Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czym tak właściwie jest automatyka budynkowa?

2

Automatyka budynkowa to cały schemat połączonych ze sobą urządzeń. Dzięki temu otrzymujesz kontrolę nad każdym z nich i możesz swobodnie sterować za pomocą tabletu, smartfona lub odpowiedniego, dedykowanego panelu. Obecnie najnowsze technologie potrafią zaskakiwać swoich odbiorców, a Smart Home powoli staje się standardem.

Jaka jest przyszłość automatyki budynkowej?

Obecnie automatyka budynkowa pozwala Ci na usprawnienie swojej codzienności. W rezultacie otrzymujesz wysoki poziom bezpieczeństwa, oszczędzasz energię, czas i pieniądze, a przy tym zyskujesz oryginalny i nowoczesny design. Prawdziwym wyzwaniem dla tego sektora nowoczesnych technologii okazuje się dążenie do coraz mniejszej eksploatacji surowców. Każdy doskonale wie, że Smart Home to ekologiczna wersja sterowania całym domem. Dzięki temu możesz na przykład sprawić, że w danym pomieszczaniu otworzy, lub zamknie się okno. Poza tym cały system działa nawet w trakcie Twojej nieobecności. W związku z tym, kiedy wypoczywasz na urlopie, to Twoja posesja jest nie tylko odpowiednio monitorowana, lecz także kontrolowana jest aktywność w środku. Zostawiłeś zaświecone światło? To żaden problem, bo schemat bardzo szybko wykryje brak aktywności. W całym tym procesie niezwykle istotna okazuje się kompatybilność urządzeń, bo dzięki temu zyskujesz bezpieczeństwo i upragnioną wygodę. Właśnie tym aspektem zajmuje się automatyka budynkowa.

Jak wykorzystać automatykę budynkową we własnym domu? 

Jeśli chcesz znacznie polepszyć swój komfort, to zdecyduj się na inteligentny dom, czyli sprawne połączenie wszystkich czujników, kamer i innych urządzeń. Wówczas Twój ogród i wnętrze będzie pod stałą kontrolą, a gdy pojawi się sytuacja zagrażająca bezpieczeństwu, to system uruchomi odpowiednie mechanizmy. W przypadku intruza to alarm dźwiękowy. Natomiast, kiedy zostanie wykryty dym, to pożar zacznie być gaszony przez zraszacze aż do przyjazdu odpowiednich służb. Co więcej, to właśnie automatyka budynkowa pozwala na operowanie światłem i dźwiękiem, co można też wykorzystać w celach rozrywkowych lub dla relaksu. Sklep elektroniczny Zamel oferuje pełen zakres sprzętu w kategorii urządzeń inteligentnych. Znajdziesz tam każdy rodzaj czujnika, a mianowicie ruchu, temperatury, dymu, gazu, czy antywłamaniowy.

Smart Home to odpowiedź na potrzeby współczesnego domownika 

Obecnie rozwój technologii pozwala na zastosowanie wielu udogodnień. Bez wątpienia jednym z nich jest automatyka budynkowa. Inteligentny dom dla początkujących – o czym musisz wiedzieć na sam początek prac? Przede wszystkim należy skupić się na indywidualnych potrzebach i dostosowaniu ich do posiadanych możliwości. W pewnych wypadkach sprawdzą się zupełnie inne czujniki, czy sterownik. Natomiast sklep elektroniczny Zamel proponuje sprzęt na każdą kieszeń i z dostosowaniem do współczesnych standardów. Z pewnością podstawą będą wideodomofony, monitoring, czy czujnik ruchu. Poza tym w przypadku instalacji gazowej niezbędne są związane z tym zabezpieczenia. Należy również podkreślić, że ilość wykorzystanych urządzeń w Twojej sieci zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. Dlatego zastanów się, czego konkretnie oczekujesz. Wstępna instalacja powinna zakładać również wymianę żarówek, kabli i przewodów. Zresztą Zamel oferuje nie tylko gotowe schematy dla inteligentnego domu, ale przede wszystkim każdy element z osobna. Właśnie dzięki temu możesz swobodnie stworzyć zestaw, który zadowoli Twoje potrzeby. Nie zwlekaj i już dziś postaw na nowoczesną wersję oszczędności i bezpieczeństwa.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 21.06.2021, 13:34
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 22.06.2021, 07:34
Ocena
komentarza:
-2
Jest tym samym co elektronika w samochodzie. Zdechnie pierdołka i nie wejdziesz do domu.
@ dragoness
dnia 22.06.2021, 12:55
Ocena
komentarza:
3
Innowacja pedagogiczna Smart Home to część kształcenia na profilu elektrycznym w ZST.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kierowcy pomstują na utrudnienia w ruchu spowodowane remontami dróg. Posypały się pierwsze mandaty

   

  Remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja w Jaśle (DK28) oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Chopina i ul. Grota – Roweckiego sprawiają, że kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Niektórzy ignorują znaki zakazu. Tylko wczoraj, siedmiu kierujących zostało przez policjantów ukaranych mandatami karnymi. W związku z utrudnieniami, kierowcy poruszający się objazdami, zmuszeni są stać w korkach. Znacząco zwiększył się również ruch samochodów na osiedlu Gądki.

 • Wygraj bilety na MONSTER TRUCK SHOW w Jaśle!

   

  We wtorek 16 sierpnia do Jasła zawita ekipa Extrem Cascaders Team z MONSTER TRUCK SHOW. To gwarancja ponad godzinnej doskonałej zabawy. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania są darmowe bilety na emocjonujący pokaz z wykonaniu kaskaderów i ich maszyn.

 • „Skoda Suchego” znów wyruszy w szczytnym celu na trasę rajdu „Złombol”

   

  Za niespełna miesiąc kilkaset, a może nawet ponad tysiąc załóg wyruszy na trasę kolejnej edycji rajdu ”Złombol”. Wśród nich znajdzie się ekipa „Skody Suchego”, dla której będzie to trzeci start w imprezie, z której dochód niezmiennie trafia domów dziecka w całej Polsce. Tym razem na Jolę i Krzyśka Rąpałów czeka przygoda z metą w oddalonej o niemal dwa tysiące kilometrów od Polski Albanii. Trasę liczącą łącznie 2500 kilometrów zamierzają przemierzyć starą, poczciwą skodą 120.

 • W Brzyskach powstał ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

   

  W centrum Brzysk powstał ośrodek, w którym pomoc rannym i chorym zwierzętom, głównie ptakom niesie Robert Pogorzelski, miłośnik przyrody, pasjonat rodzimych gatunków zwierząt z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się obecnie 200 ptaków różnego gatunku.

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657