Czarni Jasło gromią Stal Mielec II
W sobotnie popołudnie JKS Czarni 1910 Jasło nie dali żadnych szans drużynie Stali Mielec II, pewnie wygrywając 5:0 na własnym boisku.
JKS rozpoczął mecz w składzie: Dutka – Szot, Mastaj (C), Baran, Potera, Macnar, Michoń, Kmiotek, Rzońca, Fara, Nowak.
Zapraszamy do obejrzenia <Fotorelacji>



Gospodarze dobrze weszli w spotkanie. Już w 4. minucie Macnar zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Kilka minut później było już 1:0 dla jaślan – po zamieszaniu w polu karnym Stali piłkę do siatki skierował Fara. W 13. minucie piękną bramkę zdobył Nowak, trafiając precyzyjnie po długim rogu z około 16 metrów. Trzy minuty później goście mieli szansę na kontaktowego gola, jednak strzał pewnie obronił świetnie dysponowany Dutka, który przy okazji został sfaulowany.


W dalszej części pierwszej połowy Macnar miał jeszcze dwie dogodne okazje do podwyższenia wyniku – najpierw został złapany na spalonym, a chwilę później minimalnie chybił z 10 metrów, strzelając obok lewego słupka. Do końca pierwszej połowy Czarni kontrolowali przebieg meczu.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie – to jaślanie nadal dominowali na boisku. Efektem przewagi była trzecia bramka, zdobyta przez Macnara po kapitalnym uderzeniu po długim rogu. W 60. minucie Dutka ponownie popisał się udaną interwencją, broniąc strzał w krótki róg. Kilka minut później Czarni otrzymali rzut karny, który pewnie wykorzystał Nowak.
W 70. minucie Dutka znów fantastycznie obronił sytuację sam na sam. Wynik meczu ustalił wracający po kontuzji Smoleń, zdobywając efektowną bramkę po indywidualnej akcji.
Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Czarni rozgromili Stal Mielec II 5:0.
Dzięki wygranej jaślanie mają po 23 kolejkach 29 punktów i znajdują się obecnie nad strefą spadkową.
W przyszły weekend JKS zagra na wyjeździe ze Strugiem Tyczyn, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 8 punktów.
Warto również wspomnieć, że dziś druga drużyna Czarnych Jasło pokonała na wyjeździe Tęczę Zręcin 3:1.
Red.

