Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czekali na drogę 30 lat

39

Do połowy października potrwają prace budowlane na drodze Kąty - Desznica – Świątkowa Wielka – Świątkowa Mała. Inwestycja realizowana na odcinku o długości 5,3 km kosztuje około 2,4 mln zł finansowana jest z promesy powodziowej. Koszt całego zadania wynosi 2 mln 344 tys. 653,65 tys. zł, z czego kwotę 2 mln 110 tys. 769,65 zł przyznał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.


- Na wiele dróg mieszkańcy Powiatu Jasielskiego czekali 30 - 40 lat. Podczas mojej kadencji udało się zrealizować inwestycje na ponad 110 mln zł. Droga Kąty – Desznica nie remontowana od 30 lat stanowi jedyny dojazd do tych dwóch miejscowości – podkreśla Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Z nowej drogi cieszą się przede wszystkim mieszkańcy wsi. - Mieszkańcy Desznicy i Jaworza czekali na tę drogę ponad 30 lat. Nawierzchnia była dziurawa i ciężko się po niej jeździło. Teraz można jeździć trochę szybciej i bezpiecznej -  mówi Przemysław Tulcza, mieszkaniec Desznicy.


W Świątkowej Wielkiej braki w nawierzchni skutecznie utrudniały poruszanie się zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Teraz, po kilkunastu latach oczekiwania problem zniknął.

Właściciel jednego z gospodarstw agroturystycznych podkreśla znaczącą rolę nowej inwestycji. – Na tę drogę czekaliśmy kilkanaście lat. Do dziś niektórzy mieszkańcy nie wierzą, że mają drogę godną XXI wieku Teraz, dzięki niej pełną parą ruszy agroturystyka. Liczę, że również zimą przyjedzie więcej turystów, którzy już bez trudu będą mogli dotrzeć do wyciągu narciarskiego. - mówi Jan Gracoń, właściciel gospodarstwa agroturystycznego w Świątkowej Wielkiej.


Starostwo Powiatowe

Reklama

Komentarze: 39

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ;p;p
dnia 22.09.2011, 19:43 · Zgłoś
nie Tulcza tylko Turcza ;p czasem tak bywa jak sie nie myje ;p
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 15.09.2011, 22:21 · Zgłoś
rozumiem ,że jest to ich praca i obowiązek ,żeby coś zrobić , ale żeby padło chociaż jedno słowo DZIĘKUJEMY , tak z grzeczności , tego nie zauważyłam
Odpowiedz
4
@ do
dnia 14.09.2011, 22:35 · Zgłoś
w przyszłym tygodniu u mojego sąsiada cieli się krowa - szukamy ojca sukcesu
Odpowiedz
2
@ jaślan
dnia 14.09.2011, 22:25 · Zgłoś
Ten Kmiecik to tak jak jabłuszko pełne snu, gdzie spojrzę jabłuszko tam i tu. Nienawidzę już jabłek. [...] nimi.
Odpowiedz
3
@ xxx
dnia 14.09.2011, 21:47 · Zgłoś
Racja że ktoś przyznał pieniądze na nową drogę i racja jest też taka że to nie pan Kmiecin ją remontował i wdychał [...] smoły - tylko ludzie pracy ! Wielki SZACUN dla nich !
Odpowiedz
3
@ kasia
dnia 14.09.2011, 20:21 · Zgłoś
no nie ! no naprawde za chwile zwariuje!
a dopiero co sie cieszyłam ze w koncu skończą sie artykuly jeden za drugim
w ktorym sa sprawy związane z przebudowa
bądź remontem jakichś odcinków
i zwłaszcza ze będzie koniec z Kmiecikiem na tych zdjęciach a tu widzę...
masakra:)

dajcie już spokój z jedna i tą samą twarzą na zdjęciach!
to nie Pan Kmiecik siedzi w brudzie i ma ubrudzony ręce i pot na ciele bo pracuje!!!
trochę więcej szacunku dla ludzi pracy!!!
Odpowiedz
2
@ Tu i Teraz
dnia 14.09.2011, 20:13 · Zgłoś
Pozwólmy panu staroście realizować jego ambitne plany i nie róbmy Go posłem.
Odpowiedz
2
@ wybory
dnia 14.09.2011, 19:39 · Zgłoś
Tak, nadchodzą wybory. To tak zwana kiełbasa wyborcza. Po wyborzch będzie [...]
Odpowiedz
5
@ gość
dnia 14.09.2011, 20:48 · Zgłoś
W tej kwestii to nie masz racji. Znam temat i wiem , że dzięki powodzi dostali te środki , a nie dzięki wyborom
Odpowiedz
-1
@ irek
dnia 14.09.2011, 18:16 · Zgłoś
mała nieścisłość (propaganda), nie będzie drogi przez las od desznicy do świątkowej.
Odpowiedz
-1
@ Gość
dnia 14.09.2011, 17:38 · Zgłoś
Ile? Mnie kiedyś doszły słuchy, że poza łataniem dziur w tej drodze, to od jej powstania (jeszcze w latach 60-tych) nie było konkretnego remontu ( no może poza 100 m, co je droga podmyła w 2006 r) :)
Odpowiedz
0
@ czesiek
dnia 15.09.2011, 08:35 · Zgłoś
Chyba woda podmyła drogę a nie droga podmyła drogę. Chyba coś bełkoczesz. Przeczytaj przynajmniej co napisałeś. I wtedy może coś z Twojej krytyki będzie zrozumiałe.
Odpowiedz
-1
@ ja
dnia 14.09.2011, 16:30 · Zgłoś
hahha i jest pan Adam !!!
Odpowiedz
1
@ NUDA
dnia 14.09.2011, 20:23 · Zgłoś
moe da sie nie zauwazyć...
przeliczcie sobie ilość artykułów
w krótkim okresie czasowym ostatnio
wszytskiie dotycza
albo remontow
albo przebudowy
albo Dni...czy fetsyn..iyd :)
I PAN KMIECIK :)
Odpowiedz
2
@ stefan
dnia 14.09.2011, 16:29 · Zgłoś
2 mln 344 tys. 653,65 tys. zł, z czego kwotę 2 mln 110 tys. ... heh jakos nie moge obczaic tej kwoty hihihihi
Odpowiedz
-1
@ biedulka
dnia 14.09.2011, 20:24 · Zgłoś
ja tyle mam na miesiac :)
Odpowiedz
3
@ evil
dnia 14.09.2011, 15:39 · Zgłoś
Super że droga jest robiona ale i tak zagłosujemy na Nową Prawicę!!! Banda czworga musi odejść !!!
Odpowiedz
5
@ adam
dnia 14.09.2011, 15:24 · Zgłoś
Kolejna odsłona "sukcesów" przedwyborczych Kmiecika, [...] się chce. Nie da sie na siłę przekonać wyborców że wróbel jest kanarkiem. Myślę że wybory to zwryfikują. Mimo że sympatyzuję z PO to napewno na pana nie zagłosuję bo to co wyprawiacie z tymi sukcesami trąci obłudą.
Odpowiedz
9
@ leśmian.pl
dnia 14.09.2011, 14:49 · Zgłoś
Oby kampanie wyborcze trwały,trwały...Są one bowiem żródłem aktywności i inspiracji...
Odpowiedz
3
@ dzaga
dnia 14.09.2011, 20:23 · Zgłoś
super:)
Odpowiedz
13
@ franki
dnia 14.09.2011, 14:36 · Zgłoś
Niedlugo jak otworzymy lodowke to zobaczymy Kmiecika.
Odpowiedz
10
@ lalunia
dnia 14.09.2011, 20:24 · Zgłoś
dobry komentarz dobre:)
albo:...piekny poranek wschod slonca...
patrze w okno..
a ti Pan Kmiecik na niebie!
Odpowiedz
4
@ bolobo
dnia 14.09.2011, 14:14 · Zgłoś
Czyli most będzie kolejne 3 dekady
Odpowiedz
2
@ gość
dnia 14.09.2011, 14:11 · Zgłoś
Mamy droge jak się patrzy :D. A jaki Sołtys chodzi dumny :D
Odpowiedz
9
@ Ja
dnia 14.09.2011, 13:39 · Zgłoś
Panie Gracoń ,turysci może i ruszą pełną parą,ale ceny to niech Pan trochę obniży,bo okropnie drogo u Pana- zwłaszcza pstrągi .
Odpowiedz
0
@ st
dnia 14.09.2011, 12:56 · Zgłoś
30 lat temu wiedziałem że jak kmiecik b starosta to bedzie droga ..
Odpowiedz
-3
@ radosny
dnia 14.09.2011, 12:55 · Zgłoś
Jak nie lubie tego Kmiecika i [...]-Komuny - czytaj PO, tak ucieszyłem się z tej drogi. Jest ona bardzo potrzebna. Trzba jeszcze zrobić z niej zjazd do Kotani. Głosował jednak będę na PiS - na Panią mgr Marię Kurowską.
Odpowiedz
0
@ sandał
dnia 15.09.2011, 07:24 · Zgłoś
Nie ma obaw, Kmiecić się do Sejmu nie dostanie, bo tam takich w filcokach nie przyjmują, zresztą on nawet do filcoka jest podobny z wyglądu.
Odpowiedz
1
@ mój tytuł nieważny
dnia 15.09.2011, 08:32 · Zgłoś
Więc na kogo zagłosujesz na Panią Marię Kurowską czy na Pania mgr? Oczywiście kpię z Ciebie i Twojej tytułomanii.
Odpowiedz
1
@ potrzebujący
dnia 15.09.2011, 08:34 · Zgłoś
Ile płacą za takie komentarze i do kogo trzeba się zgłosić ? Chęcie bym coś dorobił.
Odpowiedz
0
@ jan
dnia 15.09.2011, 09:17 · Zgłoś
człowieku zastanów się co piszesz chyba masz chorą głowę co ty widzisz w tym pis
Odpowiedz
0
@ do jana
dnia 15.09.2011, 20:22 · Zgłoś
A Ty co widzisz w tym SLD?, chcesz z powrotem komuny?, bo ja nie. Nie chcę stać w 100-metrowej kolejce za chlebem od godz. 3 nad ranem.
Odpowiedz
0
@ do "mój tytuł nieważny"
dnia 15.09.2011, 20:26 · Zgłoś
Trzeba było się uczyć, a nie teraz zazdrościć magistra Pani Marii.
Odpowiedz
0
@ Jola
dnia 15.09.2011, 21:58 · Zgłoś
teraz magister przypada na półtora mieszkańca., jak wolisz - co drugi to magister., po tzw.uczelniach im.błogosławionego, albo świętego. Tylko że [...] z nich coraz większe, podobnie jak ta pani po zaocznych.
Odpowiedz
0
@ do "Joli"
dnia 16.09.2011, 05:32 · Zgłoś
Nieprawda, mgr nie przypada na półtora mieszkańca i Ty też jakoś studiow wyższych nie ukończyłaś? i mgr-a nie masz, a Pani Maria jest po studiach dziennych.
Odpowiedz
0
@ d
dnia 14.09.2011, 12:36 · Zgłoś
moja mama tez czekala na ta droge ale nie mieszka juz w swiatkowej 20 lat i sie juz nie cieszy
Odpowiedz
6
@ szeptal
dnia 14.09.2011, 12:23 · Zgłoś
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo - ja już w domu szykuje kapliczkę i to piękne zdjęcie w środku postawie, będę miał zajęcie pięć razy dziennie jak muzułmanie.

dlatego też:

WYBORY CO ROKU
Odpowiedz
-7
@ BRAWO
dnia 14.09.2011, 12:20 · Zgłoś
Brawo, brawo, brawo Panie Starosto Brawo. Niech sie pan nie przejmuje bo zaraz zaczną pisać ci którzy udają, że nie widza Pana pracy
Odpowiedz
-5
@ wojtq
dnia 14.09.2011, 12:18 · Zgłoś
I bardzo dobrze że tak otwarcie Pan o tym mówi!!! Bo to prawda że za Pana kadencji to powstało. I niech teraz rzucają błotem anty-wszsytko forumowicze. I niech stawiają przy m.in. mojej wypowiedzi minusy. W [...] to mam. Jak się nie ma argumentów anty-czemuś to najlepiej zbluzgać. Więc tak się pewnie niebawem stanie pod tym tematem i pod moim postem również.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.