Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czarni Jasło nawiązali współpracę z Resovią Rzeszów

20

17 września br. w Rzeszowie doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy klubem JKS Czarni 1910 Jasło a CWKS Resovią S.A. i Szkołą Mistrzostwa Sportowego Resovii Rzeszów. Porozumienie dotyczy przede wszystkim współpracy w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży oraz ruchów kadrowych pomiędzy klubami, także na poziomie drużyny seniorów.

O zawarciu umowy Czarni Jasło poinformowali swoich kibiców za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ze strony rzeszowskiego klubu dokument parafowali: Miłosz Kruczek, prezes CWKS Resovia S.A., Dariusz Jęczkowski, dyrektor sportowy ds. grup młodzieżowych i Artur Łuczyk z działu skautingu akademii Resovii. Czarnych Jasło reprezentowali z kolei: Piotr Samborski, prezes klubu oraz Tomasz Pałucki, członek zarządu jasielskiego klubu.

Współpraca pomiędzy klubami realizowana będzie na dwóch zasadniczych płaszczyznach. Po pierwsze dotyczyć będzie szkolenia piłkarskiego na poziomie dzieci i młodzieży, przy wykorzystaniu potencjału Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie. Po drugie zaś kluby mają współpracować w zakresie wymiany zawodników, również w kontekście funkcjonowania drużyny seniorów Czarnych Jasło.

Czarni Jasło przekonują, że porozumienie pozwoli klubowi wyjść na wyższy poziom, przede wszystkim w kontekście szkolenia młodych adeptów piłki nożnej. „Zdecydowaliśmy się na współpracę z SMS Resovia, ponieważ należy do najlepszych na Podkarpaciu a drużyna seniorów Apklan Resovii to mocny, 1-ligowy zespół. Nasi wychowankowie, trafiając pod tutejszą kuratelę, mają duże szanse, aby wykonać krok do przodu. Współpraca ma mieć wielowątkowy charakter: zamierzamy wymieniać się doświadczeniami, trenerzy Czarnych udadzą się na staże do Rzeszowa, liczymy też na wspólne sparingi” – tłumaczy w internetowym wpisie Piotr Samborski.

MD

Reklama

Komentarze: 20

Dodaj komentarz Widok:
7
@ kib
dnia 02.10.2022, 09:26 · Zgłoś
Są już efekty. Resovia wygrała ze Stalą Rzeszów.
Odpowiedz
4
@ Wini
dnia 02.10.2022, 11:03 · Zgłoś
Tylko dlatego, że Stal ma trenera z Jasła.
Odpowiedz
1
@ :)
dnia 04.10.2022, 10:05 · Zgłoś
Jakby nie ten trener z Jasła to Stal nadal by grała w 2 lidze :)
Pozdro
Odpowiedz
0
@ Muzyka na całego
dnia 02.10.2022, 07:11 · Zgłoś
W powyższych napisałem to tutaj też napiszę. Z mojego punktu widzenia i doświadczenia ( lata 75 80 nic z tego nie będzie , pobujają się między miastami i to będzie wszystko.
Odpowiedz
4
@ Zawodnik
dnia 02.10.2022, 10:10 · Zgłoś
Efekty jakieś już są.Sowa i Mastaj to zawodnicy Resovii,którzy w tym sezonie definitywnie przeszli z Rzeszowa do Jasła.Pytanie czy bezgotowko czy za tzw.ekwiwalent czyli kilka tysięcy zł.jeden.Z Resovii wrócił też bramkarz Wanat,którego Czarni wypożyczyli albo sprzedali do Czelusnicy.Nie wiem czy teraz w Resovii jest ktoś z Czarnych w szkole bo w seniorach na pewno nie.
Odpowiedz
2
@ PKS
dnia 01.10.2022, 10:56 · Zgłoś
Ale po co ta niby współpraca ?
Odpowiedz
0
@ do PKS
dnia 01.10.2022, 12:02 · Zgłoś
za trudny temat dla ciebie
Odpowiedz
11
@ Gieniu
dnia 01.10.2022, 09:23 · Zgłoś
Jasło i jego mieszkańcy to jednak stan umysłu. Klub z upadającego miasta z seniorami w buraczance jest dostrzeżony przez 1 ligowy klub z stolicy województwa, zaproszony do współpracy czyli w pewien sposób wyróżniony a kibicom i mieszkańcom i tak żle i narzekają. Wszystko tutaj jest żle, spalarnia nie bo [...], MC Donalds nie bo trujące jedzenie, nowe bloki nie bo zakłócają przestrzeń architektoniczną ulicy Konopnickiej, współpraca na poziomie sportowym z Resovia nie bo po co?
Ludzie wam naprawdę tylko geriatryki stawiać powinni . Narzekacie ze w Jaśle źle ale jakakolwiek inicjatywa służąca rozwojowi jest [...] i blokowana.
Odpowiedz
10
@ Jurek Cz.
dnia 01.10.2022, 09:42 · Zgłoś
100% racji. W naszym jasielskim piekiełku wszystko jest złe i krytykowane. To jaślanie potrafią w stopniu doskonały. Drogi rowerowe źle, brak tych dróg też źle. Brak mostu żle, po wybudowaniu też źle, nawet płot prawie na środek drogi postawimy. Piłka nożna zła, judo złe i siatkówka też zła. Zły Burmistrz, zastępca, Rada Miasta, Straż Miejska, Prezesi Klubów, Dyrektorzy, księża, policjanci itd...itp
Najlepsza jest domowa klawiatura i anonimowo klepać idiotyzmy i głupoty
Odpowiedz
-1
@ Natural Born Leader
dnia 01.10.2022, 15:48 · Zgłoś
Jasielski stan umysłu, to krytyka wszystkiego lub chwalenie wszystkiego co powstaje, a normalność jest gdzieś pomiędzy, czyli chwalenie rzeczy i ludzi nie za to, że coś robią, tylko za to, że to co robią ma sens.
Jeśli dla ciebie robienie ślepych, 500 metrowych ścieżek rowerowych, nie połączonych w żaden logiczny ciąg w mieście położonym tak jak nasze ma sens, a sprzedanie tożsamości oraz ułatwienie większemu klubowi łatwiejsze wyciąganie zawodników z ominięciem tych wszystkich finansowych systemów lojalnościowych za pół darmo , to nie wyzysk i oddanie przyszłości klubu za dwa zdjęcia z ludźmi z wyższego klubu, tylko wynik tego, że ktoś docenił pracę Czarnych i ich zauważył, to ja gratuluję naiwności.
Dla mnie jednak stan umysłu, to chwalenie wszystkiego niezależnie od sensu i jakości działań i tak właśnie to miasto wygląda
Szereg odrealnionych pomysłów, nie połączonych w żadną sensowną strategiczna całość.
Zamiast pracować mądrze, to u nas robi się coś żeby robić, albo robimy, bo była kasa, którą trzeba było wydać.
Przykro mi ale taka umowa, to oddanie resztki tego co ma sens w tym klubie za "worek" piłek.
Wyścig pomiędzy klubami, a menadżerami, kto pierwszy będzie przy 10 letnim utalentowanym piłkarzu.
Gratulacje.
Odpowiedz
3
@ Kiero
dnia 01.10.2022, 17:41 · Zgłoś
Oczywiście ty brałeś udział w negocjacjach i znasz treść umowy pomiędzy klubami.Gratuluję.
Odpowiedz
1
@ Natural Born Leader
dnia 01.10.2022, 20:34 · Zgłoś
Ja nie...ale ty przecież znasz i zaraz nam tu opowiesz szczegóły i pomoże ci dwóch panów, którzy narzekają na narzekanie i każą się cieszyć.
Brzmią jakby znali szczegóły.
PS
Chłopie po co miałem być przy negocjacjach skoro świat piłki od lat tak działa.
Korzyści są tylko w jedną stronę, a Czarni przy odrobinie szczęścia dostaną koszulkę z podpisem i może im wypożycza kogoś z 4 garnituru.
Zostaliście klubem do ogrywania rezerwowych rezerw i oddawania za darmo utalentowanych wychowanków, a ja sam niedawno pisałem, że nie może być gorzej.
Gratuluję XD
Odpowiedz
2
@ King
dnia 02.10.2022, 17:52 · Zgłoś
czyli według ciebie takie kluby jak Arłamów ,Korona Rzeszów, Sokół Sieniawa czy UKS SMS Przemyśl z którymi Resovia również podpisała umowę współpracy to też kluby które nie mają z tego tytułu żadnej korzyści ? . Ludzie też tam są bez pojęcia ?.
Odpowiedz
2
@ Natural Born Leader
dnia 02.10.2022, 20:34 · Zgłoś
Nie wiem.
Pierwszy raz słyszę o takich klubach od ciebie więc nie znam ich sukcesów, ale zawsze możesz je przytoczyć.
Odpowiedz
10
@ pesymista
dnia 30.09.2022, 22:01 · Zgłoś
Prawda Samson prawda. Tak się dzieje w każdej dyscyplinie. Jasło jest najlepsze w obchodach rocznic sprzed wiek wieków, a nie patrzy w przyszłość.
Odpowiedz
-4
@ Ehhh...
dnia 30.09.2022, 23:27 · Zgłoś
Bredzisz kolego.
Odpowiedz
22
@ Samson
dnia 30.09.2022, 18:35 · Zgłoś
Generalnie całość takiej współpracy sprowadza się do tego, że ludzie z Czarnych oglądną dwa treningi w Rzeszowie, a w zamian Resovia będzie sobie mogła wyciągnąć niemal za darmo każdego kto się wyróżnia w Jaśle.
To dalsze drenowanie tych, którzy już i tak są słabi.
Odpowiedz
3
@ Ehhh...
dnia 30.09.2022, 23:22 · Zgłoś
Ludzie z Czarnych niech oglądają, może się czegoś nowego nauczą. A co do talentów piłkarskich to niech uciekają z Jasła póki mogą. Do tej pory piłkarskie talenty z Jasła osiągali sukcesy, tylko pod warunkiem że uciekli z Jasła przed 12 rokiem życia.
Odpowiedz
1
@ Kibic
dnia 30.09.2022, 17:55 · Zgłoś
Przepraszam miało być do budowy a nie umowy.
Odpowiedz
-12
@ Kibic
dnia 30.09.2022, 17:54 · Zgłoś
Brawo.Bardzo dobra decyzja władz klubu.Trzeba mierzyć wysoko a nie kupować szrot z całego świata.Budowa nowego stadionu I sponsor strategiczny to niezbędne kroki do umowy profesjonalnego klubu w Jaśle.Trzymam kciuki aby to się udało.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.