Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Co trzeba wiedzieć o pożyczkach krótkoterminowych?

3

W życiu każdego człowieka może pojawić się potrzeba ekonomiczna, czyli moment, w którym będzie on potrzebował pieniędzy. W takim momencie najczęściej staramy się otrzymać kredyt, jednak z tym wiąże się wiele wątpliwości. Wiele firm nienależących do sektora bankowego proponuje swoim klientom wiele typów pożyczek, które różnią się od siebie między innymi okresem spłaty. Część z form pożyczek to kredyty hipoteczne, pożyczki osobiste czy mini pożyczki, które możemy spotkać w ofercie prywatnych kredytodawców, banków oraz różnych instytucji finansowej. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się pożyczki krótkoterminowe. Czym właściwie są?

Co to jest pożyczka krótkoterminowa?

Jest to niezwykle popularny, a ciągle staje się bardziej powszechny, sposób, którego zadaniem jest rozwiązanie kłopotów związanych z brakiem środków pieniężnych. Pożyczka krótkoterminowa, jak sama nazwa wskazuje, musi zostać spłacona w stosunkowo niedługim czasie. Jak sprawa wygląda z kwotą pożyczki? Nie jest ona zbytnio wysoka. W większości przypadków taka pożyczka nie będzie przekraczała kilku tysięcy złotych.

Każda osoba, jaka zaciąga taką pożyczkę, zobowiązuje się, że spłacie ją w miarę szybko. Dla wielu osób, które mają problemy finansowe, nie będzie to zbytnio wygodne. Tak niestety jest, a odłożenie w czasie spłaty pożyczki krótkoterminowej może wiązać się z dodatkowymi kosztami. To właśnie dlatego tak ważne jest wybór odpowiedniej pożyczki, chodzi nie tylko o wybór firmy, ale również szczegóły oferty. Ranking chwilówek to zestawienie, które może nam pomóc właśnie w wyborze oferty - dzięki porównaniu możemy poznać oferty nawet kilkudziesięciu podmiotów z sektora pozabankowego.

Zalety pożyczki krótkoterminowej

Zadaniem pożyczki krótkoterminowej jest szybkie oraz niezbyt trudne uzyskanie danej kwoty pieniędzy. W obecnej dobie internetu wszystko przebiega bardzo szybko. O samą pożyczkę możemy ubiegać się właśnie za pośrednictwem internetu, a odpowiedź uzyskamy w ciągu kilku chwil. Jeśli nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, kilka minut później pieniądze znajdą się na naszym koncie bankowym. Jakakolwiek papierkowa robota nie jest w tym wypadku konieczna. Co potrzebujemy, aby zaciągnąć taką pożyczkę?

Będziemy potrzebowali naszych podstawowych danych oraz oczywiście numeru konta, na które mają zostać przelane pieniądze z pożyczki. Szukanie dokumentów, odwiedzania jakiegoś biura, czy zajmowanie się całą problematyczną papirologią nie będzie tutaj konieczne, przez co cały proces jest znacznie prostszy i bardziej przyjemny dla klienta. Powinniśmy podkreślić, że na ogół pożyczki udzielane są osobom, które ukończyły 21. rok życia, niemniej jednak na dzisiejszym rynku obecne są także pożyczki od 18 lat - nie wszystkie firmy jednak decydują się na takie rozwiązania.

Aspekt prawny

To, w jaki sposób jest udzielana pożyczka oraz jaka jest wysokość odsetek, jest uregulowane prawnie. Każda instytucja finansowa musi działać na podstawie ustawy odnoszącej się do swobody działalności gospodarczej. Pomijając wszelkie ogólne zasady, jakie obowiązują, kredytodawcy są zobowiązani do przestrzegania wszystkich formalnych praw i przepisów, których zadaniem jest szczegółowe uregulowanie danej kategorii usług finansowych. Każda spółka kredytowa jest także pod nadzorem finansowym w Polsce i częściowo są także pod nadzorem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jakie są warunki otrzymania pożyczki krótkoterminowej?

Warto wspomnieć, że ustawa kredytowa mówi o obowiązku oceny ryzyka kredytowego danego klienta na każdą firmę. Pomimo to wynik nie powinien być używany do podjęcia ostatecznej decyzji o umożliwieniu zaciągnięcia pożyczki krótkoterminowej.

Decyzja ta musi być oparta, na podstawie umowy kredytowej, jaka jest zawierana między kredytobiorcą a pożyczkodawcą. Najczęściej taka umowa ma charakter pisemny. Według niej wierzyciel zgadza się, aby dana kwota została przeniesiona na odbiorcę. Druga strona, czyli kredytobiorca zobowiązuje się, aby spłacić w terminie ową pożyczkę.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:11
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Emeryt
dnia 29.03.2020, 17:36
Ocena
komentarza:
1
Każdy kredyt jest obciążony odsetkami, nawet przekraczającymi
kilkukrotnie odsetki inflacji.
@ Andrzej
dnia 29.03.2020, 17:45
Ocena
komentarza:
1
Gdy spłacisz kredyt wcześniej, bezprawnie naliczają ci odsetki jak za
przewidziany w umowie końcowy termin ostatniej raty. Należy napisać do banku
żądanie zwrotu nienależnie pobranych odsetek. Tak wypowiedział się Trybunał UE.
@ Doświadczony
dnia 29.03.2020, 17:53
Ocena
komentarza:
1
Przy spisywaniu umowy kredytu pod zastaw, wyceniają tanio mieszkanie
na przykład 15 tysięcy złotych i w przypadku opóźnionej terminowo raty,
za tą kwotę sprzedają tanio mieszkanie a ty na bruk. I po sprawie.
A chętni kupcy już czekają na taką okazję.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Centrum Rehabilitacji przy ul. Kraszewskiego nieczynne

   

  Od dzisiaj do odwołania nieczynne będzie Centrum Rehabilitacji przy Ul. Kraszewskiego w Jaśle. Decyzja o jego zamknięciu ma związek z sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu jasielskiego. Część z personelu ośrodka przebywa w kwarantannie.

 • Jaślanka w konkursie na najpiękniejszą Polkę

  Do końca marca br. kobiety z całej Polski mogły przesyłać zgłoszenia online do castingu w Konkursie Najpiękniejsza Polka 2020. Wśród nich jest Klaudia Dybaś z Jasła. Głosowanie internetowe na kandydatki trwać będzie do końca kwietnia.

 • Szpitalne oddziały wciąż zamknięte

  Od czwartku ubiegłego tygodnia kilka oddziałów Szpitala Specjalistycznego w Jaśle nadal pozostaje zamkniętych. Część personelu medycznego znajduje się w kwarantannie. Co najmniej przez dwa kolejne dni nieczynne będą również poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena.

 • Rozbił volkswagena jadąc na "podwójnym gazie"

   

  Na ul. Bieszczadzkiej w Jaśle doszło dzisiaj do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego volkswagena zjechał z jezdni, po czym wjechał wprost w betonowy cokół. Był pijany.

 • Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim. W Przemyślu zmarła kobieta

   

  WSSE w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 5 przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wśród zakażonych jest mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego.

 • Dwa różne pomysły na walkę z epidemią. Takiej sesji Rady Powiatu w Jaśle jeszcze nie było

   

  Piątkowa sesja Rady Powiatu w Jaśle była absolutnie bezprecedensowa. Radni w maseczkach ochronnych na twarzach, z rękawiczkami na dłoniach głosowali nad przyjęciem uchwał. 

 • Dwóch młodych mieszkańców powiatu jasielskiego zakażonych koronawirusem

   

  Najnowsze dane WSSE w Rzeszowie mówią o kolejnych 8 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Dwa z nich to mieszkańcy powiatu jasielskiego.  

 • Zmarł artysta, rzeźbiarz Andrzej Tarka z Roztok

  Z głębokim smutkiem o śmierci znanego artysty rzeźbiarza Andrzeja Tarki z Roztok poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego córka...

 • Miasto Jasło przygotowało pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

   

  W przyszłym tygodniu jasielski magistrat ma przedstawić rozwiązania w zakresie pomocy dla przedsiębiorców w związku ze skutkami epidemii koronawirusa. Główne założenia programu ujawniamy już dzisiaj .Konkretne propozycje przedłożone zostaną Radzie Miasta Jasła, której sesja ma odbyć się w najbliższy wtorek. Posiedzenie zwołane w trybie nadzwyczajnym będzie przeprowadzone w formie zdalnej.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105