Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czy kupowanie roweru w sezonie jest opłacalne?

0

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem roweru, zapewne zauważyłeś już, że gama typów, modeli i przedziałów cenowych jest naprawdę szeroka. Ważne jest wybranie dobrego momentu na tego typu zakup, ponieważ ceny, w zależności od tego, czy kupujemy rower w sezonie, czy też nie, mogą diametralnie się różnić.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem roweru, zapewne zauważyłeś już, że gama typów, modeli i przedziałów cenowych jest naprawdę szeroka. I jeśli rozglądasz się za swoim pierwszym rowerem, może być to szczególnie stresujące doświadczenie.

Ważne jest wybranie dobrego momentu na tego typu zakup, ponieważ ceny, w zależności od tego, czy kupujemy rower w sezonie, czy też nie, mogą diametralnie się różnić. Jednak zdarza się, że profesjonalne sklepy z rowerami oraz wyposażeniem rowerowym organizują wyprzedaż rowerów również w trakcie sezonu i na nasz wymarzony, upragniony rower nie będziemy musieli czekać aż do jesieni.

Co musi mieć mój rower? 

Pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedniego roweru jest określenie naszych potrzeb. Najlepszym rowerem będzie ten, który oferuje najważniejsze cechy i właściwości w zależności od przeznaczenia i preferencji użytkownika.

Jednym ze sposobów na określenie, czego naprawdę potrzebujesz, jest odpowiedź na kilka prostych pytań:

 • Do czego będę używać roweru?
 • Gdzie będę używać roweru?
 • Jak często będę korzystać z roweru?
 • Jaki jest mój budżet?

Pierwsze dwa pytania pomogą Ci określić, jakiego typu roweru potrzebujesz: czy ma być to rower szosowy, górski, a może hybrydowy? Kiedy już określisz, jaki typ roweru jest dla Ciebie odpowiedni, przed podjęciem decyzji warto wziąć pod uwagę kwestie takie jak jakość, użyte materiały oraz cenę.

Powinieneś więc określić kwotę, którą jesteś w stanie zainwestować w rower, biorąc pod uwagę koszt samego roweru oraz akcesoria, których będziesz potrzebować. Dwa ostatnie pytania pomogą określić Ci przedział cenowy, w którym powinieneś się poruszać, wypatrując upragnionego modelu.

Rodzaje rowerów łatwodostępnych w ofercie sklepów

Każdy typ roweru jest zaprojektowany z uwzględnieniem cech zgodnych z jego przeznaczeniem. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne style rowerów i ich główne cechy.

Rowery górskie (MTB)

Rowery górskie (znane również jako MTB lub rowery górskie) są przeznaczone do jazdy po nierównych drogach, więc są dość wytrzymałe. Idealnie nadają się na drogi gruntowe i nierówne.

Zazwyczaj są one wyposażone w szerokie opony z odpowiednim bieżnikiem, aby poprawić trakcję na grząskim terenie. Są zazwyczaj wyposażone w szeroki zakres prędkości, z tendencją do niskich prędkości, aby poradzić sobie z podjazdami.

W zależności od specjalności MTB, do której zostały zaprojektowane, rowery tego typu można spotkać bez amortyzacji (rigid), z przednią amortyzacją (hardtail) lub z podwójną amortyzacją (full-suspension).

Rowery szosowe

Tego typu rowery mają lżejszą konstrukcję niż inne rowery i nie są przeznaczone do przewożenia dużej ilości dodatkowego ciężaru. Ich przeznaczeniem jest uzyskanie dużej prędkości na utwardzonym terenie i z tego właśnie powodu rowery te są wyposażone w wąskie opony i gładsze wzory bieżnika. W większości przypadków w rowerach szosowych stosuje się kierownicę typu drop-bar, aby uzyskać bardziej aerodynamiczną postawę, choć można znaleźć lub zbudować rowery tego typu z płaską kierownicą.

Rowery hybrydowe

Rowery hybrydowe są dość uniwersalne, łączą w sobie cechy zarówno rowerów górskich, jak i szosowych, stąd ich nazwa. Powstały one jako rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują uniwersalnego roweru, który może być używany w mieście, ale również na innego typu terenach.

Rowery miejskie

Rowery stworzone do użytku miejskiego, więc są dość solidnie zbudowane zarówno jeśli chodzi o ramę jak i koła. Są doskonale przystosowane do warunków panujących w mieście (wyboje, chodniki, krawężniki, itp.).

Zwykle mają błotniki do pedałowania w deszczowe dni oraz bagażniki i/lub kosze do przewożenia toreb, zakupów oraz wszystkiego, co jest nam niezbędne do pracy, szkoły czy sklepu. Wspólną cechą tego typu rowerów jest to, że posiadają reflektory, dzięki którym jesteśmy zawsze widoczni. Zazwyczaj nie posiadają one przerzutek, chociaż, gdy zachodzi taka potrzeba, można wybrać rower z wewnętrznymi przełożeniami. Geometria rowerów miejskich pozwala na pedałowanie z wyprostowanym tułowiem i rozluźnienie ramion i szyi, co jest na pewno dużym atutem.

Powyżej przestawione, to tylko niektóre typy rowerów dostępne i popularne na rynku. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem roweru, zwłaszcza w pełni spersonalizowanych do Twoich wymagań, więcej informacji możesz uzyskać w profesjonalnym sklepie rowerowym.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 02.07.2021, 14:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105