemnym potencjalem.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

 • Super promocja w salonie Visionoptyk z okazji Dnia Babci i Dziadka!

   

  Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Osoby te narażone są bowiem na występowanie chorób układu wzrokowego, które występują wraz z wiekiem.

 • Do OSP Trzcinica trafił sprzęt o wartości 90 tys. zł

   

  Do kolejnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach powiatu jasielskiego trafia sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprezentowano nowe wyposażenie, które służyć ma strażakom ochotnikom z Trzcinicy. Na jego zakup przeznaczono kwotę 90 tys. zł.

 • Jak to jest z lodowiskami? Sanepid nie pozostawia złudzeń

   

  Lodowisko MOSiR w Jaśle pozostaje nieczynne od 28 grudnia ubiegłego roku. To efekt obowiązywania wprowadzonych przez rząd obostrzeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W tej formie będą one obowiązywać do 17 stycznia bieżącego roku. Tymczasem są obiekty, na których bez problemu można szusować na łyżwach, z czego korzystają między innymi mieszkańcy Jasła. Sanepid stawia jednak sprawę jasno. Z lodowiska nie mogą korzystać klienci indywidualni.  

 • Ważą się losy jasielskich ratowników medycznych

  Ratownicy medyczni zatrudnieni w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle stracili nadzieję na osiągnięcie porozumienia z dyrektorem SPPR w Krośnie. Prowadzone w ostatnich dniach negocjacje nie przyniosły żadnej ze stron oczekiwanego kompromisu. Ratownicy z Jasła nie zwolnią się z pracy, bo jak twierdzą ich przyszłość jest niepewna.

 • Przedszkolaki zalogowały się… do ferii z SP1!

   

  Ferie w czasie pandemii to dla wielu dzieci – oraz ich rodziców – prawdziwe wyzwanie. Jak bowiem kreatywnie spędzić czas, połączyć wartościowe aktywności z zabawą i zapewnić taką ich różnorodność, aby maluchy nie odczuwały nudy? Z pomocą spieszy Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle, która postanowiła bezpłatnie zaprosić wszystkie jasielskie przedszkolaki na kreatywne spotkania ze sztuką, językami obcymi oraz szachami.

 • Dyrektor jasielskiego szpitala Michał Burbelka złożył wypowiedzenie z pracy

   

  31 grudnia 2020 r. Michał Burbelka złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Swoje obowiązki będzie pełnił do końca marca br. Jasielską lecznicą kierował niespełna 8 lat.

 • Dr Marek Janiak. Psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania.

 • 1600 osób zgłosiło się do szczepienia w etapie „0”

  Końcem grudnia jasielski szpital rozpoczął szczepienia przeciwko Covid-19. Choć początkowo niewiele osób zgłosiło się do szczepienia to niedługo po tym  liczba zainteresowanych wzrosła z 200 do 1600. Wśród nich są mieszkańcy Krosna, Miejsca Piastowego, a nawet Krakowa.

 • Pomagają potrzebującym dzieciom dzieląc się swoją wielką pasją i sercem

   

  Pole dance jest ich pasją, sposobem na zachowanie dobrej kondycji fizycznej. Grupa kobiet postanowiła wykorzystać rosnącą popularność tej dyscypliny sportu, aby pomóc potrzebującym dzieciom, organizując akcję charytatywną. Zdecydowały się więc wziąć udział w sesji fotograficznej...

 • OSP Dobrucowa ma serce dla Honoraty

  Strażacy ochotnicy z Dobrucowej zawsze gotowi są do pomocy drugiemu człowiekowi. Tym razem postanowili wesprzeć 16-letnią Honoratę, która kilka lat temu uległa wypadkowi. Dzisiaj potrzebuje rehabilitacji. Druhowie z Dobrucowej pomagają jej w zbiórce nakrętek, dzięki którym będzie mogła mieć sfinansowany turnus.

 • W 24 placówkach w powiecie jasielskim można przyjąć szczepienie przeciw koronawirusowi

   

  Rząd opublikował listę punktów, gdzie możliwe jest realizowanie szczepień przeciw koronawirusowi. Na Podkarpaciu jest ich 393, z czego 24 w powiecie jasielskim. Obecnie trwają szczepienia m.in. personelu medycznego i niemedycznego szpitali.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105