Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czołowe zderzenie w Jareniówce. Cztery osoby trafiły do szpitala.

48

Dzisiaj około godz.15:30 w Jareniówce koło Jasła doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych Peugeota 106 i Fiata Cinquecento. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas manewru mijania jeden z kierowców nie dostosował prędkości do panujących warunków w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia.


W pechowym dla obydwu kierowców miejscu panowały bardzo trudne warunki na drodze. Zalegający grubą warstwą lód ciągle przysypywany nowym śniegiem skutecznie utrudniał jazdę.

W wyniku zdarzenia do jasielskiego szpitala przewiezione zostały cztery poszkodowane osoby. Obaj kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu w organiźmie. Byli trzeźwi.

Obecni na miejscu zdarzenia strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Jasła uprzątnęli elementy rozbitych samochodów i wraz z Policją zabezpieczali teren zdarzenia.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Jack

Reklama

Komentarze: 48

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Drogowiec
dnia 07.01.2011, 12:55 · Zgłoś
Was wszystkich powinni dawno wystrzelać, bo jak na wzniesieniu widzicie auto lub pług jadący od dołu to sie [...] pchacie do końca a potem krzycycie jak dzieci bo niema się jak rozminąć... Ja bym Was bez wyjątku zepchał do rowu i śniegiem przysypał do wiosny to by był spokój...!!!
Odpowiedz
0
@ skubi
dnia 05.01.2011, 11:16 · Zgłoś
trzeba uwarzac
Odpowiedz
0
@ wiktor77043
dnia 22.12.2010, 20:15 · Zgłoś
Drogi jakie są to są i nie narzekajcie, tylko rozumu za kierownicom brakuje, w takich sytuacjach ewidentna wina któregoś z kierowców a ja tam rozmijałem sie z autobusem i do kolizji nie doszło rozumu i jeszcze raz rozumu. A jakby droga była czarna to jechali by jeszcze szybciej!
Odpowiedz
0
@ xyz...
dnia 22.12.2010, 19:49 · Zgłoś
dwie skorupy mniej na jasielskich drogach
Odpowiedz
0
@ maria k.
dnia 22.12.2010, 03:19 · Zgłoś
Drogowcy tak naprawde mają w [...] jaki jest stan dróg! Odśnieżają tak że pożal sie panie, za każdym przejazdem droga jest węższa bo przecież za dużo paliwa by spalili a tak jeszcze mozna sprzedać na boku. Obowiązek sypania dróg mają wtedy gdy jest odpowiedni procent wzniesienia! Może być szklanka na drodze ale jak nie ma wzniesienia to ni hu hu nie posypią! ZA KOMUNY BYŁY LEPSZE DROGI W ZIMIE! Wstyd panowie kombinatorzy nie po to płacimy na was ciężkie pieniądze! Poszkodowanym proponuje wnieść sprawe do sądu

Głosów: 0, Ocena: 0, [+] [-] krzychu dnia 21.12.2010, 08:43
tak tak jak sie za szybko śmiga a nie umi skutki sa znajome;)

Głosów: 0, Ocena: 0, [+] [-] JP dnia 21.12.2010, 14:51
popie(...)ni jesteście wszyscy

Głosów: 0, Ocena: 0, [+] [-] do mieszkaniec dnia 21.12.2010, 19:41
strażacy zostawili poszkodowanym żeby się podzielili. to tylko w Polsce takie rzeczy bo w Niemczech jak jest wypadek to wyzbierane jest do najmniejszego elementu
Odpowiedz
0
@ do mieszkaniec
dnia 21.12.2010, 19:41 · Zgłoś
strażacy zostawili poszkodowanym żeby się podzielili. to tylko w Polsce takie rzeczy bo w Niemczech jak jest wypadek to wyzbierane jest do najmniejszego elementu
Odpowiedz
0
@ JP
dnia 21.12.2010, 14:51 · Zgłoś
popie(.....)ni jesteście wszyscy
Odpowiedz
0
@ krzychu
dnia 21.12.2010, 08:43 · Zgłoś
tak tak jak sie za szybko śmiga a nie umi skutki sa znajome;)
Odpowiedz
0
@ Avena
dnia 20.12.2010, 22:25 · Zgłoś
Drogowcy tak naprawde mają w [...] jaki jest stan dróg! Odśnieżają tak że pożal sie panie, za każdym przejazdem droga jest węższa bo przecież za dużo paliwa by spalili a tak jeszcze mozna sprzedać na boku. Obowiązek sypania dróg mają wtedy gdy jest odpowiedni procent wzniesienia! Może być szklanka na drodze ale jak nie ma wzniesienia to ni hu hu nie posypią! ZA KOMUNY BYŁY LEPSZE DROGI W ZIMIE! Wstyd panowie kombinatorzy nie po to płacimy na was ciężkie pieniądze! Poszkodowanym proponuje wnieść sprawe do sądu
Odpowiedz
0
@ do mieszkaniec
dnia 20.12.2010, 21:18 · Zgłoś
masz rację ale jak chcesz mieć super czarne drogi to podniosą ci jeszcze bardziej podatek bo kaski braknie na całą zimę i znowu będziesz niezadowolony jak to państwo cię [...] jaki ty biedny jesteś itd a wystarczy zwolnić zwiększyć odległość
Odpowiedz
0
@ WOLNA
dnia 20.12.2010, 20:16 · Zgłoś
zawiane na fiksa drogi sama ledwo uniklam kolizji a dyrektorki siedza i [...]y na stolkach grzeja do lopaty ich niech cosporzytecznego zrobia w koncu
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 20.12.2010, 18:57 · Zgłoś
odnośnie kolegi co pisał do mnie- ja wcześniej i więcej pewnie jeżdźę od ciebie, a to co tu piszę to tylko po ty by ci co nie mają takich umiejętności nie skończyli w rowie lub szpitalu- a drogowcy maja [...] obowiązek utrzymać stan drogi, aby było bezpiecznie, ja i inni płacą za to w podatkach- czyż nie?
Odpowiedz
0
@ ......
dnia 20.12.2010, 18:02 · Zgłoś
też widać mądry mijać jak z naprzeciwka samochód jedzie fakt drogi to są tragiczne ale rozumu troche tak jak ten kierowca troche rozumu i nic by sie nie stało
Odpowiedz
0
@ hersiu xxxx
dnia 20.12.2010, 17:41 · Zgłoś
to pewnie [...] z jareniówki...
Odpowiedz
0
@ Do [...][.]ętego Ja .
dnia 20.12.2010, 16:45 · Zgłoś
Jak masz ochotę to sam rusz [...] i odśnieżaj drogi [...].Poto cały rok płacę podatku,żeby [...] odśnieżały w zimie drogi.Za to im płacą.
I nie p[...] mi że sam mam odśnieżać.Drogowcy są wiecznie zaskoczeni a jak przyjdzie co do czego to się po [...] liżą.
Odpowiedz
0
@ Do student
dnia 20.12.2010, 16:40 · Zgłoś
Słuchaj p[...] jechali środkiem bo nie widać,gdzie jest fosa takie mamy zadbane drogi.A po za tym szybko [...] nie mogli jechać bo samochody nie są bardzo rozwalone nie wiem nawet,czy po 40KM/h mieli.
Odpowiedz
1
@ manek
dnia 20.12.2010, 16:15 · Zgłoś
szkoda się produkować zima była jest i żaden małolat tego nie zmieni a my kierowcy noga z gazu i nie zwracać uwagi na te komentarze moim zdaniem powinno to być zablokowane a dzieci na sanki ,nie do komputera
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 20.12.2010, 15:48 · Zgłoś
ja widze że dobre warunki są na drodze patrzcie na 1 zdjęcie to bez jaj ja tam sniegu nie widze ze jest ubite to mzoe byc jak sie hamuje na ubitym to potem dziwic sie ze wypadki ...
Odpowiedz
0
@ dgdg
dnia 20.12.2010, 15:28 · Zgłoś
ludzie , drogowcy jak niedostaną zgody od uzędników to ani rusz, droga jest jaka jest, i robic 25% mieszanke a nie [...] wie co
Odpowiedz
0
@ ...........
dnia 20.12.2010, 15:06 · Zgłoś
Nic takiego sie nie stało
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 20.12.2010, 14:48 · Zgłoś
na jakiej ulicy sie to stalo?
Odpowiedz
0
@ sołtys
dnia 20.12.2010, 14:28 · Zgłoś
Warunki trudne ale jest zima i tak bedzie jeszcze długo, a kierowcy którzy na prostej drodze mają problemy to niech chodzą na piechotę, albo idą na MKS.
Odpowiedz
0
@ Arek
dnia 20.12.2010, 14:21 · Zgłoś
Jak wracałem z sanek tak około 15.26 to już widziałem że tak stoją
Odpowiedz
0
@ qqq
dnia 20.12.2010, 13:55 · Zgłoś
Jeżdżę tą drogą codziennie. Lód, lód, i jeszcze raz lód. Jestem w stanie zrozumieć to jakby śnieg sypał cały czas i drogowcy nie nadążają z ich odśnieżaniem !!! ale w obecnej sytuacji żeby przynajmniej raz posypać drogę to nie łaska !!!! Wczoraj przy prędkości 30km/h wpadłem w poślizg właśnie na tym odcinku.DROGOWCY ZLITUJCIE SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ uzuzuz
dnia 20.12.2010, 13:15 · Zgłoś
niw wiem za co te [...] podatek biora jak i tak [...] robia!!!wszystkich wyszczelac i tak na jedno wyjdzie bo nic nie robia tylko kase do kieszonek zwijaja!!!
Odpowiedz
0
@ jaa
dnia 20.12.2010, 13:06 · Zgłoś
Normalnie nie rozuiem tego inne wojewodztwa jakos potrafia odsniezyc drogi a tu w Jasle i oklolicach sa cuda na kiju. Ludzie trzeba ruszyc tych drogowcow bo jak nie to dalej beda jezdzic z plugiem w gorze a godziny im beda lecialy
Odpowiedz
0
@ do mieszkaniec
dnia 20.12.2010, 12:34 · Zgłoś
trzeba się nauczyć jeździć a nie na śnieg zwalać winę ale jak się prawko kupiło a nie zrobiło to potem tak jest :D inaczej byś wiedział że prędkość i odległość od poprzedzającego pojazdu ustalamy między innymi z uwzględnieniem panujących warunków atmosferycznych stanu drogi itp
Odpowiedz
0
@ student
dnia 20.12.2010, 11:31 · Zgłoś
Według mnie obaj widzą jakie mamy warunki i obaj jechali środkiem, no bo "po co ja mam się usunąć skoro tamten ten może", do tego prędkość i już jest zderzenie. A pisanie, że drogi są nie odśnieżone to bezsensu, nigdy nie będzie super droga w takich warunkach. Poprostu Polske nie stać na takie coś
Odpowiedz
0
@ stasek
dnia 20.12.2010, 11:27 · Zgłoś
No i pewnie kierowcy zostali ukarani mandatami za niedostosowanie sposobu jazdy do panujących warunków.
Odpowiedz
0
@ ixx de
dnia 20.12.2010, 11:20 · Zgłoś
to juz chyba nie jest jareniówka..? c'nie.;/
jaryniówka jest kilka metrów wcześniej xd
Odpowiedz
0
@ pablo45
dnia 20.12.2010, 11:20 · Zgłoś
tam jest lód tak droga jest utrzymana
Odpowiedz
0
@ Ja . .
dnia 20.12.2010, 11:20 · Zgłoś
Ludzie marudzicie na tródne warunki na drogach, to weżcie łopate w łape i do odśnieżania! Zobaczymy czy to jest tak proste odśnieżyć tyle ucil. Myślicicie, że to robi setki osób? Ogarnijcie się. Na całym świecie panują takie same warunki i problemy! To taki sam żwyioł jak i woda! Nie pozbędziesz się tego tak łatwo! Mi odśnieżanie koło domu zajmuje z 40 minut, a mam tylko podjazd do garazu i wejscie do domu! Mieszkacie w mieszkania i potraficie tylko narzekać
Odpowiedz
0
@ tubylec
dnia 20.12.2010, 10:09 · Zgłoś
"W pechowym dla obydwu kierowców miejscu panowały bardzo trudne warunki na drodze" takie pechowe miejsce to cała droga Jareniówka-Jabłonica. STAN TEN DROGI TO JEDEN WIELKI SKANDAL
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 20.12.2010, 09:31 · Zgłoś
A może by tak zwolnić tych dyrektorów odpowiedzialnych za stan dróg?
Przecież się nie znają (co widać) na tej pracy i mają [...] podwładnych (też do wywalenia). Ile można tolerować nieróbstwo za państwowe pieniądze !!!
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 20.12.2010, 09:11 · Zgłoś
Chlopaki macie racje :)
Odpowiedz
0
@ g
dnia 20.12.2010, 08:46 · Zgłoś
jak co roku zima zaskoczyla drogowcow
Odpowiedz
1
@ do xxxx i mieszkanie
dnia 20.12.2010, 08:35 · Zgłoś
chcesz mieć czarno na drodze to do afryki tu jest zima i ma być biało!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ kierowca
dnia 20.12.2010, 08:31 · Zgłoś
tak właśnie najlepiej powiedzieć że [...] warstwa śniegu leży na drodze i trzeba uważać to każdy [...] wie a ci drogowcy co mówią w czerwcu że są przygotowani na ostrą zime to niech się wezmą za odśnieżanie a nie za [...] gadanie.
Odpowiedz
0
@ Ww
dnia 20.12.2010, 08:28 · Zgłoś
Mieszkaniec ma rację, jak można jeździć po takich drogach, przecież opady nie były jeszcze takie żeby nie można dróg doprowadzić do tego żeby były przejezdne, bo takie jak są teraz to trudno ich nazwać przejezdnymi, to raczej ślizgawki. Poszkodowani kierowcy powinni pozwać zarządce drogi za takie jej utrzymanie.
Odpowiedz
0
@ Fred
dnia 20.12.2010, 08:26 · Zgłoś
Lukas!! jazda do roboty!!
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 20.12.2010, 08:12 · Zgłoś
ładnie- uprzątnięte elementy rozbitych samochodów,tylko do dziś cały zderzak leży na poboczu wraz z resztą połamanych części!!!
Odpowiedz
0
@ Prawda o PSL i PO
dnia 20.12.2010, 07:27 · Zgłoś
Podkarpaccy samorządowcy jeszcze nic nie zrobili, a już dostali podwyżkę
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101220/REGION00/496623921
Odpowiedz
0
@ poki44
dnia 20.12.2010, 05:20 · Zgłoś
Sam jeżdżę tą trasą rano do pracy i wiem jakie tam panują warunki ... Warunki jak na torze bobslejowym prawie nigdy nie jest posypane ..., ilu trzeba wypadków żeby ktoś łaskawie ruszył głową!?! No a sami uczestnicy zdarzenia to mogli jednak trochę zwolnić przy takich warunkach nie ma co się spieszyć...

...przy takich warunkach kilka sekund może zmienić komuś cale życie
Odpowiedz
0
@ potencjalna ofiara
dnia 20.12.2010, 01:24 · Zgłoś
zaniedbany fatalny tragiczny stan tych prowizorycznych [...]***ych szlakow zwanych przez naiwne i niepowazne osoby- drogami !!
droga jaslo-wolica-czelusnica-umieszcz-tarnowiec-wrocanka 100% bezposredniego zagrozenia zycia. tyle ile kola samochodu sa w stanie wypchnac na zewnatrz to tyle jest odsniezone, a pod sniegiem- lod. >>>dźicz<<< a nie 2011r.
Odpowiedz
0
@ gruby
dnia 20.12.2010, 00:46 · Zgłoś
jezdze ta droga co jakis czas i do samej jablonicy a zapewne i dalej droga jest cala pokarbowana i oblodzona od dluzszego czasu, jezdzi sie jak po bezdrozu, sypanie piaskiem nic nieda, ale mogli by sola posypac i przejechac pare razy plugiem zeby to zrownac bo rzuca autem na wszystkie strony i az dziw ze to dopoero pierwszy wypadek od takiego czasu
Odpowiedz
0
@ X-men
dnia 19.12.2010, 22:17 · Zgłoś
A MOŻE TO DROGOWCY NIE DOSTOSOWALI DROGI DO STANDARDÓW NA PRZYKŁAD JAK W UNI EUROPEJSKIEJ A POLICJA PRZESTAŁA BY PISAĆ TO W KÓŁKO CYT.;PRAWDOPODOBNIE NIE DOSTOSOWAŁ PRĘDKOŚCI DO WARUNKÓW PANUJĄCYCH NAJEZDNI" NAJLEPIEJ ZAWSZE ZWALIĆ WINĘ NA KIEROWCÓW !!!
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 19.12.2010, 21:52 · Zgłoś
najlepiej napisać "W pechowym dla obydwu kierowców miejscu panowały bardzo trudne warunki na drodze. Zalegający grubą warstwą lód ciągle przysypywany nowym śniegiem skutecznie utrudniał jazdę." To niech wreszcie ktoś ruszy [...] i zacznie odśnieżać i posypywać piaskiem tą drogę to i warunki do jazdy będą lepsze!
Odpowiedz
0
@ xxxx
dnia 19.12.2010, 21:38 · Zgłoś
Napiszcie ze nie, nie dostosował prędkości tylko tak mamy drogi utrzymane.Śnieg dawno przestał sypać a tu koleiny jak [...] a te nieroby siedzą i grzeją [...]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.