Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czarni przegrali w Sanoku z liderem

47

W niedzielę (21 maja) Czarni Jasło zmierzyli się w Sanoku z liderem rozgrywek krośnieńskiej klasy okręgowej. Ekipa Ekoball-u Stali nie pozostawiła gościom żadnych złudzeń wygrywając starcie 2:0. Dla jaślan była to trzecia porażka z rzędu.

fot. Archiwum

Faworytem meczu 24. kolejki klasy okręgowej pomiędzy Ekoball-em Stalą Sanok a Czarnymi Jasło byli gospodarze. Sanoczanie konsekwentnie zmierzają do wygrania ligi, a co za tym idzie awansu. Każde trzy punkty mają dla Ekoball-u kapitalne znaczenie. Sanoczanie nieustannie czują bowiem na plecach oddech ekipy Startu Rymanów, która traci do lidera zaledwie jedno oczko. Czarni z kolei starają się ustabilizować formę sportową, która w ostatnich tygodniach pozostawia wiele do życzenia. Podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego udali się do Sanoka mając w pamięci dwie porażki z rzędu. Jaślanie przegrali na wyjeździe z Przełęczą Dukla (0:3) oraz u siebie z Tempem Nienaszów (1:4).

W niedzielę strzelanie rozpoczęli gospodarze. W 28. minucie gry piłkę do siatki skierował Mateusz Wanat. Goście byli przekonani, że w tej sytuacji jeden z zawodników Stali, który dogrywał piłkę do wbiegającego w pole karne Wanata, znajdował się na pozycji spalonej. W obliczu braku reakcji sędziego liniowego gol musiał jednak zostać uznany. Wynik meczu na 2:0 dla gospodarzy ustalił Piotr Lorenc, który w 73. minucie spotkania popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. Damianowi Niemczyńskiemu nie pozostało nic innego, jak tylko odprowadzenie wzrokiem futbolówki, która zmierzała w samo okienko bramki.

Czarni przegrali trzeci mecz z rzędu. Jasielskich kibiców martwić może nie tylko słaba postawa w grze defensywnej zespołu. Jaślanie mają też olbrzymie problemy zestrzelaniem goli. Trzech ostatnich spotkaniach tylko raz udało im się skierować piłkę do siatki rywala. W najbliższą sobotę (27 maja) Czarni zmierzą się na własnym stadionie z zespołem LKS-u Górki.

Ekoball Stal Sanok: Krzanowski (GK) - Padiasek (71' Tabisz), Barszczak, Sobol, Gawlewicz Mikołaj - Słysz Kacper, Maślany, Lorenc, Słysz Szymon (88' Bujak) - Niemczyk (71' Czyrny), Wanat.

JKS Czarni 1910 Jasło: Niemczyński (GK) - Ząbkiewicz, Suszko, Kosiba, Sowa - Fara, Setlak (C), Rzońca, Niemiec, Polakiewicz - Majka | na ławce rezerwowych: Szostak (GK), Potera, Szydło, Sudyka, Więcek, Pałucki.

MD

Reklama

Komentarze: 46

Dodaj komentarz Widok:
2
@ XD
dnia 27.05.2023, 21:09 · Zgłoś
Minusujecie "info" ??? Gość coś wie na ten temat. Ja też. To jest prawda że spłacali zawodników.
Odpowiedz
1
@ Info
dnia 27.05.2023, 07:45 · Zgłoś
Podobno jeszcze Ci zapaleńcy spłacali byłych zawodników, którym poprzedni prezes nie wypłacił zaległych pieniędzy. Byli tacy co oddawali sprawy do sądu.
Odpowiedz
14
@ kibic
dnia 26.05.2023, 12:30 · Zgłoś
Dlaczego nikt nie wezmie kogoś za jaja Po pierwsze byłych Prezesów i trenerów (radnych Hapa i węgrzyna ) obecnego którego trzeba wysłać w kosmos No i urząd miasta który wszystko zamiata pod dywan ale zabawa trwa nikt ich nie ruszy do wyborów i tak wszystko będzie tak samo A wychowankowie są w jaśle reprezentanci POLSKI tylko nie z czarnych UM JASŁA A UKS 6
Odpowiedz
5
@ Info
dnia 25.05.2023, 21:08 · Zgłoś
Oj, nie znacie całej prawdy. 356 tyś. długu zostało do spłacenia.
Odpowiedz
13
@ sędzia
dnia 25.05.2023, 11:16 · Zgłoś
A kto był szefem zarządu który zostawił klub z "zadłużeniem" 361.674,27 zł? można sądzić, że warto nie płacić dłużnikom, ponieważ następcy spłacą , władze umorzą a sprawcy bezkarnie prywatną kieszeń kosztem klubu wypełnią.
Odpowiedz
15
@ Mc
dnia 25.05.2023, 14:10 · Zgłoś
A potem są radnymi um. Jasło
Odpowiedz
3
@ mosirEK
dnia 25.05.2023, 10:57 · Zgłoś
16 grudnia ub. roku podczas Walnego Nadzwyczajnego Zgromadzenia Członków JKS Czarni 1910 Jasło, stary zarząd wraz z ówczesnym prezesem Marcinem Węgrzynem zrezygnował z funkcji. Podczas zebrania wybrano nowy zarząd, który przejął klub z ogromnym zadłużeniem.

Zadłużenie wobec firm, dostawców i pracowników wynosi prawie 117 tyś. zł. Klub sportowy zalega Urzędowi Miasta kwotę 21.880 zł, natomiast kwota, którą klub jest winien innym podmiotom wynosi 12.900 zł. Łączna suma zadłużenia klubu wobec tych podmiotów wynosi 151.534.22zł.
-Szczegółowe sprawozdanie finansowe za rok 2011 zostanie podane po Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczym, które odbędzie sie w miesiącu marcu 2012r – czytamy w komunikacie Zarządu JKS Czarni 1910 Jasło
Odpowiedz
4
@ mosirEK
dnia 25.05.2023, 10:55 · Zgłoś
https://[...]/sport/zadluzenie-jks-czarnych-1910-jaslo-wynosi-ponad-151-tys-zl/ to długi prezesa węgrzyna plus zle rozliczona dotacja do zwrotu , reszta to za rządów prezesa bazana i efekt 3 ligii.
Odpowiedz
11
@ tropiciel
dnia 25.05.2023, 09:15 · Zgłoś
A ile było tych długów i kto za nimi stoi?
Odpowiedz
10
@ wystarczy wpisać zadłużenie klubu JKS
dnia 25.05.2023, 10:28 · Zgłoś
Z danych przedstawionych przez zarząd za rok 2013.Wynika, że na przestrzeni 2014 roku zredukował on zadłużenie klubu o 108,460,26 zł. W ostatni dzień roku 2013 wynosiło 361,674,27 zł, dwanaście miesięcy później osiągnęło poziom 253,214,01 zł.
Te długi wobec miasta, w wysokości 139 tysięcy złotych, stanowiły pozostałość po poprzednim zarządzie Dowiedzieliśmy się o nich około dwa miesiące po przejęciu klubu - tłumaczy Piotr Kowalski. - W zeszłym roku władze umorzyły nam 50 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o pozostałe 88,317 zł, rozmowy trwają. Miasto dostrzega progres w funkcjonowaniu Czarnych, więc jest nadzieja, że i ta druga część zostanie umorzona. Jeśli tak się stanie, zadłużenie spadnie do 167 tysięcy, uwzględniając w tej kwocie pożyczkę, jaką udzielili klubowi członkowie zarządu - dodaje Piotr Samborski, sekretarz Czarnych.
Osoby kierujące działalnością klubu na przestrzeni ostatnich lat twierdzą, że zainwestowali w niego 52 tysiące złotych. Część udzielonej pożyczki mieli już zamienić już na darowiznę. Zapowiadają, że w niedalekiej przyszłości w ten sam sposób "umorzą" następną partię zobowiązania.
Odpowiedz
1
@ Mzks
dnia 24.05.2023, 15:11 · Zgłoś
To wszystko to jest błędne
Koło,takie tarcia i przerzucanie się argumentami,ale nic z tego nie wynika,a klub tonie.
Odpowiedz
4
@ Max
dnia 24.05.2023, 17:08 · Zgłoś
Klub to tonął jak trzeba było długi spłacać i nie było chętnych do pomocy wtedy a nie teraz jak jest biednie ale finansowo stabilnie i bez zadluzenia
Odpowiedz
-1
@ XD
dnia 24.05.2023, 21:39 · Zgłoś
Wtedy znaleźli się ludzie. Po spadku z trzeciej ligi, SPŁACALI DŁUGI. Byli tacy zapaleńcy i z tego co wiem udało im się pospłacać zobowiązania.
Odpowiedz
-4
@ Mazur
dnia 25.05.2023, 08:14 · Zgłoś
Tak pamiętam tych zapalenców co klub z długów wyciągali ładując po kilkadziesiąt tysięcy swojej gotówki. Jeden to były prezes Kowalski a drugi to obecny prezes Samborski. W dzisiejszych czasach nie sztuką jest nadciągać gwiazdy do piłki i obiecać im wysokie kontrakty, sztuką jest mieć im wypłacać z czego i nie zadłużyc klubu przy tym jak w historii min.Czarnych wiele razy bywało..
Odpowiedz
2
@ Mhm
dnia 24.05.2023, 14:08 · Zgłoś
Piątkowski mastaj ząbkiewicz i szydło nie są kontuzjowani ;)
Odpowiedz
-6
@ Dalej
dnia 24.05.2023, 08:11 · Zgłoś
W lidze nie gramy już o nic więc dajmy pograć młodym jak najwięcej żeby to zaprocentowało na przyszły sezon
Odpowiedz
4
@ mADAm
dnia 24.05.2023, 08:36 · Zgłoś
Procentowac to będzie jesli znajdą sie pieniądze na konkretne i drogie wzocnienia doswiadczonymi i ogranymi w wyzszych lichac zawodnikami. Tylko przy takich zawodnikach młodziez jasielska ma szansę rozwinąc się. Obecnie młodzie musi grać bo kontuzjowani sa Mastaj, Zubritski,Piatkowski, Sobolak,Ząbkiewicz,Szydło.
Odpowiedz
-11
@ Mzks
dnia 23.05.2023, 18:20 · Zgłoś
Ten kto minusuje komentarze odnośnie. Czarnych nigdy nie nie był na mecz u nie ma zielonego pojęcia o piłce nożnej. Czarni słabi bardzo słabo i niech spytać byłych zawodników. Czarnych jacy. Czarni. Jasło w tej chwili są.
Odpowiedz
8
@ Miodek
dnia 23.05.2023, 18:37 · Zgłoś
Wróć się do podstawówki na lekcje języka polskiego bo nikt nic nie rozumie co napisałeś.
Odpowiedz
1
@ Mzks
dnia 23.05.2023, 14:13 · Zgłoś
Nie bronie. Prezesa tylko w tej chwili jest pytanie zasadnicze czy w obecnej chwili jest ktoś w. Jaśle kto mógłby. Go zastąpi. I wyrwać z marazmu ten klub?
Odpowiedz
7
@ jks
dnia 23.05.2023, 14:24 · Zgłoś
Gdyby taka osoba była to juz dawno klubem zarzadzałby inny Zarzad jak ten, który jest obecnie. Jasło jest miastem wymierajacym, bez zakładów pracy, bez biznesu, bez pieniedzy i ja uważam i mam do tego prawo że każdy kto poswieca się jeszcze dla jakiejkolwiek inicjatywy społecznie dla Jasła jest wart szacunku a nie opluwania i obrażania. Jasielski kibic jest bardzo specyficzny i ktokolwiek zarzadzałby Czarnymi zawsze znalazłby sie ktoś komu sie cos nie podoba. Jest wyjście, burmistrz zakochany w sporcie, sprowadza do klubu sponsora strategicznego typu Orlen, obsadza zarzad ludzmi zaufanymi, płaci sie im jak w przedsiebiorstwie i wymaga sukcesów. Do tego buduje sie nowy stadion np.na terenach strefy ekonomicznej w Hankówce czy na Gądkach inwestuje sie spore pieniadze w piłkę, zakłada sie SMS i wtedy mozna mysleć o rozwoju jak Sandecja czy Stal Mielec. Dopóki tego nie bedzie obecny zarząd bedzie robił co moze za pieniądze jakie ma czyli na okręgówkę a kibice będą narzekac ze jest zle bo Jasło powinno miec 4 ligę.
Odpowiedz
3
@ Kibic
dnia 23.05.2023, 13:36 · Zgłoś
Lato do zwolnienia
Odpowiedz
4
@ X
dnia 25.05.2023, 18:21 · Zgłoś
Do natychmiastowego zwolnienia. Puki jeszcze jest okręgówka.
Odpowiedz
-3
@ Mzks
dnia 23.05.2023, 13:26 · Zgłoś
Zresztą w meczu z. Czarnymi. Stal. Sanok zagrała słabo i pytanie z z czym oni chcą awansować?
Odpowiedz
-5
@ Mzks
dnia 23.05.2023, 13:23 · Zgłoś
O czym wy ludzie piszecie,przecież w. Sanoku nikt z zawodników. Czarnych nie zaprezentował się z dobrej strony. Zresztą wynik meczu mów sam za siebie,punkty zostały w. Sanoku i taka jest smutna prawda.
Odpowiedz
-6
@ kibic
dnia 22.05.2023, 23:07 · Zgłoś
ale juniorzy młodsi nie są wychowankami czarnych tylko uks 6 jasło tyle
Odpowiedz
4
@ Karpaty
dnia 23.05.2023, 07:31 · Zgłoś
Tak jest a Piątkowski jest wychowankiem Karpat Krosno ,wszędzie tak pisze.
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 24.05.2023, 07:10 · Zgłoś
Kto pisze ?
Odpowiedz
22
@ piłka
dnia 22.05.2023, 21:49 · Zgłoś
A kiedy dyrektor MOSiR odchodzi do szkoły?
Odpowiedz
5
@ Tw drzewo
dnia 23.05.2023, 21:31 · Zgłoś
Oby szybko
Odpowiedz
7
@ Kibic JKS
dnia 22.05.2023, 19:44 · Zgłoś
Brawa dla zarządu i trenera za danie szansy debiutantom, udźwigneli ciężar meczu, z chłopaków będzie kawał pożytku. Jakbym miał oceniać tych obu chłopaków to napewno nie miałbym do nich zastrzeżeń, Potera tuż po wejściu na boisko dotknął piłkę ręką która nie powinna być jak dla mnie odgwizdana, ponieważ nasz chłopak był niecały metr i odwracając się został uderzony w rękę która nie zwiększyła obrysu ciała, ważne że młody się nie załamał i chciał pokazać się z jak najlepszej strony, widać że chłopak jest dobrze wyszkolony technicznie, potrafi myśleć na boisku pary razy wszedł w pojedynek 1 na 1 i za każdym razem mu to wychodziło. Natomiast Fara, nie raz odebrał piłkę dobrze ją rozgrywał ale wiem że chłopak potrafi grać w piłkę, ponieważ czasami chodzę na mecze juniorów i wiem jak tam potrafi jeździć z obrońcami widać po nim było że miał stresa ale nie ma co się dziwić, debiutować w takim meczu z liderem to nie jest takie łatwe. Kończąc myślę że chłopaki zagrali kawał dobrego futbolu, nie przestraszyli się i walczyli bez żadnych kompleksów. Jeszcze raz brawa dla zarządu, że dali szansę młodym zagrać w derbach. Co do samego wyniku, już od początku rundy było wiadome że ten sezon jest już stracony, niestety utracenie Krajewskiego oraz [...] w zimie można było się spodziewać takiego zjazdu ze strony naszych. Trzeba w lato zrobić mądre i przemyślane 3-4 transfery i myślę że możemy w następnym sezonie o coś powalczyć. AVE JKS!!!
Odpowiedz
11
@ kib
dnia 22.05.2023, 18:52 · Zgłoś
Brawo dla młodych, że nie pękali przed rutyniarzami. Swoją drogą jak Sanok będzie tak grał,
to nie wróżę mu sukcesu w Rymanowie i awansu.
Odpowiedz
3
@ UK
dnia 22.05.2023, 15:36 · Zgłoś
Sanok prezentował się slabo, to i nasi nie wyglądali katastrofalnie,
tylko kiepsko. Z tej mąki chleba nie będzie.
Odpowiedz
6
@ Marcel
dnia 22.05.2023, 16:40 · Zgłoś
Jasne że tak, zawsze lepiej napisać że Czarni nic nie grali bo przeciwnik był słaby zamiast uczciwie napisać że przynajmniej była walka i zaangażowanie czego brakowało w ostatnich meczach. To takie typowo jasielskie, dowalić żeby tylko dowalić .
Odpowiedz
-6
@ Asd
dnia 22.05.2023, 16:54 · Zgłoś
Jaka walka i zaangażowanie
Odpowiedz
1
@ Mzks
dnia 22.05.2023, 15:17 · Zgłoś
I nadal trzeba zwolnić trenera i potrząsnąć tym klubem bo nic pozytywnego w. Sanoku nie było. Kolejna porażka,zero punktów i tyle w temacie.
Odpowiedz
8
@ iuy
dnia 22.05.2023, 14:47 · Zgłoś
i nowy obiekt
Odpowiedz
5
@ Tylko JKS
dnia 22.05.2023, 12:30 · Zgłoś
Brawo Zarządu i trener za danie szansy młodzieży. Mocny przeciwnik ale widać było po debiutantach że umieją grać w piłkę i na tle seniorów wyglądali całkiem przyzwoicie.
Odpowiedz
-2
@ jks
dnia 22.05.2023, 12:35 · Zgłoś
Tydzien temu wszyscy kibice zwalniali trenera i zarzad bo mecz przegrany z Nienaszowem, dzisiaj chwalisz to pewno albo trener albo z zarzadu jestes. Wzmocnienia musza być !
Odpowiedz
10
@ JAJO
dnia 22.05.2023, 10:55 · Zgłoś
Panie redaktorze , piszac relację wypadałoby na mecz derbowy wybrać się albo chocby zapoznac sie z realiami jasielskiej druzyny. Czarni w tym meczu byli skazywani na pozarcie ale zagrali najlepszy mecz w ostatnim czasie. Sanok przeważał ale bramki padły po ewidentnym spalonym i problematycznym wolnym za dotknięcie piłki reką przez zawodnika Czarnych. Dziwnym trafem wcześniej sedziowie nie zauważyli w 1 połowie reki w polu karnym zawodnika Stali oraz kolejnej w drugiej połowie. Nic pan takze nie wspomniał o debiutantach w jasielskiej druzynie , juniorach młodszych Fara i Potera. Fajnie że chłopcy, wychowankowie klubu debiutują w seniorach ale moze zaintersowałby się Pan dlaczego Kapitan zespołu Mastaj oraz napastnik Sobolak nie zagrali w tym meczu. Osłabiona w porównaniem z jesienią druzyna Czarnych, z powodu treningów na sztucznej trawie bo w srode nie mozna było wejsc na naturalna bo deszczyk popadał została osłabiona kontuzjami kolekjnych dwóch zawodników z podstawowego składu. To jest ciekawy temat na artykuł, dlaczego druzyna z powiatowego miasta nie moze trenowac regularnie na naturalnym boisku, które zostało podbno wyremontowane za grube pieniadze jaślan. Dlaczego w sobotę grupa młodziezowa klubu Czarni Jasło nie mogła rozegrac meczu na naturalnej trawie skoro zostało to uzgodnione z mosirem, tylko godzine przed meczem dowiedzieli sie trenerzy i chłopcy od pracownika że nie mogą bo nie i juz. Czarnym życze aby zbudowali konkretną drużynę na przyszły sezon bo mimo tego ze nie maja gdzie grac a kibice oglądac meczów bo ta ruina nie predysponuje sie do nazywania jej stadionem, sympatycy jasielskiej piłki noznej nie powinni byc zawsydzani porażkami z druzynami lokalnymi dla których wygrana z Jasłem jest świętem dla społeczności wioski niczym Dni Wina dla mieszkanców Jasła
Odpowiedz
-8
@ JKS Fun
dnia 22.05.2023, 12:47 · Zgłoś
Że też chce ci się tak rozpisywać, wczuwać i analizować amatorskie kopanie w gałę.
Odpowiedz
8
@ Łysy2
dnia 22.05.2023, 14:39 · Zgłoś
Pewno dla niego jak i pewnej grupy ludzi w tym mieście kibicowanie amatorskiej lokalnej drużynie jest ważną sprawa. Jedni lubią łowić ryby, inni na grzyby jezdzą a jeszcze innych piłka nożna interesuje
Odpowiedz
-4
@ JKS Fun
dnia 22.05.2023, 14:42 · Zgłoś
Nie widzisz tu zasadniczej sprzeczności?
Tzn kibicowanie jako dopingowanie, pokładanie nadziei i rozliczanie ludzi, którzy robią coś traktując to typowo amatorsko i rekreacyjnie?
Można lubić piłkę nozną ale to nie ma sensu.
Odpowiedz
-3
@ Antek
dnia 22.05.2023, 18:50 · Zgłoś
Mecz derbowy to Czarni mieli ale z LKS Czeluśnica.
Odpowiedz
0
@ Jaślan
dnia 22.05.2023, 19:50 · Zgłoś
Jeżeli dobrzę się orientuję to na naturalnej murawie pozwolenie mają tylko grać seniorzy i juniorzy starsi, a na więcej meczów nie można sobie pozwolić bo za niedługo wcale nie będzie można grać na tym kretowisku
Odpowiedz
13
@ kibic
dnia 22.05.2023, 08:56 · Zgłoś
JKS Czarni 1910 Jasło: Fara, Rzońca, Niemiec, Polakiewicz ,Majka, Potera, Sudyka, Więcek 8 juniorów w kadrze przeciwko liderowi. Wynik nie jest najgorszy, patrzyłem na mecz w internecie i nie było tak zle, lepszy Sanok ale sędzia nie musiał na siłe im pomagać.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.