Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Chcą obwodnicy północnej, nie drogi KG2!

137

Mieszkańcy ul. Konopnickiej są przeciwni budowie drogi KG2 łączącej drogę krajową nr 73 od ronda „Solidarności” z drogą krajową nr 28 do ul. Piłsudskiego w Jaśle. - Jaki jest sens budowy tej drogi?! Komu jest ona potrzebna?! - pytali. 

W Urzędzie Miasta w Jaśle odbyło się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami ulic Konopnickiej i Lwowskiej w sprawie budowy drogi wojewódzkiej nr 992 łączącej dwie drogi krajowe nr 28 i 73 na długości 1 km 400 m. Inwestycja ma być realizowana przez województwo podkarpackie w latach 2014-2020. Szacunkowy koszt tego zadania to około 12-15 mln zł.

Dwa warianty

Przedstawiciele firmy Promost-Consulting przedstawili na spotkaniu projekt koncepcji przebiegu nowej drogi oraz dwa warianty realizacji tej inwestycji. Pierwszy ze zbliżeniem się drogi do wałów przeciwpowodziowych na rzece Jasiołce, drugi zaś z oddaleniem.

- Zakres tej inwestycji składa się z budowy nowego odcinka drogi, przebudowy ulicy Piłsudskiego na włączeniu do nowo projektowanej drogi, budowy skrzyżowania typu rondo w miejscu włączenia się nowo projektowanej drogi do ulicy Piłsudskiego, budowy wzdłuż nowej drogi odcinków dróg gminnych klasy L i klasy D, budowy skrzyżowania zwykłego w miejscu włączenia tych dróg gminnych do projektowanego odcinka drogi, budowę obiektu mostowego na potoku Warzyckim, przebudowie ulicy Konopnickiej w miejscu kolizji z nową drogą, włączenie nowej drogi do ronda na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego, Lwowskiej i 17 Stycznia. W ramach tej inwestycji niezbędne będą wykupy działek, wyburzenia istniejących budynków mieszkalnych, gospodarczych i przemysłowych, przebudowa kolidującej z projektowaną ulicą infrastruktury technicznej, budowa oświetlenia ulicznego na całej długości, budowa kanalizacji deszczowej, budowa urządzeń ochrony środowiska oraz urządzeń bezpieczeństwa i organizacji ruchu – wyjaśniał Ryszard Stokłosa, projektant opracowania z firmy Promost-Consulting.

Plan budowy drogi KG2 sięga 1999 r. Wówczas w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego znalazł się w tej sprawie zapis. Kolejnym krokiem była opracowana koncepcja w 2006 r. Pierwszy wariant budowy drogi KG2 to oddalenie się od wałów przeciwpowodziowych na rzece Jasiołce. To oznacza, że 4 budynki mieszkalne oraz budynki przemysłowe, usługowe i handlowe musiałyby zostać wyburzone. Drugi wariant przewiduje zbliżenie się drogi do wałów. W takie sytuacji wystąpi problem z przebudową sieci ciepłowniczej oraz z robotami związanymi z przebudową wału. W tym przypadku większość budynków zostałaby zachowana bez konieczności wywłaszczania.

To jedyna szansa

Mieszkańcy od początku niechętnie podchodzili do przedstawianej koncepcji budowy drogi KG2. Nie widzą bowiem sensu w realizacji tej inwestycji. - Dlaczego nie buduje się obwodnicy północnej? Trzeba burzyć tereny zielone i domy. Cóż to jest za alternatywa? Jaki jest sens budowy tej drogi? Komu jest ona potrzebna? - pytali zbulwersowani.

Głos w tej sprawie zabrała wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska. Podkreśliła, że to może być jedyna i ostatnia szansa dla Jasła na wykonanie tej drogi i pozyskanie środków w granicach 12-15 mln zł. Jeśli nasze miasto po te pieniądze nie sięgnie, skorzystają na tym inni.

- Obwodnica północna jest absolutnie potrzebna. Kiedy byłam burmistrzem posunęliśmy mocno te sprawy. Wówczas musiałam zmierzyć się z kilkoma radami, aby wyznaczyć przebieg koncepcyjny tej obwodnicy. Po dużych bojach i przekonywaniach rad projekt został zaakceptowany. Po miedzy tym czasem, a dniem dzisiejszym jest 4 lata w ciągu których nikt tego tematu nie pociągnął. Ja w tej chwili jako wicemarszałek chciałabym coś zrobić dla miasta Jasła. Jest nadzieja na budowę obwodnicy i przebudowy drogi krajowej, ale w dalekiej przyszłości. W tej sytuacji jaka mamy na tę chwilę, czy nie będzie dobrym rozwiązaniem, gdybyśmy wybudowali tę drogę KG 2? Co zyskujemy? Na co dzień widzimy jakie są korki od ronda „Solidarności” przez miasto. Teraz jest jedyna okazja żebyśmy na tę drogę zdobyli pieniądze. Obwodnicy nie będzie budowało województwo ani miasto, bo to jest inwestycja krajowa. Mnie osobiście będzie szkoda, jeśli będzie protest i tej drogi nie wybudujemy, a ktoś inny weźmie te pieniądze.

Odciążymy ruch w mieście

Inwestycja będzie realizowana o tzw. „specustawę”, która daje możliwości władzy, na podjęcie stosownych kroków i decyzji bez zgody właścicieli terenów, przez które ma przebiegać droga. Mieszkańcy otrzymali na spotkaniu formularze, na których mogą zgłaszać wszelkie uwagi dotyczące zadania. Jak podkreślił Jakub Frankowski, naczelnik Wydziału Dokumentacji Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie wszystkie będą analizowane, a zasadne brane przez nich pod uwagę.

- Jest to kolejne rozwiązanie komunikacyjne na terenie miasta. Twierdzę, że każda dodatkowa droga rozładowuje ruch na już istniejących. Na dodatek jest to skrót ponad 2,5 km w stosunku do tego, w jaki sposób ruch przez miasto się odbywa. Jest to inwestycja realizowana w oparciu o specustawę drogową, a więc poza projektowaniu i określeniu jaki teren będzie zajmowany przez tę inwestycję, następuje wypłata odszkodowania na zasadzie wyceny nieruchomości. Ta ustawa po to funkcjonuje, aby te zadania realizować w uproszczony sposób – mówił Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła.

Wszystkie argumenty, które zostały przedstawione na spotkaniu nie przekonują mieszkańców ul. Konopnickiej. Wielu z nich proponowało inne rozwiązania. Jednogłośnie uważają, że budowa drogi KG2 nie ma sensu. Ponadto zwracali uwagę, że zwiększy się poziom hałasu.

- Specustawa idzie niestety po obywatelach! Jeżeli chcą wydać pieniądze to na obwodnice północną, bo to ma sens. Ja będę miała 15 metrów do drogi. Wniosłam, żeby powstały ekrany akustyczne – mówiła mieszkanka ul. Konopnickiej.

Stracą wszystko

Krzysztof Dubiel jest współwłaścicielem firmy rodzinnej "ZPHU Mot Du El S.C. J K Dubiel". Podczas konsultacji zapytał o odszkodowania za dobra niematerialne. Usłyszał, że takie się nie należą. Nie odpuści i będzie walczył.- Mam zakład położony przy samym rondzie „Solidarności” wraz z domem rodzinnym od 1968 r. Niestety, zostanie to usunięte z tego terenu. Otrzymam odszkodowanie za wartości materialne, czyli budynki i działkę, natomiast jak poruszyłem problem wartości niematerialnych takich jak lokalizacja, tradycja i inne wartości rodzinne, w tym momencie nie ma to żadnego znaczenia. Zamierzam walczyć, nawiązałem kontakt z prawnikami. Jest możliwość negocjacji, ale ja i moja rodzina musimy otrzymać to, co nam się należy.

Pani Monika wraz ze swoją rodziną również znalazła się w trudnej sytuacji, gdyż jej dom jest jednym z tych, które zostaną wyburzone. Dom był budowany w latach 60-tych przez jej ojca. Podkreśliła, że mocno związana jest z tym miejscem. - Nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby budowa tej drogi przyniosła jakieś korzyści miastu, odciążyła ruch, ale to rozwiązanie jest po prostu niezasadne – skwitowała Monika Gorczyca.

Materiały informacyjne dotyczące planowanej drogi są umieszczone na stronie www.jaslo.pl  w zakładce: Miasto Jasło Informacja dla klientów, a także dostępne są w budynku Urzędu Miasta w Jaśle (Wydział Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska). Na powyższej stronie udostępniony jest formularz, na którym, po wydrukowaniu,  zainteresowane strony  mogą wpisywać swoje uwagi i wnioski lub zastrzeżenia. Formularze będą zbierane w Urzędzie Miasta w Jaśle do dwóch tygodni po spotkaniu. Materiały dotyczące planowanej inwestycji znajdują się pod linkiem: http://www.jaslo.pl/pl/news/zawiadomienie-o-spotkaniu-informacyjnym-w-ja%C5%9Ble

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 15.01.2016, 13:51
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ qwerty
dnia 15.01.2016, 13:57
Ocena
komentarza:
81
I znów mieszkańcy ul. Konopnickiej - sprzeciw... Czy tym ludziom cokolwiek się podoba??
@ wrr...
dnia 15.01.2016, 14:08
Ocena
komentarza:
-26
@ jasło
dnia 15.01.2016, 14:54
Ocena
komentarza:
27
Trzeba było Pani Kurowska zrobić obwodnicę północną wtedy kiedy były na to realne szanse, i to świetnie rozwiązałoby problem zakorkowanego miasta a dokładniej ulic 17 Stycznia, Lwowskiej oraz wjazdu do centrum.
Projektowana droga KG2 to tylko półśrodek... samochody nadal będą czekać na wjazd na rondo od str 17 Stycznia i od Lwowskiej i od centrum... To jakaś paranoja!
@ podatnik
dnia 15.01.2016, 15:06
Ocena
komentarza:
25
Połowa kasy pójdzie na adwokatów i spłatę "wartości rodzinnych" familiady Dubiel
@ handsome
dnia 15.01.2016, 16:04
Ocena
komentarza:
25
co zyskają? nic! rondo solidarności będzie dalej zakorkowane. nitkę trzeba puścić na północy z wlotem z z dala od ronda
@ NaturalBornLeader
dnia 15.01.2016, 17:03
Ocena
komentarza:
20
W tym kraju ciągle kultywuje się jakiś patologiczny system, że trzeba budować cos co jest niepotrzebne tylko dlatego, że są na to pieniądze do wzięcia.
I tak mamy igrzyska w budowaniu chodników, placów zabaw, Aquaparków i stadionów na kredyt zamiast wspierania młodych innowacyjnych przedsiębiorstw.
@ sss3
dnia 15.01.2016, 17:08
Ocena
komentarza:
-2
A tobie by sie spodobało gdyby ci zabrali działkę?
McD nie wywłaszczał, tu sprawa jest zupełnie inna.
@ olo
dnia 15.01.2016, 19:32
Ocena
komentarza:
0
Macie tutaj planowane drogi w Jaśle wraz z ich przebiegiem: http://oi47.tinypic.com/iejt4n.jpg
@ ten co wie
dnia 15.01.2016, 19:51
Ocena
komentarza:
0
ładny zegar tam widzę...ładnych perę stówczyn kosztował...a nawet w tysiące te złotówki się zmieniły...czy nie lepiej było by biednych nakarmić...??? a kupić mały budzik za 11zł. skoro tak ważny jest czas...??? skąd ta kasa na takie widzi mi się...???
@ Nemo
dnia 15.01.2016, 20:51
Ocena
komentarza:
1
To prezent od Gminy Jasło buraku
@ oloo
dnia 15.01.2016, 22:14
Ocena
komentarza:
-4
Chyba nie .
@ xls
dnia 15.01.2016, 22:23
Ocena
komentarza:
9
pic na wodę fotomontaż !!!jakie odciążenie jasła??? pieniądze w błoto i tyle. trzeba puścić tych pomysłodawcow tej drogo tylko do krosna i pokazać obwodnicę bo chyba nie widzieli - tyle w tym temacie
@ Deryk
dnia 16.01.2016, 02:07
Ocena
komentarza:
0
Nawet ze wzgledu na sasiedztwo ronda TAK BlISKO domu,wyjazd itp...

WZGLEDY BEZPIECZENSTWA...

Wiadomo ze lokalizacja dzialki panow D. na prowadzenie interesu jest znakomita...

Kazdy by sobie takiej lokalizacji rzyczyl...no coz...

Czas biznes przenies...

Dzialka juz na siebie zarobila kilka razy...

SPEC USTAWA w takich wyjatkach jest odpowiednia...

Czasem ktos musi sie wycofac...

Trzeba szukac nowej tak ciekawej wrecz wspanialej LOKALIZACJI...

FORTUNA KOLEM SIE TOCZY...TAKIE JEST ZYCIE ...
@ Abnegat
dnia 16.01.2016, 06:50
Ocena
komentarza:
-4
W świetle planu podanego w linku p. olo, budowa tej nowej drogi krajowej w ciągu ul. Konopnickiej nie posiada żadnego uzasadnienia komunikacyjnego, gdyż nikomu to nic nie ułatwi, a ponadto - wygląda to tak, jakby ktoś celowo chciał skierować cześć ruchu z przyszłej obwodnicy północno-zachodniej przez centrum miasta. To, co ma załatwić nowa droga, może na razie pełnić ul. Towarowa, której ewentualna rozbudowa wymagałaby znacznie mniejszych nakładów. Są pilniejsze potrzeby w zakresie infrastruktury drogowej, jak choćby realizacja połączenia osiedla Gądki z centrum miasta. Wygląda jednak na to, że sprawa została już ukartowana za poprzednich rządów i teraz trudno będzie się z tego wycofać, zwłaszcza, jeżeli w grę wchodzą fundusze unijne i określone terminy. Nie mówiąc oczywiście o prywatnych interesach byłych, a może i obecnych polityków, co zawsze będzie miało pierwszeństwo przed interesem publicznym.

Natomiast nie jest alternatywą dla omawianej inwestycji budowa obwodnicy północnej i zachodniej, gdyż są to nieporównywalnie większe nakłady i będą one musiały zostać pozyskane z innego źródła.
@ Bhp
dnia 16.01.2016, 07:17
Ocena
komentarza:
0
Włodarze M.Jasła typowo ustawieni na działalność nauczycielską 1..gdy budowano tzw mała obwodnicę musiało rozwalić gotowa nowowybudowana kotłownie i mocy 40 GJ w tym 2 kotły Rafako z Sędziszowa i mocy 20 GJ wraz z pełnym oprzyrządowanie.Na jej miejscu przebiega obwodnica.Dokumentacja pełna do wglądu w Zakładzie Cieplowniczym i w Mpgk.
2.Gdy likwidowano w Jaśle Spółdzielnie Mleczarska i obok Spółdzielnie Krawiecka to swoim za grosze wyprzedano obiekty nie myśląc o spince drogowej z planowaną obwodnica.małą
3.Teraz Ci winni tych nieprawidłowości próbują udawać nawiedzonych chcą niszczyć prywatną własność
4Nie trzeba być biegłym w rachunkach ażeby stwierdzić ze koszta prowizorek drogowych w Jaśle i wiele przekroczy wybudowanie prawdziwej obwodnicy zresztą na która przygotowane są i plany i projekty.
5.Ktoś powinien rzetelnie wyjaśnić mieszkańcom tematy
@ smog
dnia 16.01.2016, 08:49
Ocena
komentarza:
3
Wszystkie inwestycje w Jaśle od kilku lat się robi z UNII co miasto zrobiło za swoje pieniądze?Dobry gospodarz buduje i rozwija się za swoje pieniądze.Ludzie wybierali władzę urzędników i ludzie mogą władze odwołać .
@ smog
dnia 16.01.2016, 09:01
Ocena
komentarza:
15
Zrobiło miasto bazar (zielony rynek)z unii z wodą pod nogami parasole straszą krzywe stoły drewniane,stare klamki w WC ciepła woda zamknięta ,parkingi zastawione,z dachu kapie, WC z dachem pod szklanym dachem ,grzeje słonko do szyb warzywa usychają sprzedający rozkładają parasole tak miało być pięknie.
@ Kucharka księdza
dnia 16.01.2016, 10:32
Ocena
komentarza:
4
Urzędniki siedzą a ludzie stoją bo płacą podatki i głosują na swoich wybranych urzędników tak dbają o zwykłego obywatela i chcą ograć zrobić co im pasuje. Obywatele ,mieszkańcy powinni być zadowoleni z tego co urzędniki ustalą
@ mieszkaniec jasła
dnia 16.01.2016, 12:42
Ocena
komentarza:
0
to gmina jasło nie ma biednych i głodnych tylko jakieś zegary w prezentach kupuje ? marnotrawienie pieniędzy jak nic!!!
@ maja
dnia 16.01.2016, 15:56
Ocena
komentarza:
4
Chyba nikt nie byłby zadowolony z tego , że parę metrów od domu dzień i noc będą przejeżdżać tiry , więc Tobie też chyba by się to nie podobało !!!
@ Jaś
dnia 16.01.2016, 20:39
Ocena
komentarza:
1
Dokładnie trzeba ich wysłać żeby zobaczyli "obwodnicę" a raczej trasę średnicową z prawdziwego zdarzenia jak w większych miastach w Polsce.
@ Świerczek
dnia 16.01.2016, 20:40
Ocena
komentarza:
3
Urzędnicy siedzą a ludzie obywatele stoją bo płacą podatki robia na urzędników i sami ich wybrali i sa tak traktowani a urzednik robi jak chce.
@ podatnik 2
dnia 16.01.2016, 21:27
Ocena
komentarza:
0
Oby tylko połowa kasy...
@ szybkiF1
dnia 16.01.2016, 21:56
Ocena
komentarza:
0
komentarz nie na temat
@ Wojtq
dnia 20.01.2016, 22:15
Ocena
komentarza:
0
Ludzie nie żryjcie się tylko zgłaszajcie poprawki do projektu póki możecie. Mnie tak wydymali przy budowie wałów przeciwpowodziowych. Specustawa i pocałujta w d... wójta.
Bandyci zagarną waszą ziemię i nic na to nie poradzicie. Nawet minister infrastruktury wam nie pomoże bo podtrzyma decyzje niższych organów.
@ wrr...
dnia 15.01.2016, 14:00
Ocena
komentarza:
-15
są przeciwni i mają rację ! droga kg2 nie rozwiązuje żadnego problemu komunikacyjnego w Jaśle i oddala w nieskończoność budowę właściwej "obwodnicy" łącznik ten wytrąca wszelkie argumenty a kłopot pozostanie. Pomijam fakt budowy drogi w terenie podmokłym i zalewowym, stary idiotyczny pomysł czarusia.
@ Agent Delegat
dnia 15.01.2016, 14:10
Ocena
komentarza:
29
Jeśli tam jest teren podmokły i zalewowy, to jak nazwać tych, którzy pobudowali tam swoje domy?
@ łodyniec
dnia 15.01.2016, 15:32
Ocena
komentarza:
-1
sami wiedzieli gdzie się budowali

łohohohoohohohohhohoho

STOP KG2!
@ super puzzle
dnia 15.01.2016, 16:17
Ocena
komentarza:
6
Północna obwodnica jest jednym z elementów super układanki drogowej dla całego regionu Jasło-Krosno - i nie tylko. Jest częścią koncepcji programowo-przestrzennej drogi
Kielce – Nowy Korczyn - Tarnów – Barwinek na odcinku Tarnów – Jasło – Krosno - węzeł S-19m - więcej pod linkiem

http://www.powiat.jaslo.pl/images/PROJEKTY_fundusze/TOM%20I%20DROGA%20Kielce%20S-19_2015.08.26.pdf

TAM M.IN. Wariant 2 drogi klasy GP posiada łączną długość 63,74 km oraz 11 węzłów drogowych. Na odcinku od miejscowości Rzepiennik Suchy do miejscowości Strzeszyn projektowana trasa prowadzi wynikowym przebiegiem drogi Kielce – Nowy Korczyn – Tarnów – Barwinek według opracowania PPiPST ALTRANS
z września 2012 r. Następnie trasa prowadzona jest drogą krajowa nr 28 na odcinku ok 1,0 km i dalej przez miejscowość Głęboka do Trzcinicy. Dalej trasa przebiega planowaną zachodnią i północną obwodnicą Jasła,aż do skrzyżowania z DK 28. Następnie prowadzona jest przez miejscowość Roztoki, Tarnowiec, Brzezówkę.
Następnie kieruje się w stronę planowanej zachodniej obwodnicy Krosna przez miejscowości: Umieszcz,
Wrocanka, Długie, Dobieszyn. Trasa prowadzony jest planowaną zachodnią obwodnicą Krosna aż do węzła
Krosno Lotnisko, gdzie skręca na południowy wschód przez miejscowość Głowienka do węzła Miejsce
Piastowe.
@ czesuaf
dnia 15.01.2016, 21:06
Ocena
komentarza:
2
RACJA!!! Czyli planowana od lat droga S-73. Ta koncepcja powinna powstać jak najszybciej, a nie jakieś pół- czy ćwierćśrodki w postaci drogi KG-2.
@ pol
dnia 15.01.2016, 14:07
Ocena
komentarza:
26
Każda dodatkowa droga w Jaśle rozładuje ruch na tych, które już są. Zgadzam się tutaj z burmistrzem, dlatego jeżeli jest możliwość pozyskania pieniędzy, to dlaczego tego nie wykorzystać?? Wiadomo, że Jasło jest obciążone komunikacyjnie i myślę, że ta droga jakby nie patrzeć jest jakimś udrożnieniem ruchu w Jaśle.
@ ktos
dnia 15.01.2016, 15:40
Ocena
komentarza:
-10
ta droga odciąży tylko część ruchu idącego na Krosno, bo reszta "wleje" się tak jak dotychczas do miasta. Tak więc nic a nic miasto tutaj nie zyska (no chyba że chodzi akurat o wydanie kilku milionów właśnie w Jaśle) a część obecnej obwodnicy będzie niewykorzystana. A z drugiej strony obwodnica przez Gamrat też nic nie zmieni, bo większość tirów jedzie na Duklę, więc będą musiały wjechać do miasta z drugiej strony.
@ ELIASZ
dnia 16.01.2016, 10:16
Ocena
komentarza:
2
To po co pani Kurowska zaślepiła ulice w jaśle i zrobiła deptak skoro każda dodatkowa droga w Jaśle ma niby rozładować miasto?Przez deptak sklepy straciły obroty i miasto jest gorzej przejezdne
@ w.s.
dnia 17.01.2016, 11:36
Ocena
komentarza:
0
do @ELIASZ, przecież można druga równoległą do deptaku ulicę zrobić dwukierunkową, gdyż jest na tyle szeroka, a przystanki autobusowe przenieść np.na plac Żwirki, gdzie kiedyś był już nawet dworzec PKS.
@ Ryk
dnia 15.01.2016, 14:07
Ocena
komentarza:
26
W przypadku inwestycji dla dobra ogólnego jednostki musza zrozumieć że ich dobro jest mniejsze i powinno zostać pominięte.
Miastu się należy ta droga , ułatwi przejazd, ożywi z MC Donaldem ten obszar i pozwoli na odciążenie Lwowskiej z której np karetki ze szpitala nie moga wyjechać. a jakieś 2 domy czy po[...]dła firemka nie powinny tu przeszkadzać dobru ogólnemu Jasła . DLatego b. dobrze, że jest SPECUSTAWA i jak najszybciej powinni tą drogę budować !!!
@ wrr...
dnia 15.01.2016, 14:10
Ocena
komentarza:
-14
a ten z fikcyjnym MC Donaldem , opamiętajcie się ! !
@ Ryk
dnia 15.01.2016, 14:13
Ocena
komentarza:
25
MC Donald powstanie i droga też ! Rozwoju jasła za PiS u nie zatrzymacie !
@ ksiądz Mateusz
dnia 15.01.2016, 16:35
Ocena
komentarza:
16
MC Donald symbolem rozwoju miasta śmiać się czy płakać nad twoją głupotą ??
@ czesuaf
dnia 15.01.2016, 21:08
Ocena
komentarza:
-3
Inaczej śpiewałbyś, gdybyś miał tam działkę, dom albo firmę... Wspomnisz moje słowa, bo specustawa o realizacji inwestycji drogowych to rozbój w biały dzień. Wiem, co mówię...
@ Matii
dnia 16.01.2016, 20:41
Ocena
komentarza:
9
Krosno się rozwijało 4x szybciej niż Jasło za rządu PO i za Pis też będzie. Polityka tu nie ma nic do rzeczy. Trzeba mieć konkretnych rządzących burmistrza czy prezydenta z wizją.
@ Ryk
dnia 15.01.2016, 14:09
Ocena
komentarza:
15
Ta droga bardzo ułatwi komunikację !!! Każdy do widzi , będzie praktycznie pozwalać omijać Jasło dodatkowo odnowi i odświeży Jasło . !!!
@ Os. Brzyszczki
dnia 15.01.2016, 15:48
Ocena
komentarza:
21
budować , budować i jeszcze raz budować ...
@ w.s.
dnia 15.01.2016, 21:40
Ocena
komentarza:
13
też jestem za budową drogi, pomimo że mieszkam w tym regionie
@ ZIELONAFALA
dnia 20.01.2016, 13:26
Ocena
komentarza:
3
Dokładnie wystarczy pojechać do Krosna aby zobaczyć jak wyglądają drogi i jak miasto się zmieniło. Dziś przejechałem prawie całe Krosno ZIELONĄ FALĄ jadąc 70-80 km/h praktycznie na wszystkich skrzyżowaniach zielone światło. Powiem wam że ta fala to mistrzostwo świata - kto ją wymyślił MEDAL.
@ Ryk
dnia 15.01.2016, 14:10
Ocena
komentarza:
18
Natychmiast wyburzyć te stare rudery z lat 60 -tych !!!
@ Agent Delegat
dnia 15.01.2016, 14:10
Ocena
komentarza:
35
Niestety drodzy mieszkańcy, ale rozwiązanie jest jak najbardziej zasadne. Po powstaniu tej drogi wystarczy odpowiednio ustawić znaki (co zapewne nastąpi), żeby tranzyt od strony Krosna i Gorlic w kierunku Tarnowa całkowicie wyrzucić z Lwowskiej i centrum miasta. Odetchną mieszkańcy Brzyszczek, Kotliny, Ulaszowic, a częściowo też okolic Rynku, Jagiełły, Kościuszki, 3 Maja. Lekko licząc kilkanaście tysięcy osób. Mało?
@ Ryk
dnia 15.01.2016, 14:12
Ocena
komentarza:
22
Zgadza się w 100% i mam nadzieje że jakieś 2 stare chatki i jedna krzacza firmeka nie będą tu przeszkadzać. A jak coś to SPECUSTAWA i wysiedlenie przymusowe!
@ Czytelnik
dnia 15.01.2016, 14:18
Ocena
komentarza:
25
Miejmy nadzieję, że przeważy interes KILKUNASTU TYSIĘCY ludzi skupionych wokół ulicy Lwowskiej, Brzyszczek i dużych osiedli w okolicach Na Kotline, a nie grupa kilkunastu pojedynczych mieszkańców Konopnickiej.
@ PolaMonola
dnia 15.01.2016, 23:57
Ocena
komentarza:
4
Tak odetchną mieszkańcy wskazanych ulic, a mieszkańcy 17 stycznia jak mieli tak bedą mieć, nawet więcej niż dotychczas. Dojazd z i do tej ulicy to koszmar, wieczne korki o każdej porze dnia i nocy. Wszyscy chcemy odpocząc od hałasu, spalin i korków - dlaczego więc mieszkańcy 17 stycznia muszą przyjąć wszystko? Są tereny, które są lepszą lokalizacją dla ruchu ciężkiego...
@ Czołem Telewizyjne Barany !
dnia 17.01.2016, 06:52
Ocena
komentarza:
0
Tamci może odetchną ale Ci z ul. Konopnickiej "dodetchną" podwójnie. Mało ?
@ J23 do agent delegat
dnia 19.01.2016, 23:24
Ocena
komentarza:
0
Bzdura!Mieszkańcy będą bardziej zatruci spalinami,kto buduje drogi tranzytowe wewnatrz miasta? Jest to stara niudolna koncepcja UAI Kraków, którzy dość już napsuli swoim projektami w Jaśle.iMieszkańcy Konopnickiej, nie dajcie się wyfrajerować!Część mieszkańców Jasła wybudowała się przy ruchliwych ulicach( vide Os. Na Kotlinę, Brzyszczki), część mieszka w centrum,i próbują uczynić skansen w mieście i wypchnąć ruch na inne osiedla np. G.Klasztorną.Stąd bezsensowna, kosztowna budowa drogi wewnątrz miasta KG2(efekty będą mizerne w stosunku do kosztów ruch tirów z Pilzna w kierunku Gorlic i Dukli docelowo skierowany po drugiej stronie szpitala, szpital otoczony dwoma ruchliwymi drogami!!! - Lwowską i KG2, nastepnie pod już zakorkowany wiadukt na Kasprowicza dalej obok ul. Kwiatowej do ronda w Żółkowie i część tirów ul.W.Polskiego z powrotem przez przejazd kolejowy!!! w stronę Gorlic-horror).Rozwiązaniem jest Droga Zachodnia ale nie ta co projektowało UAI Kraków;zamiast przy zbliżonych nakładach wybudować Drogę Zachodnią (droga początek rondo na ul.Żeromskiego. most obok kładki na Jasiołce, następnie wzdłuż wałów za os.Belfer,obok basenu, połaczenie z projektowanym mostem na Gądkach,dalej ponizej Pektowinu wylot na rondo na ul. 3 Maja na przedłużeniu ul. W.Polskiego)To było proponowane 20 lat temu.W tym czasie bezsensownie wybudowano ,w terenie zalewowym os.Belfer i basen(koszt remontu basenu po powodzi ok.3mln zł). Zalety drogi zachodniej- stworzenie tzw ringu mieszkańcy gesto zaludnionych os.Kopernika,Krasińskiego łatwo wyjeżdzaliby w kierunku Tarnowa ,Krosna,Dukli drogą zachodnią zamiast przedzierać się przez centrum miasta.Natomiast docelowo należy wybudować prawdziwe obwodnice, równiez 20lat temu proponowano systematycznie wykupywać tereny pod prawdziwe obwodnice. Nie zrobiono nic(nieudolni włodarze zobaczcie na ich zawody:nauczyciele,prawnicy itp.); teraz sa pieniadze z uni ale wybierani krótkozwroczni radni i burmistrzowie zaprzepaścili okazję; obecne ostatnie pieniądze z uni Jasło juz nie wykorzysta na wybudowanie pawdziwych obwodnic- okazja minęła i mija.Będą załatwiane drobne interesiki, np mieszkańcy centrum chcą zamknięcia rynku; jeżeli ktoś chce mieszkać w sanatorium w centrum miasta niech sprzeda drogie kamienice i kupi w sanatorium , a nie podrzuca ruch generowany pzez siebie innym mieszkańcom!!
@ tol
dnia 15.01.2016, 14:12
Ocena
komentarza:
25
ta droga powinna zostac zbudowana dawno temu,bo miasto ma sie rozwijac a nie cofac
@ Łukasz
dnia 15.01.2016, 14:13
Ocena
komentarza:
32
Burmistrz Pabian powinien pokazać charakter i stanowczo przeciwstawić się mieszkańcom Konopnickiej. Wreszcie coś konkretnego udałoby się zrealizować. Po swojej decyzji odnośnie McDonalds'a burmistrz i tak mieszkańców Konopnickiej może uznać za elektorat stracony. Od wielu lat w Jaśle nie było dużej inwestycji infrastrukturalnej, a jak już coś było planowane (przedłużenie Staszica, most na Chopina) to zawsze ulegano protestom. Przykład burmistrza Czerneckiego w poprzedniej kadencji pokazał, że uleganie grupom nacisków poszczególnych osiedli nie gwarantuje ponownego wygrania wyborów. Jasło nie może sobie pozwolić na stratę tych 14 milionów ze środków województwa. Trzeba tę inwestycję przeforsować, a następnie wprowadzić ograniczenie tonażu na Lwowskiej.
@ łodyniec
dnia 15.01.2016, 16:01
Ocena
komentarza:
-3
14 baniek z województwa OK , a ile miasto musi dołożyć ? 100 ?

łohohohohohohohohohoohohohoohohoho

komuś na rękę ,szczególnie tym co mają tam działki
@ Łukasz
dnia 15.01.2016, 16:55
Ocena
komentarza:
1
Nie mam tam działki. Jak nie wiesz ile z budżetu miasta to poczytaj, a nie wypisuj kłamstw i bzdur.
@ Ryk
dnia 15.01.2016, 14:15
Ocena
komentarza:
10
Wystarczy , że jaślanie zbojkotują to firemkę rodzinną i od razu wyskoczy z tej ruiny :)
@ TB
dnia 15.01.2016, 14:40
Ocena
komentarza:
12
Budujemy i tyle w tym temacie!!!
@ Ryk
dnia 15.01.2016, 14:48
Ocena
komentarza:
15
Ci właściciele tych beznadziejnych nieruchomości powinni Bogu dziękować, że ktoś to od niech wykupi !!!
@ podatnik
dnia 15.01.2016, 15:04
Ocena
komentarza:
4
Gdy zapanowało Prawo i Sprawiedliwość rozległ się ogromny Ryk...
@ oj
dnia 15.01.2016, 14:50
Ocena
komentarza:
3
Kiedy byłam burmistrzem posunęliśmy mocno te sprawy...alez wypowiedź-godna osoby.
ciekawe kto najwiecej wzbogaci sie na tylu milionach...
@ Ann...
dnia 16.01.2016, 11:06
Ocena
komentarza:
-1
Ten kto wygra już teraz napisany(ustawiony) przetarg pod konkretnego wykonawcę.
@ łodyniec
dnia 15.01.2016, 15:22
Ocena
komentarza:
4
" niezbędne będą wykupy działek"

i wszytko w temacie

łoohohhohohohhohohohohohhohohohooho

teraz już chyba wszyscy wiedzą komu i po co jest potrzebna ta droga

łohohohohohohohohohhohohohoho
@ łodyniec
dnia 15.01.2016, 15:44
Ocena
komentarza:
-1
Jadąc z Gorlic do Krosna ta droga nie skróci mi ani pół metra trasy,jadąc z Pilzna do Krosna (w zależności od znaków) ta droga wydłuży moją trasę !
Jadać z Nowego Żmigrodu do Krosna ta droga nie skróci mi trasy . Jadąc z Pilzna do N.Żmigrodu ta droga nie skróci mi trasy .

Nie mam pojęcia jaki jest sens jej budowa skoro nic nie wniesie. I tak muszę wjechać w miasto (jadąc Tirem) i jechać obwodnicą ,z której dopiero wtedy mogę zjechać na KG2. Nic to nie ułatwia. Korki i tak będą okrutne.

Aby to miało sens droga KG2 powinna zacząć się na 17 stycznia i zakończyć na rondzie w Żółkowie !

łoohohohohohhohohohohohohho
@ mirco
dnia 15.01.2016, 16:10
Ocena
komentarza:
0
do..ebie to korkiem i to okrutnym jeśli na tej pseudo obwodnicy jeszcze mikro rondko pobudują. to będzie masakra, ale chłopaki z KPP będą mieli gdzie ruchem kierować jak zawali skrzyżowanie pod wiaduktem. z tym projektem trzeba pójść ponad Brzyszczków
@ wrr...
dnia 15.01.2016, 19:13
Ocena
komentarza:
0
rzadko bo rzadko, ale trochę racji masz...
@ olo
dnia 15.01.2016, 19:34
Ocena
komentarza:
0
Macie tutaj planowane drogi w Jaśle wraz z ich przebiegiem: http://oi47.tinypic.com/iejt4n.jpg
@ Gorlice
dnia 17.01.2016, 15:20
Ocena
komentarza:
0
Ale dlaczego zapominałeś o trasie Tarnów- Gorlice, Nowy Sącz. Też nic się nie zmieni ?? Trzeba uczciwie sprawy stawiać mówić o tych przypadkach wspomnianych przez Ciebie, ale i tych "przez przypadek" przemilczanych przez Cibie, wtedy jest szczera rozmowa. Prowadzenie debaty w proponowany przez Ciebie sposób jest po prostu manipulacją.
@ Jaślanin
dnia 15.01.2016, 15:24
Ocena
komentarza:
8
Jeśli jest tyle środków z Unii, inne miasta będą budować obwodnice np. Strzyżów, to o czym to świadczy? Władzom jasielskim nie bardzo zależy na tej obwodnicy północnej
@ DSFDSF
dnia 15.01.2016, 15:25
Ocena
komentarza:
9
1 km 400 m koszt tego zadania to około 12-15 mln zł. LOL
ta droga zamiast pomóc stworzy jeszcze wieksze korki. Jak myslicie o odkorkowaniu Jasła droga nie moze docierac do newralgicznych punktów jakim bez watpienia jest rondo na kazimierza wielkiego. Po prostu jest to najtansza droga byle pokazac ze cos sie robi. jEST TO TAK SAMO GENIALNY POMYSŁ JAK LEWOSKRETY NA SKRZYZOWANIU KOŁO RYNKU
@ Pl
dnia 18.01.2016, 00:46
Ocena
komentarza:
-1
Zeby nie wspomnieć o genialnej sygnalizacji świetlnej w Rynku...
@ ORINOKO
dnia 15.01.2016, 15:28
Ocena
komentarza:
4
Dlaczego co mądre wJaśle musi być [...]one? Są pieniądze na określony cel.Trzeba je brać,a nie [...],solić i ciągle niemożliwe żądać.To miasto już jest wiochą! Czy ma być przysiółkiem Kołaczyc? W pełni podzielam stanowisko zaprezentowane przez panią marszałek Kurowską.Brać jak dają,nie gadać o niemożliwym!
@ łodyniec
dnia 15.01.2016, 15:46
Ocena
komentarza:
2
kto weźmie to weźmie ...

łohoohohohohhohohohohohoho

a Ty nadal będziesz w korkach stał

łohohohohohohohohohohohohohho
@ ja
dnia 15.01.2016, 15:49
Ocena
komentarza:
-2
Dlaczego tak się dzieje, że ja daje minus,a wyskakuje plus ?
@ ja
dnia 16.01.2016, 16:52
Ocena
komentarza:
-1
to zalezy komu dajesz:) jak ja daje plus to wyskakuje minus albo się wiesza:) Pisowska cenzura i pełno troli
@ bokser
dnia 15.01.2016, 15:51
Ocena
komentarza:
2
Ta droga powinna powstać i proszę dążyć do tego aby powstała. Trzeba szukać rozwiązania na budowę takich dróg z uwagi, że miasto jest bardzo zatłoczone samochodami. Tego typu działania jak budowa dróg powinny być prowadzone i to jest kluczowe zadanie na najbliższe lata.
@ Aabb
dnia 16.01.2016, 10:19
Ocena
komentarza:
-3
Ja jako mieszkaniec ul. Konopnickiej tez jestem mieszkańcem Jasła, więc dlaczego to moja droga ma być zatłoczona? Dlaczego solidarnie mieszkańcy nie opowiedzą się za budową obwodnicy CAŁEGO miasta? To co są lepsi i gorsi? Ja też płacę podatki w Jaśle.
@ BZ
dnia 15.01.2016, 15:59
Ocena
komentarza:
4
Brawo!! Ta droga powinna powstać. Nie ulegając sprzeciwom nie których mieszkanców ul. Konopnickiej... Brawa dla pana burmistrza. I jeszcze na koniec chce do powiedzieć że zamiary przebudowy trwają od 60 lat i najwyższy czas to zrealizować..
@ ksiądz Mateusz
dnia 15.01.2016, 16:32
Ocena
komentarza:
-6
To jest chore, ktoś przez długie lata budował sobie dom za swoje pieniądze a teraz z powodu czyjegoś widzimisię zostanie on wyburzony a w zamian rzucą komuś ochłapy, 1/3 wartości domu i działki, ja bym na to nigdy nie poszedł, a gdyby opresyjny siłą chciał mnie z domu usunąć, wolałbym go wysadzić razem ze mną w powietrze w proteście
@ ksiądz Mateusz
dnia 15.01.2016, 16:33
Ocena
komentarza:
-3
miałobyć opresyjny aparat
@ Ryk
dnia 15.01.2016, 16:59
Ocena
komentarza:
2
Te domy mają niewielką wartość. Tylko tym właścicielom
się wydaje ze maja jakąś wartość. Jakby wystawili te chałupy na sprzedaż to pies z kulawą nogą by tego nie chciał.
@ ksiądz Mateusz
dnia 15.01.2016, 17:11
Ocena
komentarza:
2
Dla kogoś może mieć dużą wartość, bo ktoś mógł wszystkiego odmawiać tylko całą kasę na budowę przeznaczyć, bo chciał mieć dom ładny, zwłaszcza w środku, nie wszystko mierzy się wartością rynkową
@ w.s.
dnia 15.01.2016, 21:53
Ocena
komentarza:
10
Ale w tym domu nikt już nie mieszka! Bracia D. mieszkają w swoich nowych domkach
@ leśny lud
dnia 15.01.2016, 16:46
Ocena
komentarza:
0
Ta droga jest jak najbardziej logiczna i powinna powstać.
Za to obwodnica północna to poroniony pomysł, bo wtedy Gorajowice
będą miastem a Jasło wsią i nikt nawet nie będzie wiedział, że
Jasło istnieje.
@ podatnik
dnia 15.01.2016, 16:51
Ocena
komentarza:
11
Jasło jest wsią od ok 10 lat...
W związku z tym proponuję zmianę Straży miejskiej na Straż wiejską
Chłopacy się ucieszą wszak ze wsi pochodzą
@ Doprecyzujmy
dnia 15.01.2016, 16:55
Ocena
komentarza:
5
O dofinansowaniu dla tej inwestycji ze środków RPO WP radny Wojciech Zając wspominał już w kwietniu zeszłego roku!
@ taka prawda
dnia 15.01.2016, 17:25
Ocena
komentarza:
11
O zalewie Kąty-Myscowa tatuś mówił latami...
@ uświadamiać!
dnia 15.01.2016, 17:45
Ocena
komentarza:
14
Jeszcze w 2007 roku ówczesna minister rozwoju regionalnego – Grażyna Gęsicka (PiS) wpisała budowę zbiornika Kąty-Myscowa na listę priorytetowych projektów przeznaczonych do wsparcia ze środków unijnych. Kto rządził później?
@ czesuaf
dnia 15.01.2016, 21:11
Ocena
komentarza:
7
Tzw. Elżbieta Bieńkowska, która stwierdziła u Sowy i Przyjaciół, że "za min. 6 tys. złotych miesięcznie to pracują albo nieudacznicy albo złodzieje..."

Kobieta, która szczyciła się tym, że ma tatuaż na d..pie. Chluba platformy obywatelskiej.
@ Ryk
dnia 15.01.2016, 17:00
Ocena
komentarza:
-6
Jaslo jest i będzie wielkie! !!
@ 10
dnia 15.01.2016, 17:38
Ocena
komentarza:
0
yhy bardzo
@ realista
dnia 15.01.2016, 17:47
Ocena
komentarza:
6
A wg mnie ta droga nic nie zmieni jeśli chodzi o rozładowanie korków na rondzie Solidarności - przeciwnie - korki zrobią się większe bo będzie 4 a nie 3 zjazdy a tym samym trudniej będzie włączyć się do ruchu. To rondo osiągnęło już granicę przepustowości i dlatego trzeba szukać bardziej efektywnych rozwiązań a nie topić kasę tylko dlatego że jest.
@ suchy38
dnia 15.01.2016, 18:10
Ocena
komentarza:
10
Walnijcie się mieszkańcy Konopnickiej nic Wam nie pasuje ja mieszkałem 40 na Kraszewskiego 2 m od ulicy gdy cały ruch osobowy i ciężarowy przebiegał przez tą ulice a wy lalusie nie bo Magdonald też nie wszystko na nie Dość tego zróbcie tą drogę garstka cwaniaczków nie będzie dyktowała większości
@ Rodak
dnia 15.01.2016, 19:36
Ocena
komentarza:
13
Każda, droga czy ulica w Jaśle jest budowana z kilkudziesięcioletnim opóźnieniem.
Każda jest pilnie potrzebna. Sprzeciw mieszkańców ul. Konopnickiej jest podarkiem
dla Krosna, które chętnie przejmie niechciane w Jaśle pieniądze na budowaną
już odcinkami obwodnicę południową poza lotniskiem.
Mieszkańcy ul. Konopnickiej, dla dobra Krosna dalej protestujcie.
Takich przykładów już w przeszłości było wiele.
Tylko potem nie płaczcie, że w Jaśle się nic nie dzieje.
Aż dziwne jest że Jasło dostaje za darmo pieniądze ale mieszkańcy ich nie chcą.
@ Jaseł
dnia 16.01.2016, 10:22
Ocena
komentarza:
5
No właśnie w Krośnie budują obwodnicę a nie drogę w centrum miasta.
@ Prawda
dnia 20.01.2016, 13:31
Ocena
komentarza:
2
W Krośnie budują już drugą obwodnicę do stref ekonomicznej która w przyszłości ma być powiązana z S-19. Tak tam już myślą do przodu !!!
@ Toke
dnia 15.01.2016, 19:52
Ocena
komentarza:
-3
To nie mieszkańcy to odszczepiency
@ hm............
dnia 15.01.2016, 20:29
Ocena
komentarza:
8
widząc "rudą" na zdjęciach zapytowywuję się gdzie HIPERMARKET ? zatrudniający grubo ponad 1000 osób, podejrzewam, że znowu w perspektywie się okażą inne powody i przesłanki, tudzież hm...pieniądze. Mam teraz nadzieję o kontroli stosownych służb względem rzeczonej inwestycji(wówczas zaniechanej), oby się nie okazało całe to przedsięwzięcie kolejną hucpą urzędniczo-samorządową w oparciu o interes jednego podmiotu (człowieka) .
Coo... tam... psy szczekają karawana jedzie dalej. Hm...nawinęliśmy gawiedzi hipermarket, nawijamy Mc-Donalda, to i nawiniemy drogę kg2. Powodzenia gawiedzi życzę, razem czuję się z wami raźniej. Kto będzie się pluskał za parę lat w urynie ? decyzyjni ?...i tym optymistycznym akcentem się żegnam.
P.S.
Czaruś ma się dobrze ? kurcze, wolałem go w Korzennej...
@ Ted
dnia 15.01.2016, 20:32
Ocena
komentarza:
21
Maria Kurowska, która dla potrzeb swojej kampanii wyborczej zmarnowała 10 lat temu szansę na budowę drogi KG2 przez GDDK- z budżetu państwa, teraz jest za jej budową przez Miasto! Paniusiu, doskonale pamiętamy, jakżeś to Pani wyśmiewała ten projekt opowiadając o budowie obwodnicy północnej! A stary projekt nie kończył się na rondzie, droga miała się łączyć z ul. Krakowską.
@ malkontent
dnia 17.01.2016, 17:32
Ocena
komentarza:
6
Nie tylko drogę. Po wygraniu wyborów zastosowała opcję zerową, całkowicie rezygnując z przygotowanych przez poprzedniego burmistrza inwestycji, wręcz je wyśmiewając. Chodzi m.innymi o Zakład Przeróbki Odpadów (ok. 80 miejsc pracy) czy nowa halę sportową.
Czy dojdzie do budowy drogi, osobiście wątpię, w ostatnich latach było już tyle koncepcji, programów przebiegu dróg np. po torowisku zlikwidowanej bocznicy kolejowej do Gamratu, co jedna rządząca ekipa przygotowała to następna negowała.
Za wydane dotychczas na te koncepcje i nie zrealizowane projekty można by było wybudować ładny kawałek drogi.
Pozytywem jest, ze aktualna ekipa nie zanegowała projektów poprzednich ekip lecz je w miarę możliwości realizuje.
@ Budować !
dnia 15.01.2016, 21:00
Ocena
komentarza:
4
Ta droga powinna istnieć od 15 lat, bo razem z drogą południową tworzyła sensowny układ.
Nie podoba mi się tylko włączenie do obwodnicy w postaci ronda. Tam jest dużo miejsca na estakadę bezkolizyjną, a rondo zatamuje ruch na obwodnicy we wszystkie strony.

Czekamy teraz na nową ulicę i na McDonalda :) nareszcie miasto będzie tam wyglądało jak miasto !
@ oloo
dnia 15.01.2016, 22:13
Ocena
komentarza:
2
Jaki dobra niematerialne,od kiedy za takie rzeczy się płaci. Co ktoś wymyśla, gdyby każdy tak chciał to by nie powstały drogi.
@ sil077
dnia 15.01.2016, 22:40
Ocena
komentarza:
6
Budowac jak najszybciej -i szybko - a potem od razu ruszyc po pieniadze na obwodnice.(jak obecny nasz rzad) zadnej chwili wytchnienia .
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 15.01.2016, 22:48
Ocena
komentarza:
2
Zgodnie z tym co zauważyła już "najwyższa rada seniorów" w mieście i pracuje na resztę tylko blisko 7 tysięcy osób w wieku produkcyjnym, [a gdyby jeszcze odliczyć od tego tych budżetowych, to ile jest takich faktycznych podatników]...??? A jak widać dyskutują ci co żyją z podatków i pracy innych... Nawiasem mówiąc naturalna selekcja będzie miała w tym względzie najwięcej do powiedzenia [odnośnie zmniejszenia natężenia ruchu}...
@ jaślanin od 44 lat
dnia 16.01.2016, 04:00
Ocena
komentarza:
0
TAK DLA OBWODNICY PÓŁNOCNEJ, NIE!!! dla rozwiązania forsowanego i podyktowanego strefami wpływów "pewnych" osób. Droga która nic nie zmieni dla płynności ruchu w Jaśle. Całkowity brak zrozumienia problemu ale to jest "pomysł na miarę naszych możliwości" MIŚ". To jest tak że przenosimy "kupę z jednego miejsca w inne" a nie robimy nic aby tej kupy i smrodu nie nie było.
p.s. nie jestem mieszkańcem ul. Konopnickiej, po prostu obserwuję rzeczywistość i ... kto wie gdzie mieszka pan Pabian, pan Pikul i jeszcze kilku ziomków:)
@ jaślanin od 59 lat
dnia 16.01.2016, 11:07
Ocena
komentarza:
15
Gdy budowano rondo Solidarności, mówiono, że utrudni ruch, Tak było na początku, gdy ludzie nie umieli się zachować na rondzie. Teraz nie wyobrażam sobie ruchu bez ronda.Gdy wybudowano małą obwodnicę, były głosy, że ona niema wpływu na ruch w mieście. Gdy obwodnica zostanie zablokowana (np przez wypadek), to miasto jest całkowicie zablokowane. Czy była w Jaśle jakaś inwestycja, która na początku nie byłaby kompletnie skrytykowana?
@ hm............
dnia 16.01.2016, 16:29
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ dragoness
dnia 16.01.2016, 19:53
Ocena
komentarza:
6
Ciekawe, jak to p. Kurowska zmienia zdanie... Jak była burmistrzem, nie zależało jej na KG2, teraz nagle to świetne rozwiązanie.
@jaślanin od 44 lat
Wymienieni panowie mieszkają bardzo daleko od ul. Lwowskiej, rozjeżdżonej przez TiRy, zasmrodzonej i zakorkowanej. Rozwiązanie proponowane nie jest idealne, ale skoro w najbliższym, (a i dalszym też) czasie nie ma planów wybudowania obwodnicy, może warto zadowolić się na razie tym, co jest możliwe?
@ oj
dnia 16.01.2016, 20:35
Ocena
komentarza:
8
Kurowska tak zmienia zdanie jak wiatr zawieje...
@ Optymista
dnia 16.01.2016, 11:06
Ocena
komentarza:
7
Obwodnica Północna musi byc wykonana jak najszybciej to rozładuje korki w miescie to jest mega inwestycja oraz rozbudowa drogi na Pilzno i Krosno, Gorlice walka o węzeł Pilzno na A4 to powinien byc piorytet tego i nastepnego rządu i wtedy miasto Jasło zyska potencjalnych nowych inwestorów na Jasle co ozywi rynek lokalny.
@ do optymista
dnia 16.01.2016, 11:27
Ocena
komentarza:
12
Jaki węzeł Pilzno ? Autostrada przebiega kilkanaście kilometrów od Pilzna
ze strony przeciwnej jak Jasło. Rząd takich " priorytetów " i większych ma setki
i tysiące. Powtarzasz wyświechtane frazesy oderwane od realiów.
Obwodnica północna Jasła nie zostanie nigdy wykonana , bo jest to
ewentualnie inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad,
która słusznie uważa, że jest ona zbędna a niezwykle kosztowna.
@ Optymista
dnia 16.01.2016, 13:27
Ocena
komentarza:
3
Drogi/a forumowiczu/ko to nie są frazesy lecz fakty: Obwodnica północna jest potrzebna dla Jasła wiadomo, że to wykona GDDiA a zapłaci rząd inwestycja za jakies 100 mln min. A co do zjazdu w Pilznie jakby żył śp. St.Zając byłby zjazd na 100% , ale jego zona ma słabe loby w rządzie a teraz rzadzi Pis wiec zobaczym jak ta sprawa pójdzie czy nie pójdzie do przodu: http://www.alicjazajac.pl/artykul,droga_krajowa_nr_73_jaslopilzno_i_zjazd_z,355/ zobacz na artykuł jak to PO blokował ten zjazd: http://www.twójpowiat.pl/wiadomosci/powiat-dbicki/6250-zjazd-w-pilnie-nie-jest-potrzebny-.html pzdr i więcej wiary na lepszą przyszłość naszego regionu "Galicji".
@ trzezwo myslacy
dnia 16.01.2016, 23:14
Ocena
komentarza:
7
do optymista---jeszcze za życia pana Zająca było wiadomo żer zjazdu nie będzie a on nic w tym temacie nie robił chyba że pod siebie
@ Rodak
dnia 16.01.2016, 15:29
Ocena
komentarza:
12
Coś mi się widzi, że w związku z kłótniami pomiędzy mieszkańcami Jasła
nie będzie ani ulicy przez Błonie wzdłuż rzeki Jasiołki, ani tym bardziej
obwodnicy północnej.
Krosno tylko zaciera ręce i przyjmie bez żadnych problemów te niemałe
pieniądze.
Jaślanie zostaną z ręką w nocniku ze swoimi problemami co już jest normalne.
@ starszy mieszkaniec
dnia 16.01.2016, 17:09
Ocena
komentarza:
5
Dlaczego miasto nie wspomni o projekcie, który powstał kilka lat temu gdzie droga miała iść od mostu na obwodnicy południowej wzdłuż wału , koło starego młyna (do wyburzenia) ,następnie dołem - od wojny niewykorzystanym i zarośniętym placem na zakręcie za mostem na Mostowej - dalej pod ulicą Mostowa miał być tunel i dalej droga miała iść między budynkami byłego warsztatu P. Gorczycy a Biedronką prosto do drogi na Pilzno. W tym projekcie druga nitka tej samej drogi miała zacząć się przed Młynem i jej koniec miał wyjść na rondo Solidarności (po wyburzeniu budynków gdzie obecnie jest siłownia).Widziałem ten projekt na własne oczy. On nie spowodowałby żadnych kolizji i nieporozumiw z mieszkańcami Konopnickiej. Ale władza woli walczyć i narzucać Bogu ducha winnym mieszkańcom Konopnickiej własną tezę o budowie "nieszczęsnej drogi. Myślę że te 15 milionów tak wybudowana droga by nie kosztowała. Bo przy dzisiejszej technice wydrążyć tunel 10 - 15 metrowy pod ulicą to żaden problem.
@ ja
dnia 16.01.2016, 17:14
Ocena
komentarza:
18
Maryja już wybudowała drogę do nikąd! zamiast połączyć ją z ul. Fabryczna zakończyła ją w polach i jest super! Co ta droga zmieni? Malutkie rondo solidarnosci dostanie czwarty wjazd. Teraz wyobraźcie sobie jazde na tym rondzie! Permamętny korek! To samo tyczy się ul. Piłsudskiego na wyrost nazywaną obwodnicą. Przecież ona zakorkowana jest własnie od planowanego wlotu KG2 do skrzyzowania pod wiadukt - dołożą korka! A na krosno i tak ul. Lwowską się pojedzie. Pomysły nauczycielki! Zero wizji Co stoi na przeszkodzie budowie obwodnicy malymi etapami przez miasto z pomocą województwa? np. połączenie 17 stycznia z ul. bieszczadzką? później bieszczadzką z sobniowem i dalej w stronę Trzcinicy? I cały tranzyt idzie bokiem. Obwodnica od drugiej strony dalej nic nie da. Główne strumienie ruchu ida od Pilzna na Krosno lub Duklę. Więc podajcie mi logiczne wytłumaczenie innego układu obwodnicy? Jasło korkuje się głownie przez tranzyt i brak mostów - wąskie gardła - żeby gdziekolwiek przejechać zawsze trzeba jakiś most zaliczyć. A jest ich tylko 5 a 3 rzeki
@ hania
dnia 16.01.2016, 23:40
Ocena
komentarza:
5
A ja swoją część unijną chętnie oddam na budowę mostu np w okolicy więzienia na Roztoki. Mimo, że mieszkam przy Lwowskiej.
@ Rodak
dnia 16.01.2016, 19:06
Ocena
komentarza:
7
Żegnajcie pieniądze. Pa. Pa.
A wam Jaślanie figa.
@ jaslanin
dnia 16.01.2016, 20:35
Ocena
komentarza:
0
Wybierajcie i nadal głosujcie na tych nieudaczników z PISU to będziecie mieć nie rozwój Jasła tylkozgliszcza
@ dragoness
dnia 16.01.2016, 20:37
Ocena
komentarza:
1
Nadal? Przepraszam, jaka to koalicja rządziła poprzednio miastem? Czy nie przypadkiem PO-PSL?
@ s-19
dnia 16.01.2016, 20:48
Ocena
komentarza:
-4
Za kilka lat s-19 która budują z Rzeszowa podciągną w kier. Krosna, M. Piastowego i ten cały tranzyt przez Jasło na Barwinek zniknie.
@ ja
dnia 16.01.2016, 21:20
Ocena
komentarza:
10
Nie zniknie. Po pierwsze to też lata swietlne zanim skończą całą s--19 a poza tym śląsk będzie jechał do rzeszowa by później wracać na barwinek? Sorki ale transportowcy licza każdy kilometr i nie pozwolą sobie bez potrzeby na dokładanie 150 km by jechać autostrada i później s-19.
@ marek
dnia 21.01.2016, 13:41
Ocena
komentarza:
1
Tu nie chodzi z Rzeszowa do Barwinka tylko z krakowa do Barwinka i nie pisz bzdur jak nie wiesz o co chodzi!
@ łosobnica dolna.
dnia 17.01.2016, 11:39
Ocena
komentarza:
0
Mohery atakują !
@ l
dnia 17.01.2016, 12:23
Ocena
komentarza:
-8
stwarzaja takie problemy ze juz rece opadaja i jakis debil ta droge chce robic wystarczy wyremontowac ul. towarowa i poklopocie po co tam ludziom stwarzac problem domy niszczyc i wydawac niepotrzebnie pieniadze na ta droge .. tir jak przejedzie km dalej to sie nic nie stanie
@ Krośnianin
dnia 17.01.2016, 13:16
Ocena
komentarza:
6
Pieniądze dajcie do nas do Krosna, my nie będziemy stwarzać problemów
z ich wydaniem. Każda ulica a tym bardziej przelotowa jest potrzebna
gdyż za kilka lat zwiększy się tak ilość samochodów a zwłaszcza towarowych,
że powstaną ogromne korki i utrudnienia związane z przejazdem przez miasta.
Wiedzcie, że Unia Europejska też w końcu w związku z innymi nowymi
wydatkami np. na imigrantów, przestanie finansować w drogi.
Zawsze nowe pokolenie będzie miało pretensje do pokolenia które odchodzi,
że nie wykorzystało szansy.
@ mateo
dnia 17.01.2016, 23:13
Ocena
komentarza:
5
Specustawa jest potrzebna bo zawsze jak coś
się robi to zawsze znajdzie się warchoł co
krzyknie liberum veto.Może i jest potrzebna ta
droga ale korków nie zlikwiduje,zwiększy się
ruch na Piłsudskiego brakuje tylko żeby jakiś
kretyn wynajął ten budynek pomiędzy rondem
a wiaduktem i zobaczymy co się wtedy tam
będzie działo.Gdzie Jasło było jak najbliższe miasta
robili obwodnice?Krosno,Sanok,Pilzno,Biecz można?
Nasi Włodarze jeszcze nic nie zrobią a przyznają
sobie podwyżki.Pytanie do pani Kurowskiej
gdzie jest ta droga którą tak ceremonialnie
otwierała w Warzycach?
Dlaczego Gądki będą mieć most na osobówki
a na Hankówce nie?Wyciąć te metalowe paliki
bo podobno jeździli tam juz.Ile samochodów
może pojechać na Sobniów iGraniczną?
@ Jolin
dnia 18.01.2016, 10:09
Ocena
komentarza:
4
Szanowni Radni a nie lepiej wybudować drogę wzdłuż toru rozebranego do Gamratu i odciążyć miasto od samochodów na Gorlice i odwrotnie z Gorlic w kierunku Pilzna. To byłby sens i zmniejszenie ruchu przez miasto , bez wyburzeń i stosunkowo tanio. Drugie wyjście i spożytkowanie właściwe pieniądza to droga wzdłuż Wisłoki obok wałów od mostu , ul, Mickiewicza do trasy obok Marketu Majstrer. Trzecie rozwiązanie jeszcze tańsze do dobudowanie kawałka drogi od Ul, Szopena do trasy Obok Marketu Majster. Takie rozwiązania nie powodują zbędnych kosztów ubocznych lecz w znacznym stopniu odciążą centrum z nadmiernego ruchu u skrócą trasy drogowe. . Tak należy myśleć Panie Burmistrzu i Pani Marszałek
@ marek
dnia 18.01.2016, 15:52
Ocena
komentarza:
2
budować tą drogę jeżeli jest okazja,bo ci którzy dziś krytykują po wybudowaniu będą chwalić, bo dziś myślą że są najmądrzejsi a pokarzcie mi jakąś drogę w mieście która jest niepotrzebna.alleluja i do roboty!
@ A. Lechowski
dnia 18.01.2016, 16:39
Ocena
komentarza:
4
Gdy trzeba było budować Elektrociepłownie opalaną śmieciami owocześni włodarze słuchali narodu i teraz płacimy za wywóz śmieci jak za przysłowiowe zboże zamiast zarabiać na energii cieplnej i elektrycznej. Teraz próbuje się unieszczęśliwić mieszkańców spokojnego osiedla uciążliwą drogą aby uszczęśliwić mieszkańców innego osiedla (napuszczać jednych na drugich czyli dziel i żądz, my to już znamy). Skoro już tak wiele w Was miłosierdzia i czynienia dobra to poprowadźcie drogę wojewódzka 922 od ronda w Żółkowie przez Grunwaldzką i włączcie ją do Piłsudskiego przy wiadukcie, może włączy się Wam myślenie. Pozdrawiam.
@ Krośnianin
dnia 19.01.2016, 12:39
Ocena
komentarza:
0
Dość już straconego czasu na bzdurne jałowe dyskusje.
Dawać pieniądze do byłego miasta wojewódzkiego Krosna.
@ mądry jaślanin
dnia 19.01.2016, 12:52
Ocena
komentarza:
0
a ja na umyśnie bym im zrobił droge kg2 za to że chcą obwodnice niech dadzom pieniądze na obwodnice mieszkańcy
@ J23 do A.Lechowski
dnia 19.01.2016, 23:40
Ocena
komentarza:
4
Zgadzam sie oprócz ostatniego zdania.To pomyłka!Będzie korek pod wiaduktem!Rozwiazaniem jest Droga Zachodnia.Odnosnie KG2:Mieszkańcy będą bardziej zatruci spalinami,kto buduje drogi tranzytowe wewnatrz miasta? Jest to stara niudolna koncepcja UAI Kraków, którzy dość już napsuli swoim projektami w Jaśle.iMieszkańcy Konopnickiej, nie dajcie się wyfrajerować!Część mieszkańców Jasła wybudowała się przy ruchliwych ulicach( vide Os. Na Kotlinę, Brzyszczki), część mieszka w centrum,i próbują uczynić skansen w mieście i wypchnąć ruch na inne osiedla np. G.Klasztorną.Stąd bezsensowna, kosztowna budowa drogi wewnątrz miasta KG2(efekty będą mizerne w stosunku do kosztów ruch tirów z Pilzna w kierunku Gorlic i Dukli docelowo skierowany po drugiej stronie szpitala, szpital otoczony dwoma ruchliwymi drogami!!! - Lwowską i KG2, nastepnie pod już zakorkowany wiadukt na Kasprowicza dalej obok ul. Kwiatowej do ronda w Żółkowie i część tirów ul.W.Polskiego z powrotem przez przejazd kolejowy!!! w stronę Gorlic-horror).Rozwiązaniem jest Droga Zachodnia ale nie ta co projektowało UAI Kraków;zamiast przy zbliżonych nakładach wybudować Drogę Zachodnią (droga początek rondo na ul.Żeromskiego. most obok kładki na Jasiołce, następnie wzdłuż wałów za os.Belfer,obok basenu, połaczenie z projektowanym mostem na Gądkach,dalej ponizej Pektowinu wylot na rondo na ul. 3 Maja na przedłużeniu ul. W.Polskiego)To było proponowane 20 lat temu.W tym czasie bezsensownie wybudowano ,w terenie zalewowym os.Belfer i basen(koszt remontu basenu po powodzi ok.3mln zł). Zalety drogi zachodniej- stworzenie tzw ringu mieszkańcy gesto zaludnionych os.Kopernika,Krasińskiego łatwo wyjeżdzaliby w kierunku Tarnowa ,Krosna,Dukli drogą zachodnią zamiast przedzierać się przez centrum miasta.Natomiast docelowo należy wybudować prawdziwe obwodnice, równiez 20lat temu proponowano systematycznie wykupywać tereny pod prawdziwe obwodnice. Nie zrobiono nic(nieudolni włodarze zobaczcie na ich zawody:nauczyciele,prawnicy itp.); teraz sa pieniadze z uni ale wybierani krótkozwroczni radni i burmistrzowie zaprzepaścili okazję; obecne ostatnie pieniądze z uni Jasło juz nie wykorzysta na wybudowanie pawdziwych obwodnic- okazja minęła i mija.Będą załatwiane drobne interesiki, np mieszkańcy centrum chcą zamknięcia rynku; jeżeli ktoś chce mieszkać w sanatorium w centrum miasta niech sprzeda drogie kamienice i kupi w sanatorium , a nie podrzuca ruch generowany pzez siebie innym mieszkańcom!!
@ Rodak
dnia 20.01.2016, 08:51
Ocena
komentarza:
1
Szansę trzeba wykorzystać, tę na nową drogę też.
Szansa przychodzi tylko raz, odchodzi i nigdy już nie wraca.
Pieniądze jak odejdą gdzie indziej, gdzie inni tylko na to czekają
to już nie wrócą.
@ jan12
dnia 20.01.2016, 17:26
Ocena
komentarza:
1
Maria Kurowska zna się na wszystkim,a na drogach zwłaszcza.To wybitna specjalistka w każdej dziedzinie!"Ciemny naród kupi wszystko"
@ Rodak
dnia 21.01.2016, 07:27
Ocena
komentarza:
0
Mądrzy ludzie dążą do osiągnięcia tego co jest możliwe osiągnąć
a nie to co sobie marzą osiągnąć.
@ nie
dnia 25.01.2016, 08:48
Ocena
komentarza:
0
po co budowac dorge do zakorkowanego ronda z zakorkowanej obwodnicy i na odwrót te same auta beda uwiezione dalej w centrum miasta. ruch puscic bokiem miasta niech tiry jada bokiem i ludzie podrozujacy w bieszczady i na sacz niech omijaja centrum, tu faktycznie rzadzi zasada robic nie wazne jaki bedzie tego final
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rusza modernizacja ponad 7 kilometrów drogi wojewódzkiej nr 993

  Dzisiaj przy Domu Ludowym w Pielgrzymce odbyło się uroczyste rozpoczęcie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 993 na odcinku Pielgrzymka-Nowy Żmigród. Zadanie ma zostać zrealizowane do października przyszłego roku.

   

 • Givaudan sprzeda produkcję pektyn Herbstreith &Fox

   

  Spółka Givaudan oświadczyła dzisiaj, że przekazuje produkcję pektyn, stanowiącą element działalności spółki Naturex, spółce Herbstreith & Fox (Grupa H&F) – rodzinnej firmie będącej czołowym producentem pektyn, której siedziba znajduje się w niemieckim mieście Neuenbürg. 

 • Mieszkańcy ul. Łąkowej i Kwiatowej zapowiadają protest. Chcą przejścia dla pieszych na budowanej drodze wojewódzkiej 992

   

  Skarżą się, że przez budowę nowej drogi zostali niemal odcięci od świata. Mieszkańcy ul. Łąkowej i Kwiatowej w Jaśle apelują o budowę przejścia dla pieszych, aby mogli łatwo dotrzeć, tak jak było do tej pory, do kościoła, czy też szkoły. Zapowiadają organizację protestu, jeżeli ich postulaty nie zostaną uwzględnione. 

 • Petycja w sprawie drzew przy ul. Rejtana trafiła do Urzędu Miasta. Dzisiaj rozpoczęła się ich wycinka

   

  W ubiegłym tygodniu, do Urzędu Miasta w Jaśle, trafiła petycja przeciwko wycince drzew pod realizowaną budowę ścieżki rowerowej. Podpisało ją blisko 580 osób. Tymczasem, dzisiaj rozpoczęto wycinkę drzew przy ul. Rejtana. Jak przekonuje jasielski magistrat, wbrew pierwotnym założeniom, udało się ocalić 10 drzew.

 • Rozpoczęto budowę boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Sobniów

  Wczoraj przy Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle rozpoczęto prace budowlane związane z budową boiska wielofunkcyjnego. Inwestycja jest realizowana ze środków w ramach drugiej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

 • W Nowym Żmigrodzie powstał klub radnych PiS

  W radzie gminy Nowy Żmigród powstał klub radnych Prawa i Sprawiedliwości liczący siedmiu członków. Przewodniczącym nowego klubu został Grzegorz Munia.

 • "Dwójka" przeszła na zdalne nauczanie. U uczennicy potwierdzono Covid-19

  Uczniowie klas od I-III w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle od dzisiaj rozpoczynają nauczanie w formie zdalnej. Starsze klasy normalnie będą się uczyć w budynku szkoły. W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem u jednej z uczennic szkoły, na kwarantannie przebywa około 200 osób.

 • Mieszkańcy Jasła chcą płacić mniej za śmieci. Gotowi są zakładać kompostowniki. Miasto jednak nie spieszy się z wprowadzeniem stosownego rozwiązani

   

  Większość Polaków uważa, że ceny za wywóz odpadów są zbyt wysokie. Mieszkańcy Jasła, nie są w tym względzie wyjątkiem. 

 • Wrak samochodu w centrum osiedla Gamrat w Jaśle. Kto i kiedy go uprzątnie?

  Od blisko dwóch miesięcy na osiedlu Gamrat w Jaśle, w pobliżu boiska do koszykówki stoi doszczętnie zdewastowany samochód, którego właściciel nie żyje. Pojazd stał się doskonałym miejscem do zabawy przez dzieci. Okazuje się, że sprawa uprzątnięcia wraku nie będzie taka prosta..

 • Bez skrupułów nadal podrzucają wielkogabaryty

  Na osiedlu Kopernika w Jaśle po raz kolejny podrzucono śmieci pod drzewem w pobliżu przejazdu kolejowego, gdzie pojemniki śmietnikowe nie są w żaden sposób zabezpieczone. Miejsce okazało się być doskonałe do składowania odpadów wielkogabarytowych. Tym razem zalegają tam stare kanapy, lodówki, materac, a nawet opona samochodowa.

 • Szkoła języka niemieckiego - Prestiż

   

  (Mobilna) Szkoła Języka Niemieckiego Prestiż oferuje naukę języka niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdaję sobie sprawę jak cenny jest czas w dzisiejszych czasach dlatego wychodząc naprzeciw potrzebą kursantów istnieje możliwość dojazdu do dzieci i młodzieży. Kursy i szkolenia dla firm odbywają się w siedzibach firm.

 • LAUDERM – nowe oblicze kosmetologii estetycznej

   

  Troska o dobrą kondycję i wygląd nie jest już postrzegana jako coś wyjątkowego, zarezerwowanego dla wąskiego grona osób. Coraz więcej kobiet poszukuje najnowocześniejszych rozwiązań, aby właściwie zadbać o swoje ciało. 

 • Catering dla firm na każdą okazję

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105