Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czy JDK stanie się Regionalnym Centrum Wiedzy i Sztuki w Jaśle?

75

Jest szansa, że Jasielski Dom Kultury, jakim widzimy, na co dzień wybudowany w centrum miasta w latach 70-tych stanie się rozbudowaną nowoczesną instytucją kulturalną, co zdaniem burmistrza Andrzeja Czerneckiego przyczyni się do podniesienia jej atrakcyjności i prestiżu. Radny Janusz Przetacznik uważa jednak, że bardziej od kultury miastu i jego mieszkańcom potrzebne są nowe miejsca pracy.

wizualizacja

Miasto Jasło będzie zabiegało o duże pieniądze pochodzące z Mechanizmu Finansowego EOG 2009- 2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 na realizację zadania pn. „Regionalne Centrum Wiedzy i Sztuki w Jaśle”. Jeśli projekt rozbudowy i przebudowy Jasielskiego Domu Kultury w Jaśle przejdzie, wówczas miasto otrzyma 85% dofinansowania. Warto podkreślić, że inwestycja opiewa na kwotę ponad 16 mln zł, z czego środki własne w tym miasta, Jasielskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej będą oscylować na poziomie ponad 3 mln zł. To czy Jasielski Dom Kultury połączona obecnie z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną będzie instytucją na miarę XXI wieku nie jest jeszcze przesądzone.

- Konkurs ruszy 30 września. Jest to termin składania wniosków na realizację zadania. Projekt przejdzie ocenę merytoryczną i formalną. Jeśli nasz pomysł przejdzie weryfikację pomyślnie, a także zbierzemy odpowiednią liczbę punktów, to wówczas będziemy się starali przeprowadzać remont w taki sposób, aby zminimalizować uciążliwość wynikającą z wyłączenia poszczególnych elementów budynku z użytku – wyjaśnia burmistrz Andrzej Czernecki.

Podkreślał jednak, że remont sali widowiskowej może potrwać nawet kilka miesięcy. Ponadto powierzchnia Miejskiej Biblioteki Publicznej znacznie się zwiększy. Do tej pory swoją działalność mogła prowadzić na niecałych 400 metrach kwadratowych. Projekt zakłada powiększenie tych pomieszczeń do 1000 metrów kwadratowych. Jasielski Dom Kultury powiększyłby się o 500 metrów kw. od strony ul. Kościuszki. – To stosunkowo nie duża rozbudowa pod względem powierzchniowym. Jedna kondygnacja będzie przeznaczona dla biblioteki, natomiast parter będzie zagospodarowany na rzecz JDK. Nowoczesność tych pomieszczeń będzie podnosiła atrakcyjność samej oferty instytucji kultury, która powinna być wykorzystywana poprzez zwiększoną ilość osób korzystających. – zaznacza burmistrz.

A co na to radny Janusz Przetacznik? – Jasłu nie są potrzebne inwestycje, które generują wydatki bieżące, ale przyniosą dochody i dodatkowe miejsca pracy – powiedział na wstępnie radny Przetacznik. – Mija prawie 2 lata od zmian na funkcji dyrektora i dopiero dzisiaj wysoka rada dowiaduje się, w jaki sposób będziemy wydawać publiczne pieniądze. Nikt nie zrobił analizy, na ile ten program, który zaproponował nam Janusz Szewczyk z panem burmistrzem będzie adekwatny do tego, co będziemy realizować za kwotę ponad 16 mln zł – kontynuował.

Głos w sprawie zabrał także radny Krzysztof Czeluśniak, który popierał inicjatywę burmistrza. Odwoływał się do ogólnej oceny obecnie istniejącego domu kultury. – Są radni, którzy podczas kontroli widzieli, w jakim stanie jest JDK. Zatrzymaliśmy się z zakładem pracy.  Jeżeli jest taka możliwość, złóżmy dokumenty, zobaczymy, czy to przejdzie, czy nie. JDK potrzebuje pilnego remontu. Sala widowiskowa obita jest boazerią. Były wypadki, że hale paliły się – mówi K. Czeluśniak.

Projekt pn. „Regionalne Centrum Wiedzy i Sztuki w Jaśle” bierze również pod uwagę digitalizację zbiorów o szczególnym znaczeniu dla kultury regionu, przy współudziale Muzeum Regionalnego i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. – Biblioteka będzie centrum informacji multimedialnej, cyfrowej. Stąd pomysł na digitalizację zbiorów w postaci e-booków. Instytucje te zostaną również wyposażone w tablice multimedialne. Jest to pomysł na wycieczkę wirtualną po mieście oraz możliwość odpowiedniego kształtowania zainteresowań młodych ludzi – wymienia A. Czernecki.

 (Red.)

Reklama

Komentarze: 74

Dodaj komentarz Widok:
0
@ xx
dnia 29.09.2013, 10:12 · Zgłoś
kosze na smieci lepiej by zamątowali na rynku zielonym te plandeki dalej wiszą z dachu sie leje w deszcz ,rynien nie ma.Tak się robi za pieniądze z uni?
Odpowiedz
1
@ do Zenek
dnia 26.09.2013, 07:34 · Zgłoś
Zenek?!A czy to prawda, że w magazynie wysokiego składowania, który niby ma wybudować parabankier Krzysztof , będą składać opustoszałe hale produkcyjne i ruchomości, których nie uda się opylić "szefowi- specjaliście od sprzedaży"?
Odpowiedz
1
@ Jola
dnia 25.09.2013, 20:35 · Zgłoś
Panie Radny Czeluśniak.Sala Widowiskowa JDK ma jedną z najlepszych akustyk w kraju.Jest to opinia ludzi,którzy występowali na deskach sceny.Jeszcze jak w Jaśle funkcjonowała Jasielska Orkiestra Symfoniczna,czego Pan na pewno nie pamięta, dyrygowali nią najwybitniejsi polscy dyrygenci i to jest ich opinia.Boazeria jest zaimpregnowana środkami,które zapobiegają paleniu się jej.Niech Pan troszkę poczyta o historii JDK i o jego budowie to może wtedy Pan zabierać głos.
Odpowiedz
0
@ Kaowiec
dnia 25.09.2013, 19:50 · Zgłoś
Tygrys robi swoje...Mrożek
Odpowiedz
-5
@ SP 5
dnia 25.09.2013, 19:17 · Zgłoś
Po szkole specjalnej a jaki [...] .Dyzio przestan [...]...c
Odpowiedz
3
@ Brat Pitt
dnia 26.09.2013, 22:46 · Zgłoś
A masz dowody, że on skończył SP 5? Bo z tego co wiem, a uczył się z moim znajomym, to przeniósł się do "Dwójki". Za opowiadanie takich [...]... można [...].
Odpowiedz
-3
@ SP 5
dnia 27.09.2013, 17:00 · Zgłoś
hahahahaha
Odpowiedz
-2
@ antidotum
dnia 25.09.2013, 07:12 · Zgłoś
Dobrze ubezpieczyć a potem : Były wypadki, że hale paliły się – mówi K. Czeluśniak.Co nam sugeruje pan radny?
Odpowiedz
3
@ glaca
dnia 24.09.2013, 22:28 · Zgłoś
sądząc po jakości wpisów - wydawanie kasy na kulturę jest jej wyrzucaniem w błoto.
pzeca nikt z tutaj piszących nie zawlecze [...] do domu kultury - no chyba żeby doda albo bayer full przyjechało... ( a sven jakby palikota przywiało... )
Odpowiedz
4
@ ciekawy teksy !!!
dnia 24.09.2013, 21:42 · Zgłoś
Jego pomysłu broni radny Krzysztof Czeluśniak. – Nie będę przekonywał, że wielbłąd ma garby. Pierwsza kadencja burmistrz Kachlik, później burmistrz Rak kontynuuje jego zadania, następnie burmistrz Czernecki kontynuuje zadania poprzedników i przychodzi nagle „cudotwórca” Maria Kurowska, która w większości nie kontynuuje inwestycji i wyrzuca je. To Maria Kurowska nie była za projektem hali sportowej, zakładu zagospodarowania odpadami i kilku innych inwestycji, które zostawił jej poprzednik. Odnośnie JDK-u. Są radni, którzy byli tam na kontroli i widzieli jak wygląda. Nie tylko zakłady pracy, ale kultura też wymaga dotowania. Jeśli jest możliwość, złóżmy i zobaczmy czy to przejdzie. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Moim zdaniem trzeba podjąć tą inicjatywę. JDK wymaga pilnego remontu. Sala jest obita boazerią. Były wypadki śmiertelne w Polsce, gdzie spaliły się sale widowiskowe.
Odpowiedz
-7
@ znowu projekt ?
dnia 24.09.2013, 20:10 · Zgłoś
Projekt na rozbudowę MOSIR kosztował 1 mln. zł i leży w szufladzie, mimo obiecanek, że MOSiR będzie budowany. Teraz robi się następne projekty i kasa ucieka. A ludzie popadają w rozpacz, bo nie mają co do garnka włożyć.
A Przetacznik i spółka ( Górczyk, Baniak, Zduński i Czeluśniak ) skoro poparli Czerneckiego, to niech teraz odpowiedzą za swój wyczyn i za marniejące z dnia na dzień nasze drogie Jasło.
Przecież Czernecki był już wcześniej 10 lat na stanowisku burmistrza, nic nie zrobił dobrego dla Miasta i po co było go popierać ?!
Odpowiedz
10
@ 75577
dnia 24.09.2013, 21:24 · Zgłoś
pani sołtys z dąbrówki przestań pani pisać fanaberie ! bo zwymiotuje:P
Odpowiedz
0
@ zenek
dnia 24.09.2013, 19:51 · Zgłoś
Tak swoja droga to wszystkie szkoły w Jaśle wyremontowano i ocieplono, MDK też odnowiony więc dlaczego akurat JDK ma być zaniedbany? Zawsze dziwiło mnie, że za tamtej władzy, kiedy dyrektorka była w ogromnych łaskach, nic nie zrobiono dla tego budynku oprócz gabinetów. W końcu to ten budynek zostanie i będzie służył wszystkim. Jeżeli chodzi o bibliotekę to uważam że jest tam wystarczająco dużo miejsca. Tłumów nie ma i jest na tyle miejsca że każdy może "wygodnie" pożyczyć ksiażki dla siebie. W dobie internetu młodzież korzysta z innych form czytania. Poza tym biblioteka ma dużo innych oddziałów i filii. Jeżeli jest możliwość skorzystania z unijnych środków na ten cel to grzechem byłoby nie skorzystać:-)
Odpowiedz
-4
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 24.09.2013, 20:36 · Zgłoś
Jeśli jak mówisz ta "unia" na to daje - to niech daje na całość "projektu", a nie zmusza do zaciągania kredytów, które będą spłacać pokolenia, jak już to ktoś napisał...
A tak na marginesie, to jakich to mamy gospodarzy lokalnych, czy na szczeblu państwa "bankrutów jadących na kredytach", które mają spłacać następne pokolenia, oni nie potrafią nawet wyjść na zero...
Zastanawia mnie co się stanie jak "nasze dzieci" powiedzą DOŚĆ płacenia za tych, którzy pobrali te kredyty wbrew woli społecznej i bez jego poparcia - no bo jaka partia, czy ugrupowanie może powiedzieć o 50% poparciu, kiedy już przy wyborach olewa "taką demokrację". może się okazać, że wierzyciele będą zmuszeni ściągać wierzytelności od samych kredytobiorców. Musicie o tym wiedzieć - NIE MACIE POPARCIA SPOŁECZNEGO!!!...
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 24.09.2013, 19:19 · Zgłoś
Pan Przetacznik ma rację.A burmistrz? No cóż-marzy i realizuje bezmyślne sny o potędze. Swojej i swego umysłu.Jaślanie wyjeżdżają z miasta za chlebem,a ten buduje pomniki,które będą łańcuchem u krowy tych co zostaną...Będziemy za te fanaberie płacić przez pokolenia...A może by tak referendum i u nas zrobić,by zakończyć tą szopkę?
Odpowiedz
9
@ ile to kosztuje
dnia 24.09.2013, 18:49 · Zgłoś
skoro termin składania wniosków to 30 września to chyba urząd ma już projekt architektoniczno-budowlany z kosztorysem przedsięwzięcia .
Kto go zrobił i za ile ?
Odpowiedz
-2
@ Remont JDK
dnia 24.09.2013, 15:15 · Zgłoś
Cześć, a może tak zrobić parking na dachu JDK? byłoby lepiej zaparkować w Jaśle, ja jestem za tym aby był remont.
Odpowiedz
6
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 24.09.2013, 12:38 · Zgłoś
W sytuacji kiedy to "człowiek nie ma za co żyć", a obarcza się go jeszcze haraczem na "kulturę", to nie jest coś "po kolei" - najpierw należy zabezpieczyć podstawowe potrzeby, a później resztę. Słyszymy tu głosy tych, którzy chcą, lub nieźle na tym zarabiają nie interesując się nawet tym skąd biorą się środki - może tak dla przykładu zbiorą te 3 mln, lub poskładają się wszystkie "elyty", a niech nie oczekują, że wszyscy mieszkańcy im ten "projekt sfinalizują"...
Odpowiedz
11
@ kulturo wróć
dnia 24.09.2013, 10:52 · Zgłoś
Panie Prezesie, szkoda Panu pieniędzy na "kulturę"? to proszę posłuchać jakim językiem rozmawiają /wydzierają się/ robotnicy remontujący bloki spółdzielni, od miesiąca słychać takie wulgaryzmy, że juz trudo to znieść, przerażający jest język ulicy, język polski plugawiony jest na każdym kroku, proszę wybrać się wieczorem w okolice "orlika" na Szkolnej i posłuchać jakim językiem porozumiewają się pseudo-sportowcy! gdyby choć trochę obcowali z ksiażką, kulturą i sztuką to na pewno tak by nie schamieli,
KULTURA PILNIE POSZUKIWANA !!! twórzmy, jak w innych miastach strefy wolne od wulgaryzmów!!!" KULTURA TO PODSTAWA NA KTÓREJ WYRASTA WSZYSTKO CZYM JESTEŚMY"
Odpowiedz
-5
@ !!!!
dnia 24.09.2013, 10:33 · Zgłoś
ja popieram Pana Przetacznika...po [...] takie coś jak za niedługo nie będzie miał kto tam chodzić?? Wszyscy uciekną z Jasła w [...] bo nie będzie tu pracy!!!
Odpowiedz
1
@ poli-teolog
dnia 24.09.2013, 10:31 · Zgłoś
Wszystkim skomlącym "komentatorom" proponuje zostać burmistrzami, radnymi, ministrami, i pokazać, jak się tworzy miejsca pracy, jak buduje się zakłady, fabryki itp... To mamrotanie doprowadza mnie do rozpaczy. Powiem tak!? Komu chce się robić, to robi, komu robić się nie chce to [...] takie dyrdymały na portalach, że aż ręce opadają. Jeszcze podajecie przykład przestępcy, któremu sprzedano największy zakład gamrat, a ten w sprinterskim tempie sprzedaje co się tylko da, i zwalnia ludzi, ile się tylko da. Najlepiej to zburzyć JDK, szkoły, pozrywać asfalty i chodniki zrównać [...] z ziemią i "NIECH ŻYJE PO-PIS-SP"!!!
Odpowiedz
6
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 24.09.2013, 12:51 · Zgłoś
Musisz siedzieć "wysoko na stołu" skoro nazywasz opinie mieszkańców "mamrotaniem doprowadzającym Cię do rozpaczy"... Jednak inaczej byś "skomlał " gdybyś musiał utrzymać rodzinę za najniższą krajową...
Odpowiedz
3
@ bazalt
dnia 24.09.2013, 07:59 · Zgłoś
Faszyzm też zaczynał od palenia książek na stosie.
Komunizm też hołubił wyłącznie robotnika, a nie intelektualistę.
Jasło jest wypalone z kultury, sztuki i innowacyjności.
(centrum nauki "Kopernik" - instytucja absolutnie niedochodowa z założenia, a popularnością gasi muzeum Narodowe).
Odpowiedz
15
@ do Leszek
dnia 24.09.2013, 07:32 · Zgłoś
Leszek weź się za robotę [...]!!! Czy chodzi Ci o tych 77 kapusiów, których Maary zatrudniła, a oni o mało co nie porozbijali się w urzędzie o siebie???
Odpowiedz
0
@ szkoda gadać
dnia 24.09.2013, 07:29 · Zgłoś
Nie ma to jak wybudować sobie sale widowiskową, żeby pseudo śmietanka jasielska miała gdzie się lansować. Potem można jeszcze zorganizować koncert dla swoich i pokazać się w jasielskich portalach.
Dla mnie porażka. Ale cóż niech wybudują, bo przynajmniej część pieniędzy z UE odzyskamy. najważniejsze, żeby ludzie nie brali tego na plus przy wyborach, że jakieś och ach cudo, tylko niech widzą, że oprócz obiektów do lansu nic więcej nie powstało. Pracy zero, rozwoju zero. Grunt by niektórym dobrze było i igrzyska trwały.
Odpowiedz
9
@ dragoness
dnia 24.09.2013, 07:15 · Zgłoś
"Mechanizmu Finansowego EOG 2009- 2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014" - z tego funduszu nie buduje się fabryk, na litość boską. A pan Przetacznik aktywny, bo celuje w stołek burmistrza?
Odpowiedz
7
@ Jurgen
dnia 24.09.2013, 08:34 · Zgłoś
pewnie że celuje , władza to marzenie wielu Pań i panów po 40 -stce . Ciekawe dlaczego tak nie protestowała jak budowali parki linowe , orliki, kwiatową itp. To przecież nie dało nikomu na dłużej jakiejś pracy z której coś by wytworzono. A może po prostu Baniak to jego kolega ?
Odpowiedz
-1
@ miki
dnia 24.09.2013, 11:04 · Zgłoś
pani dragoness a co tu ma do rzeczy fakt ze startuje na jakiś stołek ? Akurat nie jestem fanem pana Przetacznika ale takie jego prawo , startować zabierac głos itd.
Pani tez startowała na stołek ale daleki jestem od tego zeby pani zabraniac wypowiadac sie w jakiejkolwiek kwestii . No chyba ze przyjmiemy ostatnio modna zasadę - jednym wolno a innym nie .
Tyle ze akurat w kwestiach inwestycji jakos bardziej wole posłuchac goscia który od lat sie tym zajmuje w SM ( i nie mówie ze w SM jest pięknie i cacy ) , niz człowieka który miał duze osiągnięcia w komisji rewizyjnej JDK . Nie ten poziom .
A w sprawie finansowania Norweskiego Mechanizmu Finansowego - moze zamiast ładować w JDK , zaczac dyskusję o nowej hali , takiej która mogłaby gościc i sportowców i wystepy artystyczne ? Miasto jest biedne i nie stać go na JDK i MOSiR więc moze za jednym zamachem starac sie o finanse na hale widowiskowo-sportową ?
Odpowiedz
10
@ ile to kosztuje
dnia 24.09.2013, 18:52 · Zgłoś
..."z tego funduszu nie buduje się fabryk"... ale środki własne (3 mln zł) można zainwestować inaczej - chociaż chciałbym, żeby JDK rozbudowano.
Odpowiedz
11
@ dragoness
dnia 24.09.2013, 21:05 · Zgłoś
No to może p. Przetacznik zaproponuje coś konkretnego? Na początku kadencji, nie pod koniec?
Odpowiedz
0
@ troja
dnia 24.09.2013, 06:53 · Zgłoś
wiecej orlikow
Odpowiedz
2
@ Ronin
dnia 23.09.2013, 23:39 · Zgłoś
tak dla modernizacji - hala też wymaga modernizacj ale nie ocieplania a przeb udowy gruntownej
Odpowiedz
8
@ ddd
dnia 23.09.2013, 23:06 · Zgłoś
Ale ja uwazam ze miejsca pracy sa bardziej w Jasle potrzebne a nie jakas rozbudowa. Mozna zrobic jakis remont, ale nie rozbudowywac.
Odpowiedz
6
@ mam przestępce!
dnia 23.09.2013, 22:39 · Zgłoś
Dlaczego VW passat FL na drugim zdjęciu jedzie bez świateł? mam nadzieję, że kierujący poniesie konsekwencje, pirat...
Odpowiedz
5
@ Tarzan-zan
dnia 23.09.2013, 23:05 · Zgłoś
bo to [...] w dizlu a instalację ma w CAN-ie i się mu błędy wysypały więc światła zgasły... Jedzie do kowala do stodoły żeby go podpiąć pod laptopa...
Odpowiedz
17
@ Leszek
dnia 23.09.2013, 22:27 · Zgłoś
Szanowny Panie Czeluśniak zarejestruj się Pan jako bezrobotny bez zasiłku i pożyj Pan bez kasy ze dwa lata to wtedy Pan zobaczy co to jest brak chleba [...] !!! Jesteś młodym kotem który tylko podkrada mleko z innej miski a swoją tylko napełnia,nie wstyd Panu ??? Praca w urzędzie powinna być jedyna i w cenie zasiłku dla bezrobotnych czyli 930 zł. i ciekawe czy wtedy byłaby o te stołki taka walka ??? Zastanówcie się jak wyjść tego dołka finansowego a nie wyrzucanie pieniędzy w błoto.Zrobiliście to na Kwiatowej i jakie korzyści mają biedni ludzie tacy jak my ? Zrobiliście to dla samych siebie,aby mieć się gdzie dobrze bawić a wy biedaki tylko na to patrzcie! Czy Hitler to Wasza rodzinka ??? Oto jest pytanie !!!
Odpowiedz
1
@ panie m
dnia 27.09.2013, 22:45 · Zgłoś
pannie rozumie że środki z UE na kulturę sport nie mogą być przesunięte na stworzenie nowych miejsc pracy zrozumiał pan dyrektywa i programy UE nie pozwalają na taki numer
Odpowiedz
0
@ Leszek
dnia 23.09.2013, 22:07 · Zgłoś
No panie Burmistrzu jak Pan rozbuduje JDK a potem my bezrobotni zamiast chleba będziemy napychać nasze żołądki widokiem Pana dzieła,czy Pan naprawdę już całkiem zgłupiał ??? My ludzie potrzebujemy pracy i zarobku na jedzenie,bo nie mamy takich luksusów jak Pan !!! Jakoś Pani Kurowska o nas dbała z funduszu europejskiego i dała pracę 77 osobom a szanowny Pan co zrobił ??? Po prostu NIC i nic Pan widać nie planuje,tylko wydawanie naszych publicznych pieniędzy na swoje zachcianki,kiedy Pan to wreszcie skończy,bo my wreszcie nie wytrzymamy i rozwalimy cały ten [...] !!! Niech Pan wreszcie zobaczy jaka jest cholerna bieda do [...] !!!
Odpowiedz
8
@ sasiad JDK
dnia 23.09.2013, 22:19 · Zgłoś
Ale coś robi w przeciwieństwie do Pani Kurowskiej, dała pracę 77 osobom, chciałeś chyba powiedzieć tylko 77 a gdzie praca dla wielu bezrobotnych z Jasła??? moze ta inwestycja da kolejne miejsca pracy np do obsługi budynku.
Odpowiedz
1
@ prawda o [...] 77 swoim?
dnia 27.09.2013, 22:42 · Zgłoś
Klapki ale na umyśle

Zachęcam do przypomnienia sobie co M.Kurowska zrobiła dla Jasła:
po 1 Burmistrz Miasta Jasła: pozyskanie 6o mln. zł zewnętrznych środków finansowych (unijnych i państwowych) i odnowienie miasta: Kłamstwo 50mln to środki z budżetu państwa czyli z naszych podatków 0 z UE

2 nowoczesna Stacja Uzdatniania Wody, kłamstwo kontynuacja projektu burmistrza Czerneckiego

3 dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią, Kłamstwo to wniosek radnych jedno powstało za jej kadencji drugie za burmistrza Czerneckiego

4 lodowisko, kłamstwo psełdoslizgawka nie lodowisko wstyd że za tyle kasy
5 budynek socjalny dla 25 rodzin, blok dla [...] za pieniądze podatnika

6 300 nowych miejsc parkingowych, klejone kłamstwo hihihihi to był wniosek radnego balika

7 Miasteczko Ruchu Drogowego, rondo, deptak, pomysł św. pamięci pan Libuchy !

po 8 . 11 nowych autobusów ZMKS do dziś wożą puste powietrze tym powiną się zając prokuratura

9 skomputeryzowany Urząd i 36 gospodarstw domowych, kłamstwo oj bo padnę to program rządowy PO

10 doposażona siłownia i kryta pływalnia, kłamstwo to pomysł był dyrektora Baniaka nie pani K

11 odremontowane wszystkie szkoły, przedszkola, JDK, domy osiedlowe, remizy,
stadiony, nowe jezdnie i chodniki na 80% ulic. KŁAMSTWO brednie może pisać tyko sama [...] odremontowany JDK no chyba że pani potrafi przewidzieć przyszłość toż to ruina i omamy 80% ulic. Chyba u siebie na wsi remontowane bo na pewno w jaśle

a cała prawda jest ukryta w tych tekstach :
Burmistrz Jasła na konferencji w Rzymie
http://www.jaslo4u.pl/burmistrz-jasla-na-konferencji-w-rzymie-newsy-jaslo-3570
Pani burmistrz służbowo na pielgrzymkę
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080818/REGION00/96325296
http://www.rio.gov.pl/modules.php?op=modload&name=phpBB2&file=posting&mode=topicreview&t=8679&sid=e172fed015f7c235666d99a28b1e9b81
Kurowska zarzuca radnemu Kościowowi kłamstwo!
http://www.[...]/aktualnosci/kurowska-zarzuca-radnemu-kosciowowi-klamstwo,1752.html
Bierzemy pod lupę burmistrz Jasła - Marię Kurowską
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100121/MALAOJCZYZNA/680007613
Kurowska pozywa “Jaślan” za biuletyn informacyjny 3do 1 dla Jaślan
http://www.[...]/aktualnosci/kurowska-pozywa-jaslan-za-biuletyn-informacyjny,3724.html
PrzePiS na Jasło
http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,95984,6284392,PrzePiS_na_Jaslo.html
I Jasło ma wpływ na czystość Bałtyku...
http://www.jaslo4u.pl/i-jaslo-ma-wplyw-na-czystosc-baltyku-newsy-jaslo-4781
Dąb Hitlera w Jaśle Opinie mieszkańców
http://www.youtube.com/watch?v=L6ojcDUiDHc
Odpowiedz
24
@ pracownik
dnia 23.09.2013, 22:01 · Zgłoś
Pan Przetacznik to może lepiej gdyby sam zabrał się za pracę a nie tylko za gadanie bo nawet to słabo mu wychodzi.
Odpowiedz
28
@ " Sala widowiskowa obita jest boazerią.
dnia 23.09.2013, 21:30 · Zgłoś
Może ktoś powienien poinformować p. radnego, że to dzięki tej boazerii sala ma taką a nie inną akustykę. Akustykę, która występujący w JDK muzycy zgodnie uznaja za jedną z najlepszych, z jaką sie spotkali. I to do tego stopnia, że chcieli w tej właśnie sali rejestrować płyty koncertowe.
Ale cóż najlepiej jest ją zniszczyć ...
Odpowiedz
17
@ .
dnia 23.09.2013, 22:22 · Zgłoś
tak, boazeria jest akurat atutem tej sali
Odpowiedz
9
@ P
dnia 24.09.2013, 00:51 · Zgłoś
Masz rację - akustyka sali JDK jest bardzo dobra chociaż te deski nie wyglądają zbyt pięknie. Czy zatem nowe wykończenie będzie lepsze akustycznie - zobaczymy... Teraz twierdzę że NIE bo przecież takie prace to widmo przetargu, a tu cena najniższa się liczy. Jest więc nadzieja że ktoś to spiepszy.
Odpowiedz
0
@ MIASTOWY
dnia 23.09.2013, 21:20 · Zgłoś
jdk potrzebuje remontu ale troche jest to niepotrzebny wydatek.powinno sie budowac wały rzeczne by znów nie zalało jasła. budowanie miejsc pracy jest bardziej potrzene niz jdk .na osiedlu brzyszczki zamierzają wybudowac kolejny kosciół,składka obowiązkowa 50 zł albo prosze odrabiac.to juz kolejny kosciół na tym osiedlu a nie zamiast nowych chodniów buduje sie niepotrzebny wydatek.człowiek potrzebuje pracy a nie nowego jdk i koscioła bo spac ani mieszkac w nim nie zamierza,a i rodziny jak ma wykarmic jak wołają na tace ?? zielony rynek tez okazał sie klapa ale widze ja jasło dalej głupio inwestuje ,zamiast tworzyc miejsca pracy ,budowac chodniki,drogi buduje sie naprawde nie potrzebne -jak chcą cos zrobic dla jdk - to nowe ksiązki kupic sprzet itd
Odpowiedz
23
@ Zdrowy rozsądek
dnia 23.09.2013, 21:17 · Zgłoś
To jest tak.Z jednej strony - przydał by się remont JDKu i tu zgoda.Z drugiej strony Przetacznik ma o tyle rację,że miastu brakuje źródeł dochodu - a takimi są miejsca pracy (przedsiębiorcy płacą miastu PODATKI,ktoś może zostać w Jaśle a nie wyjechać gdzieś w [...].du no nie ?),gdy przecież kolejne wydatki oznaczają że miasto się zadłuży.Oby się więc nie skończyło zlicytowaniem później przez kolesi pięknie wyremontowanego JDKu - bo i tak być może,jeśli Panowie się przeliczą z tą inwestycją.Już nie mówiąc o tym,że zwykle koszty bywają przeszacowane...

Tym niemniej rodzi się tu pytanie: Gdzie był Przetacznik i pozostali radni gdy pojawiła się sprawa magazynu który chciał wybudować Moska na terenie Gamratu i nie tylko ?
I co do [...] robi obecny burmistrz i rada miasta też w sprawie miejsc pracy ?

Bo "nie mamy kasy bo nie ma miejsc pracy" jest ładnym usprawiedliwieniem,ale do [...] - niech się teraz tłumaczą dlaczego brakuje miejsc pracy do stu diabłów !
Odpowiedz
13
@ Leszek
dnia 23.09.2013, 22:43 · Zgłoś
Niestety kasa jest tylko te [...] nie wzięli z unii bezzwrotnego funduszu na pracowników interwencyjnych jak to zrobiły Kraków,Rzeszów,Krosno,Sanok itd.. a nasi nie wzieli bo nic z tego by nie mieli,a podpisanie sprzątania parku i ulic przez Dudka to w kieszeni coś im przybyło ! Ogłosili przetarg choć wiedzieli że jest tylko ta jedna firma,czy to jest logiczne ???
Odpowiedz
-4
@ Zenek
dnia 24.09.2013, 08:52 · Zgłoś
Zgadzam się z tobą prawie w całości - jedynie mylisz się co do Gamratu, bo obecnie trwa przetarg na wybudowanie magazynu wysokiego składowania i moim zdaniem to tylko kwestia czasu i go wybudują. A czy będą tam nowe miejsca pracy... w to już wątpię...
Odpowiedz
0
@ prawo ispwriedliwosc
dnia 27.09.2013, 22:39 · Zgłoś
unii bezzwrotnego funduszu na pracowników interwencyjnych --- pokaz mi tepaku gdzie jest taki projekt ! że możesz brać na interwencyjnych z UE
Odpowiedz
15
@ jenkins
dnia 23.09.2013, 21:13 · Zgłoś
Za 16 mln zł można wybudować zakład pracy który zatrudni ok. 30 ludzi i da im utrzymanie. Problem w tym , że nie ma takich urzędników w UM którzy potrafiliby się tym zająć gdyż na przedsiębiorczości znają się jak kura na pieprzu.
Odpowiedz
15
@ Zdrowy rozsądek
dnia 23.09.2013, 21:35 · Zgłoś
Tyle że na skutek neoliberalnych ustaw i ustroju nawet jak by się znali na przedsiębiorczości to i tak nic z tego.Bo instytucje publiczne właściwie NIE MOGĄ samodzielnie inwestować na rynku w obecnej sytuacji polityczno-gospodarczej...

Poza tym - dlaczego tylko 30 ? Pektowin ma kapitał zakładowy na poziomie 36 mln i zatrudnia wciąż 360 osób, (i tak w sumie mało) a takie WSK Krosno (do dużych ta firma na pewno obecnie nie należy) też na pewno zatrudnia więcej jak te 30 osób choć kapitał zakładowy to tylko 5,5 mln ! Już nie mówiąc o właścicielach Nowego Stylu,ci to startowali wg danych które podają (tym jest kapitał zakładowy) z nieco ponad 50 tysiącami (choć to było dawno temu i te pieniądze dziś trzeba by inaczej liczyć) ! No chyba,że wybuduje się jakichś URZĄD,wtedy rozumiem dlaczego tylko 30 osób...
Odpowiedz
5
@ Tarzan-zan
dnia 23.09.2013, 23:01 · Zgłoś
to po co budować zakład ??? Lepiej te 16 milionów podzielić na tych 30 pracowników, będzie (bez odsetek i fiskusa) po ponad pół miliona na [...] co da po 355 pensji po 1500 zł (bez zusa i fiskusa) ale to z odsetek sobie by wzięli a poza tym nie było by urzędników i księgowych którzy i tak by ukradli 60% z tego, więc te 30 osób by miało pensje zapewnione na 30 lat...
Odpowiedz
0
@ minus
dnia 24.09.2013, 19:03 · Zgłoś
Masz rację pan Burmistrz lepiej niech pomysli o nowych miejscach pracy bo bez nich Jasło umrze smiercia naturalna młodzież wyjedzie, a emerytom pozostanie piekny jasielski dom kultury ;) pozdrawiam
Odpowiedz
1
@ jenkins
dnia 25.09.2013, 23:53 · Zgłoś
Ale dałeś popis znajomości przedsiębiorczości! Oj! Chyba rozdawnictwa.
Odpowiedz
0
@ jenkins
dnia 25.09.2013, 23:57 · Zgłoś
Wystarczy zainteresować się innymi programami na które są fundusze unijne , a które generują miejsca pracy - (to do zdrowego rozsądku)
Odpowiedz
2
@ Obserwator
dnia 26.09.2013, 20:53 · Zgłoś
Pan Burmistrz prawdopodobnie nie ma wiele do powiedzenia w sprawie nowych miejsc pracy. Ktoś kiedyś powiedział, że jeden mąż stanu zapytany co zrobić z podkarpaciem odparł - "zalesić". Jak więc widzimy "burzliwy rozwój firmy Gamrat jest chyba powolnym spełnieniem tegoż zawołania. Ile miał ten, czy poprzedni burmistrz do powiedzenia w sprawie ilości pracowników w Gamracie, Rafinerii Jasło, Masonite, itp. Czy paliw sprzedaje się mniej, że trzeba było likwidować przerób ropy w Rafinerii? Jak góra ciśnie, to można tylko popiskać. To, że trzeba miejsc pracy wszyscy wiedzą. Mądrych jak to zrobić jest niewielu. Ktoś wspomniał o budowie strefy. Moim skromnym zdaniem nie stref nam trzeba, tylko właściwej polityki fiskalnej, która naprawdę stworzy konkurencyjność polskich podmiotów produkcyjnych i usługowych - oprócz taniej siły roboczej i rynku zbytu dóbr przemijających. Zachęcam do przestudiowania stawek podatkowych w krajach UE i wyciągnięcia stosownych wniosków. Dla jasności - minimalna stawka podatku VAT wynikająca z dyrektyw UE to 15 %.
Odpowiedz
0
@ uważny
dnia 29.09.2013, 10:59 · Zgłoś
Pewnie, że można zbudować i zatrudnić. Brawo za pomysł!!! I co dalej? Co tych 30 ludzi będzie robić? Zauważcie proszę, że mamy kryzys i zakłady pracy się likwidują, a nie odwrotnie. Kto przy zdrowych zmysłach otworzy dzisiaj zakład z 30 pracownikami i przepraszam co będzie produkował? Wszyscy kupujemy chińskie badziewie bo tanie, a nasze kobiety czekają w długich kolejkach na otwarcie "supermarketu" z używanymi ciuchami. To co mamy produkować- używane rzeczy taniej od chińczyków? Rozejrzyjcie się dookoła kto może to stąd wyjeżdża i słusznie. JDK jak i inne instytucje kulturalne w tym mieście wymagają nakładów i są nam potrzebne. Jeśli sami będziemy niszczyć własne dziedzictwo i kulturę to co z nas za społeczeństwo.
Odpowiedz
-2
@ Sven
dnia 23.09.2013, 21:06 · Zgłoś
Nie budować nic jedynie kłościół z plebanią i BANIĄ
Odpowiedz
7
@ Sven
dnia 23.09.2013, 21:04 · Zgłoś
Moja definicja na temat jdk jest taka:

-komuniści wybudowali jak na tamten czas nowoczesny budynek i go wyposażyli mam tu na myśli zbiór woluminów de facto już w większości nie aktualny natomiast kościelna władza rzekomo ta dobra bo z klechą na czele nie ma przez 24 lata na wymianę książek nie mówiąc o całej reszcie poza tym czytanie dla [...] książek to mordęga wiem bo raz od złomiarzy na makulaturze kupowałem pełno książek,które później za wielkie pieniądze sprzedałem i wszystkie pochodziły z upadłej biblioteki w Nienaszowie żadna z tych książek nie miała jednego stępla z datą wypożyczenia np.Der Schwere Entschluss (trudna decyzja) mowa tu jest o Stalingradzie albo ,,Bitwa Stulecia'' W. Czujkow przynajmniej czytam wydania facetów,którzy mają ikrę i byli swojego rodzaju kapłanami z powodu tego co przeżyli...

Morał z tego taki,że [...] zlikwidowali bibliotekę w Nienaszowie,a kłościół z plebanią i banią księdzu wybudowali z numeru przyłącze ANSCHLUSS
Odpowiedz
4
@ .
dnia 23.09.2013, 22:21 · Zgłoś
a ten bredzi jak zwykle
Odpowiedz
-4
@ sk
dnia 24.09.2013, 07:02 · Zgłoś
Sven, ty [...]!!!
Odpowiedz
31
@ sasiad JDK
dnia 23.09.2013, 20:59 · Zgłoś
Uważam, że to dobry pomysł aby wyremontować JDK bo nie da sie ukryć, że straszy swoim wygladem, szczególnie od strony postoju taksówek. A zapach w środku przyprawia mnie o mdłości, nie wiem jak Was tam [...] starocia. Gdyby doszło do tej inwestycji to niech władze JDK postarają sie o rozszerzenie działalności m.in o turystykę i o częstsze wydarzenia kulturalne.
Odpowiedz
22
@ olo
dnia 23.09.2013, 21:10 · Zgłoś
Pan radny Przetacznik nie dopuści do tego,aby w Jaśle coś mogło powstać czy choćby zostało wyremontowane,a wszystkie pieniądze jakie by na ten cel były przeznaczone powinien on dostać.
Odpowiedz
4
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 24.09.2013, 15:56 · Zgłoś
Czym innym jest remont, a czym innym "remont za kwotę 16 mln" - można by za to złote klamki pozakładać i nie tylko...Co do zapachu to też uważam że ten kompleks należało by dobrze "przewietrzyć nie tylko z zapachu ale i wygórowanych ambicji płacowych i przyznawanych sobie nagród...co do turystyki też fakt, że będzie się rozwijać zwłaszcza zbieracze runa leśnego na znikających użytkach rolnych, na których pojawiają się lasy... itd itp...
Odpowiedz
40
@ ciekawy wyborca
dnia 23.09.2013, 20:55 · Zgłoś
Panie Radny Przetacznik, dlaczego Pan zawsze jest na nie?! Co by nie było zaproponowane, to Pan ma zawsze jakieś aluzje, coś Panu nie odpowiada, nie pasuje. I nic poza tym Pan do dyskusji nie wnosi. Tak przynajmniej wynika z relacji.
Jeśli Pan ma jakiś lepszy pomysł, jakiś projekt Pan napisał, to czemu Pan tego projektu nie przedstawi na radzie?
Odpowiedz
6
@ Tarzan-zan
dnia 23.09.2013, 22:57 · Zgłoś
I rację ma !!! Miejsca pracy sa potrzebne a nie "kultura" [...] [...]... Robić trzeba żeby mieć z czego żyć... Guzik z kultury jak w brzuchu będzie burczeć... Jak głosi stare ludowe porzekadło -[...] . Amen
Odpowiedz
20
@ .
dnia 23.09.2013, 23:46 · Zgłoś
Patrząc na wszystkie Twoje wpisy na tym forum, to dochodzę do wniosku, że chyba jednak ludziom jest potrzebne wychowanie w kulturze, żeby było ich stać na coś więcej niż tylko "[...] [...]".
Odpowiedz
16
@ kaspersky
dnia 24.09.2013, 08:42 · Zgłoś
Przecież burmistrz wam miejsc pracy nie wybuduje, szkoda jedynie że nie ma u nas strefy przemysłowej tak jak w M.Piastowym ale za to możemy podziękować poprzedniej władzy.
Odpowiedz
0
@ miki
dnia 24.09.2013, 09:26 · Zgłoś
Najwazniejsza jest gaśnica . Brawo Krzysztof Czelusniak , dzieki temu bedziemy spac spokojnie .
Odpowiedz
14
@ antidotum
dnia 24.09.2013, 16:42 · Zgłoś
Panie Przetacznik to może Pan zadba o te nowe miejsca pracy.Nie sztuką jest coś ciągle krytykować tylko trzeba coś samemu wymyślić i to nie kilka miesięcy przed wyborami.
Odpowiedz
10
@ prawdziwa wypowiedz Radnego
dnia 24.09.2013, 21:41 · Zgłoś
Jego pomysłu broni radny Krzysztof Czeluśniak. – Nie będę przekonywał, że wielbłąd ma garby. Pierwsza kadencja burmistrz Kachlik, później burmistrz Rak kontynuuje jego zadania, następnie burmistrz Czernecki kontynuuje zadania poprzedników i przychodzi nagle „cudotwórca” Maria Kurowska, która w większości nie kontynuuje inwestycji i wyrzuca je. To Maria Kurowska nie była za projektem hali sportowej, zakładu zagospodarowania odpadami i kilku innych inwestycji, które zostawił jej poprzednik. Odnośnie JDK-u. Są radni, którzy byli tam na kontroli i widzieli jak wygląda. Nie tylko zakłady pracy, ale kultura też wymaga dotowania. Jeśli jest możliwość, złóżmy i zobaczmy czy to przejdzie. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Moim zdaniem trzeba podjąć tą inicjatywę. JDK wymaga pilnego remontu. Sala jest obita boazerią. Były wypadki śmiertelne w Polsce, gdzie spaliły się sale widowiskowe.
Odpowiedz
10
@ lipa
dnia 25.09.2013, 09:20 · Zgłoś
Pamiętajmy też, że do rozbudowy domu kultury zostanie też na pewno wykorzystany fundusz unijny. Skoro jest taka możliwość- trzeba z tego korzystać. Szacuje się, że na każdą zainwestowaną przez miasto w projekt współfinansowany złotówkę- fundusz daje dwie a nawet trzy. Oczywiście można nie czynić żadnych inwestycji i liczyć, że wszystko się samo zrobi... A miejsca pracy(nie oszukujmy się) dają prywatni przedsiębiorcy, którzy w Jaśle powinni odpowiednio zadziałać i stworzyć SSE(specjalną strefę ekonomiczną)- po upadku wielu firm jest to teraz jeden z niewielu sposobów na polepszenie warunków do rozwoju dla jasielskich przedsiębiorstw. Niedaleko, bo ok 80 km stąd w Mielcu istnieje taka strefa- firmy tam działające mogą spokojnie się rozwijać i z roku na rok tworzyć setki a czasem nawet tysiące nowych miejsc pracy- widziałem statystyki a wczoraj miałem okazję zwiedzić to "miasto w mieście". To robi ogromne wrażenie...
Odpowiedz
15
@ Radny Bezradny
dnia 25.09.2013, 15:56 · Zgłoś
Bardzo się cieszę, że pan radny Przetacznik martwi się o nowe miejsca pracy w Jaśle, także inwestycje. A pan Prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej tak samo martwi się o bezrobotnych spółdzielców? Czy zaproponował im rozłożenie czynszu na raty? A może zgodnie z zapisami Ustawy Medialnej dostęp do sygnału AZART z bezpłatną Naziemną Telewizją Cyfrową?? Nie? A kto i kiedy oraz czy za wiedzą i aprobatą mieszkańców pościągał anteny zbiorcze z masztów na osiedlach, Kopernika, Szkolna, Sikorskiego, Krasińskiego i Baczyńskiego? Czy bezrobotni mieszkańcy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej będą mieli alternatywę wobec płatnej kablówki na rzecz bezpłatnej NTC, dostępnej z gniazda AZART w ścianie? Te pytania cisną się na usta czytając zatroskane wypowiedzi pana Janusza Przetacznika. I jeszcze drobna uwaga Panie Radny i Prezesie. Aby powstały nowe miejsca pracy miasto musi rozwijać się w trzech aspektach:
1. Infrastruktura: - dobre drogi, szybka kolej i tereny pod inwestycje. 2. Kultura i oświata - wykształceni specjaliści są wszędzie poszukiwani. trzeba stawiać również na te dziedziny, które pan w swoich wypowiedziach lekceważy. 3. Przyjazne instytucje dla mieszkańców i inwestorów (w tym również JSM). Gdy te trzy warunki zostaną spełnione, wtedy miasto będzie się rozwijać.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.