Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czy dobry materac wpływa na jakość naszego snu?

3

Uczucie niewyspania i zmęczenia o poranku oraz silne, przewlekłe bóle pleców motywują wiele osób do szybkiej wymiany niskiej jakości materaca na nowy. Wiele ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, iż wysokiej jakości podłoże bezpośrednio przyczynia się do poprawy higieny snu oraz jej efektywności. Dzięki dopasowaniu parametrów materaca do osobistych potrzeb użytkownika pozwala budzić się pełnym sił, zrelaksowanych oraz gotowym do działania. W jaki sposób materac zwiększa wydajność nocnej regeneracji?

Wpływ materaca na jakość snu - co warto wiedzieć?

Łóżko w sypialni jest miejscem, w którym każda osoba spędza sporą część życia. Zapewnienie sobie najlepszych warunków do snu jest jednym z czynników, który pozwoli zachować zdrowie, dobre samopoczucie oraz prawidłowe działanie kręgosłupa przez wiele lat. Dobry materac powinien wyróżniać się wysokogatunkowym wykonaniem oraz przemyślaną konstrukcją i wypełnieniem, dzięki czemu doskonale wesprze układ szkieletowy i mięśniowy w trakcie odpoczynku. Jego wybór i najlepsze dopasowanie do użytkownika pozwala pozytywnie działać na organizm w pięciu płaszczyznach:

 • łagodząco i profilaktycznie na bóle kręgosłupa i pleców,
 • regenerująco na mięśnie, dzięki usuwaniu napięć i skurczy włókien mięśniowych,
 • uspokajająco na organizm, dzięki zwiększeniu poziomu relaksacji i ukojenia,
 • naprawczo na najważniejsze układy wewnętrzne organizmu człowieka,
 • wspierająco na układ nerwowy i funkcjonowanie mózgu.

Jedne z najlepszych materacy na rynku można znaleźć w ofercie marki Hilding. To marka, która oferuje podłoża o zróżnicowanym wypełnieniu, stopniu twardości i rozmiarze, co umożliwia ścisłe dopasowanie podłoża do swoich potrzeb.

Prawidłowa postawa ciała podczas snu - jak to możliwe?

Materac, którego zadaniem jest poprawa jakości snu użytkownika powinien wykazywać cechy umożliwiające mu utrzymywanie układu szkieletowego i ciała człowieka w naturalnej, swobodnej pozycji. Twardość - to jeden z parametrów, które bezpośrednio przyczynia się do poprawy higieny i efektywności snu, a także pozwala na stworzenie najlepszych warunków do odpoczynku.

W ofercie producenta Hilding można znaleźć podłoża o zróżnicowanym stopniu twardości. Miękkie modele z oferty Hilding są stworzone dla lekkich osób, z kolei podłoża twarde i średniotwarde będą odpowiednie dla par oraz osób ze zwiększoną masą ciała. Dopasowanie podłoża do wagi użytkownika umożliwia utrzymanie właściwej pozycji mięśni i kręgosłupa przez całą noc i uniknięcie uginania się powierzchni materaca, co przekłada się na usuwanie bólu i napięć, a także zwiększenie komfortu snu.

Wypełnienie materaca - na co zwrócić uwagę?

Producent Hilding, w swojej ofercie posiada materace konstruowane z myślą o potrzebach użytkowników z różnymi dolegliwościami ze strony kręgosłupa. Dopasowanie wypełnienia do swoich potrzeb z pewnością pozytywnie wpływa na jakość snu, a tym samym zwiększenie efektywności nocnego odpoczynku i wydajności organizmu następnego dnia.

Modele piankowe, które oferuje producent, wyróżniają się budową z wysokoelastycznych blatów pianek najwyższej jakości, na przykład model Modern. To podłoże wykonane z odpornej na nacisk ciała pianki HR, która właściwie utrzymuje każdy odcinek kręgosłupa podczas snu. Odpowiednia budowa blatu piankowego w modelu zwiększa cyrkulację powietrza, a tym samym stwarza warunki, które uniemożliwiają rozwój patogenów w jego wnętrzu.

Marka Hilding oferuje także nowoczesne podłoża sprężynowe, których budowa opiera się o instalację systemu sprężyn bonnelowych, InterActive lub MultiPocket, jak na przykład w materacu Hilding Flamenco. Rozlokowanie pojedynczych sprężyn na całej powierzchni materaca oraz stworzenie siedmiu stref twardości pozytywnie wpływają na odpoczywający organizm, a także zapewniają mu prozdrowotne działanie i niwelowanie bólu pleców.

Wybór wysokogatunkowego materaca pozwala w znacznym stopniu poprawić jakość snu i nocnej regeneracji. Marka Hilding oferuje również wysokiej klasy poduszki oraz kołdry, które pozwolą dodatkowo ulepszyć warunki do odpoczynku.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 01.07.2021, 08:28
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Babcia
dnia 01.07.2021, 08:58
Ocena
komentarza:
3
Dawniej ludzie spali na siennikach napełnionych słomą specjalnie do tego przygotowana i to był sen. Dziś też są już sienniki że słomą, ale kosztują dużo więcej od najdroższych materacy.
@ dragoness
dnia 01.07.2021, 12:39
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ dragoness
dnia 01.07.2021, 17:48
Ocena
komentarza:
1
Dlaczego niewygodne komentarze są zawsze nie na temat? To takie urbanowskie.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Magistrat przyznał dotacje dla klubów sportowych na 2022 r. Do podziału jest 620 tys. zł

   

  Urząd Miasta w Jaśle, podjął decyzję, w sprawie podziału dotacji na organizację działań sportowych w 2022 r. Pieniądze trafią do 15 podmiotów, które w ubiegłym roku złożyły stosowne wnioski o udzielenie dotacji. Kluby otrzymają łącznie 620 tys. zł, a więc o 20 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

 • Spróbuj pysznych pierogów u "Wojtka"

  Pracownię Pierogów "Wojtek" znają niemal wszyscy. Oprócz klasycznych smaków, popularnej na naszych stołach potrawy, pierogarnia serwuje na przykład pierogi z kurczakiem, czy też o smaku bounty, na słodko. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, koniecznie to zróbcie. 

 • Hyperion Investments chce inwestować w Jaśle. Na obrzeżach miasta ma powstać obiekt wielkopowierzchniowy

  Inwestor posiada blisko 10 hektarów nieruchomości położonych w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Bieszczadzkiej w Jaśle. Spółka nie posiada drogi dojazdowej do swoich działek, dlatego zadeklarowała się na własny koszt przebudować skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na rondo i wykonać drogę lokalną do działek, na których chce realizować inwestycję. Aby mogli podjąć się tego zadania, konieczna była zgoda radnych na bezprzetargową sprzedaż blisko 7-arowej działki miejskiej. Uchwała została podjęta, jednak kilku radnych wstrzymało się od głosu.

 • 30. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

   

  W najbliższą niedzielę (30 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zagra po raz trzydziesty w historii. Tegoroczna zbiórka, prowadzona jest z myślą o zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na ulicach Jasła i okolicznych miejscowości, pojawi się blisko 150 wolontariuszy, z tradycyjnymi puszkami w dłoniach. Impreza na płycie jasielskiego rynku rozpocznie się o godz. 18.

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105