Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Chodniki to nie parkingi – kierowco, pomyśl o pieszych!

90

Komu służyć ma chodnik – pieszym, czy kierowcom samochodów? Pytania to zadaje sobie jeden z naszych Czytelników, który wykorzystując Gorącą Linię Jaslo4u poinformował nas o notorycznym zastawianiu chodnika przez samochody przy ulicy Piotra Skargi.

Mężczyzna skarży się, iż w okolicy Zespołu Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle kierowcy parkujący swe samochody na chodniku nieustannie utrudniają ruch poruszających się nim pieszym – zwłaszcza niepełnosprawnej młodzieży i ich rodzicom, którzy codziennie przywożą swoje dzieci do szkoły. Przecież zaraz obok jest parking i plac przed kościołem farnym, gdzie można się zatrzymać. Ale jak widać dla niektórych miejsca do parkowania wciąż jest tam za mało. Gdzie jest Straż Miejska? – pisze Czytelnik.

Samochód utrudniający ruch pieszych przy ul. Piotra Skargi
(zdjęcia nadesłane przez Czytelnika)
 

Celem uzyskania komentarza Straży Miejskiej w Jaśle do zarzutu bagatelizowania problemu przez patrolujących jasielskie ulice jej funkcjonariuszy skontaktowaliśmy się z jej komendantem.

Ulica Piotra Skargi  jak wszystkie inne jasielskie ulice – patrolowana jest przez Straż Miejską codziennie. Nasi funkcjonariusze podejmują interwencje wszędzie tam, gdzie ich potrzebę sygnalizują mieszkańcy, poza tym czynią to nieustannie podczas pracy patrolowo-interwencyjnej. Dla nas codziennością jest to, że wystawiamy komuś mandat za złe parkowanie, on odjeżdża, a za chwilę w tym samym miejscu inna osoba znów łamie te same przepisy. Zlikwidowanie zjawiska złego parkowania nie jest możliwie w żadnym mieście powiedział nam Ryszard Mastej. Zdaniem Komendanta Straży Miejskiej w Jaśle wszelkie informacje na temat nieprawidłowo zaparkowanych samochodów czy innych problemów, których rozwiązywanie leży w kompetencjach strażników miejskich od razu powinny być przekazywane oficerowi dyżurnemu instytucji. Można się z nim kontaktować pod bezpłatnym numerem alarmowym 986.


Przypominamy, iż za samo zaparkowanie samochodu na chodniku bez pozostawienia co najmniej 1,5 metra wolnego miejsca umożliwiającego swobodne poruszanie się nim pieszym kierowcom grozi mandat w wysokości 100 zł. Do tej kwoty mogą zostać doliczone kary za inne wykroczenia, popełnione wskutek nieprawidłowego zaparkowania samochodu. Dokładne zasady zatrzymania i postoju pojazdów na chodnikach określa art. 47 prawa o ruchu drogowym. Poniżej publikujemy jego treść:

1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem, że:

1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.

2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru lub roweru. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.

Przy okazji warto przypomnieć kilka innych przepisów regulujących zasady zatrzymywania się i postoju (dotyczących również chodnika).

Kierowcom zabrania się zatrzymywania samochodu:

  • w odległości mniejszej niż 10 m od przedniej strony znaku lub sygnału drogowego w przypadku, jeśli zostałyby one zasłonięte przez pojazd;
  • w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych;
  • w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek;

Postój zabroniony jest w miejscu:

  • utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej;
  • utrudniającym dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu.

Pamiętajmy również, iż na chodnikach z pachołkami lub łańcuchami odgradzającymi je od jezdni parkowanie jest zabronione, gdyż zmusza kierowców do jazdy wzdłuż chodnika, co jest zabronione.

Jakub Hap

Reklama

Komentarze: 84

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Szukamnoclegu24h.pl
dnia 24.02.2014, 12:19 · Zgłoś
No to właśnie jest egoizm. Taka Pani z dzieckiem w wózku - co ma jechać po jezdni, żeby przejść? No faktycznie, wóżek to też z reguły czteroślad, więc może tak myślą...
Odpowiedz
-3
@ zatroskany ;)
dnia 24.02.2014, 08:59 · Zgłoś
a to że ten chodnik 20 metrów dalej ma 30cm szerokości przy murze kościoła to już nikomu nie przeszkadza :) ale jak ktoś zaparkował na 5 min odprowadzając dzieciaka do szkoły to już wielka zbrodnia
Odpowiedz
-2
@ Gogol
dnia 23.02.2014, 19:27 · Zgłoś
czy w Dębowcu obok przystanku autobusowego "Centrum" też obowiązują przepisy dot. parkowania czy są jakieś odrębne?
Odpowiedz
-2
@ mis
dnia 23.02.2014, 17:56 · Zgłoś
straz miejska=nieroby
Odpowiedz
-1
@ ixi
dnia 23.02.2014, 13:06 · Zgłoś
Robic zdjecia niedorobiencom ktorzy nie potrafia parkowac i wysylac te zdjecia do jaslo4u oraz do Strazy Miejskiej. Jak SM nie zareaguje - petycja o likwidacje! A [...] ktore bronia tych niedorobiencow, bronia ich bo sami sa [...] ...Pewnie maja PRAWKO za "LODA" albo wyjechali z "koperta"..teraz sa skutki! Nawet zaparkowac jak cywilizowany czlowiek nie potrafia! w@lcie sie [...]
Odpowiedz
1
@ haha
dnia 25.02.2014, 08:47 · Zgłoś
Jak się będziesz tak spinał i denerwował to nie doczekasz końca gimnazjum :)
Odpowiedz
-2
@ bogaty
dnia 23.02.2014, 12:19 · Zgłoś
a ja ma ajpona 5 i beemwó 7 i parkóje gdzie chce na karzdym hodnikó i nikt mi nie potskoczy, ma pleps jakieś pytania?
Odpowiedz
1
@ ciekawy
dnia 23.02.2014, 11:46 · Zgłoś
ciekawy jestem dla czego straż miejska udaje że nie widzi pojazdów zaparkowanych na chodnikach przy ul 3go Maja ?,parkują tam nawet pojazdy ciężarowe a przechodnie przeciskają się między nimi gęsiego.
Odpowiedz
0
@ z forum
dnia 23.02.2014, 11:29 · Zgłoś
tobiasz jarecki: Napuszczanie Polaka na Polaka ciąg dalszy.Napuszcza sie na górników, nauczycieli ,rolników a wszystko po to ,aby siać nienawiść w narodzie.Łatwo jest sterować skłóconym społeczeństwem gdyż mniejsze ryzyku wybuchu polskiego Majdanu.
Odpowiedz
0
@ winne klimaty :-b
dnia 23.02.2014, 02:55 · Zgłoś
na te blokady dobra jest
szlifierka na akumulator :-bbb
Odpowiedz
3
@ tak
dnia 23.02.2014, 01:02 · Zgłoś
taki był cel rządzących, my się będziemy kłócić i [...] na siebie a oni w tym czasie jeszcze bardziej nas będą ograbiać i wprowadzać coraz to nowsze podatki ! teraz od szopy w której trzymasz auto zapłacisz pławie 10 razy więcej ! rewelacja !!!
po następnych wyborach i wygranej PO zapłacimy 25% WAT-u ??? wszystko to jest możliwe dla ratowania Polski !
jeszcze 50 lat zaciskania pasa i będzie rewelacyjnie !
a my się kłóćmy dalej i wzajemnie opluwajmy!
Odpowiedz
2
@ POlak
dnia 23.02.2014, 01:02 · Zgłoś
normalka to kwitek ktos wyrzuci... trzeba zaraz blokade [...] zalozyc i niech sie [...] meczy...
Odpowiedz
-1
@ 098
dnia 22.02.2014, 23:11 · Zgłoś
faktycznie tyle ludzi tam chodzi ,że[...]
Odpowiedz
-4
@ pan Tusk
dnia 22.02.2014, 20:37 · Zgłoś
Ulica Lwowska obok szkoły,gdzie[...] e parkują -dla wiadomosci nieraz był tel w tej sprawy do staży ale nawet nie przyjechali nieroby,policja równiez tam stoi tylko dla [...] sie na robocie
Odpowiedz
3
@ pepe
dnia 22.02.2014, 21:17 · Zgłoś
A po co straż (chodzi ci o pożarną) ma przyjeżdżać ?, no chyba żeby schłodzić twój przegrzany czerep.
Odpowiedz
-6
@ ech
dnia 22.02.2014, 19:11 · Zgłoś
A może karty parkingowe trzeba sprzedawać po 50-PLN m-c to wtedy będą parkować na płatnych parkingach (teraz nieraz pustych).
Odpowiedz
-2
@ iks
dnia 22.02.2014, 11:58 · Zgłoś
A teraz gwóźdź programu... Ponarzekajmy ! :)
Odpowiedz
1
@ iks
dnia 22.02.2014, 11:57 · Zgłoś
Czy Wy myślicie że po likwidacji straży miejskiej będzie więcej funduszy na rozwój miasta? :D Dla kogo? Dla nas?
Odpowiedz
4
@ max21
dnia 22.02.2014, 09:21 · Zgłoś
Ludzie zjednoczmy się wreszcie i zróbmy coś w sprawie likwidacji Straży Miejskiej!!! Na pieniądze wydawane na marne na ich wypłaty powinni przyjąć więcej osób do POLICJI! !!
Odpowiedz
7
@ jaslak
dnia 22.02.2014, 08:50 · Zgłoś
patroluja ale parkingi w celu poszukiwania samochodów be kart parkingowych.a dlaczego nie zajmą sie tym co na przykład dzieje sie na skwerku na kotwicy wygląda już jak wysypisko smieci i petów i nie raz widziałem jak panowie ze strazy przejezdrzaja przystana kukna...iiii... jada dalej a szpiki po 16 lat fajka za fajka i [...] w ruch ida a przeciez ludzie to jest miejsce publiczne jest firma która sprząta chodniki bo widze ich codziennie rano idac do pracy ale ktos niech sie zajmie i trawnikami na skwerkach w parku itd...ale przede wszytskim powinna "straż miejska' zając sie tymi [...]kami!!!
Odpowiedz
3
@ max21
dnia 22.02.2014, 07:28 · Zgłoś
Straż Miejska do likwidacji są bezużyteczni!
Odpowiedz
7
@ Jaślanka
dnia 22.02.2014, 05:21 · Zgłoś
A ja popieram tych którzy walczą z plagą parkowania na chodniku. Sama byłam przewrócona, przez panią otwierającą drzwi pojazdu tak energicznie, że miałam problem z podniesieniem się , a potem z chodzeniem. Było to na ulicy Baczyńskiego na chodniku przy prywatnym budynku przed Strasznym Dworem idąc od strony Winiarni - tam gdzie jest na pięterku RUCH. po interwencji w JSM dowiedziałam się, że to teren prywatny i nic nie mogą zrobić w tym zakresie. Jest to miejsce gdzie notorycznie są parkowane samochody i to tak, że idąc do sklepów nieraz trzeba zejść na ulicę lub przeciskać się między nimi brudząc garderobę.
Odpowiedz
-3
@ ksiądz Mateusz
dnia 22.02.2014, 13:13 · Zgłoś
Taka byłaś pijana od tych win, że nie mogłaś wstać??
Odpowiedz
-5
@ Tarzan-zan
dnia 22.02.2014, 14:12 · Zgłoś
To jakaś [...] z ciebie jest że cię drzwi przewróciły :)
Odpowiedz
-4
@ Nie ma co płakac
dnia 22.02.2014, 03:40 · Zgłoś
Dajcie spokój z tym narzekaniem na parkujące samochody. W każdym mieście jak brak dobrej infrastruktury to tak jest. Ważne by zarówno piesi jak i kierowcy zrozumieli drugą stronę. Oczywiście nie jestem zwolennikiem parkowania na środku chodnika, ale też nie jestem zwolennikiem szerokiego przejścia w miejscu gdzie ruch pieszego jest znikomy. Zdjęcie tego artykułu ewidentnie pokazuje, że jest to czepianie się na siłę. Chodnik ten od przejścia dla pieszych do kościoła Fary w ogóle nie jest użytkowany. Żadny wózek czy matka z dzieckiem tamtędy nie pójdzie ponieważ odcinek ten zwęża się do szerokości 30 cm koło muru Fary a że jest to na zakręcie koło którego śmigają blisko koło chodnika autobusy to nazwał bym go niebezpiecznym. A skoro już wydano tyle pieniędzy na bezużyteczny chodnik to niech on służy przynajmniej za parking do 15 minut w godzinach szczytu szkoły (kiedy dzieci są dowożone, szczyt to jakieś 20 minut rano, - i odbierane 1 godz. po południu) Przynajmniej będzie z niego jakiś pożytek.
Odpowiedz
5
@ pieszy
dnia 21.02.2014, 23:08 · Zgłoś
Przypominam właścicielom samochodów (wiadomo gdzie pracują) parkujących na ul. Kościuszki w pobliżu Komendy Policji o jednym z przepisów dotyczących parkowania samochodów w pobliży przejść dla pieszych:
Kierowcom zabrania się zatrzymywania samochodu:
- w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych;
Szczególnie proszę zwrócić uwagę na VW Pasatta i Citroena C5, które nagminnie parkują bezpośrednio koło pasów wyznaczających przejście dla pieszych, zmniejszając widoczność i utrudniając bezpieczne przejście przez jezdnię. Mam nadzieję, że patrole Straży Miejskiej i Policji zwrócą uwagę na te samochody, ja postaram się aby zdjęcia źle zaparkowanych pojazdów znalazły się nie tylko w mediach lokalnych.
Odpowiedz
1
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 21.02.2014, 23:07 · Zgłoś
Tak siedzę sobie i myślę, gdzie człowiek człowiek mający do dyspozycji ustawową kasę 0k. 600 zyla /miech na osobę ma swoje "porsche" zaparkować - a jest mu ono niezbędne aby nadal egzystować...???
Odpowiedz
6
@ do tarzan zan
dnia 21.02.2014, 21:12 · Zgłoś
czytam Twoje komentarze i jak większość czytelników z jednymi sie zgadzam z innymi nie. Jestem "świętą krową" z twojego komentarza i kiedy takie "kierowca" zaparkuje za chodniku jestem zmuszona narazić swoje życie i mojego dziecka omijając delikwenta jezdnią!!! Zastanów sie co piszesz! Może w tej dżungli z której pochodzisz nie ma problemów z parkowaniem czego szczerze Tobie zazdroszczę. A jeśli chodzi o Strażników Miejskich i ch formę prowadzenia rozmowy - Racja ich zachowanie godzi nie tylko w samo zachowanie człowieka kulturalnego ale także w możliwość noszenia munduru. Jak można rzuć gumę i rozmawiać z kierowcą??!! Pouczać go o nieznajomości przepisów prawa drogowego??!! Mówić, że to ona ma rację trzymając ręce w kieszeniach??!! BŁAZENADA i brak poszanowania czego- i kogokolwiek. Panie Komendancie - wyslij swoich pracowników na kurs sawo irvivre ...
Odpowiedz
-3
@ Tarzan-zan
dnia 21.02.2014, 23:39 · Zgłoś
:) "sawo irvivre" :) a waśmość panna to prosto z paryża z tym wózkiem przyszła chodnikiem nieprawdaż :P - widać to widać :) Szkoda tylko że do szkoły chodzić się nie chciało...
Odpowiedz
-3
@ dragoness
dnia 22.02.2014, 09:58 · Zgłoś
Nie ma co dyskutować z pomiotem transformacji ustrojowej i kolejnych reform edukacji. A Straż [...] to słyszała o blokadach na koła? Zaraz by się samowolka skończyła. Niech się też zajmą hordami okupującymi chodnik przed ZST na Staszica, a pan komendant ze wzrostem aktywności niech nie czeka do wyborów.
Odpowiedz
-5
@ ksiądz Mateusz
dnia 22.02.2014, 13:09 · Zgłoś
Strasznie narażasz życie, ja na czerwonym przechodziłem wiele razy oczywiście jak misiaczków nie było w pobliżu, przez skrzyżowania też i jakoś żyję a ty cykasz się ominąć samochód
Odpowiedz
-3
@ ksiądz Mateusz
dnia 22.02.2014, 13:11 · Zgłoś
Dragoness, w Rzeszowie jest koleś co kupił sobie blokadę na koła i parkując na zakazie zawsze tą blokadę zakłada a SM nie może nic zrobić wtedy.
Odpowiedz
-1
@ Tarzan-zan
dnia 22.02.2014, 14:11 · Zgłoś
mogą mu założyć blokadę na drugie koło :)
A jak ci blokadę założą to ściągasz koło z blokadą, zakładasz "zapas" i jedziesz :P
Blokadę w domu przetniesz i sprzedasz na złomie, a czarni mają o jedną mniej :D
Odpowiedz
1
@ jk
dnia 21.02.2014, 21:06 · Zgłoś
popieram przedmowcow...
straz miejska nie tylko w centrum ale i na uboczach.. droga dojazdowa do AESA-U I z powrotem tragedia
Odpowiedz
-1
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 21.02.2014, 23:13 · Zgłoś
Roczny koszt funkcjonowania tej instytucji to ok 1,5 bańki /rok - ilu bezrobotnych miałoby pracę za 11000 netto i może lepiej spełniałoby swoje obowiązki...???
Odpowiedz
-4
@ fikimiki
dnia 21.02.2014, 19:48 · Zgłoś
popieram wszystkie parkingi w centrum platne i po sprawwie...ztą gorącą linią to totalna sciema...to co odpowiada to się pisze... a niezabezpieczona studnia 5 metrowa na słowackiego zgłoszona i nic linia nie zadzaiałała ???
Odpowiedz
-3
@ Tarzan-zan
dnia 21.02.2014, 21:10 · Zgłoś
A co się dziwisz... nie było o czym pisać bo nic się nie dzieje to napisali o parkowaniu na chodniku... Ciekawe czy napiszą o stłuczce w Żmigrodzie dziś po 19-tej, czy może akurat nikogo "swojego" tam nie mieli...
Odpowiedz
1
@ xxx
dnia 21.02.2014, 18:54 · Zgłoś
POdpowiem Panu komendantowi że to co dzieje się na Mickiewicza to można by do księgi ginesa ale tam stoją zaparkowane pojazdy niewidzialne dla bystrych oczków strazników miejskich tak samo jest na Czackiego na Asnyka na wysokości przestanku i [...] tam parkujące które skutecznie blokują tam ulice ale ponoć jak się ma chody to [...] SĄ NIE WIDZIALNE . tak do rzeczy wszystkie ulice w centrum powinne być parkingami płatnymi i PO sprawie .
Odpowiedz
-1
@ blues
dnia 21.02.2014, 18:47 · Zgłoś
albo to co sie dzieje kolo poszukiwan bafty i gazu tojest conajmniej parodia i zenujace (rowniez dla miasta jasla jako wizytowki)

na ulicy jednokierunkowej zarowno tej od czackiego jak i drugiej nie mozna doslownie nawet wcisnac sie pomiedzy samochody a ogrodzenie...
parodia
wstyd
rowniez dla instytucji obok tam pręzacej swe muskuly jako gmach
porazka!!!
Odpowiedz
2
@ on... jaslo
dnia 21.02.2014, 18:34 · Zgłoś
Nr alarmowy do Straży Miejskiej to 986!!! Pan redaktor zanim coś opublikuje to niech to rzetelnie sprawdzi:/
Odpowiedz
2
@ abcd
dnia 21.02.2014, 17:55 · Zgłoś
niech zrobią więcej płatnych parkingów to nie będą tak stawiać
Odpowiedz
4
@ Tarzan-zan
dnia 21.02.2014, 21:07 · Zgłoś
Dokładnie... Takie parkowanie się opłaca... Już tłumaczę dlaczego... Jeśli godzina parkowania kosztuje złotówkę, od 7 do 17 tej jest 10 godzin więc 10 zł...
Jeśli zaparkujemy na chodniku w miejscu gdzie nie ma zakazu i nie ma oznaczenia "odholowania" - płacimy 100 zł i auto może stać nawet miesiąc za te 100 zł...
Bo nie można wielokrotnie karać za jedno wykroczenie, samochód zaparkowany raz - jeden mandat, koniec kropka...
Odpowiedz
11
@ [...]
dnia 21.02.2014, 17:25 · Zgłoś
Macie wszyscy pretensje ze nie ma gdzie parkowac.Oczywiscie,bo ludziska mieszkaja na Kopernika a do roboty do urzedu musza autkiem przyjechac.To samo tyczy sie ludzi mieszkajacych za miastem.Musi dojechac do samego Rynku bo ciezko te 500 metrow z bocznych osiedli albo uliczek przejsc.I wlasnie tu jest problem.Na bocznych drogach jest dosyc miejsca w ciagu dnia zeby zaparkowac.Ale kazdy by chcial do urzedu najlepiej autem wjechac i nie wysiadajac sprawy zalatwiac.
Odpowiedz
8
@ blues
dnia 21.02.2014, 18:48 · Zgłoś
coz..pokolenie...,,nie mjacych kondycje" brzuchy zasadziste...meczy sie jeden z drugim dojsc nie moze.wiadomo
siedzacy tryb zycia
duzo jedzenia zero ruchu
Odpowiedz
3
@ obserwator [...]
dnia 21.02.2014, 17:12 · Zgłoś
zrobcie wiecej platnych parkingow, zrobcie to zrobcie tamto. A od czego jest straz miejska? Za co dostaja pieniadze? Czy to nie oni powinni chodzic i sprawdzac jak sie w jasle parkuje? Ludzie powiedzcie od czego oni w jasle sa co? Bo niby sa a ich dzialalnosci nie widac kompletnie. Moze w koncu zamiast za biednych ludzi wezmiecie sie za sprawdzanie wlasnie funkcjonowania strazy miejskiej? To oni od tego sa by utrzymywac porzadek na parkingach i ulicach...
Odpowiedz
3
@ zoz
dnia 21.02.2014, 17:37 · Zgłoś
Jaki porządek? Nie przesadzaj. Oni są od zbierania kasy. Ale Twój postulat na pewno im pasuje.
Odpowiedz
10
@ P S L
dnia 21.02.2014, 16:55 · Zgłoś
Pod UM parkuje często VOLVO zielone na tablicach RZ co to za element?
Odpowiedz
10
@ Tarzan-zan
dnia 21.02.2014, 16:57 · Zgłoś
Zrób mu zdjęcie i wyślij na "gorącą linię" - założę się że nie opublikują - bo to "swój"...
Odpowiedz
1
@ blues
dnia 21.02.2014, 19:24 · Zgłoś
nie jeden tak by sie znalazł zwlaszcza w okolicach UM
na chodnikach oraz płycie rynku...
Odpowiedz
6
@ normalny
dnia 21.02.2014, 16:30 · Zgłoś
mają dwieście metrów do sklepu można iść spacerkiem to jadą autem dla szpanu dwieście i kwita niech przeszczegają przepisy
Odpowiedz
3
@ Tarzan-zan
dnia 21.02.2014, 16:56 · Zgłoś
1,5 metra miejsca na chodniku musi być po zaparkowaniu :) - śmiechu warte... Wychodzi z tego że połowa chodników nie spełnia wymagań - bo choć tam nikt nie parkuje to i tak nie ma 1,5 metra szerokości :)
Odpowiedz
-2
@ blues
dnia 21.02.2014, 18:49 · Zgłoś
przestrzegaja...a nie ,,szcz"
Odpowiedz
11
@ Mr.X
dnia 21.02.2014, 16:09 · Zgłoś
Żaden developer jeszcze na to nie wpadł na tym [...]piu?
http://fotopolska.eu/foto/111/111106.jpg
Odpowiedz
-9
@ Tarzan-zan
dnia 22.02.2014, 14:01 · Zgłoś
[...] nie umieli by do takiego cuda wjechać tymi swoimi rumorami z silnikami traktora na ropę... Poza tym te ROPOczące dizle by tam nie wyjechały pod górę a nawet jak by się któremu udało bo w pięciu [...] by go wypchali to potem przy zjeździe była by katastrofa bo hamulce ledwo działają :)
Nie mówiąc już o kumulacji zadymienia jaka by tam była... Wyobraź sobie np 100 starych poniemieckich diesli w jednym miejscu... Toć to gorzej jak w spalarni śmieci :)
Ale jedno jest dobre - widzę światełko w tunelu - zwabić do takiego parkingu wszystkie [...] [...] - obiecując darmowy parking - a jak się ich dużo zjedzie z wiosek (np, w piątek na "jarmak po kurceuta") - zaminować i zawalić ten obiekt grzebiąc ten cały złom - to wpłynie bardzo pozytywnie na poziom wiejskiej motoryzacji... Alleluja
Odpowiedz
-1
@ Mr.X
dnia 22.02.2014, 14:17 · Zgłoś
Lepszy Kościół wysoki co najmniej 30m z kamiennym ołtarzem i miedzianym dachem. W każdej wsi co najmniej jeden Alleluja!
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 23.02.2014, 22:31 · Zgłoś
albo urzędy gminy ,starostwo i urząd miasta !!! allehuja !!!

łohohohhoho
Odpowiedz
9
@ bajer
dnia 21.02.2014, 15:04 · Zgłoś
na Lenartowicza to samo stoją auta na chodniku nie można z wózkiem przejść
Odpowiedz
-57
@ Tarzan-zan
dnia 21.02.2014, 16:53 · Zgłoś
To idź bez wózka - wtedy przejdziesz... [...] zostaw u "babci" :)
Odpowiedz
25
@ MniejIdiotów
dnia 22.02.2014, 05:41 · Zgłoś
Ciebie matka nie zostawila a starala się przecisnąć między samochodem a ogrodzeniem i właśnie wtedy tak Cię przygniotło ze caly swój mózg z maleńkim rozumkiem wysrales w [...]. Dlatego dzisiaj jesteś tak bardzo nieszczęśliwy - bo jakże bardzo [...] :-( Naprawdę współczuję.
Odpowiedz
-12
@ Tarzan-zan
dnia 22.02.2014, 13:50 · Zgłoś
To trzeba schudnąć to się tam pomieścicie, a nie tak - lezie "szafa trzydrzwiowa" [...] niż wyższa i potem nie ma się co dziwić że musi mieć 1,5 metrowy chodnik żeby się pomieściła...
Odpowiedz
0
@ bajer
dnia 22.02.2014, 19:15 · Zgłoś
ciebie zamknąc w celi z Trynkiewiczem to byś inaczej gadał i byś schudną
Odpowiedz
5
@ szcz
dnia 21.02.2014, 15:04 · Zgłoś
lepiej postawic smietnik i robic zdjcia z tego jest kasa ludzie zastanowcie sie kto rzadzi jaslem i jak jestesmy okradani przez fotoradar kupiony z naszej kasy
Odpowiedz
10
@ Tarzan-zan
dnia 21.02.2014, 16:52 · Zgłoś
Zwolnij to nie będziesz "okradany"...
Odpowiedz
0
@ z forum
dnia 23.02.2014, 11:30 · Zgłoś
tobiasz jarecki: Napuszczanie Polaka na Polaka ciąg dalszy.Napuszcza sie na górników, nauczycieli ,rolników a wszystko po to ,aby siać nienawiść w narodzie.Łatwo jest sterować skłóconym społeczeństwem gdyż mniejsze ryzyku wybuchu polskiego Majdanu.
Odpowiedz
3
@ m
dnia 21.02.2014, 14:55 · Zgłoś
ile ja takich fotek mam zrobionych!!!musze je uzywac czesciej
Odpowiedz
28
@ Laura Diaz
dnia 21.02.2014, 14:54 · Zgłoś
"zaraz obok jest parking i plac przed kościołem farnym, gdzie można się zatrzymać."

A próbowałeś, drogi czytelniku, znaleźć tam miejsce? Wszystko obstawione przez [...], można objechał ten parking wkoło 5 razy i ni huhu, nie zaparkujesz:/ Nie popieram absolutnie stawiania aut na chodniku, ale tę hipokryzję z parkingiem to by sobie chłop mógł darować...
Odpowiedz
-17
@ Tarzan-zan
dnia 21.02.2014, 16:51 · Zgłoś
a na farnym [...] zbiera myto, a tu trzeba parkować za darmo... co wolno wojewodzie to nie tobie [...]... Nic się nie stało, ładna Honda CR-V - może stać... jak ktoś lezie - może ominąć... zmieści się...
Odpowiedz
12
@ dragoness
dnia 22.02.2014, 09:53 · Zgłoś
A może czas użyć nóg? Jasło nie jest takie wielkie, żeby nie można go było obejść pieszo.
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 23.02.2014, 22:25 · Zgłoś
jasne dragoness na nogach trza łazić :D szczególnie polecam spacery od urzędu do urzędu ,lub dłuższe trasy - od szpitala do szpitala :D najlepiej tak z 5 razy wte i wefte hahaha

łohohohohho
Odpowiedz
17
@ kao
dnia 21.02.2014, 14:52 · Zgłoś
niech sobie przejada na kopernika kolo pracowni reklamy creo ..tam to dopiero bezmuzgi parkuja
Odpowiedz
22
@ Tarzan-zan
dnia 21.02.2014, 16:13 · Zgłoś
"GORĄCA LINIA" jasło4u :) śmiechu warte... Pożywka dla [...]... teraz będą latać po mieście z komórkami i pstrykać zdjęcia... Żenada...
Odpowiedz
-30
@ ksiądz Mateusz
dnia 21.02.2014, 16:38 · Zgłoś
kapusiów trzeba piętnować
Odpowiedz
-46
@ Tarzan-zan
dnia 21.02.2014, 16:49 · Zgłoś
Bo lezie jakaś święta krowa z wózkiem i wielkie halo bo się nie można na chodniku zmieścić... Ale jak potem sama zaparkuje tak że inni przejechać nie mogą - to wtedy już jest wszystko dobrze... Bo to ona - święta krowa - to jej wolno...
Odpowiedz
-8
@ do Mateuszka
dnia 21.02.2014, 16:58 · Zgłoś
[komentarz nie na temat.]
Odpowiedz
24
@ xyz
dnia 21.02.2014, 17:32 · Zgłoś
Komendant Mastej mówi o interwencjach swoich żołnierzyków - kilka dni temu osobiście słyszałem podejście i słownictwo funkcjonariuszy -BŁAZENADA. Niewiele brakło aby to oni przytaknęli gościowi że błędem jest to że oni przyjechali na interwencję i klękali na kolanka. STRAŻAKÓW MIEJSKICH wysłać do szkoły niech się rozmawiać z petentami nauczą...
Odpowiedz
18
@ do "do Mateuszka"
dnia 21.02.2014, 18:24 · Zgłoś
Byłem 14 lat ministrantem. Wielu przecież księży. Co 3-4 lata zmieniają się. Nie spotkałem przez te lata księdza [...]. Może ty znasz? Może twoja aparycja jest bardziej interesująca?
A może słyszałeś o tym problemie tylko w [...]-Masońskiej telewizji???
Pomyśl, zanim napiszesz!
Odpowiedz
-21
@ Pytania są tendencyjne
dnia 21.02.2014, 18:57 · Zgłoś
Może nie byłeś dla atrakcyjny. [...] nie ma lekko...
Odpowiedz
5
@ Tarzan [...] [...]
dnia 22.02.2014, 12:24 · Zgłoś
Po to jest chodnik by łażić dabilu z wioski
Odpowiedz
5
@ Jureczek
dnia 22.02.2014, 17:35 · Zgłoś
Sposób jest bardzo prosty moim zdaniem .Nie robić chodników szerszych niż półtora metra ,wtedy każdy właściciel pojazdu , który zaparkował nawet 1 cm na chodniku powinien być bezwzględnie karany.
Odpowiedz
-1
@ IGMAR
dnia 22.02.2014, 20:46 · Zgłoś
Tez nie umie parkować a że żółty i mały to myśli ze mu wolno ...
Odpowiedz
0
@ FAN
dnia 22.02.2014, 21:37 · Zgłoś
-2
@ z forum
dnia 23.02.2014, 11:30 · Zgłoś
tobiasz jarecki: Napuszczanie Polaka na Polaka ciąg dalszy.Napuszcza sie na górników, nauczycieli ,rolników a wszystko po to ,aby siać nienawiść w narodzie.Łatwo jest sterować skłóconym społeczeństwem gdyż mniejsze ryzyku wybuchu polskiego Majdanu.
Odpowiedz
1
@ Gość
dnia 31.08.2017, 14:17 · Zgłoś
tarzan, no chyba nie. weź się puknij facet. tak, mam problem jak przez jakiegoś [...]/[...]kę nie mieszczę się na chodniku z wózkiem. chodnik jak sama nazwa wskazuje jest do chodzenia. a co ma zrobić taka matka pofrunąć [...] z tym wózkiem czy po ulicy [...]alać między samochodami? kto ci dał prawo jazdy skoro nie wiesz gdzie i jak można parkować?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.