Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czaty wideo Omegle i OmeTV: podobieństwa i różnice

0

Współcześni mają szczęście, jeśli chodzi o możliwości komunikacji. Możemy z łatwością komunikować się ze sobą, niezależnie od tego, jak daleko od siebie jesteśmy, wysyłać wiadomości tekstowe i głosowe, rozmawiać przez wideo i wiele więcej. Istnieje naprawdę wiele sposobów komunikacji. A platform do komunikacji online jest jeszcze więcej. Szczególne miejsce wśród nich zajmują wideoczaty. I właśnie o nich chcemy dzisiaj porozmawiać.

Komunikacja za pośrednictwem wideoczatów

Wideoczat to witryna lub aplikacja, której główną zasadą jest łączenie ze sobą przypadkowych osób za pomocą komunikacji wideo. Tak więc strona ta jest zarówno platformą randkową, jak i siecią społecznościową oraz doskonałą okazją do odkrywania świata.

Istnieją dziesiątki popularnych wideoczatów i setki tych mniej popularnych. Omówienie wszystkich w jednym artykule jest całkowicie nierealne. Dlatego postanowiliśmy skoncentrować się na dwóch bardzo ciekawych i znanych serwisach z wielotysięczną publicznością. Pewnie o nich słyszałeś, ale najprawdopodobniej nie znasz wszystkich szczegółow[1] . Mowa tu o Omegle i OmeTV — dość podobnych do siebie, ale jednocześnie zupełnie różnych wideoczatach.

Ciekawostka: Omegle i OmeTV dzieli 6 lat. Omegle działa od początku 2009 roku, a uruchomienie serwisu Ome TV nastąpiło dopiero w 2015 roku. Tak duża różnica wieku nie przeszkodziła jednak OmeTV w zgromadzeniu ogromnej publiczności i odciągnięciu wielu użytkowników od Omegle. Liczba internautów sięga tu często 200 tysięcy. A sami programiści nazywają Ome TV najszybszą alternatywą dla Omegle.

Omegle: funkcje, możliwości i narzędzia

Wideoczatu Omegle nie trzeba nikomu przedstawiać. To pierwsza tego typu strona w historii, uruchomiona w 2009 roku. Przed Omegle anonimowe czaty w ogóle nie istniały. Chociaż warto wyjaśnić, że funkcja wideoczatu pojawiła się po raz pierwszy w innej witrynie — Chatroulette. W tym czasie Omegle oferował tylko losowy czat tekstowy.

Na stronie Omegle można wybrać język komunikacji, rozmawiać z nieznajomymi w wybranym przez siebie czacie tekstowym lub wideo, dodać listę zainteresowań, aby dokładniej wyszukać rozmówców, odwiedzić czat uczelni lub przejść do niemoderowanej sekcji, w której można rozmawiać na dowolny temat. W tym na tematy bardzo intymne.

Inną interesującą cechą Omegle jest to, że nawet osoby poniżej 18 roku życia mogą korzystać z tego wideoczatu. Omegle zezwala na korzystanie z witryny osobom w wieku 13 lat lub starszym, ale pod nadzorem rodziców. Taka okazja rzadko zdarza się w przypadku wideoczatów online. Większość platform określa minimalny wiek użytkowników na 18 lat.

Wady Omegle to raczej przeciętny poziom moderacji, a także brak aplikacji mobilnych. Jeśli planujesz prowadzić wideoczat ze smartfona, będziesz musiał korzystać z wersji internetowej przez przeglądarkę. Nie jest to zbyt wygodne, chociaż ogólnie wersja mobilna działa dość stabilnie.

OmeTV: specyfika i przydatne innowacje

Kiedy z Omegle przełączasz się na Ome TV, nowocześniejszy design natychmiast rzuca się w oczy. Obiektywnie rzecz biorąc, Omegle wygląda na nieco przestarzały i archaiczny. Funkcjonalnie OmeTV jest również inny. Czasem jest lepszy, a czasem gorszy. Na przykład nie można tutaj wyszukiwać rozmówców według zainteresowań. Ale można filtrować ze względu na płeć oraz język komunikacji.

Wielu użytkowników uwielbia Ome TV za wbudowanego tłumacza wiadomości. Teraz coraz więcej wideoczatów wdraża tę samą funkcjonalność, ale OmeTV był jednym z pionierów w tym zakresie. A w Omegle nadal nie ma funkcji tłumaczenia. Musisz skorzystać z zewnętrznego tłumacza.

Ale główną zaletą OmeTV nad Omegle są aplikacje mobilne na iOS i Androida. Możesz zainstalować je na swoim urządzeniu (tablecie lub smartfonie), aby wygodnie komunikować się niemal wszędzie i o każdej porze. Nie musisz nawet otwierać przeglądarki ani wprowadzać adresu witryny. Jedno kliknięcie i aplikacja zostanie uruchomiona. Jest to bardzo wygodne Dodatkowo aplikacja dostępna jest w ponad 40 językach, dzięki czemu na pewno nie będziesz mieć trudności z jej instalacją i użytkowaniem.

Porównanie Omegle i Ome TV

Przyjrzyjmy się funkcjom każdego z tych wideoczatów. I zacznijmy od parametrów, które je ze sobą łączą:

 • czat tekstowy i wideo;
 • filtr wyszukiwania według języka;
 • darmowy (OmeTV ma kilka płatnych funkcji).

I w zasadzie na tym kończą się ogólne cechy tych wideoczatów. Różnic i unikalnych funkcji jest w nich zdecydowanie więcej.

Funkcje Omegle:

 • całkowicie darmowy;
 • dostęp dla osób w wieku 13 lat i starszych (za zgodą i nadzorem rodziców);
 • wydzielona część dla dorosłych;
 • możliwość rozmowy ze studentami swojej uczelni;
 • wyszukiwanie rozmówców według listy zainteresowań;
 • sekcja niemoderowana.    

Jak widać, Omegle, dzięki swojej technicznej prostocie, jest dość funkcjonalnym wideoczatem z bardzo aktywną publicznością. Zwykle online znajduje się ponad 30 000 użytkowników.

Funkcje OmeTV:

 • możliwość określenia płci: „Mężczyzna”, „Kobieta” lub „Para”;
 • automatyczne tłumaczenie wiadomości na wybrany język;
 • rejestracja za pośrednictwem profili sieci społecznościowych (opcjonalnie);
 • Aplikacje na iOS i Androida;
 • dostępne od 18+ lat;
 • dodatkowe płatne funkcje: powrót do czatu i przepustka VIP.

Wideoczaty Omegle i Ome TV to bardzo popularne platformy z wieloma wygodnymi i przydatnymi funkcjami. Ale oczywiście nie są one idealne. Omegle wciąż nie ma aplikacji mobilnej, a moderacja jest na bardzo przeciętnym poziomie. OmeTV natomiast ma zbyt mało ustawień wyszukiwania rozmówców, dlatego czasem trzeba bardzo długo szukać ciekawych osób.

Przyjrzyj się ich odpowiednikom: bazoocam.org, chatrandom.com, https://omegletv.chat/pl. Wśród nich znajdziesz mnóstwo ciekawych platform z unikalnymi funkcjami, innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i bardzo elastycznymi ustawieniami wyszukiwania. Eksperymentuj i odkrywaj nowe możliwości. Gwarantujemy, że nie pożałujesz!

Podsumowanie

Nie ma wątpliwości, że w niedalekiej przyszłości pojawi się wiele nowych formatów komunikacji, o których teraz nie mamy pojęcia. Dzisiaj jedną z najciekawszych opcji są wideoczaty online. Są one wygodne, łatwe w użyciu i zacierają niemal wszelkie granice pomiędzy ludźmi na całym świecie.

Zainteresowanie czatami internetowymi może nie być tak silne, jak dziesięć lat temu, kiedy były one u szczytu popularności. Niemniej jednak setki tysięcy ludzi wciąż znajdują tu interesujących rozmówców, zostają przyjaciółmi, a nawet parami. Dlaczego więc nie spróbować? Co więcej, dzisiaj jest naprawdę wiele opcji!

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 01.10.2021, 08:15
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105