Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Co trzeba wiedzieć o pożyczkach krótkoterminowych?

3

W życiu każdego człowieka może pojawić się potrzeba ekonomiczna, czyli moment, w którym będzie on potrzebował pieniędzy. W takim momencie najczęściej staramy się otrzymać kredyt, jednak z tym wiąże się wiele wątpliwości. Wiele firm nienależących do sektora bankowego proponuje swoim klientom wiele typów pożyczek, które różnią się od siebie między innymi okresem spłaty. Część z form pożyczek to kredyty hipoteczne, pożyczki osobiste czy mini pożyczki, które możemy spotkać w ofercie prywatnych kredytodawców, banków oraz różnych instytucji finansowej. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się pożyczki krótkoterminowe. Czym właściwie są?

Co to jest pożyczka krótkoterminowa?

Jest to niezwykle popularny, a ciągle staje się bardziej powszechny, sposób, którego zadaniem jest rozwiązanie kłopotów związanych z brakiem środków pieniężnych. Pożyczka krótkoterminowa, jak sama nazwa wskazuje, musi zostać spłacona w stosunkowo niedługim czasie. Jak sprawa wygląda z kwotą pożyczki? Nie jest ona zbytnio wysoka. W większości przypadków taka pożyczka nie będzie przekraczała kilku tysięcy złotych.

Każda osoba, jaka zaciąga taką pożyczkę, zobowiązuje się, że spłacie ją w miarę szybko. Dla wielu osób, które mają problemy finansowe, nie będzie to zbytnio wygodne. Tak niestety jest, a odłożenie w czasie spłaty pożyczki krótkoterminowej może wiązać się z dodatkowymi kosztami. To właśnie dlatego tak ważne jest wybór odpowiedniej pożyczki, chodzi nie tylko o wybór firmy, ale również szczegóły oferty. Ranking chwilówek to zestawienie, które może nam pomóc właśnie w wyborze oferty - dzięki porównaniu możemy poznać oferty nawet kilkudziesięciu podmiotów z sektora pozabankowego.

Zalety pożyczki krótkoterminowej

Zadaniem pożyczki krótkoterminowej jest szybkie oraz niezbyt trudne uzyskanie danej kwoty pieniędzy. W obecnej dobie internetu wszystko przebiega bardzo szybko. O samą pożyczkę możemy ubiegać się właśnie za pośrednictwem internetu, a odpowiedź uzyskamy w ciągu kilku chwil. Jeśli nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, kilka minut później pieniądze znajdą się na naszym koncie bankowym. Jakakolwiek papierkowa robota nie jest w tym wypadku konieczna. Co potrzebujemy, aby zaciągnąć taką pożyczkę?

Będziemy potrzebowali naszych podstawowych danych oraz oczywiście numeru konta, na które mają zostać przelane pieniądze z pożyczki. Szukanie dokumentów, odwiedzania jakiegoś biura, czy zajmowanie się całą problematyczną papirologią nie będzie tutaj konieczne, przez co cały proces jest znacznie prostszy i bardziej przyjemny dla klienta. Powinniśmy podkreślić, że na ogół pożyczki udzielane są osobom, które ukończyły 21. rok życia, niemniej jednak na dzisiejszym rynku obecne są także pożyczki od 18 lat - nie wszystkie firmy jednak decydują się na takie rozwiązania.

Aspekt prawny

To, w jaki sposób jest udzielana pożyczka oraz jaka jest wysokość odsetek, jest uregulowane prawnie. Każda instytucja finansowa musi działać na podstawie ustawy odnoszącej się do swobody działalności gospodarczej. Pomijając wszelkie ogólne zasady, jakie obowiązują, kredytodawcy są zobowiązani do przestrzegania wszystkich formalnych praw i przepisów, których zadaniem jest szczegółowe uregulowanie danej kategorii usług finansowych. Każda spółka kredytowa jest także pod nadzorem finansowym w Polsce i częściowo są także pod nadzorem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jakie są warunki otrzymania pożyczki krótkoterminowej?

Warto wspomnieć, że ustawa kredytowa mówi o obowiązku oceny ryzyka kredytowego danego klienta na każdą firmę. Pomimo to wynik nie powinien być używany do podjęcia ostatecznej decyzji o umożliwieniu zaciągnięcia pożyczki krótkoterminowej.

Decyzja ta musi być oparta, na podstawie umowy kredytowej, jaka jest zawierana między kredytobiorcą a pożyczkodawcą. Najczęściej taka umowa ma charakter pisemny. Według niej wierzyciel zgadza się, aby dana kwota została przeniesiona na odbiorcę. Druga strona, czyli kredytobiorca zobowiązuje się, aby spłacić w terminie ową pożyczkę.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:11
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Emeryt
dnia 29.03.2020, 17:36
Ocena
komentarza:
1
Każdy kredyt jest obciążony odsetkami, nawet przekraczającymi
kilkukrotnie odsetki inflacji.
@ Andrzej
dnia 29.03.2020, 17:45
Ocena
komentarza:
1
Gdy spłacisz kredyt wcześniej, bezprawnie naliczają ci odsetki jak za
przewidziany w umowie końcowy termin ostatniej raty. Należy napisać do banku
żądanie zwrotu nienależnie pobranych odsetek. Tak wypowiedział się Trybunał UE.
@ Doświadczony
dnia 29.03.2020, 17:53
Ocena
komentarza:
1
Przy spisywaniu umowy kredytu pod zastaw, wyceniają tanio mieszkanie
na przykład 15 tysięcy złotych i w przypadku opóźnionej terminowo raty,
za tą kwotę sprzedają tanio mieszkanie a ty na bruk. I po sprawie.
A chętni kupcy już czekają na taką okazję.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105