Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Chory Marek spod Jasła spotkał się z Diablo Włodarczykiem

24

Z okazji Mikołajek 3 grudnia 2010 r. w Warszawie dzięki Centrali Systemowej OBI sp. z o.o. spełniły się marzenia aż 10 nieuleczalnie chorych dzieci. Wśród nich był Marek z Trzcinicy k. Jasła. Wyśnione prezenty wręczyły im gwiazdy, m.in. Agata Młynarska – ambasadorka fundacji, Ewelina Flinta, Dorota Miśkiewicz, Katarzyna Montgomery, Ania Wiśniewska, Candy Girl, Paulina Przybysz, Artur Chamsky, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk” i inni. Sieć marketów budowlanych OBI – sponsor marzeń - przekazał fundacji czek na 200 tysięcy złotych. Pieniądze te zbierali w marketach OBI w całym kraju wolontariusze fundacji. Teraz spełnią świąteczne marzenia prawie 80 dzieci.

Fundacja Dziecięca Fantazja zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci nieuleczalnie chorych. Jej podopiecznymi są głównie dzieci zmagające się z różnymi nowotworami oraz ciężkimi chorobami genetycznymi. Misją fundacji jest więc dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w ich życie odrobinę radości. Spełnienie marzeń ma szansę złagodzić codzienne zmagania z rzeczywistością, którą dla chorego dziecka stanowią szpitale, leki, ból i łzy.

OBI Centrala Systemowa Sp. z o.o. od wielu lat wspiera działalność Fundacji Dziecięca Fantazja. Obecnie z okazji Mikołajek 3 grudnia 2010 r. spełniła marzenia także 14-letniego Marka z okolic Jasła walczącego z guzem mózgu marzącego o akwarium ufundowanym przez markety budowa len OBI oraz o spotkaniu z ulubionym bokserem Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem. Ponieważ Marek musiał przyjechać do Warszawy z bardzo daleka, za namową fundacji nieodpłatnie ugościł go wraz z rodzicami warszawski hotel ETAP oraz warszawska Tawerna Patris. Cała wycieczka była dla Marka wielką przygodą.

Spełnienie marzeń Marka to efekt zaangażowania społecznego OBI. Od czerwca do grudnia tego roku w weekendy w marketach OBI w całej Polsce wolontariusze Fundacji Dziecięca Fantazja namawiali klientów sklepów do zakupu magazynu wnętrzarskiego OBI „Sztuka Dekoracji”. Magazyn kosztował symboliczną złotówkę, a całkowity dochód z jego sprzedaży został przeznaczony na fantazje nieuleczalnie chorych dzieci.

Życie podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja to ciągłe zmaganie z bólem, lękiem, postępującą niepełnosprawnością, leczeniem szpitalnym, codziennymi zabiegami przedłużającymi życie i często bolesną rehabilitacją. Ich najbliżsi są w stanie pokryć jedynie koszty podstawowych potrzeb dziecka, o spełnianiu jego marzenia nawet się nie wspomina, a  dzieci marzą i śnią ... jak każdy młody człowiek. - Nie wiemy jak dużo czasu zostało naszym podopiecznym, jednakże wierzymy że możemy im dać wiele radości i niezapomnianych przeżyć – mówią zgodnie pracownicy fundacji.

Podczas 7 lat działalności udało się spełnić ponad 1800  marzeń nieuleczalnie chorych polskich dzieci. Na realizację następnych oczekuje w każdej chwili ponad 250 dzieci, napływają też kolejne zgłoszenia. Marzenia chorych dzieci są bardzo różne od skromnego akwarium czy lalki po spotkania z gwiazdami i egzotyczne wyjazdy jak ten do Disneyalandu.

Każde nieuleczalnie chore dziecko może zgłosić do fundacji swoją fantazję. Wystarczy odwiedzić stronę internetową Fundacji Dziecięca Fantazja www.f-df.pl i wysłać email na adres: info@f-df.pl.

Katarzyna Gorczyńska

Reklama

Komentarze: 24

Dodaj komentarz Widok:
0
@ M.
dnia 09.12.2010, 10:15 · Zgłoś
Trzymaj się chłopaku! Dasz radę, wierzymy w Ciebie i życzymy zdrowia.
Odpowiedz
0
@ bbb
dnia 08.12.2010, 20:22 · Zgłoś
Dużo zdrowia!!!Jesteś wspaniały, dzielny, tak trzymaj.Fundacja to najpiękniejsza rzecz. Czym byłby świat gdyby nie pomoc ludzi o wielkich sercach...
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 08.12.2010, 12:53 · Zgłoś
Trzymaj się Marku!!! Życzę Ci zdrowia z całego serducha!!! A dla Organizatorów i fundacji szacunek :)
Odpowiedz
0
@ jaslo
dnia 08.12.2010, 10:27 · Zgłoś
Pięknie, że są tacy ludzie o wielkim sercu. Bóg zapłać!
Odpowiedz
0
@ kolega z T.
dnia 08.12.2010, 00:40 · Zgłoś
Marku od najmlodszych lat jestes twardy.
I z wszystkim dasz rade!
Trzymaj sie kolego!
Odpowiedz
0
@ dddddddddd
dnia 07.12.2010, 22:44 · Zgłoś
trzymaj sie marek i nie dawaj sie masz wsparcie od rodzicow i wszyscy trzymaja kciuki i zobaczysz ze bedzie dobrze pozdraawiam
Odpowiedz
0
@ straznik
dnia 07.12.2010, 19:01 · Zgłoś
Wszystkiego najlepszego marek trzymaj się będzie dobrze.
Odpowiedz
0
@ JKS
dnia 07.12.2010, 18:44 · Zgłoś
TRZYMAJ SIE MAREK ZDROWIA
Odpowiedz
0
@ asd
dnia 07.12.2010, 17:39 · Zgłoś
Marek, trzymaj się!
Odpowiedz
0
@ jjjj
dnia 07.12.2010, 17:32 · Zgłoś
wierze ze ci sie uda przezwyciezyc chorobe nie daj sie jestes silniejszy od niej
Odpowiedz
0
@ qqq
dnia 07.12.2010, 16:01 · Zgłoś
SUPER !! TRZYMAJ SIĘ !! BUZIAKI
Odpowiedz
0
@ number one
dnia 07.12.2010, 15:09 · Zgłoś
marku ja jestem zdrowy ale czasami to zazdroszcze tobie pomimo choroby jesteś GWIAZDĄ!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ Mateusz
dnia 07.12.2010, 14:40 · Zgłoś
Marek gratulacje duzoo zdrowia
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 07.12.2010, 14:34 · Zgłoś
Ja również chłopie gratuluję. Trzymaj się i walcz jak
'diablo" o siebie i swoje zdrowie. Jesteśmy z Tobą.
A zdrowie nie jest wieczne dla nikogo.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ spioch
dnia 07.12.2010, 12:15 · Zgłoś
Pozdrawiam i życze zdrowia i jeszcze raz zdrowia trzymaj sie chłopie :)
Odpowiedz
0
@ on
dnia 07.12.2010, 11:34 · Zgłoś
piekny gest ze strony OBI i znanych ludzi :)
Odpowiedz
0
@ AeR
dnia 07.12.2010, 11:01 · Zgłoś
Wszystkiego dobrego takie akcje są jak najbardziej potrzebne !!!
Odpowiedz
0
@ soprano
dnia 07.12.2010, 10:57 · Zgłoś
Życie jest niesprawiedliwe, ale mimo wszystko trzeba kroczyć do przodu. Powodzenia chłopie :)
Odpowiedz
0
@ xxx Jaslo
dnia 07.12.2010, 10:25 · Zgłoś
Brawo Panie Krzysztofie Bog zaplac za piekny gest pokarpacie kibicuje Panu
Odpowiedz
1
@ kulk a
dnia 07.12.2010, 10:20 · Zgłoś
widziałem w tv, trzymaj się Marek i zdrowia życzę!
Odpowiedz
1
@ XX
dnia 07.12.2010, 09:38 · Zgłoś
Marek, gratuluję i 3mam kciuki za Ciebie!
Odpowiedz
1
@ wiw123
dnia 07.12.2010, 09:25 · Zgłoś
takich ludzi więcej szacunek i zdrówka
Odpowiedz
1
@ mmm
dnia 06.12.2010, 23:08 · Zgłoś
Marek tylko pozazdroscic takich fotek trzymaj sie chlopie zdrowia zdrowia i jeszcze raz zdrowia pozdrowionka
Odpowiedz
1
@ ania
dnia 06.12.2010, 22:58 · Zgłoś
to bardzo miłe !
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.