Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ciągnik rolniczy zderzył się z seatem

53

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Opaciu. Na skrzyżowaniu dróg ciągnik rolniczy zderzył się z osobowym seatem. Traktor złamał się na pół. Do szpitala trafiły dwie osoby.

O wypadku dyżurny komendy został powiadomiony w minioną sobotę około 15.50. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący seatem cordobą 19-latek, jechał od miejscowości Bączal Górny w kierunku Jasła. Przejeżdżając przez Opacie, nagle z drogi podporządkowanej wyjechał wprost pod jego samochód ciągnik rolniczy. Kierowca seata hamował, lecz nie zdołał zatrzymać pojazdu. Doszło do zderzenia. Siła uderzenia była tak duża, że traktor złamał się na pół .

Na skutek wypadku do szpitala trafił 78-letni kierowca ciągnika oraz jadący z nim 38-letni mieszkaniec gminy Jasło. Mężczyźni doznali urazu głowy i zostali hospitalizowani. Kierowca seata nie odniósł obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdów oraz miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady mające związek ze zdarzeniem, ustalili świadków. Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku dochodzenia.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 53

Dodaj komentarz Widok:
5
@ din
dnia 09.09.2011, 11:24 · Zgłoś
ja jeżdżę tamtendy kilkanaście lat i nieraz ktoś wyjechał z tamtej drogi ale jakoś zawsze można wychamować jak się jedzie normalnie
Odpowiedz
2
@ ;P
dnia 07.09.2011, 19:59 · Zgłoś
Nie przejmujcie sie z skladaniem zeznam policja przeglada forum i wiecej sie z tad dowie niz od sprawcy wypadku :P
Odpowiedz
3
@ mistika
dnia 07.09.2011, 19:30 · Zgłoś
na to wygląda że traktor jechał z zawrotną prędkością...a młodziak seatem ledwo się ciągną...dobrze mieć znajomości w policji
Odpowiedz
-4
@ kierowca seata
dnia 06.09.2011, 21:20 · Zgłoś
pany jechałem 180k/k tak ze nie [...]
Odpowiedz
3
@ swiadek2
dnia 06.09.2011, 23:02 · Zgłoś
"kierowca seata" burak jesteś i tyle ...
ciesz się, że nikt nie zginął bo byś poszedł siedzieć, a nie chwalił bys się na forum ile jechałeś, bo nie raz cie widziałem jak nie jedziesz a lecisz tamtędy ...
Pochwal sie ile piwek wypiłeś tego dnia, bo widziałem jak po zderzeniu przeładowywaliście transportery z auta do auta, a badanie alkomatem 3 razy nie było przypadkowe ...
Powiem więcej - ktos to nawet nagrał telefonem waszą "akcję przeładunku" , więc jak będziesz cwaniakował to jest hak żeby cie posadzić ...
A to ile miałeś to widać po zniszczeniach samochodu, a ze ktos tu pisze o sladach hamowania to powinien sobie wyobrazić jak mozna zahamować auto które leci nad asfaltem, jakbys jechał 50 to bys po uderzeniu się dwa razy nie obrócił na jezdni. I mozesz Bogu dziękowć że nie wpadliście wtedy do rowu bo juz byś nie miał takiej wesołej buźki (a rów w tym miejscu jest niczego sobie, dodatkowo wzmocniony betonowymi płytami)
A jesli chodzi o traktorzystę (nie bronie go bynajmniej, bo wg przepisów wymusił pierwszeństwo, ale moim zdaniem jak sprawa pójdzie do sadu, to orzekną Twoją winę), to choćby miał ciągnik z napędem odrzutowym to i tak by nie zdążył przed Wami wyjechać, bo to skrzyżowanie to jedna wielka porażka - jeśli chodzi o organizację ruchu w tym miejscu ...
Odpowiedz
0
@ im
dnia 06.09.2011, 23:28 · Zgłoś
bo jesteś [...]
Odpowiedz
0
@ :D
dnia 07.09.2011, 12:55 · Zgłoś
skrzynka [...] była przekładana bo wieczorem była impreza na która ona miała dotrzec i nie było wiadomo czy seat pojedzie do domu czy na parking .a wogóle co tu skrzynka [...] ma do tego ? sladów hamowania niema bo to ciagnik w niego wiechał a nie seat w ciagnik wiec nie było juz kiedy hamowac .z lustra widac na 200 metrów .a pozatym nie duzo brakło i wiechał by nie w seata tylko vectre która jechała przed seatem lecz kierowcaciagnika sie nie przejoł tym ze tam samochody jezdza i zamiast zachamowac dalej kontynuował włancznie sie do ruchu na spontana
Odpowiedz
0
@ :P
dnia 07.09.2011, 12:57 · Zgłoś
skoro twierdzis ze jestes swiadkiem to dlaczego nie składałes zeznań? czyzbys uciekł z miejsca zdarzenia w chwili wypadku? to chyba karane jest
Odpowiedz
-2
@ obserwator
dnia 11.09.2011, 14:42 · Zgłoś
ale z ciebie [...] [...]!!! [...] to on mógł sobie wieść i nawet cysterne!!! a ciebie to mało razy za[...] mama do domu prowadziła opacki [...]!!! a tego haka to sobie mozesz wsadzic wiesz gdzie!!! w sąd sie niebaw [...] bo nie masz prawa orzekać czyja to była wina!!! aaa i jeszcze naucz sie czytać bo jak pisze wszyscy kierowcy trzeźwi to trzeźwi.
Odpowiedz
0
@ swiadek2
dnia 12.09.2011, 22:38 · Zgłoś
taaak, po takim strzale to na pewno seat by do domu pojechał ...

co do tego kto w kogo wjechał to zobacz na pojazdy który był gdzie uszkodzony bo chyba nie masz pojęcia o czym piszesz ...

co do lustra to jak znajdziesz chwilę w miedzy czasie od nic nie robienia (tylko wypisywania bredni) to weź sobie rowerek, popedałuj ma tamto skrzyżowanie i zmierz linijeczką ile to jest 200 metrów, potem weź poprawkę na wielkość lustra i jego sferyczny kształt oraz pomyśl o perspektywie i zakręcie który jest za skrzyżowaniem. Jak to wszystko podsumujesz to wyjdzie że widoczność w tym lustrze to max 20m. Biorąc pod uwagę prędkość tych ścigających się aut, to nawet jasnowidz miałby problem z stamtąd wyjechać tym ciągnikiem ...
Odpowiedz
0
@ swiadek 2
dnia 12.09.2011, 22:44 · Zgłoś
ty to chyba jakimś mecenasem zostaniesz z takim zasobem wiedzy jak prezentujesz na forum ...

z miejsca nie uciekałem bo nie byłem sprawcą (którego ucieczka z miejsca kolizji/wypadku jest karana)
a nie mam w zwyczaju stać w tłumie gapiów, tzn. ekspertów którzy wszystko wiedzą i na gorąco wydają opinie prawie jak rzeczoznawcy, dodatkowo poparte machaniem rękami i pokazywaniem palcami jak to się wszystko stało ...
Odpowiedz
0
@ swiadek 2
dnia 12.09.2011, 22:46 · Zgłoś
wybacz ale z tobą nie będę dyskutował bo jak mówi znane powiedzenie:
"nie dyskutuj z [...] bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" ...
Odpowiedz
0
@ :)))
dnia 06.09.2011, 17:26 · Zgłoś
a dokładnie ten pan w seacie ścigał się z drugim któremu udało się przejechać przed ciągnikiem i po prostu chłopcy urządzili sobie zwykłe wyścigi na drodze
Odpowiedz
4
@ mieszkaniec
dnia 06.09.2011, 16:08 · Zgłoś
[cytat=kierowca samochodu z którym scigał sie ]seat ja jechałem 60km/h a oni około 50 .hamowania nie było bo ciagnik wjechał prosto pod koła seata .dmuchał 3 razy bo taka jest procedura jak ktos niewie niech sie nie odzywa.zdjecia seata na maila :)[/cytat]

Przebieg wypadku dot. kierowcy z którym drugiego samochodu. Jak sam stwierdziłeś na miejscu zderzenia to /twoja wypowiedz/ to cudem dokonałeś ominięcia ciągnika który znajdował się w środkowej części jezdni. Jeżeli ty dałeś rady go ominąć to dlaczego kierowca seta nie dał rady. Obaj mieliście nadmierną prędkość i nie panowaliście nad samochodami. W/procedury jadący za tobą seat z prędkością jak określiłeś 50 km/h powinien bez problemu zarzynać samochód. Jeżeli tego nie uczynił to on ponosi współwinę za spowodowanie tego wypadku. Obszar zabudowany w miejscowości Opacie – ograniczenie prędkości. Jeżeli nie wiemy jak się poruszać to proponuję przejść się pieszo to podczas brawurowych jazd uciekać to rowu. To jest jedyne wyjście aby uniknąć zderzenia. Proszę się zastanowić gdy dokonacie następnego wyścigu samochodowego. Mam nadzieję , że policja jednak do tego dojdzie i uzna współwinę.
Odpowiedz
-1
@ ziomal
dnia 06.09.2011, 12:36 · Zgłoś
trakror moi mili znawcy myszy i monitora sie trzyma na srodku na dwoch srubach jak dostanie uderzenie lub za ciezki bedzie mial ladunek peka na tych dwoch srubach i sie rozpolawia...
Odpowiedz
8
@ wojtq
dnia 06.09.2011, 11:35 · Zgłoś
Jak jeden z drugim nie wie gdzie to się stało to niech nie zabiera głosu. Tak się składa że mieszkam niedaleko tej krzyżówki i wyjechać z podporządkowanej bez stworzenia zagrożenia to graniczy z cudem. A [...]...ą tamtędy jak obłąkani. Już parę razy wyjeżdżałem z tamtąd i mi jakiś [...] w drzwi omal nie wjechał. Więc nie zwalajcie na traktorzystę, bo ja nawet mając odsunięte szyby kilka razy prawie stłuczkę zaliczyłem. TAM DO [...] FOTORADAR POSTAWIĆ NA TYM ZAKRĘCIE a nie w środku miasta. Na tym nieszczęsnym zakręcie wystarczy żeby który 80km/h jechał i już nie zdąży wyhamować bo krzyżówka jest zaraz za zakrętem. A asfalt w miarę dobry, wcześniej długa prosta to sobie przycinają. I potwierdzi to każdy mieszkający w Opaciu lub okolicach. Tam niech łapanki policja robi to może się w końcu przyczyni do poprawy bezpieczeństwa i uratuje kilka istnień. A nie przyczajka w krzakach i na sępa byle w szczerym polu w zabudowanym komuś dowalić.
Odpowiedz
1
@ /////////
dnia 06.09.2011, 16:15 · Zgłoś
mi też tam o mało nie wyczesali w bok i nie zauważyłem co to było za auto tak jechał pomału
Odpowiedz
-1
@ Jak
dnia 06.09.2011, 09:09 · Zgłoś
Jak seat miał ABS to nawet gdyby hamował, to śladów by nie było!!!
Odpowiedz
4
@ OC
dnia 06.09.2011, 07:07 · Zgłoś
Ubezpiecznie OC do 26 roku życia jest 200% droższe i nie ma się co dziwić :)
Odpowiedz
-4
@ a policjia była wezwana o 15
dnia 06.09.2011, 00:18 · Zgłoś
karetka przyjechała po 40 minutach staz po godzinie a policjia po 1,5h
Odpowiedz
0
@ ....
dnia 06.09.2011, 16:11 · Zgłoś
wypadek był 15 ,30 to jak mogła być wezwana o 15
Odpowiedz
-7
@ kierowca samochodu z którym scigał sie
dnia 06.09.2011, 00:17 · Zgłoś
seat ja jechałem 60km/h a oni około 50 .hamowania nie było bo ciagnik wjechał prosto pod koła seata .dmuchał 3 razy bo taka jest procedura jak ktos niewie niech sie nie odzywa.zdjecia seata na maila :)
Odpowiedz
3
@ świadek
dnia 06.09.2011, 16:07 · Zgłoś
tak dmuchasz trzy razy jak za pierwszym coś wyjdzie nie tak
Odpowiedz
1
@ WSCIEKLY
dnia 05.09.2011, 22:47 · Zgłoś
Seat to solidne auto, tyle ze to to samo vw, tylko czemu tak sie ten ciagnik polamal?calosc ciagnika to wlasciwie silnik z napedem i to wazy wiecej jak seat, napewno mieli szczescie. Zycze powrotu do zdrowia.
Odpowiedz
1
@ bodzio
dnia 05.09.2011, 20:46 · Zgłoś
dlaczego nie dali zdjęcia z miejsca wypadku tylko stojący wrak widok był straszny
Odpowiedz
0
@ UFO
dnia 06.09.2011, 00:29 · Zgłoś
Bo redaktorka jaslo4u nie umie fruwać i jednocześnie w 5 miejscach być nie może.
Odpowiedz
1
@ grrrrr
dnia 12.09.2011, 09:42 · Zgłoś
Z tego co ja wiem to ta strona współpracuje z policją i to policja robi zdjęcia na miejscu ale dlaczego nie ujawniła zdjęć seata ? ciekawe ...
Odpowiedz
0
@ :P
dnia 05.09.2011, 20:30 · Zgłoś
Zbyt wiele nie jasnosci tutaj ..Sladow hamowania nie ma -kiedy sie scigasz to nie myslisz o tym by hmowac tylko o tym by byc pierwszym :d a odnosnie trzezwosci ... 003 to po tym Jacku Macku czy Pawelku ??
ps. ale skrzynka [...] sie nie rozbila :)
Odpowiedz
1
@ Świadek
dnia 05.09.2011, 20:22 · Zgłoś
jeżeli kierowca seata był trzeżwy to dlaczego dmuchał trzy razy
Odpowiedz
7
@ miki
dnia 05.09.2011, 20:03 · Zgłoś
To nie wina kierowcy traktora tylko kierowcy samochodu, mógł szybciej jechać ścigając się z innym autem ,. A teraz zwalać wine na traktorzyste!!!
Odpowiedz
1
@ ?
dnia 05.09.2011, 19:03 · Zgłoś
Czy na pewno byli trzeźwi??
Odpowiedz
4
@ bodzio
dnia 05.09.2011, 19:00 · Zgłoś
dlaczego nie ma śladów hamowania
Odpowiedz
3
@ lolo1
dnia 05.09.2011, 20:30 · Zgłoś
no właśnie powinno być tez pokazane zdjecie auta a wogóle go nie ma. a śladów nie pokaża bo lepiej zwalić na starszego człowieka wine
Odpowiedz
0
@ gupoła
dnia 05.09.2011, 20:48 · Zgłoś
dobre z tymi sladami hamowania dobre:)
super koment:)
ha :)
na takim asfalcie to i ja bym sie ,,powstydziła " hamowania:)
Odpowiedz
1
@ DIDI =)
dnia 05.09.2011, 17:04 · Zgłoś
no to go [...] =)
Odpowiedz
9
@ Anonima2
dnia 05.09.2011, 16:26 · Zgłoś
traktor dostał w słabe miejsce na łączeniu bloku silnika ze skrzynią kilkanaście srubek czternastek nie wytrzymało takiego uderzenia i strzeliło w połowie gdyby nie był blok od skrzyni pęknięty to taki traktor mozna jeszcze wyremontowac ale to juz trzeba włozyc kasy w to troche
Odpowiedz
7
@ grrrrr
dnia 05.09.2011, 16:13 · Zgłoś
po pierwsze :
ten 19-latek nie jechał przepisowo 50km/h ale około 120km/h wiec nie mógł zobaczyć wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej ciągnika dodam że to było na wzniesieniu z zakrętem (jest tam lustro)
po drugie:
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi." kierowcy ciągnika tak ale nie seata. Był w stanie po spożyciu [...]
Odpowiedz
6
@ rolnik
dnia 05.09.2011, 15:33 · Zgłoś
witam. chetnie kupil bym ten ciagnik!!
Odpowiedz
5
@ fart
dnia 05.09.2011, 15:20 · Zgłoś
Ten traktor wygląda tak jak by wpadł w niego samochód z prędkościom co najmniej 140km/h
Odpowiedz
6
@ Polonista
dnia 05.09.2011, 18:01 · Zgłoś
Ty znawco, ortografii się ucz lepiej, [...]
Odpowiedz
1
@ kondziu >?>?
dnia 05.09.2011, 20:32 · Zgłoś
bo tak było tylko prawdy nie pisz ą
Odpowiedz
6
@ amivisage
dnia 05.09.2011, 15:05 · Zgłoś
Skoro seat jechał 110 km/h w Opaciu na ograniczeniu do 40 km/h to się nie dziwie, że przeciął traktor na pół. Ot, dwa złomy więcej.
Odpowiedz
2
@ ona
dnia 08.09.2011, 12:39 · Zgłoś
dokladnie nie raz sie widzialam jak tam jezdza. a jeszcze do tego z tej podpozadkowanej jest znikoma widocznosc w kierunku Baczala.
Odpowiedz
-7
@ Punisher
dnia 05.09.2011, 14:49 · Zgłoś
ładnie stuknął, nie wiele brakło a dostałbym odłamkami
Odpowiedz
-16
@ Anonim
dnia 05.09.2011, 14:21 · Zgłoś
Więcej zróbcie nowych asfaltów :/
Odpowiedz
7
@ eeeeeeee
dnia 05.09.2011, 16:46 · Zgłoś
a co ma asfalt do traktora
Odpowiedz
3
@ Orany Julek
dnia 06.09.2011, 07:23 · Zgłoś
Tyle co traktor do asfalta!
Odpowiedz
0
@ Ursus
dnia 05.09.2011, 14:21 · Zgłoś
Hiszpan złamal polska maszyne , no nie to juz koniec swiata .
Odpowiedz
-7
@ janas
dnia 05.09.2011, 14:20 · Zgłoś
na pierwszy rzut oka to kierowca seata powinien zginąć na miejscu a tu bez obrażeń ten traktor to już musiał być po przeżyciach, że się tak złamał w pół
Odpowiedz
2
@ a34
dnia 05.09.2011, 18:00 · Zgłoś
niemiecka technologia nie zawiodła, co innego jakieś fhancuskie czy fłoskie [...]
Odpowiedz
9
@ ...
dnia 05.09.2011, 18:01 · Zgłoś
jak nie wiesz to sie nie odzywaj bo traktor bardzo łatwo jest złamac...
Odpowiedz
0
@ romek
dnia 07.09.2011, 15:50 · Zgłoś
ciagnik to wystarczy ze podniesie przód i spadnie na ziemie i takim sposobem mozna go bardzo łatwo złamac.
Odpowiedz
-2
@ rolnik
dnia 05.09.2011, 14:09 · Zgłoś
a gdzie ten złom jest? przydałyby mi się takie opony do 30stki
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.