Strona główna

Certyfikat SSL – do czego jest wykorzystywany?

3
Napisany dnia: 31.07.2019, 12:25 , Tagi: Brak

Kiedy korzystasz z danej strony internetowej, za każdym razem jesteś narażony na „wkradnięcie się” do Twojego przesyłu danych przez niepożądane osoby trzecie. W ten sposób dochodzi do phishingu i przejmowania personaliów. By temu zapobiec, warto zdecydować się na korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych stron internetowych. Jakich? Tych, które mają certyfikat SSL. O tym, na czym polega tego rodzaju zabezpieczenie dowiesz się z niniejszego poradnika. Więcej w dalszych fragmentach.

Gwarancja na 100 procent

Jeśli zobaczysz na stronie www charakterystyczną zieloną kłódkę to znak, że dana witryna jest opatrzona stosownym zabezpieczeniem zwanym certyfikatem SSL. W praktyce chodzi o technologię Secure Sockets Layer, której do tej pory nikomu nie udało się jeszcze złamać, zatem nie ma żadnych obaw o to, że padniesz ofiarą hackerów. Poprzez specyficzne szyfrowanie, nie ma opcji wtargnięcia w przepływ informacji, zatem poza uprawnionymi do tego użytkownikami, nikt nie będzie miał dostępu do Twojego przesyłu wiadomości. Jest to profesjonalna, sprawdzona i solidna ochrona każdej strony.

Sposób działania

Najważniejszą cechą technologii SSL jest kodowanie, które sprawia, że hasła oraz poufne informacje są całkowicie maskowane i nie możliwości ich rozczytania. Co więcej, technologia Secure Sockets Layer umożliwia integralność informacji, a zatem w momencie, gdy dochodzi do ich przesyłania, nie ma opcji, by hacker wprowadził jakiekolwiek modyfikacje, jak to nierzadko dzieje się w przypadku korzystania ze stron www, które nijak nie są chronione. Warto zatem wybierać tę formę ochrony witryn, tym bardziej, że w grę wchodzą nieznaczne kwoty, zwłaszcza gdy dobrze poszukamy wśród sprawdzonych marek proponujących promocyjne oferty tak jak przykładowo Linuxpl.com. Z założenia, SSL ma pełnić wiele funkcji, a do kluczowych zalicza się osłonę przed kasowaniem danych, przejmowaniem danych osobowych, haseł, loginów, numerów kont i kart kredytowych, wykorzystywaniem kradzionych personaliów, przestępstwami związanymi z zastosowaniem czyichś danych itd. Bardzo powszechne są kradzieże masowe, co polega na włamywaniu się do potężnych baz danych organizacji czy instytucji użytku publicznego, gdzie gromadzonych jest mnóstwo personaliów. Wystarczy, aby była to biblioteka większego miasta, czy przychodnia bądź szkoła wyższa.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ kawosz
dnia 02.08.2019, 14:29
Ocena
komentarza:
0
Przydałby mi się również zawsze to o jeden papier więcej.
@ Józefina
dnia 04.08.2019, 20:14
Ocena
komentarza:
1
co to są za diabelskie cyrografy, niczego nie będę tymi cyrografami szatańskimi pomiotami podpisywać
@ kamil
dnia 13.08.2019, 07:01
Ocena
komentarza:
3
Co to za dyrdymały w artykule? Ewidentnie widać, że artykuł pisała osoba nietechniczna która nie zna różnicy pomiędzy kodowaniem a szyfrowaniem. Dodatkowo, żaden certyfikat SSL nie daje "Gwarancji na 100 procent". Co więcej w dzisiejszych czasach nie trzeba kupować certyfikatów SSL jak mamy Let's Encrypt za darmo.
Generalnie oczy krwawią jak czytam ten "materiał zewnętrzny".
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

VIVO! Krosno
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105