Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czym tak właściwie jest automatyka budynkowa?

2

Automatyka budynkowa to cały schemat połączonych ze sobą urządzeń. Dzięki temu otrzymujesz kontrolę nad każdym z nich i możesz swobodnie sterować za pomocą tabletu, smartfona lub odpowiedniego, dedykowanego panelu. Obecnie najnowsze technologie potrafią zaskakiwać swoich odbiorców, a Smart Home powoli staje się standardem.

Jaka jest przyszłość automatyki budynkowej?

Obecnie automatyka budynkowa pozwala Ci na usprawnienie swojej codzienności. W rezultacie otrzymujesz wysoki poziom bezpieczeństwa, oszczędzasz energię, czas i pieniądze, a przy tym zyskujesz oryginalny i nowoczesny design. Prawdziwym wyzwaniem dla tego sektora nowoczesnych technologii okazuje się dążenie do coraz mniejszej eksploatacji surowców. Każdy doskonale wie, że Smart Home to ekologiczna wersja sterowania całym domem. Dzięki temu możesz na przykład sprawić, że w danym pomieszczaniu otworzy, lub zamknie się okno. Poza tym cały system działa nawet w trakcie Twojej nieobecności. W związku z tym, kiedy wypoczywasz na urlopie, to Twoja posesja jest nie tylko odpowiednio monitorowana, lecz także kontrolowana jest aktywność w środku. Zostawiłeś zaświecone światło? To żaden problem, bo schemat bardzo szybko wykryje brak aktywności. W całym tym procesie niezwykle istotna okazuje się kompatybilność urządzeń, bo dzięki temu zyskujesz bezpieczeństwo i upragnioną wygodę. Właśnie tym aspektem zajmuje się automatyka budynkowa.

Jak wykorzystać automatykę budynkową we własnym domu? 

Jeśli chcesz znacznie polepszyć swój komfort, to zdecyduj się na inteligentny dom, czyli sprawne połączenie wszystkich czujników, kamer i innych urządzeń. Wówczas Twój ogród i wnętrze będzie pod stałą kontrolą, a gdy pojawi się sytuacja zagrażająca bezpieczeństwu, to system uruchomi odpowiednie mechanizmy. W przypadku intruza to alarm dźwiękowy. Natomiast, kiedy zostanie wykryty dym, to pożar zacznie być gaszony przez zraszacze aż do przyjazdu odpowiednich służb. Co więcej, to właśnie automatyka budynkowa pozwala na operowanie światłem i dźwiękiem, co można też wykorzystać w celach rozrywkowych lub dla relaksu. Sklep elektroniczny Zamel oferuje pełen zakres sprzętu w kategorii urządzeń inteligentnych. Znajdziesz tam każdy rodzaj czujnika, a mianowicie ruchu, temperatury, dymu, gazu, czy antywłamaniowy.

Smart Home to odpowiedź na potrzeby współczesnego domownika 

Obecnie rozwój technologii pozwala na zastosowanie wielu udogodnień. Bez wątpienia jednym z nich jest automatyka budynkowa. Inteligentny dom dla początkujących – o czym musisz wiedzieć na sam początek prac? Przede wszystkim należy skupić się na indywidualnych potrzebach i dostosowaniu ich do posiadanych możliwości. W pewnych wypadkach sprawdzą się zupełnie inne czujniki, czy sterownik. Natomiast sklep elektroniczny Zamel proponuje sprzęt na każdą kieszeń i z dostosowaniem do współczesnych standardów. Z pewnością podstawą będą wideodomofony, monitoring, czy czujnik ruchu. Poza tym w przypadku instalacji gazowej niezbędne są związane z tym zabezpieczenia. Należy również podkreślić, że ilość wykorzystanych urządzeń w Twojej sieci zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. Dlatego zastanów się, czego konkretnie oczekujesz. Wstępna instalacja powinna zakładać również wymianę żarówek, kabli i przewodów. Zresztą Zamel oferuje nie tylko gotowe schematy dla inteligentnego domu, ale przede wszystkim każdy element z osobna. Właśnie dzięki temu możesz swobodnie stworzyć zestaw, który zadowoli Twoje potrzeby. Nie zwlekaj i już dziś postaw na nowoczesną wersję oszczędności i bezpieczeństwa.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 21.06.2021, 13:34
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 22.06.2021, 07:34
Ocena
komentarza:
-2
Jest tym samym co elektronika w samochodzie. Zdechnie pierdołka i nie wejdziesz do domu.
@ dragoness
dnia 22.06.2021, 12:55
Ocena
komentarza:
3
Innowacja pedagogiczna Smart Home to część kształcenia na profilu elektrycznym w ZST.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105