Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Certyfikat SSL – do czego jest wykorzystywany?

3

Kiedy korzystasz z danej strony internetowej, za każdym razem jesteś narażony na „wkradnięcie się” do Twojego przesyłu danych przez niepożądane osoby trzecie. W ten sposób dochodzi do phishingu i przejmowania personaliów. By temu zapobiec, warto zdecydować się na korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych stron internetowych. Jakich? Tych, które mają certyfikat SSL. O tym, na czym polega tego rodzaju zabezpieczenie dowiesz się z niniejszego poradnika. Więcej w dalszych fragmentach.

Gwarancja na 100 procent

Jeśli zobaczysz na stronie www charakterystyczną zieloną kłódkę to znak, że dana witryna jest opatrzona stosownym zabezpieczeniem zwanym certyfikatem SSL. W praktyce chodzi o technologię Secure Sockets Layer, której do tej pory nikomu nie udało się jeszcze złamać, zatem nie ma żadnych obaw o to, że padniesz ofiarą hackerów. Poprzez specyficzne szyfrowanie, nie ma opcji wtargnięcia w przepływ informacji, zatem poza uprawnionymi do tego użytkownikami, nikt nie będzie miał dostępu do Twojego przesyłu wiadomości. Jest to profesjonalna, sprawdzona i solidna ochrona każdej strony.

Sposób działania

Najważniejszą cechą technologii SSL jest kodowanie, które sprawia, że hasła oraz poufne informacje są całkowicie maskowane i nie możliwości ich rozczytania. Co więcej, technologia Secure Sockets Layer umożliwia integralność informacji, a zatem w momencie, gdy dochodzi do ich przesyłania, nie ma opcji, by hacker wprowadził jakiekolwiek modyfikacje, jak to nierzadko dzieje się w przypadku korzystania ze stron www, które nijak nie są chronione. Warto zatem wybierać tę formę ochrony witryn, tym bardziej, że w grę wchodzą nieznaczne kwoty, zwłaszcza gdy dobrze poszukamy wśród sprawdzonych marek proponujących promocyjne oferty tak jak przykładowo Linuxpl.com. Z założenia, SSL ma pełnić wiele funkcji, a do kluczowych zalicza się osłonę przed kasowaniem danych, przejmowaniem danych osobowych, haseł, loginów, numerów kont i kart kredytowych, wykorzystywaniem kradzionych personaliów, przestępstwami związanymi z zastosowaniem czyichś danych itd. Bardzo powszechne są kradzieże masowe, co polega na włamywaniu się do potężnych baz danych organizacji czy instytucji użytku publicznego, gdzie gromadzonych jest mnóstwo personaliów. Wystarczy, aby była to biblioteka większego miasta, czy przychodnia bądź szkoła wyższa.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 31.07.2019, 12:25
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ kawosz
dnia 02.08.2019, 14:29
Ocena
komentarza:
0
Przydałby mi się również zawsze to o jeden papier więcej.
@ Józefina
dnia 04.08.2019, 20:14
Ocena
komentarza:
1
co to są za diabelskie cyrografy, niczego nie będę tymi cyrografami szatańskimi pomiotami podpisywać
@ kamil
dnia 13.08.2019, 07:01
Ocena
komentarza:
3
Co to za dyrdymały w artykule? Ewidentnie widać, że artykuł pisała osoba nietechniczna która nie zna różnicy pomiędzy kodowaniem a szyfrowaniem. Dodatkowo, żaden certyfikat SSL nie daje "Gwarancji na 100 procent". Co więcej w dzisiejszych czasach nie trzeba kupować certyfikatów SSL jak mamy Let's Encrypt za darmo.
Generalnie oczy krwawią jak czytam ten "materiał zewnętrzny".
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105