Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czym tak właściwie jest automatyka budynkowa?

2

Automatyka budynkowa to cały schemat połączonych ze sobą urządzeń. Dzięki temu otrzymujesz kontrolę nad każdym z nich i możesz swobodnie sterować za pomocą tabletu, smartfona lub odpowiedniego, dedykowanego panelu. Obecnie najnowsze technologie potrafią zaskakiwać swoich odbiorców, a Smart Home powoli staje się standardem.

Jaka jest przyszłość automatyki budynkowej?

Obecnie automatyka budynkowa pozwala Ci na usprawnienie swojej codzienności. W rezultacie otrzymujesz wysoki poziom bezpieczeństwa, oszczędzasz energię, czas i pieniądze, a przy tym zyskujesz oryginalny i nowoczesny design. Prawdziwym wyzwaniem dla tego sektora nowoczesnych technologii okazuje się dążenie do coraz mniejszej eksploatacji surowców. Każdy doskonale wie, że Smart Home to ekologiczna wersja sterowania całym domem. Dzięki temu możesz na przykład sprawić, że w danym pomieszczaniu otworzy, lub zamknie się okno. Poza tym cały system działa nawet w trakcie Twojej nieobecności. W związku z tym, kiedy wypoczywasz na urlopie, to Twoja posesja jest nie tylko odpowiednio monitorowana, lecz także kontrolowana jest aktywność w środku. Zostawiłeś zaświecone światło? To żaden problem, bo schemat bardzo szybko wykryje brak aktywności. W całym tym procesie niezwykle istotna okazuje się kompatybilność urządzeń, bo dzięki temu zyskujesz bezpieczeństwo i upragnioną wygodę. Właśnie tym aspektem zajmuje się automatyka budynkowa.

Jak wykorzystać automatykę budynkową we własnym domu? 

Jeśli chcesz znacznie polepszyć swój komfort, to zdecyduj się na inteligentny dom, czyli sprawne połączenie wszystkich czujników, kamer i innych urządzeń. Wówczas Twój ogród i wnętrze będzie pod stałą kontrolą, a gdy pojawi się sytuacja zagrażająca bezpieczeństwu, to system uruchomi odpowiednie mechanizmy. W przypadku intruza to alarm dźwiękowy. Natomiast, kiedy zostanie wykryty dym, to pożar zacznie być gaszony przez zraszacze aż do przyjazdu odpowiednich służb. Co więcej, to właśnie automatyka budynkowa pozwala na operowanie światłem i dźwiękiem, co można też wykorzystać w celach rozrywkowych lub dla relaksu. Sklep elektroniczny Zamel oferuje pełen zakres sprzętu w kategorii urządzeń inteligentnych. Znajdziesz tam każdy rodzaj czujnika, a mianowicie ruchu, temperatury, dymu, gazu, czy antywłamaniowy.

Smart Home to odpowiedź na potrzeby współczesnego domownika 

Obecnie rozwój technologii pozwala na zastosowanie wielu udogodnień. Bez wątpienia jednym z nich jest automatyka budynkowa. Inteligentny dom dla początkujących – o czym musisz wiedzieć na sam początek prac? Przede wszystkim należy skupić się na indywidualnych potrzebach i dostosowaniu ich do posiadanych możliwości. W pewnych wypadkach sprawdzą się zupełnie inne czujniki, czy sterownik. Natomiast sklep elektroniczny Zamel proponuje sprzęt na każdą kieszeń i z dostosowaniem do współczesnych standardów. Z pewnością podstawą będą wideodomofony, monitoring, czy czujnik ruchu. Poza tym w przypadku instalacji gazowej niezbędne są związane z tym zabezpieczenia. Należy również podkreślić, że ilość wykorzystanych urządzeń w Twojej sieci zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. Dlatego zastanów się, czego konkretnie oczekujesz. Wstępna instalacja powinna zakładać również wymianę żarówek, kabli i przewodów. Zresztą Zamel oferuje nie tylko gotowe schematy dla inteligentnego domu, ale przede wszystkim każdy element z osobna. Właśnie dzięki temu możesz swobodnie stworzyć zestaw, który zadowoli Twoje potrzeby. Nie zwlekaj i już dziś postaw na nowoczesną wersję oszczędności i bezpieczeństwa.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 21.06.2021, 13:34
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 22.06.2021, 07:34
Ocena
komentarza:
-2
Jest tym samym co elektronika w samochodzie. Zdechnie pierdołka i nie wejdziesz do domu.
@ dragoness
dnia 22.06.2021, 12:55
Ocena
komentarza:
3
Innowacja pedagogiczna Smart Home to część kształcenia na profilu elektrycznym w ZST.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • W Zespole Szkół SASR w Trzcinicy powstała nowa wirtualna strzelnica

   

  W powiecie jasielskim powstała kolejna wirtualna strzelnica. Jest to trzecia tego typu inwestycja, jaką władze samorządowe zrealizowały w placówkach, w których młodzież kształci się w klasach mundurowych. Łączny koszt realizacji zadania wyniósł 186 tys. zł.

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Wybrano ofertę na wykonanie koncepcji programowej dla DK73 Pilzno - Brzostek

  Oferta spółki Transprojekt Gdański została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na wykonanie Koncepcji programowej (KP) z pełnym rozpoznaniem geologicznym dla rozbudowy drogi krajowej nr 73 Pilzno - Brzostek (dł. 9,3 km). Przy braku odwołań od dokonanego wyboru, w lutym możliwe będzie podpisanie umowy.

 • Jasło gra z WOŚP!

   

  Od rana na ulicach Jasła i wielu innych miejscowości w powiecie jasielskim można spotkać wolontariuszy z puszkami oznaczonymi logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już 31. Finał Orkiestry. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Jasielski sztab WOŚP uwija się jak w ukropie, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik przed wieczornymi koncertami i licytacjami przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

 • Martwa wilczyca znaleziona w Hucie Polańskiej padła na skutek postrzału

   

  Końcem grudnia na terenie Magurskiego Parku Narodowego w Hucie Polańskiej znaleziono martwą roczną samicę wilka. Ciało zwierzęcia oddano do Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Krośnie celem wykonania sekcji. Wyniki potwierdziły, że wilczyca zginęła na skutek postrzelenia.

 • Sklep Groszek Jasło zagra z WOŚP!

   

  Trwa odliczanie przed tegorocznym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle. Po raz pierwszy z orkiestrą zagra sklep Groszek Jasło, który przeznaczył na licytacje talony na zakupy o łącznej wartości 500 zł.

 • Czy w GENie może być egzotycznie? Okazuje się, że tak!

   

  Generator Nauki GEN w Jaśle gościł dzisiaj wyjątkowe stworzenia. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta, do Jasła zaproszono Monikę Furtek, której towarzyszyły egzotyczne zwierzęta, w tym gekony, kameleon, węże, czy też lotopałanka karłowata. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do tego, aby nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawostek o gadach, płazach i bezkręgowcach. Mogły także dotknąć wielu fascynujących stworzeń.

 • Miasto Jasło przyznało 579 tys. zł dotacji do podziału dla 15 klubów sportowych

  Urząd Miasta w Jaśle przyznał dotację celową z budżetu miasta na 2023 r. na kwotę 579 tys. zł do podziału na 15 klubów sportowych. Spośród 21 klubów zgłoszonych 6 zostało odrzuconych.

   

 • W Jaśle upamiętniono Żydów pomordowanych przez hitlerowskich zbrodniarzy

   

  Na cmentarzu żydowskim przy ul. Floriańskiej odbyły się dzisiaj jasielskie obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Upamiętnienie związane jest z 78. rocznicą wyzwolenia byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau...

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

 • Trwa przebudowa ulicy Czackiego w Jaśle

   

  W połowie stycznia br. rozpoczęły się roboty budowlane związane z przebudową ul. Czackiego w Jaśle. W efekcie tych prac fragment ścieżki rowerowej będzie przebiegał w inny sposób, niż pierwotnie zakładano. Koszt zadania wynosi ponad 62 tys. zł.

 • Nietrzeźwy kierujący sprawcą wypadku w Osobnicy

   

  Policjanci z ruchu drogowego jasielskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło na drodze powiatowej w Osobnicy. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, do szpitala trafiły 4 osoby, w tym dwójka dzieci. Sprawca wypadku był nietrzeźwy.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657