Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Cenzura - nie na Jasło4u.pl

8

W związku z sytuacją, jaka miała miejsce w ostatnim czasie, czyli usuwanie komentarzy zamieszczanych na stronach naszego portalu, pragnę powiedzieć, że taka sytuacja nie będzie już miała nigdy miejsca. Z dniem dzisiejszym wprowadzam regulamin , który obowiązuje zarówno na portalu jak również na naszym forum. I tylko w przypadku łamania regulaminu komentarze mogą zostać edytowane lub usuwane.

Pragnę również powiedzieć, że na tym portalu i forum cenzury nie ma i nie będzie.

Portal nadal jest niezależnym i takim pozostanie, a wszelkie próby upolityczniania są bezpodstawne.

 

Poniżej prezentuje tekst regulaminu portalu i forum jest on również dostepny pod adresem >>klik<< 

Forum, portalu Jaslo4u.pl jest całkowicie darmowe, obowiązują na nim jednak pewne zasady, których trzeba przestrzegać. Rejestrując się na forum, zgadzasz się z postanowieniami niniejszego regulaminu.
Regulamin ten obowiązuje również na portalu Jasło4u.pl

 

1. Uczestniczenie w życiu forum nie jest obowiązkiem, a przywilejem, który może zostać cofnięty bez ostrzeżenia. Wszelkie treści na forum, publikowane są przez użytkowników na ich własną odpowiedzialność i stają się wiadomościami publicznymi – ze wszelkimi tego prawnymi konsekwencjami. Każdy użytkownik może posiadać nie więcej niż jedno konto.

I pamiętaj:
To forum dyskusyjne, nie czat!!!
2. Na forum nie wolno:

- publikować treści wulgarnych, obscenicznych, obraźliwych – niezależnie od formy publikacji (tekstowa, graficzna, dźwiękowa), również w formie skrótów.
- namawiać do czynów niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem – w szczególności z uwzględnieniem wartości intelektualnych (piractwo, plagiat)
- prowadzić jakichkolwiek kampanii (politycznych, społecznych czy reklamowych) bez zgody administratora forum.
- publikować postów mogących w jakiś sposób naruszać czyjeś dobra osobiste
- publikować postów i zakładać wątków w niewłaściwych działach tematycznych (pod groźbą usunięcia wątku/postu).
- zakładać wątków i publikować postów mających na celu ośmieszenie innych użytkowników forum
- publikować postów w wątkach wyraźnie łamiących postanowienia niniejszego regulaminu
- prowadzić nie merytorycznych, osobistych dyskusji - takie rozmowy proszę prowadzić poprzez PW.
- „spamować” – czyli publikować nadmiernej ilości zbędnych informacji (pod groźbą kary – do usunięcia konta włącznie)
- publicznie kwestionować poleceń oraz decyzji Moderatorów i Administratorów.3. Moderatorzy i Administratorzy tego forum mogą, bez konieczności wcześniejszego ostrzeżenia i tłumaczenia się ze swojej decyzji:

- usuwać posty i wątki
- zamykać wątki
- blokować konta i numery IP
- modyfikować wypowiedzi dowolnego użytkownika


Moderatorzy i Administratorzy forum Jaslo4u.pl stanowią władzę na tym forum i należy stosować się bezwarunkowo i bezdyskusyjnie do ich poleceń. Jednocześnie Moderatorzy i Administratorzy forum Jaslo4u.pl nie muszą tłumaczyć się ze swoich decyzji.
Osoby nie stosujące się do postanowień regulaminu będą karane. Kara dobierana jest przez Administratora lub Moderatora, adekwatnie do winy. Nie muszą oni tłumaczyć się ze sposobu wymierzenia kary, ani z jej wymiaru. W przypadku blokady konta lub IP – może mieć ono charakter stały.

Wszelkie sugestie i pytania do Moderatorów i Administratorów forum proszę kierować bezpośrednio poprzez PW.4. Avatar i sygnatura (podpis)

- Zabrania się umieszczania plików graficznych, których łączna wielkość przekracza 50KB - zarówno w sygnaturze jak i w avatarze użytkownika. Obrazek w podpisie nie powinien też przekraczać rozmiarów 500x60 pikseli (szer. x wys.). Jeśli w sygnaturze występuje kilka grafik to muszą one znajdować się na tym samym serwerze. Obrazki te mogą być umieszczone tylko i wyłącznie w jednej linii.
- Avatary i sygnatury wykonane w technologii Flash nie mogą integrować się z elementami forum, jak również nie mogą automatycznie wydawać z siebie dźwięków. Udźwiekowienie możliwe jest wyłącznie w sytuacji, gdy aktywacja dźwięku wymagałaby wykonania określonej, umyślnej akcji przez użytkownika
- Podpis nie powinien przekraczać 5 linii i nie powinien zawierać zbyt kolorowych wpisów. Obrazek w podpisie liczymy jako 3 linie. Nie można też używać powiększania czcionki w sygnaturze użytkownika.
- Zabrania się używania avatarów podobnych do avatarów innych użytkowników forum bez uzyskania ich zgody. Wyjątek stanowią avatary, które można sobie wybrać z puli avatarów dostępnych na forum.
- Obrazki w avatarze i sygnaturze oraz treść podpisu powinny być zgodne z postanowieniami regulaminu.
- Administratorów i Moderatorów niniejszego forum nie obowiązują restrykcje dotyczące sygnatury, o ile jej zawartość nie łamie prawa obowiązującego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz nie ma wpływu na mechanizmy wyświetlania forum.5. Zakładanie wątków / publikacja postów (poradnik)

- Na danym forum umieszczaj tematy oraz odpowiedzi zgodne z przeznaczeniem danego forum oraz nie dublujące już istniejących wątków.
- Tematy wiadomości staraj się dobierać tak, aby można się było domyślić jego dalszej treści.
- Obowiązkowe jest trzymanie się tematu danego forum tematycznego jak i danego wątku.
- Zabrania się umieszczania postów na tematy, które były już poruszone w innym wątku, bądź które są podobne do tych w innym wątku.
- Zanim założysz jakiś wątek, zaleca się skorzystać z wyszukiwarki forum i sprawdzić czy takowego wątku już nie ma.
- Niedopuszczalne są wpisy typu "Zgadzam się", "Racja" itp. Posty takie będą natychmiastowo usuwane. Swoje wypowiedzi należy rozwinąć i poprzeć jakimiś argumentami. Zabrania się również umieszczania postów podobnych do wcześniejszych wpisów w wątku, chyba że temat wątku na takowe pozwala (np. sondy, bądź wątki typu "Czy zgadzasz się", "Czy chciałbyś")
- Zabrania się pisania dwóch postów pod rząd, nawet celem odświeżenia wątku po kilku dniach. W takich wypadkach należy korzystać z przycisku "Edytuj".
- Podczas pisania postów obowiązują zasady polskiej ortografii - staraj się ułatwić innym zrozumienie twoich postów.
- Nie nadużywaj emotikon w postach. Staraj się, aby Twój post z powodu emotek nie tracił na czytelności.
- Staraj się umieszczać w poście osobę, do której kierowana jest twoja odpowiedź, jeśli w wątku pojawia się dużo osób i mogłyby powstać jakieś niedopowiedzenia.
- Nie podawaj adresów stron z nielegalnym oprogramowaniem.
- Zabrania się pisania postów mających (bądź mogących mieć) związek z piractwem, a więc o portalach do wymiany p2p, oferować nielegalne oprogramowanie, muzykę, filmy itd. Wyjątkiem są witryny posiadające tylko i wyłącznie legalne oprogramowanie, muzykę, filmy, za zgodą ich autorów.
- Jeśli jakiś użytkownik napisze tzw. "głupi post" lub założy "głupi wątek" - zabrania się komentowania tego na forum. Twoim obowiązkiem jest powiadomienie poprzez PW Administratorów lub Moderatorów o zaistnieniu takiego faktu.
- Zabrania się używania w postach animowanych oraz statecznych grafik, nie związanych z treścią postu. Obniża to przejrzystość postu oraz powoduje długie ładowanie się stron. Zabronione jest równiez stosowanie grafik o rozmiarach mogacych mieć wpływ na mechanizmy wyświetlania forum. Taką grafikę można umieścić np. na serwerze zewnętrznym, podając na forum link.
- Zabrania się cytowania całości ostatniego postu w wątku. Wypowiedzi cytować można, gdy w swoim poście odnosisz się do kilku wypowiedzi różnych osób
- Podczas umieszczania w poście informacji zaczerpniętych z zewnętrznych źródeł (gazety, prywatne rozmowy, inne fora) obowiązkowo podajemy źródła tych informacji oraz umieszczamy w cudzysłowie.6. System kar regulaminowych

Za nieprzestrzeganie regulaminu przewidziano następujące kary:

- ostrzeżenie w postaci podwyższenia o 10 % poziomu ostrzeżenia. (za każde przewinienie poziom może być podniesiony o 10%)
- czasowe zablokowanie możliwości wypowiedzi na forum. (najłagodniejsza forma ukarania za permanentne łamanie regulaminu. stosowana obowiązkowo po osiągnięciu przez użytkownika 60% poziomu ostrzeżenia)
- stałe zablokowanie konta/IP (najostrzejsza forma ukarania za permanentne łamanie regulaminu. Stosowana obowiązkowo po osiągnięciu przez użytkownika 100% poziomu ostrzeżenia)

Powyższe kary i sposoby ich przyznawania nie są zobowiązujące dla Moderatorów i Administratorów. Oznacza to, że możliwe jest ukaranie blokadą konta/IP nawet za jedno przewinienie, jeśli Moderator lub Administrator uzna to za stosowne.

Od decyzji o nałożeniu kary można się odwoływać bezpośrednio (wyłącznie poprzez PW) u Administratora lub Moderatora, który nałożył karę, odpowiednio uzasadniając swoje racje.

Regulamin wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.

 

 

Pozdrawiam

Bartosz „Gołąb” Piątkowski

Redaktor Naczelny Jasło4u.pl

Napisany dnia: 02.08.2006, 07:26
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Ferr
dnia 02.08.2006, 15:46
Ocena
komentarza:
0
Najpierw piszesz [b]"usuwanie komentarzy zamieszczanych na stronach naszego portalu, pragnę powiedzieć, że taka sytuacja nie będzie już miała nigdy miejsca"[/b] a poniżej [b]"Moderatorzy i Administratorzy tego forum mogą, bez konieczności wcześniejszego ostrzeżenia i tłumaczenia się ze swojej decyzji: - usuwać posty i wątki"[/b]. Bez komentarza. Kiedyś Radio Erewań też podawało, że operacja się udała tylko pacjent zmarł...
@ swoosh'ny
dnia 02.08.2006, 16:59
Ocena
komentarza:
0
Skoro mają nie być usuwane to dlaczego zniknęły wszystkie komentarze razem z informacją pt. "Oświadczenie"? A chyba nikt nie zaprzeczy, że było ciekawie i budująco...;)
@ budująco lol
dnia 02.08.2006, 20:12
Ocena
komentarza:
0
Tu nie było budująco, tylko żałośnie od pewnego momentu tak tutaj się zrobiło SZKODA! Bo taki fajny portal BYYYYYYYYYYŁ!
@ agusia
dnia 02.08.2006, 23:21
Ocena
komentarza:
0
partal fajny jest :pB):lol::smilewinkgrin:
@ qwerty
dnia 03.08.2006, 00:11
Ocena
komentarza:
0
Przecież Oświadczenie nigdzie nie zniknelo :P zobacz do archiwum :yes:
@ Jaslanin
dnia 03.08.2006, 00:13
Ocena
komentarza:
0
Nie wiem o co wam wszystkim chodzi o co ta cała afera i wogole - portal jest najlepszy w miescie non stop aktualizacja i wogole - jedyny z aktualnym repertuarem kina. podobaja mi sie ogłoszenia w których jest kilkanaście ofert pracy, zrezzta co ja sie bede rozpisywał co jest kazdy widzi a to ze usuwane sa komentarze to cos normalnego - zobaczcie na WP czy Onet - napiszcie cos obrzajacego kogos lub administracje portalu i zobaczymy czy sie ukaze
@ Ferr
dnia 03.08.2006, 10:20
Ocena
komentarza:
0
No właśnie problem w tym, że komentarze zgodne z regulaminem a jedynie odmienne w poglądach z redakcją też znikały ;-)
@ meggi
dnia 04.08.2006, 12:17
Ocena
komentarza:
0
No coz, wiadomo,ze macie jakies preferencje polityczne, ale to jest ponoć forum dla wszystkich, a nie tylko dla popierających władzę...........Wolność słowa jeszcze nie tak dawno istniala, ale niestety sie skończyla. Już jakiś czas temu usuneliście kilka osob z forum, teraz my mamy wlasne, na ktorym mozemy pisac,o tym co nas interesuje i boli. A Wasze oswiadczenia o nieusuwaniu komentarzy możecie sobie wsadzić do szafy, bo wiadomo, że i tak slowa nie dotrzymacie...Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105