Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czy w Jaśle powstaną kolejne "Orliki"?

42

Miasto Jasło będzie ubiegało się o dofinansowanie na drugi kompleks sportowo-rekreacyjny w ramach programu "Moje Boisko- Orlik 2012". Blisko 1 300 000 zł będzie kosztowała ta inwestycja...

Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił nabór wniosków o przyjęcie jednostek samorządu terytorialnego do realizacji programu "Moje boisko - Orlik 2012". Środki na tę inwestycję zostaną przeznaczone z budżetu państwa i wyniosą 333 000 zł. Taką samą sumę pienieżną przeznaczy samorząd województwa, natomiast 634 000 zł są to środki własne miasta Jasła.

Gdzie powstanie "Orlik"?

 Zdaniem Leszka Zduńskiego drugi kompleks sportowo-rekreacyjny mógłby powstać przy ulicy Szkolnej, gdzie znajduje się miejsce na jego realizację.

- Uważam, że pieniądze zainwestowane w młodzież zwrócą się na pewno w późniejszym czasie. Proszę zauważyć, że tereny położone przy ulicy Szkolnej są dość rozległe tak z jednej jak i z drugiej strony do zagospodarowania. Moim zdaniem, jest to dobry pomysł i chciałbym, żeby za tej kadencji i za następnych przynajmniej po dwa takie boiska powstawały - stwierdził Zduński, radny miejski.

Możliwości lokalizacji tego kompleksu jak się okazuje jest więcej. Jednym z terenów branych pod uwagę jest część pomiędzy Zespołem Szkół Budowlanych, a Zespołem Szkół nr 3 w Jaśle.

- Zawsze uważałem, że hale sportowe i boiska są podstawą rozwoju dzieci oraz młodzieży. Lokalizacja pomiędzy tymi szkołami jest bardzo dobra i moim zdaniem jest to trafny pomysł - zauważył Krzysztof Czeluśniak, radny.


Na osiedlu Gamrat potrzebne jest takie boisko...

- Od kilku lat staram się o boisko bądź „Orlika” w Gamracie. Pierwsze było „Blisko boisko”, którego projekt został zrealizowany na MOSiR-ze, chociaż łącznie z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 11 sami znaleźliśmy ten projekt. Później dwukrotnie starałam się o „Orlika”. Dlaczego?  Wydaje mi się, że jest to idealne miejsce. Chciałabym, aby to osiedle wzięto też kiedykolwiek pod uwagę, bo patrząc ile turniejów tam odbywa się to nie wiem, czy inne osiedle organizuje tak dużo zawodów sportowych - powiedziała Urszula Czyżowicz, przewodnicząca osiedla Gamrat.

Pojawia się jednak pewne niebezpieczeństwo...

Dla dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Orliki", są dla tych obiektów konkurencją, która odbiera klientów. Jest to spowodowane możliwością darmowego skorzystania z kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

- Chciałbym zwrócić uwagę na pewne niebezpieczeństwo. Nie mówię to jako obecnie urzędujący dyrektor. Każdy, kto będzie zarządzał MOSiR-em, zaczynie napotykać na pewne kłopoty związane z wypracowywaniem dochodów, jako, że „Orliki” są obiektami, z których korzysta się nieodpłatnie. Wówczas MOSiR traci klientów. My to już odczuwamy - zaznaczył Tadeusz Baniak, dyrektor MOSiR-u.

Środki na realizację inwestycji budowy drugiego kompleksu sportowo-rekreacyjnego "Moje Boisko-Orlik 2012" zostały zabezpieczone. Za przyjęciem tej uchwały głosowało 20 radnych.

Ilona Czarnecka

Reklama

Komentarze: 42

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ixi
dnia 11.01.2011, 21:25 · Zgłoś
MOSIR powinien SAM na SIEBIE zarabiac! Jak tego dyrektor nie potrafi to znaczy ze sie nie nadaje i cos robi "nie tak"! Dosc juz wyciagania lapska po pieniadze podatnika i pompowania kasy w bankruty (ZMKS, Pektowin itd)..
Odpowiedz
0
@ Hankówka 2012
dnia 10.01.2011, 16:29 · Zgłoś
Dobrze by bylo gdyby orlik powstal na os.Hankówka! Jest tam duzo chlopakow ktorzy chodzą na orlika do Jasła jednak to troche dluga droga.. Na miejscu bylo by wygodniej dla nich. Wystarczylo by boisko do "nogi" . POzdrawiam!
Odpowiedz
0
@ siz
dnia 10.01.2011, 14:45 · Zgłoś
baniak a ja sie pytam po co mi boisko platne na mosirz e skoro bendzie bezplatny Orlik ,porabalo cie
Odpowiedz
0
@ lik
dnia 10.01.2011, 14:42 · Zgłoś
tow baniak se jaja robi ..idac jego partyjnym tokiem myslenia ..zlikwidowac prywatne przychodnie bo to konkurencja dla szpitala...no i doprowadzic kulakow do ruiny.
Odpowiedz
0
@ Ref.finansowy
dnia 09.01.2011, 13:09 · Zgłoś
Baniak od wielu lat walczy o przekształcenie MOSiR-u w jednostkę budżetową, żeby obiekty były za darmo, ale radni nie zmienili nigdy statusu MOSiR, więc Baniak i każdy inny byli pod murem, i nie mieli żadnego ruchu. Nie piszcie więc bzdur i nie obrażajcie ludzi, jak nie znacie zasad na jakich funkcjonuje MOSiR.
Odpowiedz
0
@ el
dnia 09.01.2011, 11:36 · Zgłoś
Budować, szybko budować, bo prokuratura szykuje sie do gry.
http://tuskwatch.pl/index.php/2010/12/28/afera-wokol-orlikow-to-wola-o-pomste-do-nieba/
Odpowiedz
0
@ pp
dnia 08.01.2011, 12:22 · Zgłoś
Panie Dyrektorze MOSIRu w jaki sposób wypracowuje Pan dochody na siłowni? Skoro w sobotę siłownia czynna do 15,30 a w niedziele zamknięta, połowa sprzętu w opłakanym stanie a chętnych do bieżni długa kolejka.
Odpowiedz
0
@ GAMRAT
dnia 08.01.2011, 09:48 · Zgłoś
Gamrat jest dużym osiedlem, gdzie mieszka poro młodzieży, która musi dojeżdżać za każdym razem do Centrum miasta by zagrać na "prawdziwym" boisku. Dlatego uważam, że Orlik na Gamracie to dobre rozwiązanie. MOSIR na tym mniej ucierpi jak gdyby powstał Orlik przy ulicy Szkolnej, gdyż straci tylko młodzież z Gamratu a nie z osiedli (których jest sporo) w mieście. Choć przyznam, że im więcej Orlików tym lepiej, bo na pierwszym miejscu powinna być młodzież chętna do gry, a nie prezesi MOSIRu.
Odpowiedz
0
@ Smutny
dnia 07.01.2011, 22:05 · Zgłoś
Tak samo jak na ulicy Sroczyńskiego (niżej Kaufland :-))mieli postawić orlik zaczęli przed zimą i mili zacząć na początku stycznia..
Odpowiedz
0
@ st
dnia 07.01.2011, 20:47 · Zgłoś
[...]ki...pomyslcie lepiej jak stworzyc miejsca pracy dla mlodych ludzi ktorzy widza te wasze bezmyslne rozwazania o potedze Jasielskiego sportu,a sprawy bardzo wazne pozostaja dla was obojetne to tak jakby glodny zebrak planowal zakup mercedesa ...przejdzcie w stan otrzezwienia nie bujajcie w oblokach ,nie jestescie w Niemczech...
Odpowiedz
0
@ lo
dnia 07.01.2011, 20:37 · Zgłoś
Nie sluchajcie tych [...] ze na kazdym osiedlu benda orliki ,nowa hala sportowa ..bendzie tak jak jest ,zmieni sie moze tylko dieta radnych i nic poza tym
Odpowiedz
0
@ sportowiec
dnia 07.01.2011, 20:29 · Zgłoś
Wydaje mi się że takich boisk potrzeba ok. 20 żeby każdy mógł sobie pograć bo przecież w lecie jedno boisko na osiedle to nawet za mało bo przecież tam gra się od rana do nocy. Młodzi potrafią biegać po 12 godzin dziennie a [...] tylko siedzą za biurkami i brzuchy im rosną od żarcia zamiast samemu ruszyć [...] i też trochę pobiegać, oczywiście pod warunkiem że znajdą termin na Orlika na Ogórku bo pewnie wszystko już zajęte na cały rok... Inwestujcie w boiska to się opłaci, mózg dotleniony lepiej pracuje. Oprócz boisk powinny być darmowe korty tenisowe jak to jest w cywilizowanych krajach ale chyba za bardzo się romarzyłem... Ja wolę boiska nawet kosztem dróg, sport to zdrowie!!!
Odpowiedz
0
@ Pedagog
dnia 07.01.2011, 20:18 · Zgłoś
Panie Baniak [...] pan jak [...] ... bez urazy oczywiście
Odpowiedz
0
@ antidotum
dnia 07.01.2011, 18:23 · Zgłoś
do pana Baniaka dnia 07.01.2011, 10:50
czy tylko sport dla bogatych? orlik jest konkurencją dla MOSIR-u? na dobrą sprawe to każde boisko i sala jest lepsza od MOSIR-u!! zimno brudno ciemno!! a w lecie gdy temperatura wynosi średnio 27stopni to według pana ludzie mają grać w piłke czy siatke u Pana zamiast wypoczywać na świeżym powietrzu??- i jeszcze za to płacić?? to już chyba lekka przesada!!! pozdrawiam
I właśnie dlatego trzeba wybudować nową halę.Co Ty myślisz ,że Baniak wyciągnie z kieszeni i wyremontuje ,ociepli czy wkońcu wybuduje hale.To miasto musi pomóc .Zimno i ciemno ok,ale brudno -Ty chyba chodzisz na inną hale.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 07.01.2011, 17:07 · Zgłoś
Dalej budujcie na terenach zalewowych !!!
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 07.01.2011, 15:53 · Zgłoś
Pomiędzy Gamratem a Szkolną jest osiedle Kaczorowy ;) jest tam masę miejsca, zdala od hałasu samochodów i spalin... idealne miejsce na aktywny wypoczynek...... To tylko taka drobna podpowiedź, każde miejsce jest dobre byle by orliki powstawały... Sport to zdrowie... PS: ciekawy pomysł "MASTAH!" z tą imprezownią, jak na jasło to jakiś większy club powinien być....
Odpowiedz
0
@ tez
dnia 07.01.2011, 15:38 · Zgłoś
W Osobnicy powinien byc orlik tez tu nic nie ma zero organizacji dla tutejszych władz
Odpowiedz
0
@ Łyba
dnia 07.01.2011, 15:22 · Zgłoś
Lepsze orliki niż nowa Hala
Odpowiedz
0
@ Kuba
dnia 07.01.2011, 15:10 · Zgłoś
MAM PYTANIE do wszystkich tych panów.
CZY POWSTANIE W JAŚLE TYM ROKU JAKIŚ <<NORMALNY ZAKŁAD PRACY >>. MOŻE KTOŚ COŚ SŁYSZAŁ !!!
Odpowiedz
0
@ między pawilonami
dnia 07.01.2011, 14:48 · Zgłoś
Za moich czasów grało sie na czwórce , zawodówce i innych przyszkolnych boiskach bez nakładów finansowych , dziś stoja zamkniete .Komu to przeszkadzało ? Tam wychowywali sie pilkarze z Jasła którzy później grali w Czarnych , Karpatach czy Mieleckiej Stali , a teraz potrzebna ściema z orlikami - tu chodzi tylko o kasę dla wykonawców a nie sport .
Odpowiedz
0
@ -----------
dnia 07.01.2011, 14:31 · Zgłoś
jezu kochany ale o gupotach wy mówicie na tych naradach o orlikach
Odpowiedz
0
@ joł
dnia 07.01.2011, 14:29 · Zgłoś
proszę państwa chcę przypomniec że bardzo duża liczba młodzieży chcę aby powstał skatepark a tu ani widu ani słychu a plany ponoc były pod koniec kadencji ostatniej burmistrz
Odpowiedz
0
@ hej
dnia 07.01.2011, 14:23 · Zgłoś
popieram a.c.a.b,dajcie ludziom najpierw prace,a to tylko bicie piany,no ale jak sie ma dobra pensje to sie opowiada o [...]ach,no i jakos to leci"dzialacze".
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 07.01.2011, 14:19 · Zgłoś
panie krzyśku czeluśniaku prace dajcie młodzieży a nie hale i boiska według mnie to jest trafny strzał praca dla młodzieży
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 07.01.2011, 14:17 · Zgłoś
radni żle nie majom majom po 1600zł
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 07.01.2011, 14:15 · Zgłoś
panie krzyśku nie hale i boiska tylko prace dajcie młodzieży nie mówcie o gupotach
Odpowiedz
0
@ Abdul ab Muhadzir
dnia 07.01.2011, 13:37 · Zgłoś
Boisko między budowlanką a chemikiem moim zdaniem wspaniały pomysł. Jest to skupisko kilku osiedli i do tego można powiedzieć trzech szkół łącznie z gimnazjum. Miejsce idealne można by rzec. Jestem jak najbardziej za powstaniem tam orlika.
Odpowiedz
0
@ A kuku
dnia 07.01.2011, 11:48 · Zgłoś
Jak się słucha dyrektora MOSiR to ręce opadają. Facet po prostu miażdży kompetencją.
Popieram pomysł, niech tych "orlików" powstanie jak najwięcej, niech się ludzie ruszają. Proponuje wrócić do pełnowymiarowego boiska na Sportowej. Sprawa warta realizacji.
Odpowiedz
0
@ do radnych
dnia 07.01.2011, 11:42 · Zgłoś
radni a co z boiskiem na sportowej w rafinerii,przed wyborami obiecanki a teraz cisza...
Odpowiedz
0
@ do pana Baniaka
dnia 07.01.2011, 10:50 · Zgłoś
czy tylko sport dla bogatych? orlik jest konkurencją dla MOSIR-u? na dobrą sprawe to każde boisko i sala jest lepsza od MOSIR-u!! zimno brudno ciemno!! a w lecie gdy temperatura wynosi średnio 27stopni to według pana ludzie mają grać w piłke czy siatke u Pana zamiast wypoczywać na świeżym powietrzu??- i jeszcze za to płacić?? to już chyba lekka przesada!!! pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ ace
dnia 07.01.2011, 10:39 · Zgłoś
a co ze sztucznym pełnowymiarowym boiskiem na rafinerii/
Odpowiedz
0
@ orlika
dnia 07.01.2011, 10:23 · Zgłoś
orlika powinni budowac tez na wsiach np w przysiekach bo tam nawet hali nie ma ani stadionu! żadnej i co ma powoiedziec ta młodziez!!
Odpowiedz
1
@ Suchy
dnia 07.01.2011, 10:09 · Zgłoś
Niech na Gamracie robią Orlika najlepsze miejsce ;]
Odpowiedz
0
@ lubiąca sport
dnia 07.01.2011, 10:01 · Zgłoś
Uważam, że lokalizacja pomiędzy "Budowlanką" a "Chemikiem" jest idealna. Byłoby super!!!
Odpowiedz
0
@ NOGAY
dnia 07.01.2011, 09:10 · Zgłoś
Z wypowiedzi dyr. MOSiR wynkia, że tylko bogaci mieszkańcy Jasła mogą uprawiać sport, oczywiście [...] płacąc, gdzie równocześnie MOSiR korzysta z dotacji miasta, a która to dotacja jest uzyskana z podatków wszystkich podatników.
W przypadku rodziny o niższych dochodach, a takich w Jaśle jest około 75%, najlepiej jak sobie sami urządzimy boisko np. na jakiejś porzuconej niezagospodarowanej łące.
Pewnie sobie damy radę i to boisko zorganizujemy, ale wnosimy do Wysokiej Rady o zmniejszenie podatków, opłat za wywóż śmieci,opłat za dostarczanie wody,czyszów , oraz zmniejszenia dotacji do MOSiR.
Odpowiedz
0
@ SuperMoto #74
dnia 07.01.2011, 08:53 · Zgłoś
Brawoooo !!!!!!!!! super trzeba inwestować w SPORT NARODOWY bo co tam taki Kubica to pionek przy naszych orłach piłkarskich przecież lepiej zainwestować w orlika niz w tor kartingowy który by to świetnie zarabiał i promował okolice .... więc nadal polska południowa będzie jeździć do Lublina lub Radomia żeby potrenować a miastu i okolicy zostanie płakanie typu "co oni wyprawiają na tych drogach"
Odpowiedz
0
@ NP1910
dnia 07.01.2011, 08:50 · Zgłoś
Orliki powinny byc na każdym wiekszym osiedlu i to nie jakas ekstrawagancja a po prostu potrzeba chwili i nadrobienie choc w małej częsci tego co dzieli Nasze społeczeństwo od krajów Europy.Co do tego co pan dyrektor Mosiru mówi to nie zgadzam sie.Sa miasta gdzie funkcjonuje wiele takich boiska równoczesnie jest Hala widowiskowo sportowa z prawdziwego zdarzenia anie [...] post komunistyczny.Trzeba biznes plan sporzadzic i działac.Kiedys dzieciaki każda chwile na boiskach szkolnych spedzały i pod blokami na placach zabaw a teraz?boiska szkolne pozamykane od godz 16,a place zabaw przerobione na miejsca parkingowe.Potem wszyscy zdziwieni ze chłopaki awanturuja sie a dziewczyny [...] na potęge po krzakach na Gadkach albo lataja w wieku 15 lat po knajpach.Ludzie pomyślunku troszke i wyobrazni.
Odpowiedz
0
@ JKS CZARNI 1910 JASŁ
dnia 07.01.2011, 06:50 · Zgłoś
I bardzo dobrze !
Sport to najlepsza promocja dla JASŁA ! ! !
Odpowiedz
0
@ Oreł
dnia 07.01.2011, 00:57 · Zgłoś
Orlik na Ogródku to wspaniała rzecz, jednak jeden "Orlik" to stanowczo za mało dla nas. Jak chcemy pograć z chłopakami w nogę to i tak nigdy nie ma terminów a poza tym ciężko ustawić całą ekipę na termin np. za 2 tygodnie bo nigdy nie wiadomo cyz komuś coś nie wypadnie za tak długi okres czasu.. Żeby zaspokoić potrzeby Jaślan na boiska do piłki nożnej to według mnie potrzebaby minimum 5 takich boisk w różnych częściach miasta, co i tak byłoby mało bo na samym Ogódku Jordanowskim przydałoby się ze 3 takie boiska. Nie lepiej jakby młodzież grała w piłkę zamiast pić, palić i ćpać? Polska piłka [...] a to właśnie dlatego że nie mamy w Polsce warunków to grania.
Odpowiedz
0
@ jack_daniels
dnia 07.01.2011, 00:09 · Zgłoś
wszytko pięknie, ładnie i oczywiście popieram inwestycję, ale co do lokalizacji to bym się zastanowił dwa razy zanim podejmie się jakąś decyzję odnośnie tego gdzie miałby powstać taki obiekt, czy władza nie pamięta sytuacji z czerwca ubiegłego roku, kiedy cała ulica Szkolna wraz z MOSIR-em została zalana podczas powodzi, co będzie jeśli sytuacja się powtórzy? czy uwzględniono taką sytuację? czy to nie będzie kasa wyrzucona w "wodę"? może warto wziąć pod uwagę inne tereny Jasła.
Odpowiedz
0
@ a.c.a.b.
dnia 06.01.2011, 22:57 · Zgłoś
glowne cele tych niekompetentnych i zenujacych osob to sport, rekreacja i uslugi, a gdzie jest przemysl. tylko konsumpcja, brak produkcji $$, drogi do nikad, skwerki i micro ronda, ludzie wyjedzaja z miasta, to miasto umiera, [...] spalinach i w nerwach a oni sobie siedza:) "Uważam, że pieniądze zainwestowane w młodzież zwrócą się na pewno w późniejszym czasie." -krajom europy zachodniej czlowieku :D
Odpowiedz
0
@ MASTAH!
dnia 06.01.2011, 22:33 · Zgłoś
Sale na Mosirze to powinni przerobić na jedną wielką impreze i po robocie, a orlików niech powstaje jak najwięcej przynajmniej będzie można gdzieś terminy wolne znaleźć. Taka prawda, że najlepsze terminy dostaje się na orliku po znajomościach i tyle w tym temacie.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.