Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czy warto kupić dziecku Nintendo Switch w 2021 roku?

9

Konsola Nintendo Switch to wygodna i zyskująca na popularności alternatywa dla najważniejszych graczy na rynku: PlayStation i Xboksa. Przekonaj się, że Nintendo Switch to prawdziwa gratka nie tylko dla dzieci, lecz także dla dorosłych!

Nintendo Switch czy Switch Lite ‒ którą konsolę wybrać?

Konsola Nintendo (i Switch, i Switch Lite) to nieustannie rozwijany produkt z systematycznie powiększającą się biblioteką gier. Bez wątpienia w 2021 roku jest to doskonały zakup, także ze względu na możliwość brania udziału w zdalnych rozgrywkach. Zabawa ze znajomymi, choćby online, w czasie pandemii ma ogromne znaczenie dla najmłodszych.

Oba urządzenia od Nintendo są świetnym pomysłem na prezent zarówno dla dziecka czy nastolatka, jak i dla starszego miłośnika gier. Podstawową różnicę pomiędzy podstawowymi modelem Switch a Switch Lite zauważysz w oka mgnieniu. „Zwykły” Switch wyposażono w dwa kontrolery Joy-Con, które można odłączyć od konsoli i zagrać z bratem albo z mamą.

Nintendo Switch Lite to „odchudzona” wersja podstawowej konsoli Nintendo, w którą wbudowano kontrolery. Ma również mniej funkcji niż Switch ‒ nie można jej chociażby podłączyć do telewizora. Switch Lite obsługuje gry na Nintendo Switch, ale wyłącznie te do trybu przenośnego. Można za to grać na nim w trybie multiplayer.

Najważniejsze cechy i funkcje Nintendo Switch

 1. Korzystając z Nintendo Switch, możesz grać na telewizorze albo potraktować go jak przenośną konsolę, w sam raz do grania np. w trakcie podróży.
 2. Jeden system Nintendo Switch wystarczy, aby grać w grę typu multiplayer nawet w grupie ośmiu graczy. Pamiętaj jednak, że w jednym zestawie Nintendo Switch znajdują się tylko dwa kontrolery. Swój zestaw rozrywki wybierzesz w sklepie internetowym Media Expert. Wystarczy, że skorzystasz z tego linku: https://www.mediaexpert.pl/gaming/nintendo/konsole-nintendo-switch, a niesamowita konsola z kultowymi grami Nintendo i najnowszymi tytułami będzie w zasięgu kilku Twoich kliknięć.
 3. Każda konsola Nintendo Switch wyposażona jest w dwa kontrolery Joy-Con. W trakcie gry możesz trzymać je pionowo lub poziomo. Oba kontrolery mogą służyć Ci do sterowania rozgrywką. Możesz również bawić się w duecie ‒ wtedy każdy gracz ma w dłoni jeden kontroler.
 4. Dodatkowo dostępne są kontrolery Nintendo Switch Pro, przypominające typowe gamepady najpopularniejszych konsol.
 5. Możesz grać z przyjaciółmi w trybie online, niezależnie od liczby dzielących Was kilometrów. Aby móc skorzystać z tej funkcji konsoli Nintendo, należy być jednak członkiem Nintendo Switch Online. Aby grać na mobilnej konsoli, musisz mieć połączenie z Wi-Fi. W przypadku rozgrywki na telewizorze trzeba połączyć się z Internetem, korzystając z adapteru LAN.
 6. Wielofunkcyjna kontrola rodzicielska gwarantuje dzieciom bezpieczeństwo grania, a rodzicom ‒ spokój o to, jak pociechy spędzają wolny czas. Funkcja pozwala m.in. zablokować niektóre gry, kontrolować zakupy w Nintendo eShop czy uniemożliwić dzielenie się wynikami gier w mediach społecznościowych.
 7. Możliwość robienia zdjęć w formie zrzutów ekranu i nagrań wideo w trakcie grania, a potem udostępniania obrazów w mediach społecznościowych.

Gadżety dla najmłodszych graczy

Kiedy decydujesz się na zakup Nintendo Switch, wybierz również kilka podstawowych gier na początek. Najciekawsze są klasyczne tytuły, np. te z braćmi Mario w rolach głównych. Zawsze zwracaj uwagę na język gry i sugerowany wiek gracza. Pamiętaj, że Nintendo Switch Lite obsługuje jedynie gry przeznaczone do zabawy w trybie przenośnym.

Myśląc o najmłodszym graczu w rodzinie, możesz sięgnąć także po kontroler do smartfonu, który wzniesie dotychczasową rozrywkę na zupełnie inny poziom (znajdziesz je tutaj: https://www.mediaexpert.pl/gaming/kontrolery-pady/przeznaczenie_smartfon). Całkowite zanurzenie w grze zapewniają z kolei gogle VR. Modele służące m.in. do grania na komputerach stacjonarnych i smartfonach wypatrzysz na: https://www.mediaexpert.pl/gaming/okulary-vr.

Udanej zabawy nie tylko dla dzieci, lecz także dla całej rodziny!

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 18.02.2021, 11:15
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Milośnik Jasła
dnia 18.02.2021, 13:16
Ocena
komentarza:
4
Warto kupić dziecku Pismo Święte .Dzieci siedzą na grach, telefonach,5- 6 godzin na lekcjach przez internet a czytać uczciwie nie umieją .Ile jest Katolików w Jaśle i dajcie plus kto przeczytał całe PISMO ŚWIĘTE?
@ Jo
dnia 18.02.2021, 14:26
Ocena
komentarza:
0
I po co?...w dzisiejszych czasach ciekawostki z Pisma Świętego u dzieci i młodzieży już nie przejdą. Inne stany umysłu...stety, albo niestety. Jeszcze nie słyszałeś od młodzieży ze żyjesz w średniowieczu i ?...Teraz rządzi cyberwiara i kto ma szybszego kompa jest bogiem
@ łodyniec
dnia 18.02.2021, 15:47
Ocena
komentarza:
1
Pismo święte ... Setki razy przeinaczone ,dopisane ,nadpisane . Zbiór opowiadań i legend . Ten kto wymyślił religię był geniuszem.
@ Natural Born Leader
dnia 18.02.2021, 20:40
Ocena
komentarza:
1
Pismo Święte może być najważniejszą książką na rynku nawet dla ateisty, ale niestety jak ktoś nie zadał sobie trudu żeby nauczyć się jego historii, tego jak się je czyta i tego co mówi na jego temat nauka i nawet świeccy naukowcy, to jest duże ryzyko, że będzie w niej widział bajki, o gościu który zabrał lwa i żyrafę na łódkę i mitologię o wężu i jabłku.
Religia jest jeszcze ok, bo stawia fundamentalne pytania, na prawdziwe, zdrowe wartości, poszukiwanie duchowości może dać nadzieję etc, ale jej postrzeganie bierze się z tego, że często jest narzędziem w rękach niezbyt mądrych ludzi.
Prawdziwym geniuszem był jednak ten kto wymyslił kapitalizm i popkulturę sprowadzając sens życia większości świata do zarabiania jak największych sum żeby kupować więcej niepotrzebnych do szczęścia rzeczy, żyć sztucznymi emocjami, rozwiązywać nieistniejące problem i doganiać życie, które się im projektuje i pokazuje jako wzorzec - totalna głupota z której większośc nie zdaje sobie sprawy w codziennym pędzie.
@ ixi
dnia 18.02.2021, 14:16
Ocena
komentarza:
8
Książkę, rozmowę z dzieckiem. Ja tu powyżej Pismo Święte. Nie bądźcie leniami które są wyrabiane przez technologię wyzbyci cech ludzkich, umiejętności społecznych. Stracicie kolejne pokolenie...
@ Jo
dnia 18.02.2021, 14:29
Ocena
komentarza:
7
Popieram...tylko nie łatwo będzie
@ dragoness
dnia 18.02.2021, 19:18
Ocena
komentarza:
0
I tu się w zupełności zgadzam.
@ Janusz
dnia 23.02.2021, 21:40
Ocena
komentarza:
-1
only play station 5
@ Hejnalista
dnia 27.02.2021, 01:34
Ocena
komentarza:
1
Próba mózgu. Dać dziecku kij i koło..obserwowac cały dzień bez wołania na posiłek. Tylko uważać bo może tym bucokiem przypier...lić.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina Anety Michalak z Kołaczyc nie daje za wygraną. Walczą o jej powrót do zdrowia

  Pan Janusz robi wszystko, aby żona rozpoczęła rehabilitację w Polsce. W opolskim ośrodku już czekają na jej przyjazd. Pani Aneta obecnie przebywa w klinice w Niemczech. Aby mogła wrócić do kraju i w nim rozpocząć leczenie potrzebna jest karetka, którą zostanie przewieziona. Koszty transportu są bardzo duże. Potrzebne jest 22 tysiące złotych.

 • Czy Lotos Infrastruktura S.A. i Lotos Asfalt w Jaśle trafią w zagraniczne ręce? Politycy KO krytycznie o fuzji PKN ORLEN i Grupy Lotos

   

  Rządowe plany fuzji PKN ORLEN z Grupą Lotos budzą coraz większe wątpliwości wśród polityków Koalicji Obywatelskiej. Posłowie KO dali temu wyraz podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Jaśle przy dawnych zakładach rafineryjnych. Ich zdaniem sprzedaż spółek Lotos Infrastruktura i zakładu należącego do Lotos Asfalt w Jaśle, które zgodnie z przewidywaniami mają trafić w ręce zagranicznego kapitału wpłynie negatywnie na sytuację zatrudnionych w nich pracowników.  

 • Prezenty od VIVO! Krosno dla jaślanek z okazji Dnia Kobiet

   

  Choć Dzień Kobiet przypada dopiero jutro, to już wczoraj VIVO! Krosno postanowiło sprawić jaślankom wyjątkowy prezent z okazji ich święta. Na ulicach miasta pojawili się młodzi mężczyźni odziani w stylowe garnitury z kwiatami oraz Kartami Podarunkowymi VIVO! Krosno w ręku. W sobotnie przedpołudnie zdołali obdarować nimi 150 mile zaskoczonych tym faktem kobiet. Jedyną formą odwdzięczenia się za upominek były uśmiechy, którymi jaślanki dzieliły się bardzo chętnie.

 • Trwają zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne

   

  Ruszyły zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne. Zorganizowane je z myślą o uczniach klas 5-7 uczęszczających do jasielskich szkół podstawowych, których interesuje produkcja filmowa, aktorstwo bądź fotografia. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w Jasielskim Domu Kultury.

 • Policjanci apelują do pieszych i kierowców o rozwagę na drodze

  Przez najbliższe miesiące funkcjonariusze pełniący służbę, a także podczas kontroli drogowych będą przekazywać uczestnikom ruchu drogowego ulotki zawierające informacje na temat najczęściej popełnianych wykroczeń oraz sankcji jakie za nie grożą...

   

 • Czy fotowoltaika w Jaśle się opłaca?

   

  Fotowoltaika Jasło to aktualnie jedno z najczęściej tworzonych zapytań w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Świadczy o szerzącej się wśród mieszkańców Jasła i okolic świadomości ekologicznej i korzyści ekonomicznych jakie niesie darmowy prąd ze słońca.

 • Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid porównywalna jak w momencie szczytowym drugiej

  Wojewoda Ewa Leniart oraz Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie Adam Sidor poinformowali o trudnej sytuacji związanej ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19. Jeszcze w połowie lutego br. liczba pacjentów hospitalizowanych w podkarpackich szpitalach wynosiła 790 osób. Obecnie odnotowano ich 1245.

 • Grób „Lisa” niczym wyrzut sumienia

   

  Najnowsza historia Jasła naznaczona jest w sposób szczególny tragedią wojennej pożogi. Niemal całkowite zniszczenie miasta odcisnęło na losach jego mieszkańców piętno, którego brzemię zmuszeni są dźwigać po dziś dzień. Pokrzepienia jaślanie mogą jednak szukać przywołując w swojej pamięci postaci, które dla tej wielkiej, jak również małej ojczyzny gotowi byli poświęcić wszystko. Tym smutniejszy wydaje się więc widok nagrobka ppłk. Józefa Modrzejewskiego, na którym jeszcze wczoraj stały wyblakłe sztuczne kwiaty a na nagrobnej płycie zalegały pamiętające zapewne minioną jesień liście i igliwie z rzucających na mogiłę cień drzew.

 • Sprawcy uszkodzenia samochodu w rękach policji

   

  W minioną środę policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 19-letniego sprawcę uszkodzenia samochodu na jednym z jasielskich osiedli. Tego samego dnia mężczyzna dopuścił się szeregu innych wykroczeń. Krewki młodzieniec miał we krwi 0,5 promila alkoholu. W sprawie 2 dni później zatrzymano kolejną osobę, 18-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

 • Bezskuteczna trzecia próba odwołania przewodniczącego rady powiatu

  Po raz kolejny w tej kadencji samorządu wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Roberta Snocha złożyło ośmiu radnych z klubów PSPP oraz SDM. Przedstawiane argumenty za podjęciem takiej decyzji nie przekonały jednak większości w radzie i do zmian personalnych nie doszło.

   

 • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych W Jaśle 2021

   

  Od 10 lat 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Pomimo pandemii władze samorządowe nie zrezygnowały z organizacji jasielskich obchodów tego święta, chociaż w tym roku były one bardziej skromne. Rozpoczęły się o godzinie 11:30 na Starym Cmentarzu.

 • Pani Magda schudła 12 kg

   

  Pani Magda jest doskonałą motywacją dla tych, którzy marzą o zmianie sylwetki, ale często   decyzję o zmianie stylu życia odkładają na jutro, za miesiąc czy za kilka lat.  Nasza bohaterka uważa, że ,,Warto zawalczyć o marzenia, o zdrowie, o lepszą wersję siebie. Nie czekać na okazje, na jutro, tylko zacząć od dziś i dać sobie szansę’’.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105